Letní událost 2019 (již brzy...)

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Svatej

Legenda
Yop - tohle já stavět nebudu. 4x větší než zmenšená studánka, ale výše diamantové odměny rozhodně není 4x větší. A to je jediný druh odměn které mě u studánek zajímá.
Upgrade lodě naopak vítám, ale nejsem si jistý jak moc bude padat, takže tenhle event spíše ignorovat.
 

DeletedUser16115

Host
32% šance na 15 FB znamená, že v průměru jednou za tři dny dostanu 5 FB v budově, která je menší než farma. Odměny za zbylé dva dny jsou nad rámec. A navíc šanci na dia? Za mě palec nahoru. Pirátský guard post co dává 2% o velikosti 2x1, tzn vyměním je za zbytečné ohně a nacpu co všemožných mezer? Super pecka.
 
Ten Pirate guard žádnou cestu nepotřebuje (to jen upřesnění k obrázku výše).

Jinak event dost slabota, všechno na náhodu. A budova 5x5, která mi klidně týden v kuse bude dávat kladívka nebo medaile? Díky nechci. Na betě jdou všichni hlavně po upgradech lodi, což mluví za vše.
 

DeletedUser16115

Host
Pokud se oprostíme od filosofické diskuse na téma náhoda či přesněji pseudonáhoda, tak spousta lidí dlouhodobým sbíráním dat potvrdila, že pravděpodobnosti uvedené u herních mechanismů ve foe fungují. Takže ano, znamená to, že v průměru dostaneš 5 FP za den. Klíčové je slovíčko průměrně, že :)
 
Kolik budu muset do hry investovat chci li získat 1x maják na level 8 dále pak 1x každou strážní věž , dále 1x každou sadu karet, dále 1x základ lodi + N-2 vylepšení pro maximální level (2 mám z minulé akce v invu)
 

DeletedUser3903

Host
32% šance na 15 FB znamená, že v průměru jednou za tři dny dostanu 5 FB v budově, která je menší než farma. Odměny za zbylé dva dny jsou nad rámec.
Ve skutečnosti má tato přerostlá studna přání menší výkonnost na pole, než svatyně znalostí, což je dnes již dávno překonaná budova, kterou postupně všichni odbourávají, nebo přinejlepším nestaví další.
Zbylé odměny jsou bezvýznamné. 17 surovin denně z marsovské éry je sice fain, ale to je méně než jeden odkliknutý narozeninový večírek v opakovaných úkolech.
Medaile každý 5. den je něco, co nebudu ani komentovat. Diamantů vyprodukuje dokonce méně, než nezmenšené studánky na stejném poli.

Suma sumárum, tahle budova je Ftip roku, a osobně hádám, že po betě dojde k radikálnímu překopaní statů, jinak je zcela bezcenná.
 

DeletedUser16115

Host
Však jsem to, bukaji, porovnával s farmou, nikoli v kontextu všech budov. Já mám na ploše 19 farem a nic lepšího místo nich, takže konkrétně pro mě je maják fajn. Nemluvě o hráčích co mají galaxii. Že to není nejlepší eventová budovy všech věků se jistě shodneme. Tady se inno chytilo do vlastní spirály přidáváním lepších a lepších budov. No, ale vlastně tomu i rozumím, takže proč ne.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Na betě si lidi ale celkem štěžujou a na foru se ptali co by se mělo změnit, tak doufám, že si z toho vývojáři opravdu něco vezmou. Já osobně bych vyhodil mince, kladívka a medaile... Přidal bych třeba 2-4 náhodné jednotky z aktuální éry - pro zboží, FP a jednotky 33% a 1% na 200-300 dia. Možná tomu dát ještě stálý bonus 5-10% do útoku.... Měnit rozměry se nebudou, jelikož je už určitě vytvořená grafika. Ale těch možností jak to upravit je samozřejmě více. Co jsem pochopil, tak nechcou měnit typ budovy (náhodný výběr), jen šachovat s odměnami a šancemi.
 
