Knihy

DeletedUser

Host
Na Egypťanu Sinuhetovi se shodneme, taky je asi mou nejoblíbenější. Kromě toho se mi hodně zamlouvá sága Písně ledu a ohně (podle ní natočen seriál "Hra o Trůny"), Jméno Růže od Umberta Eca, Kladivo na Čarodějnice od Kaplického, Pán Prstenů od Tolkiena, Já, Claudius od Gravese a celá škála dalších knih.
 

DeletedUser1153

Host
U mě vítězí jasně tetralogie Odkaz Dračích Jezdců (Film natočen podle prvního dílu=propadák)
Sága Písně ledu a ohně-knihy jsem nečetl ale seriál je užasný takže plánuju i knihy.
 

DeletedUser

Host
Knihy se mi líbí ještě víc. První díl s názvem "Hra o trůny" se od 1. série seriálu až tak neliší, ale v případě knihy druhé "Střet králů" je odlišnost docela znatelná. Nedivím se tomu, seriál by jinak byl moc dlouhý a možná místy zdlouhavý, ale zase je člověk o hodně zajímavostí a logických zdůvodnění v obrazové a zvukové formě ochuzen.
 

DeletedUser1153

Host
Jj, na jednom portále je o GoF snad uplně vše takže tam se taky debatuje jak moc se to liší od knihy :)
 

DeletedUser

Host
Knihy...tak u mě soupeři autoři populárnější (Gav Thorpe, například) s autory klasičtějšími (Honoré de Balzac) a autory nečitelnými (Alois Jirásek, Arthur Schoppenhauer :D). Ale nejlepší je stejnak sc-fi. :)
 

DeletedUser187

Host
U mě je to jednoznačně četba z Tolkienova světa. Tedy všechny příběhy od Silmarilionu přes Hobita až po Nedokončené příběhy. Dříbě jsem rád ještě četl knihy na Téma Star Wars..
 

DeletedUser

Host
No dnes jsem dočetl knížku od Lukjaněnka "Hvězdy, ty studené hračky". Moc doporučuju. Opravdu je to čtivé...

Jinak Sinuheta plánuju už dlouho, ale ještě jsemsi na to neudělal čas:(
 

DeletedUser

Host
Před pár dny jsem rozečetl knížku od muže který již od narození nemá ruce ani nohy Nicka Vujicice. Zatím je to velice silný příběh.
Život bez hranic
 

DeletedUser

Host
radši se naučte říkat že čtete online ebooky

Zdravím,rozhodl jsem se Vám nabídnout kolekci knih převážně ve formátu PBD ale některé i PDF

Kolekce obsahuje knihy ze všech žánrů,snad od všech monžných autorů.Opravdu je tam více než 12000 knih

Řazení je podle autorů a částečně i podle žánrů.

Všchny tituly jsou v ČJ.

Ve složce jsou 2 PDF soubory,v těch najdete seznam jednotlivých knih

Knihovna obsahuje i lekce Angličtiny,či povídky od Ostravaka Ostravskeho,Murphyho zákony,nebo například složku PRÁVO,ve které najdete různé specifikace zákonů ze všech odvětví
listina práv a svobod
zákony o střelných zbraních
zákon o pozemních komunikacích
a spoustu dalších



Přeji příjemné čtení
 

DeletedUser

Host
Ok... Toho bude víc :D
Takže asi:
Ocelové město, Hraničářův učeň, Erebos, Odkaz dračích jezdců (režiséra filmu zabít!), Hunger Games (film téměř přesně podle knihy), Pán prstenů, Silmarilion a spousta dalších... :)
 

DeletedUser

Host
Hraničářův učen ten se mi taky strašně líbil, ale má to jednu chybičku ten děj co je popsán v knize mi přijde moc krátký, prostě jedna údálost je popsána v jedné knize a proto má přes 10 dílů a kupovat si vždy novou knížku, když jsou i jiné knížky za stejnou cenu a je tam více příběhu... Nevím jaký názor na tu ságu máš ty,kdyžtak napiš :)
 

DeletedUser1713

Host
Já jsem si hrozně oblíbila knížku Pouští a Pralesem od Sienkiewicze ale naprosto geniální je Pratchett se Zeměplochou. Ještě že toho napsal tolik :p
 

DeletedUser

Host
Obecně mám ráda sci-fi a fantasy, ale můj asi nejoblíbenější je Lukjaněnko. I když film podle Noční hlídky byl dost zoufalý...
 

DeletedUser3

Host
U mě je to jednoznačně četba z Tolkienova světa. Tedy všechny příběhy od Silmarilionu přes Hobita až po Nedokončené příběhy. Dříbě jsem rád ještě četl knihy na Téma Star Wars..

A ze všech skvělých postav ze Silmarillionu si vezmeš za svou tu zaručeně nejhorší :D
 

DeletedUser

Host
Hm, já jsem tak trochu čtecí maniak, takže vypsat všechny knížky, co se mi líbily, by trvalo hodně dlouho a zabralo celou stránku :D Ale celkem souhlasím s těmi, co tu zazněly: Sinuhet, Tolkien, Lukjaněnko, dál bych přidala třeba Clarka, Herberta (mladší i starší), Sapkowskiho, Asprina, Kevina Andersona, Eca, Čapka, Orwella... No, bylo by jich dost. I Hunger games se daly (film je vážně hodně podle knížky), ale Hra o trůny mě nějak nezaujala... Je pravda, že jsem se podívala jen na jeden díl a přišlo mi to jako krvák bez nějaké myšlenky. Ale spousta lidí mi to doporučovala, tak tomu možná dám ještě šanci jako knížce...
 

DeletedUser1698

Host
Tak já mám rád Dana Browna...Paula Coelha ,Maria Puza a jiné knihy o mafii...souhlasím s Egyptanem Sinuhetem s Tolkienem...dobrá knížka je také My děti ze stanice Zoo...A nebo Tvář toho druhého , Cesta ,Pád titánů....je jich spousta :p
 

DeletedUser

Host
Takže já rád čtu hlavně dobrodružnou literaturu a potom něco o konspirační teorii jako například teď tajemství májů 2012. A moje nejoblíbenější kniha? Tak ty jsou 2 a nad ostatními vedou o 100% a obě jsou od michaela crichtona první je jurský park a druhá ztracený svět jurský park. Nikdy jsem lepší knihy nečetl věřím že ani nebudu ;)
 
Nahoru