Konec úmyslnému zavírání velkolepých budov

Téma v sekci 'Nápady' založené uživatelem konotka, 12. dub 2019.

 1. konotka

  konotka Komentátor

  Registrace:
  18. pro 2018
  Zaútočit a rabovat je velký rozdíl. Navíc to byl jen příklad toho, co poškozený hráč může maximálně dělat.
   
  MikaRybanenn za toto poděkoval.
 2. konotka

  konotka Komentátor

  Registrace:
  18. pro 2018
  Když ti někdo úmyslně zavře VB, tak ti maximálně napíše" a co s tím uděláš?", pokud se ti vůbec ozve. Tolik mé zkušenosti. Za další tady píšeš nesmysly. V podstatě dáváš svému zlomyslnému jednání vyšší cíl. Taktika tomu říkáte?
   
  MikaRybanenn a LordFrunDor za toto poděkovali.
 3. LordFrunDor

  LordFrunDor Legenda

  Registrace:
  21. čvc 2015
  píšeš doslova
  což je rabování. A píšeš v první osobě jednotného čísla, tedy sám o sobě (což jsou víceméně všechny tvé příspěvky - jen Já, já, já a zase já. To že to někdo vidí jinak tě nezajímá či zajímat nechce) ;)
   
  Dan 77, willy2, Dennis Bergkamp a 3 dalších za toto poděkovali.
 4. fmash-

  fmash- Znalec

  Registrace:
  17. srp 2017
  No vida, nesmysly. Takže sis přišel pobrečet, argumenty tě nezajímají, a ještě se chceš hádat. Protože jsi neuvedl jediný relevantní argument, kterým bys svůj názor podpořil, a opačné argumenty neuznáváš, tak považuji další debatu za bezpředmětnou.
  Kdyby to nebylo dosud zřejmé, tak PROTI.
   
  Dan 77, willy2, Joxer a 1 další osoba za toto poděkovali.
 5. konotka

  konotka Komentátor

  Registrace:
  18. pro 2018
  Pokud vím, napsal jsem tenhle návrh sám za sebe, takže nevidím důvod proč mám psát my.
   
 6. konotka

  konotka Komentátor

  Registrace:
  18. pro 2018
  Jestli pro tebe argument "že moje VB je jen moje a nikdo jiný nemá právo rozhodovat o tom jestli ji chci zavřít nebo ne". není argumentem, ale tvé argumenty, typu: zavřu mu VB, aby neměl vojáky, zavřu mu VB, abych měl lepší pozici pro výběr a nebo mu zavřu VB,prostě protože můžu a baví mě to, jsou argumenty. To jako vážně? To jsou tvé argumenty. Oprava, vás všech.
   
  MikaRybanenn za toto poděkoval.
 7. konotka

  konotka Komentátor

  Registrace:
  18. pro 2018
  Stejný jak na Wiki co? Pořád budeš někomu něco podsouvat. NERABUJI, jasné?
   
 8. fmash-

  fmash- Znalec

  Registrace:
  17. srp 2017
  Pokud s ním mluvíš tónem, jakým jednáš tady na fóru (mentorským, uraženým, agresivním apod.), tak se mu ani nedivím, protože to, co popisuješ, je nepřátelská reakce. Ta sama od sebe jen tak nevzniká. Já jsem se s tím ve hře prakticky nesetkal (až na několik choromyslných výjimek), ale ty se s tím zřejmě setkáváš často (pokud ne, tak nevím, co tady řešíme). To o něčem může svědčit.
  Tento "argument" jsi ve skutečnosti nikde neuvedl, takže jsem na něj nemohl reagovat. I kdyby, tak bych s ním polemizoval, protože budovu z principu herních mechanismů stavíš zpravidla s příspěvky ostatních hráčů. I oni mohou chtít rozhodovat o svých investicích, pokud už ti ty ostatní mé argumenty nestačily, resp. jako argumenty je vůbec neuznáváš. Pokud by tvůj nápad zněl "chci zavést volitelný parametr, že si do dané budovy smím přispívat jen já sám", bylo by to něco jiného. I když ani s ním bych nesouhlasil. Toto je totiž, chtěj nechtěj, hra více hráčů. Singleplayer budovatelských her najdeš dostatek.
  Tento argument jsem neuvedl, takže hraješ falešně, když ho jako můj argument uvádíš.
  Ano, i tak to lze říci. Jen zopakuji, že se jedná o hru více hráčů. Měl by ses smířit s tím, že ji ostatní chtějí také hrát, a ne všichni tak, jak by se zrovna líbilo tobě.
  Dostáváš se na tenký led už jen z pohledu racionality svého přístupu. Jsi agresivní a manipulativní, názory ostatních tě nezajímají a každým svým dalším příspěvkem podporuješ dojem, že musí být vše po tvém, a jak ne, je zle. Nediv se potom reakcím.

  Doplněk:
  Ano, taktika. Podle stejného klíče, jako v této hře bojujeme. To totiž hra legitimně umožňuje a podporuje. Někdo ostatním cechům bere hexy v CvC, někdo rabuje sousedy. Nepovažoval bych naopak za oprávněné si na to stěžovat (i když i to se tu občas objevuje).
   
  Naposledy upraveno: 12. dub 2019
  Dan 77, willy2, Dennis Bergkamp a 4 dalších za toto poděkovali.
 9. Ripley 120

  Ripley 120 Nováček

  Registrace:
  31. říj 2017
  Veškeré rozumné argumenty už byly napsány, takže stručně: Proti
   
  Naposledy upraveno: 12. dub 2019
  Dan 77 a Joxer za toto poděkovali.
 10. konotka

  konotka Komentátor

  Registrace:
  18. pro 2018
  Takže za 1. Ty hráče neznám, neraboval jsem ani slůvkem neurazil. Dokonce je po tom, nechtěně motivuji.
  2. Můj argument je napsaný v příspěvku č.6 Kritizuješ co píšu, ani nemáš slušnost si to přečíst.
  3. To, že zavíráš cizí VB z vlastní vůle a nazýváš to taktikou, je jenom to, že se ti chce a můžeš
  4. K tomu manipulování. Jen jsem napsal pro vývojáře návrh. Jak to dopadlo. Vykreslil jsi tady můj psychologický profil a přitom mě vůbec neznáš. Po přečtení pár komentářů, ještě ne pořádně.
  5. Tohle vlákno je vytvořeno mnou pro vývojáře. Takže nevidím důvod si za svým nápadem nestát. Nebo bych měl po vašich komentářích hned couvnout?
  6. A ano, máš pravdu. Chci si hrát v klidu. a né na poslední chvíli shánět lidi na nahození VB, aby mi ji nějaký taktik, bůh ví proč zavřel.
  No a tvá poslední věta je třešnička na dortu. Ale co naplat není to jediné vlákno kde takhle někoho rozebíráte. Je to pořád to samé.
  Návrh je podán a já se loučím
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 15. dub 2019
  MikaRybanenn, petrpivoj a LordFrunDor za toto poděkovali.
 11. LordFrunDor