Na betě si lidi ale celkem štěžujou a na foru se ptali co by se mělo změnit, tak doufám, že si z toho vývojáři opravdu něco vezmou. Já osobně bych vyhodil mince, kladívka a medaile... Přidal bych třeba 2-4 náhodné jednotky z aktuální éry - pro zboží, FP a jednotky 33% a 1% na 200-300 dia. Možná tomu dát ještě stálý bonus 5-10% do útoku.... Měnit rozměry se nebudou, jelikož je už určitě vytvořená grafika. Ale těch možností jak to upravit je samozřejmě více. Co jsem pochopil, tak nechcou měnit typ budovy (náhodný výběr), jen šachovat s odměnami a šancemi.

No pokud jsou události posledních týdnů/měsíců nějakým indikátorem, tak Inno z vysoka kašle na feedback na betě (VB z Marsu, Soccer event, změny k horšímu u Vikingů). Ohledně Soccer eventu jim taky všichni psali, že ty oltáře jsou slabé a jediná dobrá odměna byla výběrová sada Tholu... neudělali nic. Až když viděli, že jim na to lidi dlabou i na live světech, tak za chodu měnili staty. Takže já si žádné velké naděje nedělám. Už to na betě nějakou dobu běží a krom toho, že se zeptali, co by chtěli lidi jinak, tak tam není žádná reakce. Takže uvidíme.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
No pokud jsou události posledních týdnů/měsíců nějakým indikátorem, tak Inno z vysoka kašle na feedback na betě (VB z Marsu, Soccer event, změny k horšímu u Vikingů). Ohledně Soccer eventu jim taky všichni psali, že ty oltáře jsou slabé a jediná dobrá odměna byla výběrová sada Tholu... neudělali nic. Až když viděli, že jim na to lidi dlabou i na live světech, tak za chodu měnili staty. Takže já si žádné velké naděje nedělám. Už to na betě nějakou dobu běží a krom toho, že se zeptali, co by chtěli lidi jinak, tak tam není žádná reakce. Takže uvidíme.
Aha, já tam nehraju, jen jsem si to pročítal, když jsem se nudil v práci :) Jinak já myslel, že ty staty oltářů měnili právě na základě zpětné vazby z bety (možná už po oznámení na live, ale před spuštěním). Ale možná si to jen blbě pamatuju...Virgo vím že kašlali, ale mám pocit že to tam někdo vysvětloval, že pro nebojovníky by to byla velká kudla do zad (už teď lze projít s průměrnou námahou i velmi dobře budovanou obranu) a báli se jejich masivního odchodu. A u Vikingů mi ani tak nevadí poslední úkol - z příběhového hlediska to dává smysl, že si pomohl osadu rozjet a nenecháváš tam staveniště plné totemů, v tom s nima souhlasím. Co mi vadí, že mi to prokazatelně procuje míň, než předchozích 13 osad i s menší šancí. Dřív s prstem v nose zlaté, ale teď poslední dvě osady dávám taktak bronz. Takže buď jsem byl 13 osad mega šťastlivec a teď mám pekelnou smůlu nebo to museli upravit mimo záznam :-D Na druhou stranu, takhle zlatá opravdu za něco stojí, navíc když zvýšili odměny a staty Yggdrassilu (což bylo pokud vím s ohledem na zpětnou vazbu).
 

d arvit

Odborník
nejdřív jsem myslel že maják bude dávat i % k útoku, ale ted koukám že jsem to asi špatně pochopil že??
Guard post bude druhá (malá) budova?? a ta bude dávat % k útoku nebo obraně, ví se kolik??
 

dudasek

Znalec
když jsem to četl poprvé měkl jsem radost,že je šance dotlouct další pirátskou loď,maják na 8 lvl nějaké smetí/15fp/50zboží/100dia...no na 5/5 nic moc,ale dizajn ujde..co mě ale zklamalo je pirátská stáž:1/2% k útoku..to jako fakt?to je docela málo!
 

DeletedUser16115

Host
Málo? No stačí trochu počítat a např pro ledovku:

Kolos - 13% na 16 polí = 0,8% na pole
Pirátská loď - 8% na 21 polí = 0,38% na pole
Rotunda - 9% na 9 polí = 1%
Guard post - 2% na 2 pole = 1%

Budovy viz výše dávají i jiné bonusy, takže to není zcela přesné porovnání, ale post zase nepotřebuje cestu, takže se dá nacpat leckam.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru