Knihy

DeletedUser

Host
Určitě musím zmínit 2 knížky z historie. A to jeptiška od Diderota a Kladivo na čarodějnice od Kaplického
 

DeletedUser

Host
U mě zásadně vede Fantasy. Co bych mohla tak doporučit: Zaklínač, Sága Trhlinové války a dál, Tetralogie Odkaz Dračích jezdců....
co jde trošičku mimo je Trilogie Hunger Games (knihy jsou naprosto výtečné) a Mariňáci (sci-fi, které stojí za to) :)
 
Tak mě se líbilo 451 stupňů Fahrenheita, Hlídač č. 47 (pro ty, kteří se rozpomenou na film: Knížka a film je úplně něco jinýho. Jo, jsou tam skoro stejný postavy, ale děj je od prostředka ke konci knihy úplně jinej), Obyčejný život, Filosofská historie, Tajemství nesmrtelného Niolase Flamela a pak se mi líbí Revizor a Sluha dvou pánů, ikdyž spíš to bude u první díky filmu a u druhý díky divadlu (viděl jsem s Donutilem)
 

DeletedUser

Host
Hej lidi, čte tady někdo knihy Warhammer? Sháním knihu Malus Temna čepel 5. díl v el. podobě CZ formát pdb, nemáte ho někdo?
 

DeletedUser2618

Host
Doporučila bych všem bezvadného autora Jefferyho Deavera a jeho dílo Iluze. Pokud máte rádi kouzla, určitě oceníte, že vám poodhalí některé kousky kouzelníků a eskamotérů.

Další příběh geniálního detektiva Lincolna Rhyma se začíná odvíjet na prestižní hudební škole v centru New Yorku, kam se po útěku z místa činu uchýlí pachatel vraždy. Policie do několika minut obklíčí uzamčenou učebnu a chystá se s vrahem vyjednávat. Vzápětí se zevnitř ozve výkřik a výstřel, a tak policisté vyrazí dveře. Místnost je však prázdná.
Na pomoc jsou povolání Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a okamžitě začínají s důkladným šetřením. Proti nim však tentokrát stojí mistrný iluzionista přezdívaný Kouzelník, který burcuje jejich profesionální ctižádost prostřednictvím série vražd, jejichž bestialita se neustále stupňuje.
Počet mrtvých narůstá a hodiny nelítostně ukrajují čas. Rhyme se Sachsovou proto musí co nejrychleji proniknout skrz kouřovou clonu a zabránit hrůzyplné pomstě, která se hrozí stát nejokázalejším zmizením v dějinách kriminalistiky...
Asi nejvíc se mi líbilo, jak dokázal odvést pozornost (ať už pomocí převleku, nebo jinou aktivitou, na kterou se policisté zaměřili).. Ale musím říci, že závěr jsem opravdu nečekala (s cirkusem).

Pokud se vám zalíbí jeho styl psaní, budete milovat i všechny jeho ostatní knížky. Zatím se mi od něj nelíbila akorát jedna - Pekelná kuchyně.
 

DeletedUser1843

Host
Knihy s historickou tématikou (Prekliati králi, McCullough a jej sága o Ríme a pod.), fantasy (Zaklínač, Pieseň ľadu a ohňa...), Rollins a pod.
 

DeletedUser

Host
Fantasy-určitě nad posledním dílem Dračích jezdců jsem se rozplýval :) , a Úžasná Zeměplocha od Terryho Pratcheta, je jich hodně ale najdete tam parodie na hodně filmů(King Kong, Šmoulové-svobodný národ se jmenoval ten díl myslím)
tajemství nesmrtelného nicolase flamela bylo také dobré, nebo Morgenstern..D
 

DeletedUser2385

Host
To Vám stará dobra klasika v podaní Julesa Verna nič nehovorí ? :D
 

DeletedUser3817

Host
Ale hovorí, hovorí... Že se ze všech jeho "vynálezů" neuskutečnil ten nejlepší - 2 roky prázdnin :D
Mě bere zvl. grafoman Pratchett, V. Hubáček a jeho série o 2.SV v pacifiku a "Atentáty, které měly změnit svět" od V. P. Borovičky.
 

DeletedUser5701

Host
Odkaz dračích jezdců je super! Musím doporučit spisovatelku Trudi Canavan. Napsala super fantasy. Trilogie společenství čarodějů -není to žádný Potter. Super napínavá věc. Teď od ní vychází další volné pokračování pod názvem Sonea. Je to četba zasazená do fantasy historie plná kouzel, intrik a úkladů jak v podsvětí, tak v nejvyšších vrstvách. Komu se líbil Odkaz dračích jezdců, tak si určitě oblíbí i tohle.

Hezký holčičí čtení jsou Andělé 1-4 od Lauren kateové, Škola noci - zatím vyšlo 9 dílů od P.C. a Kristin Castových, s trochou erotiky Bratrstvo černý dýky - 10 dílů od J.R.Ward, Kronika prokletých zaklínačů - od Kami Garciové a Margaret Stohlové.
 

DeletedUser7785

Host
Cokoliv od Stephena Kinga. Dále mám ráda fantasy, hlavně městskou. Teď jsem dočetla Labyrint od Pavla Renčína, výborná záležítost:) Kdo bude chtít, najdete ji i jako online příběh.
 

DeletedUser8790

Host
Wilson, Paul F. - Pevnost, Jiří Kulhánek, Žambouch a podobní :-D , Terry Pratchett, R. E. Feist .........

V podstatě cokoliv co se týký sci-fi a fantasy :) <3
 

DeletedUser5701

Host
Další moc pěkné čtení (spíše pro holky): Nástroje smrti od Cassandry Clereové - 6 dílů. První díl byl již zfilmován a docela to šlo. Jinak šestý díl v knižní podobě vyjde až na podzim. Dále moc pěkná kniha Serafina, příběh draků od Rachel Hartman, Okouzlená nocí od Amy Plum, Černá labuť vzlétá od Lee Carroll, která je též na pokračování.
Jestli si je hodláte přečíst, tak přeju pěkné čtení. :D
 

DeletedUser12887

Host
ahoj je to pravda že hra končí nic novějšího než všude poušt nebude
 

DeletedUser14816

Host
Hm... knihy... Ale oproti hudbě trochu pozadu, což mě mrzí - vlastním cca deset tisíc knih a komiksů a jsem rád, že tady tolik lidí uznává fantastiku. Můžu z novinek vřele doporučit Ctnosti králů od kena Liu - vydalo nakladatelství Host (český překlad jsem ještě nečetl, dělal jsem na to akorát posudek)
 

Svatej

Legenda
Ze starších fantasy doporučuju Stáčení temného piva od Tima Powerse. Taková hořkosladká všehochuť historických faktů a fantasy.
Z novějších výše zmiňovaný odkaz dračích jezdců (Aneb kde jsem vzal nick Frundor) :D
A samozřejmě cokoli od velmistra moderní fantasy - Terryho Pratchetta. R.I.P. :(
 
Nahoru