  LordFrunDor Legenda

  Registrace:
  21. čvc 2015
  A jaký jsem na wiki? To by mě zajímalo jednak na které, jednak kde tam někomu něco podsouvám? :D Tedy pokud relevantním odpovědím většinou obsahujícími odkaz kde ty informace může najít říkáš podsouvání, tak asi na všech. Protože takový už jsem.
  ¨BTW: "podsouvají" se většinou polopravdy, lži či špatné informace. Ze své podstaty jde o slovo s negativním významem. To co dělám na wiki já je informování, odkazování či chlubení se.
  Pokračuj v nálepkování negativními výrazivy a jistě si získáš velké publikum fanoušků. :D
  Nic jako nechtěná motivace neexistuje. K motivaci jiného hráče potřebuješ ÚMYSLNĚ kliknout na minimálně jedno tlačítko. Nic takového jako nechtěnné úmyslné kliknutí neexistuje.
  Ne, sorry, snažil jsem se ti to vysvětlit výše ale asi jsi byl natolik líný, že jsi "ani neměl tu slušnost přečíst co píšu". :) mimochodem, moc pěkný argument. Like jenom za tuhle větu.
  Tohle vlákno je vytvořené tebou především pro ostatní návštěvníky fóra, dál se totiž nemá šanci dostat. ;)
  Děkuji ti za sebe za tvé přispění málem k rozvoji tohoto fóra, také se s tebou loučím a tomuto vláknu říkám "odpočívej v pokoji". ;)
   
  Dan 77, willy2, Joxer a 2 dalších za toto poděkovali.
 12. dudasek

  dudasek Odborník

  Registrace:
  25. kvě 2017
  tohle se mi líbí-není to můj nápad,ale rád bych ho podpořil,pokud to sepíšeš: oznámení "Hráč Kazisvět Ti pomohl a zavřel ti posledním bodem tvůj Mys Canaveral na 100 lvl-neměl by jsi mu poděkovat?!"
   
  Dan 77 a petrpivoj za toto poděkovali.
 13. fmash-

  fmash- Znalec

  Registrace:
  17. srp 2017
  Prakticky denně mi někdo zavírá budovy jedním bodem, a to na mou žádost - nechávám totiž menším členům cechu nebodované pozice s plánky za bod. Prostě sklidím, nechám jeden bod do konce a do příslušného vlákna napíšu, aby mi to někdo zavřel, a odcházím. Určitě bych se pokaždé nechtěl dívat na denunciační oznámení, že dotyčný "obdarovaný" je "hráč kazisvět" nebo něco podobného.
  Uvádím proto, abych naznačil, že herní postupy jsou různé.
  Pojďme se soustředit raději na skutečná vylepšení hry, která jsou neoddiskutovatelná, ne na drobnosti, které někomu vadí, a někomu naopak vyhovují a přinejmenším neškodí. Skutečných nedostatků je i tak dost.
  Ani já nevidím žádný takový důvod. Ale v sekci nápadů to funguje tak (jak zde nepíšu poprvé), že někdo nápad předloží a ostatní se k němu vyjadřují, aby bylo zřejmé, že nápad má podporu - nebo naopak, že podporu nemá. Reagovat podrážděně na protinázory je kontraproduktivní.
   
  willy2, Dennis Bergkamp, Joxer a 2 dalších za toto poděkovali.
 14. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Já bych tomu co uzavřel budovu dal vedle nicku ikonku bílé vlajky, která by znamenala přišel jsem v míru a je pouze na tobě, jestli jsem Ti pomohl nebo rozzuril do ruda :)

  Jinak když jsem to tak pročítal, ani konotka to nemyslel špatně, prostě je to celkem komplikovaná diskuse, která by úplně narušila chod hry.
   
  Naposledy upraveno: 13. dub 2019
  Joxer, LordFrunDor a Mrtvejmagor za toto poděkovali.
 15. peepee77

  peepee77 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

  Registrace:
  20. pro 2013
  Já tomu klidně budu říkat taktika. Když mě rabuje nebo se snaží rabovat nějakej protivník a sám má aktivní štít města je to pro mě dostupnej způsob jak mu můžu uškodit. Ať chceš nebo ne tak v této hře máš pár spoluhráčů a hodně protihráčů.
   
  willy2, petrpivoj, Dennis Bergkamp a 4 dalších za toto poděkovali.
 16. Joxer

  Joxer Psavec

  Registrace:
  13. led 2018
  VB je herní prvek a ten s přímím vlastnictvím nemá nic společného. Pokud do nějakýho prvku natlačíš svůj pojem dobra a zla, tak zničíš celou strategii hry, protože vlastní zájem stojí až na primitivních rovnicích. Koukáš na jednání hráčů skrze nějaký vlastní filtr, který váží tahy hráčů jako špatné nebo dobré podle toho, jak ti jsou prospěšné. Pokud hraješ šachy a hráč ti sebere např. střelce, tak skrze tento filtr ti okamžitě soupeř ublížíl, protože ti sebral tvojí figurku. Jak si to vůbec mohl dovolit? Je to přece tvoje figurka! Jak začneš hrát šachy, tak začneš chránit nejpodstatnější herní element ve hře. Není to král, ale tvoje vlastní hlava, protože jako bojující hráč ve světě tvého dobra a zla jsi oslaben. Dostal jsi jen do hry herní prvek, u kterého musíš projevit určitý smysl pro taktiku. Vlastně nám jen sděluješ, že ti to nejde a že ve své VB neumíš hrát a tím ztrácíš nad ní kontrolu. V každý taktický hře přece musíš počítat s tím, že tě tvůj soupeř připraví o nějakou vlastní výhodu, tah či další herní postup. Protihráči jsou soupeři, né nepřátelé.

  Za mě PROTI
   
  willy2, petrpivoj, Dennis Bergkamp a 5 dalších za toto poděkovali.
 17. Žitomír Ralok

  Žitomír Ralok Psavec

  Registrace:
  20. dub 2017
  Zamezit - proti
  přidat upozornění - pro
  pokud by nešlo uzavřít přímo, ale až po odkliknutí upozornění (dohodit maximálně n-1) zamezilo by to nechtěným zavřením (např. když se sejdou dva) a zároveň by to až tak neomezilo záměrná zavírání
   
 18. MikaRybanenn

  MikaRybanenn Dopisovatel

  Registrace:
  12. pro 2012
  Pokud beru Tvůj návrh, tak jednoznačně PRO. Pokud můžu přinést pozměňovací, tak cizí hráč by mohl přihodit do konce levelu -1 FB. Prostě ten poslední by byl vyhrazen majiteli velkolepky, bylo by to takto nastaveno systémově a dohodit by ji mohl pouze on a nikoliv jiný. Zcela jistě by to myslím šlo, jen chtít pozměnit parametry. Ostatně, pokud mám zbylých např. 10 FB k dosažení nového levelu a na liště 50 FB, tak mi to dovolí hodit pouze zbývajících 10 FB, zbylých 40 FB musím doklepnout až posléze, nikoliv, že bych mohl přispět oněch 50 FB vcelku, přičemž by se budova rovnou překlopila do dalšího levelu a zaznamenal se příspěvek +40 FB. Tenhle nešvar by měl být řešen. Záměrné zavírání velkolepek je lumpárna a možná by vývojáři mohli zvážit, zda chtějí pohodovou hru, anebo rozdmýchávat mezi hráči averzi a roztáčet nekonečná kolečka odvetných kroků.
   
 19. Mrtvejmagor

  Mrtvejmagor Odborník

  Registrace:
  17. čer 2017
  Rozvrátit hru? to můžeš i útočením na hráče :D :D
   
  willy2, petrpivoj a LordFrunDor za toto poděkovali.
 20. dudasek

  dudasek Odborník

  Registrace:
  25. kvě 2017
  šmarjá tohle je bojově-strategická hra.nemám problém nahodit vysoký Arc za 1,9 a pár dní počkat,ale by majitel třeba strategicky "zdržoval" a nezavíral je větší lumpárna..mám takových projektů z dob začátků a nemůžu moc věcí dělat,když to odpojí od radnice...nechte si naházet pozice doklepněte sami..

  jak jsem psal výše-upozornění,čí body to zavřely by mi občas pomohlo a mohla by to být volitelná funkce-po zaškrtnutí by se nemusela zobrazovat-nebo naopak z dia/stříbrné ano
   
  willy2, petrpivoj a LordFrunDor za toto poděkovali.

Nahoru