Konec úmyslnému zavírání velkolepých budov

  • Zakladatel vlákna DeletedUser16731
  • Vytvořeno
Velkolepka je primárně majetkem hráče, který ji má ve městě, jeho práva by měla být nadřazena všem. Pokud by nešlo tedy zamezit zavření, tak alespoň označení pachatele by bylo velmi záhodno, aby si na něm poškozený případně mohl vzít škodu zpět. Když třeba ne v podobě FB anebo surovin, tak náhradním plnění v podobě kladívek či mincí, co je prostě těch následujících x dnů vždy po ruce. Co se týče nějakého nahazování a následných nářků, že majitel velkolepku odpojil od radnice tak ještě jednou, je to jeho velkolepka a že si skrz ní chce někdo vydělat není absolutně problém daného majitele.
 
V podstatě dáváš svému zlomyslnému jednání vyšší cíl. Taktika tomu říkáte?
Ano i to je taktika..a pokud to nevíš tak "zlomyslné" jednání je přímo povoleno v pravidlech hry..cituju:
"Například můžete hráči vyhrožovat, že napadnete a vyrabujete jeho město, pokud Vám nedá body výzkumu."
Některé prvky hry jsou přímo založeny na "zlomyslném" jednání...viz. rabování, CVC. Takže záměrem tvůrců je mimo jiné i to, aby se hráči chovali "zlomyslně". To vše je součástí této hry a pokud se s tím neumíš vyrovnat a eliminovat to, tak to svědčí jen o tom, že tvoje taktické schopnosti nestojí za moc a že se zmůžeš jen na to fňukat, jak ti někdo udělal bebí a dožadovat se aby mu to zakázali, protože sám nedokážeš mít svoje velkolepky pod kontrolou. A tím, že tady budeš uraženě napadat všechny, co s tvým návrhem nesouhlasí, si asi moc nepomůžeš ;)
Pokud si někdo například nesmyslně pootvíral lvly nějaké stavby dopředu, protože měl potřebu se pochlubit, kolik už má plánků, tak jeho jednání bylo krátkozraké a je to jeho strategická chyba, ne chyba těch, kteří toho dokáží využít a vydělávat u něj. Tvým návrhem chceš chránit právě takové hráče jejichž taktická úroveň je mizerná a poškozovat hráče, kteří toho dokáží využít. To ti přijde fér?
Plně se ztotožňuju s názorem co napsal Joxer.
Takže za mě jasné PROTI
 

DeletedUser12887

Host
Majetkem hráče je pak ale všechno a tím pádem ať se rozdělí hra na ty co asi si spletli hru a na ty co jsou schopni nějak jí hrát se vším všudy.
A řešit jestli nekdo někomu zavřel kolikrát neúmyslně budovu v duchu, že je všechno špatně a všichni okolo taky, to je trochu pod úroveň.
S tim nejspíš ať se každý vyrovná sám.
 
Majetkem hráče je pak ale všechno a tím pádem ať se rozdělí hra na ty co asi si spletli hru a na ty co jsou schopni nějak jí hrát se vším všudy.
A řešit jestli nekdo někomu zavřel kolikrát neúmyslně budovu v duchu, že je všechno špatně a všichni okolo taky, to je trochu pod úroveň.
S tim nejspíš ať se každý vyrovná sám.
Ale já jsem schopný ji hrát se vším všudy. Ať je prostě označeno, kdo přihodil jako poslední, aby se majitel velkolepky mohl rozhodnout co dál. Může si vyžádat vysvětlení a pakliže se s ním spokojí, tj. nějaký pár tisícový hráč mu napíše, že se spletl, že nezná určité zákonitosti hry a takové vysvětlení dává smysl, tak tady by se chtěl mstít jen nelida. Ale může se třeba pomstít, protože škoda mu vznikla, oukej, beru. Pokud však někdo herních mechanismů znalý zavírá velkolepku zcela záměrně ze zavrženíhodných pohnutek, tak chci mít adekvátní možnost ho za to ztrestat a ukázat mu, že tudy cesta nevede. Mimochodem debata zde vedená potvrzuje starou pravdu, že násilí plodí násilí a zlo plodí další zlo. Bohužel pachatelé určité formy zla jsou zcela nepostižitelní díky své anonymitě a to je krajně nefér, každý by měl nést důsledky svých činů, je-li to alespoň trochu možné. Berme to příměrem k trestné činnosti v reálu. Někteří jedinci se dopouštějí protiprávního jednání bez ohledu na možný postih. Někteří by se takového jednání dopustili, ale vidina postihu jim v tom zabrání. Někteří by se ho nedopustili vůbec, postih/nepostih. Každopádně společnost má vždy nějaké nástroje jak je potrestat a možná snad snížit riziko recidivy. Přimlouvám se tedy, když ne za nemožnost dohození budovy do dalšího levelu, tak označení posledního přihazujícího a ať si to majitel velkolepky přebere.
 

DeletedUser12887

Host
Já k tomu už psal takže když se z toho udělá nějaký výtah, jsem zvědavý jak to dopadne a nějak se s tim popasuju

Na tohle jsou minimálně dva tábory, takže z toho prakticky vždycky vznikne problém
 

d arvit

Odborník
celou diskuzi jsem nečetl, ale já si pod pojmem konec úmyslnému zavírání Vb představim jednoduchou pojistku že si hráč rezervuje poslední bod nikdo ostatní ho tam nebude moct dát = zavřít mu VB, bylo by to volitelný stejně jako zapnout/vypnout animace, pouze by se po rozkliknutí VB ukázalo políčko, hráč má zapnutou pojistku a každý by věděl a počítal s tim při náhozech, krádežích, ale jestli bych to schválil?, asi jo..

edit: to je karma :p záleží jen na tobě komu dáš body do VB, i ted každym bodem a každým náhozem riskuješ..
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Jenže taky ti tam může tu pojistku udělat ten hráč úmyslně nebo třeba neúmyslně, vložíš tam třeba spoustu bodů a vykasle se na hru nebo ho přejede auto, manželka mu zakáže hrát, možnosti je spousta a máš body tak říkajíc v řiti.
Takže to takhle jednoznačné není, jak tu někdo psal.
 
Jenže taky ti tam může tu pojistku udělat ten hráč úmyslně nebo třeba neúmyslně, vložíš tam třeba spoustu bodů a vykasle se na hru nebo ho přejede auto, manželka mu zakáže hrát, možnosti je spousta a máš body tak říkajíc v řiti.
Takže to takhle jednoznačné není, jak tu někdo psal.
Tak to chce prostě počítat s rizikem podnikání a nikoliv si kvůli vlastnímu zisku cokoliv vynucovat poškozováním práv kohokoliv jiného. Vkládání bodů není žádná charita, je to především snaha o profit. A ne každý podnikatelský záměr dopadne. Prvořadý by měl být však zájem majitele velkolepky, ne snaha o obhoacení se druhých.
 

DeletedUser12887

Host
No právě riziko tohle zavést by bylo tak obrovské, že autor asi nedomyslel všechny následky, takže jsem taky PROTI
 
No právě riziko tohle zavést by bylo tak obrovské, že autor asi nedomyslel všechny následky, takže jsem taky PROTI
Beru-li eventuální pozměňující návrh s pouhým označením ,,přispěvatele", tak riziko je pouze v tom, že profesionální škůdci by byli konečně postaveni před zodpovědnost za své činy a možná by měli více prostoru pro úvahy, zda se svého konání dopouštět. Ono je totiž velice snadné škodit anonymně s dojmem vlastní nedotknutelnosti. Ale kdyby anonymita padla, někteří by si snad své konání rozmysleli. A pokud ne, mohlo by být potrestáno. Pokud tady přijmeme jako legitimní myšlenku, že záměrné zavírání budov je součástí boje proti soupeři, pak by bylo fér toho soupeře označit, aby mu mohl být uštědřen protiúder.
 
Pokud však někdo herních mechanismů znalý zavírá velkolepku zcela záměrně ze zavrženíhodných pohnutek, tak chci mít adekvátní možnost ho za to ztrestat a ukázat mu, že tudy cesta nevede. …………………………. Bohužel pachatelé určité formy zla jsou zcela nepostižitelní díky své anonymitě a to je krajně nefér, každý by měl nést důsledky svých činů, je-li to alespoň trochu možné. Berme to příměrem k trestné činnosti v reálu. Někteří jedinci se dopouštějí protiprávního jednání bez ohledu na možný postih. Někteří by se takového jednání dopustili, ale vidina postihu jim v tom zabrání.
Už se těším až budem někdy sousedi a ztrestáš mě za to že jsem ti něco zavřel a ukážeš mi že tudy cesta nevede :D
Nějak jako nechápu proč sem pleteš realitu..jestli sis nevšiml tohle je hra..nemůžeš srovnávat s realitou. Navíc hra je takhle navržena a myslím si, že zcela záměrně. Na principu "zlomyslného" jednání je založena spousta her..i třeba Člověče nezlob se..taky bys chtěl, aby ten kdo ti vyhodí figurku těsně před domečkem byl ztrestán nebo aby se to zakázalo nejlépe v pravidlech? :D
A nějak nechápu proč mluvíš o anonymitě ..ty nemáš svoje velkolepky pod kontrolou a nevíš kdo ti do nich přispívá? Mně pokud někdo něco zavře, tak přesně vím kdo to byl, aniž bych ho potřeboval nějak označovat :D
 

Svatej

Legenda
Velkolepka je primárně majetkem hráče, který ji má ve městě, jeho práva by měla být nadřazena všem.
Pokud by byla ve hře uplatňována tato logika, tak bych tě musel upozornit že hex v CvC je primárně majetkem cechu, který ho vlastní, jeho práva by měla být nadřazena všem. A opovažte se někdo si myslet že nám ten hex seberete! :D

Představ si, kdyby poslední boj o hex byl vždy jen na cechu vlastnícím hex... :D A přesně to samé bys chtěl zavádět u VB.
 
Už se těším až budem někdy sousedi a ztrestáš mě za to že jsem ti něco zavřel a ukážeš mi že tudy cesta nevede :D
Nějak jako nechápu proč sem pleteš realitu..jestli sis nevšiml tohle je hra..nemůžeš srovnávat s realitou. Navíc hra je takhle navržena a myslím si, že zcela záměrně. Na principu "zlomyslného" jednání je založena spousta her..i třeba Člověče nezlob se..taky bys chtěl, aby ten kdo ti vyhodí figurku těsně před domečkem byl ztrestán nebo aby se to zakázalo nejlépe v pravidlech? :D
A nějak nechápu proč mluvíš o anonymitě ..ty nemáš svoje velkolepky pod kontrolou a nevíš kdo ti do nich přispívá? Mně pokud někdo něco zavře, tak přesně vím kdo to byl, aniž bych ho potřeboval nějak označovat :D
Věř tomu, že pokud mě někdo naštve, tak to má u mě schované na hodně dlouho a starám se o to, aby ho to hodně mrzelo. Není to mé zlé chování, nýbrž pouze reakce na předchozí zlo a tady se opět dostáváme k tomu, že násilí plodí další násilí a zlo generuje další zlo. Pokud mě někdo vydrancuje, mám alespoň šanci se pokusit o odvetu. Pokud mi ale někdo záludně zavře velkolepku, obrana není. Chápu, že hodně jedinců tu obhajuje zlo, podpásové jednání a obecně nejhlubší morální dno pokryté bahnem, ale pokud už tohle připustíme, tak nechť jsou podmínky stejné pro všechny. Tedy nechť se obět může bránit konkrétnímu viníkovi. Nu, anebo může dotčený přistoupit k něčemu jako je decimace, kdy se ve starověkém Římě za nedisciplinovanost či vzpouru jednotlivců popravil každý desátý voják, třeba i nevinný. Oukej, takže tu nastolíme atmosféru kolektivní viny a zášti. Místo toho, aby se udělala naprosto jednoduchá věc. Ten, kdo spáchá nějaké zlo bude označen a osobně za to bude odpovědný. Ve formě odvetného drancování či zavření budovy. Mimochodem velkolepky samozřejmě pod kontrolou víceméně mám, ale také jsou chvíle kdy se nedívám do oné tabulky u té které budovy, či jsem třeba offline a mezitím se může najít někdo, kdo mi to zavřel a já se prostě nedozvím, kdo to byl. Stran CvC nemůžu napsat ani ň, protože to nehraju stejně jako vikingy, neznám veškerou funkcionalitu dané části hry, takže mé vyjádření by bylo irelevantní.
 

