Kavárna - Cirgard

DeletedUser

Host
Také v ostatních hrách kdy se asi jízda používá, že? :D Buď k ničení střeleckých jednotek a sem tam k ničení těžké pěchoty, která nemá na to, aby jízdu dostihla (což ale ve FoE zřejmě neplatí) a nebo k vyprovokování nepřítele, aby se přiblížil na dostřel.
 

DeletedUser235

Host
aktuálně jsem v raném středověku a potvrzuji, že jízdní jednotky jsou skoro k ničemu. Co se týká katapultů (obecně) tak určitě k ničemu nejsou, ale je samozřejmé, že vrhač kamene z doby praotce, těžko způsobí vojákovi z vyšší doby nějaké to větší poškození. Ale jinak s trochou umu můžeš v době železné s osmi vrhači lehce porazit jakéhokoliv konkurenta z doby železné a to beze ztrát (pokud nemá jízdu :), ale to je jediný případ, kdy je jízda účinná)

:mad:Sežeň si funkčí repliku toho vrhače a nech se s tím trefit, pak možná pochopíš, na co narážím;) Stačilo by zvednout účinost a zdražit výrobu té jednotky. Ono vůbec snad všechny "vrhátka" všeobecně mají podstatně menší útok, něž ostatní jednotky té doby. Což je absolutní kravina. Tedy aspoň ten psaný útok.
 

DeletedUser

Host
Pokud mate trebuchety ,tak si s nima vystacite jen s nima v dane dobe.Staci vam 4 a k nim nejake rychle pesi jednotky i o jednu dobu min.Ted mne tady tak skoli dva hraci,kteri vynechali tezkou pechotu zcela a lehkou pechotu maji jen okrajove,ale ktera ma smysl.Jizdu nemaji vubec.Pri utoku zacnete presouvat trebuchety do jednoho rohu,s pechotou nebudete utocit,ale presunete ji do druheho rohu.Vase obranne jednotky jdou automaticky po pesich ci strelcich.Trebuchety mate v klidu.Pokud vam zustane nejaky pesi,nejspise tezky,tak mu zacnete po mape utikat s rychlou pesi jednotkou a tezka nema smysl aby ho nahanela,ale bohuzel to dela a trebuchety ji krasne sejmou.Tito dva hraci co maji takovou taktiku s prehledem vyhravaji vsechny turnaje.A nemusi mit nabusenou armadu se vsemi jednotkami.Coz jsem delal,ale doopravdy to prozatim nema smysl.Uvidime co prinese pozdni stredovek.
 

DeletedUser

Host
Myslim si,ze cim by byla armada co nejvice vyvazena,tak by mnela mit bonus jako celek.Potom by mnelo smysl stavet veskere vojenske jednotky.
Jde nam predevsim tady o diskuzi,jak tuto hru vylepsit co nejvice,aby byla zajimavejsi ne?
 

DeletedUser235

Host
Chápu tě, ale pokud to chceš posuzovat takhle, tak co třeba do toho zahrnout i to, že né vždy tě ten vrhač trefí :)

Souhlasím. Ale když už tě trefí, mělo by to být znát, ne? Ono v 50% případů mu neubere nic, to se dá brát jako že minul :p
Já nevyžaduji nějakou přísnou akurátnost u her, ať už historickou, nebo co se týče realističnosti.. ale přinejmenším nějaká by tam být měla. Ale chápu tě a vím že tahle diskuse nemá smysl, tak už to nebudu řešit.
 

DeletedUser4233

Host
Karatan: to by se tu možná dalo posuzovat více jednotek, jako např. skoro mrtvý kušiník, který kulhá na obě nohy, ruce má probodané šípy, dá jinému lučištníkovi, který je co možná nejdál, skoro stejné poškození, jako ten zdravý :) ... ale to už by se vývojáři zbláznili, kdyby měli zahrnout veškeré možné aspekty a stejnak by se našlo něco, co není až tak reálné :D. Ale jinak jako shrnutí uvádím, že dalekonosné využiji i na jednotky o dobu pokročilejší.
 

DeletedUser3157

Host
Všichni tu nadáváte na vrhací stroje, ale já už teď ani nic jiného nepoužívám a řekl bych, že mi to vyhovuje. A že často nezpůsobí žádný útok? S trebuchetama dokážu vyhrát proti jednotkám z koloniální doby. Sice je to těsné, ale taky je to rozdíl 2 dob.
 

