ROZHOVOR Kornflakes

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Letošní poslední Křeslo pro hosta je tady! Uzavírá ho člen herní podpory Kornflakes. Přečtěte si, co mu funkce supportéra přinesla a co ho na tom baví nejvíce. A jako obvykle na úvod krátké představení:
Ahoj, jmenuji se Kornflakes a nejsem jen tak nějaký lupínek.

292l8qe.jpg

Jak dlouho už hraješ Forge of Empires?
Forge of Empires hraji s přestávkou od 15. 9. 2012 20:57:12. Takže, kdybych to měl sečíst, je to asi tak 3,3 roku.

A co Tě ke hraní přivedlo?
No, tak to je těžká otázka. Nejspíš nějaká reklama někde na webu. Myslím, že na ní byl takový vážně se tvářící král s mečem. Jo, to asi bude ono :D

Od listopadu 2014 zastáváš funkci supportéra. Jak jsi se k tomu dostal?
Celkem jednoduše. Ve hře bylo oznámení strýčka Skrtyho i s jeho dobře známým "I want you!". No, a tak jsem se přihlásil. Prošel jsem přijímačem a narukoval jsem :)

Uvažoval jsi už někdy dřív, že bys tuto funkci chtěl vykonávat?
Ano. Ale zkusit jsem to zkoušel až vloni.

Dlouho jsi byl hráčem, který neměl možnost vidět trochu hlouběji do hry. Myslíš, že se s příchodem do herního týmu něco změnilo? Pohlížíš teď na hru jinak?
Jediné, co se změnilo je to, že dříve jsem hráčům mohl radit jen z vlastních zkušeností. Teď mám kolem sebe navíc skupinu prima lidí, kterých se můžu zeptat na to a ono a tak se v podstatě i sem tam naučím něco nového nebo doplním to, co jsem již věděl. A kromě toho, teď jsou možnosti toho „jak pomoci“ širší. A to je fajn. Tak nějak jsem si to představoval. Takže z mé strany určitě spokojenost.
A na hru pohlížím pořád stejně - pořád to je hromada jedniček a nul spojených dohromady :D

Jedniček a nul?
Binární jazyk počítačů ;)

Aha, že jsem se ptala :D

Hraješ FoE ? Pokud ano, nevidíš v tom „střet zajmu“? Pokud ne, kde jsi nabral zkušenosti s hrou na práci supportera? (Kayro)
Ano, FoE hraji. A střet zájmů v tom určitě nevidím. Je myslím dobře, že to, s čím radím hráčům, sám znám a nemusím se pořád někoho na něco ptát. Ani si neumím představit, že bych někde dělal podporu bez toho, aniž bych znal to, čemu mám podporu dělat. Ani pracovně, ani po herní stránce. :)

Kolik hodin věnuješ hraní a kolik hodin herní podpoře?
Podle chuti. Zatím jsem se ale nikdy nedostal na víc než 24 hodin za den :D Ne, to je jen vtip samozřejmě. Jak kdy. Většinou tak 2-6 hodin v součtu. Ale to u toho dělám ještě něco dalšího. Buď se dívám na film, čtu knihu nebo si nějak rozšiřuji obzory a znalosti. Vždy to záleží na náladě, na tom, kolik je hodin (a kdy druhý den vstávám), jaké je počasí, atd.

Myslíš si, že Ti funkce supportéra přinesla něco zajímavého i do běžného života?
Jen mě to utvrdilo v tom, že lidi na „obou stranách barikády“ jsou všude stejní - někteří jsou prima, někteří jsou hloupí, někteří plují s proudem a nijak nevyčnívají. Někteří vlastně ani pomoc nechtějí - když jako supporter (ať už ve hře nebo v pracovním životě) po nich chci vyzkoušet to a ono, tak odmítají spolupráci a čekají zázrak. Support, ani tady, ani jinde, nemá křišťálovou kouli. A věta „Nejde to,“ mě vždycky svádí k odpovědi: „Jasně, vždyť to taky nemá nožičky“. Ale supportéra v různých podobách dělám již od podzimu 2002, tak se tím nenechávám vytočit. Nemá to smysl. Proč se rozčilovat nad jinými. Stačí, když se někdy rozčiluji sám nad sebou :D