dudasek

Znalec
označte nám viníka-pokud dal jeden usmolený bod je v tom vidět neznalost,nebo záměr...neznalost dovedu občas pochopit-při opakování pá pá z přátel,jako sousedovi mu nedám spát...

když někdo zavře 100fp a nevydělá,protože někdo před ním stihl dát 101 nemůžu po něm chtít náhradu,i kdyby mi zavřel raketu na 100 lvl...věta v profilu "nenahazovat VB bez předchozí domluvy,první 3 místa jsou rezervovaná atd nikdo nerespektuje...
 

Joxer

Psavec
Velkolepka je primárně majetkem hráče, který ji má ve městě, jeho práva by měla být nadřazena všem.
Nadřazenost vede k potlačení všeho, co vychází z racionality. Nadřazenost je pitomost. Dělá z lídí blázny.
chci mít adekvátní možnost ho za to ztrestat a ukázat mu, že tudy cesta nevede.
K tomu slouží právě strategie.
Berme to příměrem k trestné činnosti v reálu
Tahle hra má s reálem hodně málo společnýho. Počítáš hrušky a jablka dohromady.
profesionální škůdci by byli konečně postaveni před zodpovědnost za své činy a možná by měli více prostoru pro úvahy, zda se svého konání dopouštět.
Ty máš dost. Chceš trestat hráče ve hře "člověče nezlob se" za skočení tvé figurky?
Věř tomu, že pokud mě někdo naštve, tak to má u mě schované na hodně dlouho a starám se o to, aby ho to hodně mrzelo.
A vidíš to. V tom je hlavní rozdíl mezi tebou a tím, kdo ti zavře budovu. On si jde pro bodíky, ty pro pomstu. Zavádíš do hry principy "Krevní msty" a oháníš se spravedlností a snažíš se poučovat o správném náhledu na dobro a zlo. Takovej herní hnůj jsem dlouho nečetl. Stvořil si dva herní mentální ubožáky, které jsi natřel jednoho na černo a druhého na bílo a vybral sis z těhle tvejch racionálních paskvilů toho osla, co jsi natřel na bílo.
Chováš se jako křižák ve svaté válce. Chápeš, že žádná válka neni svatá? Proboha jde o hru a ty nám tady tancuješ šamanské tanečky ve svém přihloupém pojetí správného náhledu na hraní her a veškerá tvoje strategie tkví jen v tvém označení toho, co je dobré a co zlé. Co kdybys začal tu hru hrát a neokecávat to tvojí svatou válkou ty herní tragéde.
 

Mrtvejmagor

Veterán
Já nevím co tady saledlouho řešíte... Už ani nevím kdy mi někdo zavřel velkolepku. Buď mám sousedy kteří nezabírají nebo si to umím ohlídat, a to spíš ;)
 

Svatej

Legenda
Já si naopak přesně pamatuju kdy jsem naposledy někomu JÁ zavřel velkolepku. :D Dneska ráno, sousedovi. Bohužel pro něj a pro člověka co byl na 2hé pozici to nebylo zabezpečené a bylo možné tam vydělat pár desítek bodů. Bohužel, přeskočení 2hého o 1 bod zároveň vyžadovalo zavřít tu budovu... :D

A teď mě ukamenujte! :D
 
Nahoru