DeletedUser

Host
Tak,tak...pravdu mas....a o to mi slo, proc stavet jine jednotky,kdyz Ti vystaci trebuchety.Ale misto toho ,aby se tim nekdo zabyval,tak ...koneckoncum odpovedi jsou zde na foru.Zrusim armu,postavim trebuchety a dal se uvidi.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
No pokaždé si musíte odpovědět na jednu otázku: Jak velké ztráty hodlám mít?? Pokud jste spokojeni že po útoku 8mi trebuchetama jich vám zůstane 3-4 .. OK je to vaše cesta :) Já pokud hodlám útočit opakovaně na všch cca 60 hráčů tak musím mít jednotky rozdílné - pokud vím že daný čičmunda má v obraně 8 obléhacích jednotek - tak na něj nepůjdu taky s 8mi trebuchety ( kdy mi 3-4 zařvou) ale naběhnu na něj s 8mi obouručáky kteří mi při troše štěstí přežijí všichni.. Pokud vím že tam někdo má koně.. tak tam ty trebuchety taky tahat nebudu a vezmu něco jiného... Zase na cca 70% hráčů je kombinace 8 trebuchetů či 4 treb. + 4 střelci optimální a vyhrávám pak beze ztrát nebo s lehkým zraněním nějakého střelce - který se hned nahradí týpkem ze střídačky.. Ale to je na každém jednotlivém soudruhovi jak dlouho hodlá obnovovat armádu a kolik lidí hodlá navštívit s klackem v ruce :p
 

DeletedUser3157

Host
taky je rozdíl v tom, že já mám asi 25-28 hráčů na které můžu útočit a na ty všechny mi stačí těch 8 trebuchetů a jsem beze ztrát... :D
 

DeletedUser

Host
zdravim tak by me zajimalo jak je mozne ze me jeden hraxc muze dvakrat za den sabotovat a kdyz ho chci sabotovat po vyhre ja tak nemuzu vubec nic tol je nejake chybne ci co omlouvam se za diakritiku nechce se me hledat hacky a carky
 

DeletedUser2298

Host
Je to takhle.. pokud tě napadnu a nevyrabuju.. tak od doby napadení a výhry nad tvojí obranou běží 24 hodinový cyklus kdy tě můžu navštívit a znárodnit něco co máš vyrobené.. máš li zrovna něco vyrobené.. Takže daný šikula tě může zmlátit , následně se mu nic k ukradení u tebe nelíbí.. a koukne třeba následující den ráno a obere tě... pak za pár hodin až skončí ten 24 hod. cyklus tě napadne znova a třeba hned vyrabuje..
Pokud někoho napadneš a ikonka rabování je šedivá , tak to znamená že daný hráč nemá ukončenou výrobu a ty musíš počkat až nastane okamžik kdy bude mít nesesbírané mince - zásoby-zboží... občas někoho nevychytáš protože si to hlídá..
 

DeletedUser

Host
Chtel jsem se zeptat..kdyz kliknu na raketu...jak dlouho to funguje....?
 

DeletedUser

Host
No to kurna...drahe to je i na 24 hodin....jeste ,ze jsem na to nekliknul....bych se bil do hlavy trebuchetem...
 

DeletedUser

Host
no to nevim vcera jsem napadl hrace a dnes uz nemuzu udelat vubec nic tak to funguje asi nejak divne a napadal jsem ho cca pred 22 hodinami tak je to nejake divne no nevimm asi hacky funguji i tu
 

DeletedUser

Host
Hráče můžeš napadnout znovu až po 24 hodinách. Nebo jsi myslel, že ho nemůžeš drancovat? Třeba není co.
 

DeletedUser

Host
Mam takovy problem.....plnim ukol Znovu proklety...,ktery mi zadala lepa blondata deva......Nasbirej 40 000 zlatych...coz jsem udelal.....Ziskej farmu,doktora a alchymistu......Doktora jsem dal stavet a hned mi naskocil bodik,ze jako splneno,tak jsem to dal zbourat a postavil jsem alchymistu....bohuzel ani po dostaveni jsem ukol nesplnil a ptam se teda proc...on totiz ten ukol nejde ani uz zrusit...Kde je chyba?
 

DeletedUser5410

Host
Zdravim
Pridejte si mne do pratel. Klikam kazdy den.
Stavim 6 VB
Diovu Sochu
Alexandrijsky majak
Babylonskou vez
Castel del monte
Koloseum
Casskou katedralu ( uz je dostavena)
 
Nahoru