Kde se vzalo 140 přátel bez omezení?

Anti Bílý

Psavec
V tom případě to balím a odcházím. Dík za rady. ...
Chce to tu jen otevřít oči a zúčastnit se hry :)) Několik let jsem tu farmařil s terasovitými farmami. O náhozech 1,9 jsem neměl ani tucha. Někdo si mě všiml, vzal mě do skupiny s náhozama, pomohli mi dodělat arc na 80 a já pomáhala nahazovat jim i se ztrátou (bodů z terasovek bylo dost). S arc80 a s aktivní skupinou je pak jiné pomazlení :) Bojové VB na 80, jít do top top cechu, dělat 5-10 tisíc bojů v CB. No a pak máš miliardu bodů jako já a nevíš co dělat :)
Ale popravdě dodnes plno věcí ze hry neznám. Proto na fórum chodím číst a né psát jako ty. Číst :)
 

Borat

Člen
můj názor už zazněl
Už jsme tady narazili na to, že jsou zde hráči "rychlíci" a "syslové". Někdo postupuje fofrem, ale je slabý, někdo dřepí v době a posiluje. Snažím se o kompromis. Průšvih je, že o záludnostech FoE přede mnou nic netuším a celé posilování může být z hlediska vyšších nákladů v další době směšné. Zkušený majitel cechu si tady ale povzdechl, že "rychlíky" nemusí. Proběhnou doby a užitek nikde. Padlo tady teď to samé. Cechy brzdí postup hráčů, pokud nejsou dost silní. ;) (Z mých zkušeností s cechem, plný souhlas.)

Tak mi to zní jako antirady, kam se lze v pohodě po roce dostat. Podle mě, důležitý faktor, kolik času FoE věnovat a jak moc tlačit na pilu? Moje rodina by mé případné odstřelení FoE oslavila šampaňským. :D

A další antirada. Chápu to jako Tvůj výsměch a urážky mé maličkosti, že nemám cech na 20. pozici v žebříčku a na úrovni 90? A to je dobré k čemu, shazovat mé snažení? Nechápu Tvé jednání? Snaha druhé zesměšňovat? Chceš říct, že můj cech na úrovni 30 je bezcenný, klidně ho mohu zahodit a naskočit do cechu z první desítky a za týden se tady chlubit, že náš cech má úroveň 92? A plácat se přitom "zaslouženě" po zádech, jak jsem dobrý hráč? :D

Chápu, že to by určitá rada k věci byla. Z našich debat mám představu, jak na FoE. Naskočit do funkčního cechu, nechat se vytáhnout zkušenějšími hráči, dostat VB z pozdějších dob předčasně na "šedém trhu" a kopat pravidelně za cech. Má to háček, poklonkovat před šéfy mohu v reálném životě, tady si chci pohrát. Nechci být otrokem ve "šlapajícím týmu". (Aspoň zatím.) Což u cechů hrozí. Stačí, že jsem otrokem FoE. (Také zatím.) ;)

PS: FoE mě nutí otočit 1x denně výrobu, nejlépe splnit denní úkoly a obšťastnit přátele. Do toho neustále události, aby toho nebylo málo. Teprve pak zbývá čas na strategii, promýšlení postupu a hraní. Fakticky mě blokuje nedostatek plochy a nedostatek diamantů, když tedy hraji "zdarma". Pravidelnou návštěvu FoE vyhodnocuje moje rodina jako závislost a chorobné gamblerství a padají rady, o návštěvě Bohnic. Neskutečně mě to vytáčí, protože samotné hraní se ve FoE vyskytuje tak v 5%. 95% jsou povinnosti s cílem setrvání ve hře a udržení ekonomiky... A do toho si mám přihodit povinnosti z členství v cechu?

Ehm, to že mě to vytáčí, bude nejspíš příznakem mé chorobné závislosti a důkazem, že mé okolí to vidí střízlivě. FoE je třeba trvale vypnout a nasadit místo toho žvýkačky. :cool: Jak to pánové máte? Nejlepší hráči FoE jsou svobodní, bez závazků, bez práce, vykastrovaní... a pak mohou zářit ve FoE? (Abych věděl, co mám Nešporovi vykládat.) :D
 

Borat

Člen
Proto na fórum chodím číst a né psát jako ty. Číst
Samozřejmě, že zde hledám a čtu informace. Ano, dobrá rada.

Psaní je forma přemýšlení. Snažím se tak ptát na to, co mi není na FoE jasné? Od toho fórum je. A díky za náhled, kam se ubírá postup ve FoE. Opět další zářez na vypínači OFF. ;)

PS: Mám dobrozdání znalce, že FoE je velmi vstřícná a ohleduplná hra a povinnost otočit ji jen 1x denně je přímo luxusní záležitost. Jiné hry jsou na hráče mnohem drsnější. FoE je co do povinností hráčů údajně nadprůměrná. Jel jsem ale CB. Jak tady začne komunitní hra, poklidná selanka končí. ;)

PS2: Hrával jsem Settlers II (nově Widelands). Proto jsem zkusil FoE. Všechny mise tam šly odehrát za týden. Ideální hra. Vytáhla se na "Vánoce", odehrála a pak už jen vzpomínky, jak to pěkně šlo a někdy zase. Nedá se to moc srovnávat, ale co do poměru zážitek / vložený čas, je FoE - podle mě - slabý čajíček. Nekonečná strategie bez konce a požírání mého drahocenného času. Radost mi má přinést VB lvl. 80, kterou vylepšuji rok usilovnou každodenní prací? ;)
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
víš, možná bude opravdu lepší, když místo řečí to rovnou zabalíš a půjdeš o dům dál, očividně nejsi schopen (nebo nechceš ) pochopit o čem tahle hra je a výsledkem toho je, že se tu plácáš sám, máš problémy s úplně základními věcmi, rady zdárně ignoruješ a potom si stěžuješ že to neni tak, jak jsi si myslel a jak tě hra zase zradila.
odpověděl jsem ti ve stejném tonu jakým jsi se ptal, pokud to cítíš jako výsměch a urážky, já ti to rozmlouvat nebudu.

p.s. smutná pravda bohužel je, že na světech je tak málo hráčů že v top 50 cechů je shromážděná většina aktivních hráčů.
 
Naposledy upraveno:

Budik

Dopisovatel
Mám takový dojem, že už to trošku odklouzlo z tématu zase do nějakého problému, které s tím úplně nesouvisí, hlavně, že je na co si stěžovat... ;-)
 

Borat

Člen
nejsi schopen (nebo nechceš ) pochopit o čem tahle hra je
Když vezmu reklamu FoE, je to prý o budování budov. Klamavé reklamy a já... :cool:

Není tady několik her přes sebe a FoE filtruje chytře hráče různých úrovní od sebe? Někoho s miliardou bodů jsem zde nikdy nepotkal. (V žebříčku má každý svět tak 20 miliardářů. "Český svět" ani jednoho...) Při výběru přátel mi FoE nabídl přátele 60-80 mil. max. a zhruba okolo mé doby. Třeba zboží na trhu, problém. Starší se neobchoduje, z budoucnosti se neobchoduje. Jak když jsem ve skupince hráčů z cca Průmyslového věku a nazdar.

Snažím se mít prosperující ekonomiku, těžit FP a diamanty. K tomu těžit plánky VB a zhodnocovat je. Fakticky mi to ke štěstí stačí. A tady rada, to raději vypadni, nepochopil jsi FoE. :cool:

Co přesně jsem nepochopil? Cech a CB jsem si zkusil. Je za tím plno povinností. Popisujete výhody. Ale fakt musím do aktivního cechu? Jestli náš spor není zcela virtuální? Podle mě si mohu hrát na své úrovni, tak jak si hraji a z hlediska FoE nedělám absolutně nic špatně. Kdo na to má, může se přidat do cechu. A opět je to v pořádku. (Až tedy, že pomoc vyspělejších hráčů mi navozuje podvádění. Ale vyřešeno. Nemám to řešit. Hry tohoto druhu tak fungují. Co lze obejít, obejdi. Překážky podlez.)

Pokud přijmu, že je zde ve světě cca 20 aktivních cechů a cca 200-500 aktivních hráčů, zatímco ostatní jsou jen začátečníci a břídilové, je to tristní a otřesné hodnocené FoE, kde je podle žebříčku 50.000 žijících hráčů. Obávám se, že to se mi pokoušíte sdělit. Hrajeme snad letadlo? :(

Nedohadujeme se tedy zcela zbytečně? Nejsou přípustné obě varianty hraní? Mé dotazy a komentáře FoE třeba odpovídají znalostem a praktikám 49500 hráčů, a vy mě tady udoláváte praxí 500 zdejších vševědů? A proto tady překážím? ;)

Jak to pánové máte? Nejlepší hráči FoE jsou svobodní, bez závazků, bez práce, vykastrovaní... a pak mohou zářit ve FoE?
To je vážně míněný dotaz, co s FoE přímo souvisí. Šlapající ekonomika ve FoE je tak maximum času, který hraní tady mohu věnovat. (Podle mě, provozovatel přitom stojí o každého hráče a nejlépe o hráče s neomezenou VISA kartou.) Zkusil jsem CB. Každý den hodiny nad stovkami střetů. CB vyžadují přímo válečné výdaje. Nemám dlouhodobě tolik času na takový kolotoč. A výsledek? O trochu více zhodnocená ekonomika... Tomu říkám marnost.

Kolik času je třeba investovat do FoE, aby se dalo plně odehrát "o čem tato hra je"? Není to nepřiměřená investice?
(Řešíme to doma, zda jde ještě o přijatelný "koníček"? Obhájit to neumím. Je to aktuální a akutní.) ;)
 

Anti Bílý

Psavec
Nedohadujeme se tedy zcela zbytečně? Nejsou přípustné obě varianty hraní? Mé dotazy a komentáře FoE třeba odpovídají znalostem a praktikám 49500 hráčů, a vy mě tady udoláváte praxí 500 zdejších vševědů? A proto tady překážím?
Hele možná máš pravdu. Přepni se prosím do druhé fóra, kde ti, ti méně zkušení, poradí lépe :)

ps. prosím uzamknout téma. Na otázku bylo odpovězeno.
 

Borat

Člen
Kolik času je třeba investovat do FoE, aby se dalo plně odehrát "o čem tato hra je"? Není to nepřiměřená investice?
Dnes jsem vzal do ruky budík - 3 světy + 1 osada. Bez aktivního cechu.

Otočení ekonomiky, denní úkoly, Hradní body, Zimní událost, osada, proklikání přátel, vyrabování sousedů, VB, FP... 3 hodiny čistého času.
Jednou týdně nahazuji Trh... 1 hodina čistého času.

Uzavřel jsem 1-2 VB, mám posledního Soba, 3 Výrobce saní, Taktíka, na spadnutí další Průplav... šlape to pěkně.

Ale za cenu nějakých cca 3 hodin klikání denně? Je to v pořádku? Nebo to dělám špatně? ;)
(Potřeboval bych to dostat na 30 min. max. To mi ekonomika zajde a hraní FoE ztratí smysl...)
 

Borat

Člen
Co tako? 3 světy ve shodném věku a shodně šlapající, VB... Škoda to vše zaříznout. Co jeden hrát a na 2 farmařit? Co vím, farmaření má smysl jen pro diamanty. To by mohlo čas ušetřit.

Pak, stavím město na "ruční práci" a s VB šetřím. Zda to rychle neotočit? Zpravidla tady má každý město z VB. Mělo by to dopad na úsporu času?
 

Borat

Člen
Tak nerabuj sousedy
Je zde nově Hradní systém, co má FoE víc roztočit. Cca 15 bitvami se sousedy denně řeším zisk hradních bodů. Princip FoE. V cechovních expedicích zase víc vyjednávám, což u sousedů nemohu. Pak jde o snadné plnění úkolů... (Rabování je bonus.)

3 světy vzešly z rady, jak se zde těží diamanty. Mít řadu světů na farmaření a jeden na hru. Mohu tak ale hru porovnávat, mohu hrát v jednom světě na zkoušku a v ostatních naostro a rychleji. Vcelku se to vyplácí.

Vedle řeším zásoby. Z odpovědí je jasné, že na pokročilé úrovni se FoE řeší zcela jinak. Hra se postupně proměňuje. Mohla by z toho být doporučení, jak "hrát nejlépe" na té které úrovni. Tak trochu nevím, jak takové úrovně definovat s "Arcem lvl. 80 ve Středověku"? Každopádně, hádky nejsou na místě. Každý máme před sebou "jinou hru". ;)

PS: K úspoře času... Potkal jsem teď debatu kolem hromadného tlačítka "pomoc" a "návštěva krčmy". Všechny to věčné klikání obtěžuje. Ztráta času. Autoři urychlení zamítají. Nově je tady ale 140 přátel a klikání se stalo neúnosné. V listopadu je zde informace od týmu, že se chystá nějaké usnadnění. Máme vydržet. Nedávno přibyly funkce sériového zadání dílem, továren a kasáren. Velká úspora času... Zhruba sem mířím, zda nehledat další technická opatření?
 
Naposledy upraveno:
Nahoru