Co ti tato práce dává? Proč jsi v supportu? (Skrty)
Vnímám to tak, že jako supporter pomáhám hráčům. Ale také hře, aby byla lepší a hráči z ní měli dobrý pocit a hráli ji rádi. Ve svém životě jsem se setkal se spoustou forem supportu nebo podpory a některé byly otřesné. Zařekl jsme se, že já to budu dělat správně a o to se i snažím. Některé mé odpovědi v tiketech se hráčům dost možná nelíbí. (Jé, prší) Ale vždy se snažím odpovídat tak, abych napsal to, jak se věci mají. A nemusel jsem se stydět za odpověď. Snažím se odpovídat jako člověk, ne jako robot. I když je mi jasné, že zrovna věta „vyčistěte si prohlížeč“ musí spoustu lidí naštvat. Ale to je o tom, že většina hráčů, uživatelů, spotřebitelů nahlásí problém a nechce udělat nic pro jeho odstranění. Když někdo se supportem spolupracuje, je to naprostá paráda. Protože i když se nakonec třeba problém ani nevyřeší, podařilo se v průběhu hledání řešení alespoň nasbírat velké množství dat, které lze předat vývojářům a to je to, co jim ponůže. Ale to jsem hodně odbočil od tématu :)
A proč jsem v supportu? Přihlásil jsem se a vybral jsi mě. Nelituji toho a pevně věřím, že ani Ty ne. ;)

A teď, kolik z vás se podívalo ven z okna, jestli taky prší? A pršelo?

U nás neprší...

Jak zvládáš stres spojený s tvojí prací na supportu? (trojan1673)
Stejně dobře, jako support zvládá svůj stres se mnou :D

Jak vznikla tvá přezdívka Kornflakes? Máš oblibu v kukuřičných lupíncích?
Ale jo, kukuřičné lupínky mám rád. Vždyť jsem je měl i na srazu ;)

Smím se prosím zeptat, copak ráno snídáš? :eek: (Forseti)
Většinou snídani. Občas ale taky oběd - to podle toho, kdy (a jestli) jdu spát a kdy se vzbudím a kolik je v práci práce. Jednou jsem tuším snídal i večeři, ale to už fakt je extrém a nerad bych to ještě někdy opakoval.

S čím máš spojený pojem Vánoce? (Lord Termoplína)
S Vánocemi.

Tak když už jsme u těch Vánoc, co preferuješ: kapra a bramborový salát, nebo něco jiného?
Kapra nebo řízek se salátem. Jako děti jsme mívali krůtu, protože babička dostávala celou a tak ji rozdala po rodině. Když se tak nad tím zamyslím, tak to mělo jedinou výhodu - krůtí maso se déle tráví, a tak jsme pak nesnědli moc cukroví.

Věříš stále na Ježíška? :)
Už to bude nějaký ten pátek, co jsem se smířil s tím, že rodiče lžou a že realita je krutá - není ani Ježíšek, a dokonce ani Santa. Ten zákeřný pán, co plete dětem hlavy se jmenuje Marketing, používá Reklamu a místo skřítků má e-shop nebo e-mail. ... A teď jen můžu doufat, že si to nepřečte nějaké dítě, nerozpláče se a rodiče mě nezažalují.

Co děláš ve volném čase, pokud Ti nějaký ještě zbývá?
Ve foelném čase hraji Forge of Empires :D No a ve volném čase koukám na filmy, čtu knihy, chodím po přírodě, venčím psa, jsem s rodinou.

Děkuji moc za rozhovor a přejeme Vám krásné svátky :)

Diskuzi k tomuto rozhovoru najdete zde.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru