Koloseum

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3069
  • Vytvořeno

DeletedUser3069

Host
Zdravím všechny.
Chtěl bych říct, že mě mrzí že právě taková známá památka jako je Koloseum, je ve hře nejmíň oblíbená. Chápu proč je neoblíbená. Dává spokojenost, které je ve hře všude moc a taky dává medajle, ale zoufale málo. Dále zabírá hodně místa (6x7). Tak si říkám jestli si to Koloseum opravdu zaslouží?
Napadli mě nějaké řešení, které by mohli alespoň trochu tuto velkolepku zatraktivnit:
1) Jiné navýšení - Koloseum sloužilo především pro SPOKOJENOST lidí, takže bych to zachoval. Ale MEDAJLE bych nahradil za OBRANU. Kolik procent na jaké úrovni bych nechal tvůrcům. Odůvodnil bych to tím, že tam bojovníci bojovali ne pro medajle, ale proto aby přežili!
2) Zmenšit (5x5, 5x6)

Jsem sběratel velkolepých budov a Koloseum ve svém městě trpím jen opravdu jen kvůli své zálibě v jejich sbírání. ;-)

Díky za pozornost, Kel
 
Je mi vcelku jedno jestli pro nebo proti. Výsledek bude stejný :D Koloseum nepostavím, ani kdyby mělo místo produkce medailí bonus na obranu, stejně jako jsem nepostavil ani další velkolepky s bonusem na obranu :D Naprosto zbytečné budovy :D
 

RomanS24

Člen
Proti,
Koloseum sloužilo sice pro pobavení lid kdy se tam pořádali růzené akce ale vedle gladiátorských her se zde pořádaly i naumachie (stylizované námořní bitvy), zápasy s divou zvěří, popravy, rekonstrukce známých bitev a dramata založená na klasické mytologii. V raném středověku přestala budova sloužit k zábavě. Později byla využívána k obývání, sněmování, jako pevnost, kamenolom a křesťanská svatyně.
takžen nevím proč by se mělo koloseum ve hře nově zvýhodnovat, na podporu boje tu máš Castel,Cašskou a další budovy kterých je až moc, koloseum je no jak to říct taková budova která je ve skutečnosti hezká ale nemá žádné další využití než jen na prohlídku, nic v něm není a k ničemu neslouží.
 

Dědeq

Znalec
Proti, takových budov je víc, které v průběhu vývoje hry ztratily význam a málokdo je staví (Notre Dame, kupříkladu, Space Needle...). Neplatí to jen pro koloseum (které je navíc velké a ošklivé). Koloseum dnes dá po tisícibodových investicích méně medailí, než kolik i v nízké epoše hráč najde v událostech kolem města. Poměr spokojenosti na čtverec má horší než Tvář starověku v době železné, a to i na levlu, na který koloseum nikdo rozumný stavět nebude.
Zkrátka je to budova horší než k ničemu, ale kdo ji chce, postavit ji může. Rozhodně bych nerad, aby mi někdo jen tak předělával účinky budov jen proto, že některým hráčům by se to líbilo jinak. Takže bych takovou praxi pro jistotu raději nezaváděl, přestože by to v tomto konkrétním případě nepostrádalo smysl.

Jestli má situace, která nastala (že doba železná má jen jednu použitelnou velkolepku), nějaké systémové řešení, je to přidání nové budovy, podobně jako tomu bylo s delfskou věštírnou. To se ovšem nejspíš nestane, nicméně mělo by to význam.

Ten editor, co ti do textu přidává random odkazy na wikipedii, se mi líbí, co to používáš? :)
 
Naposledy upraveno:
Nahoru