ROZHOVOR Lord Termoplína

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Milí hráči,
je tady slibovaný rozhovor s Lordem Termoplínou. Téměř dva roky strávil ve FoE týmu, zastával funkci moderátora a následně hlavního moderátora. Co ho na této funkci bavilo nebo proč se rozhodl odejít si můžete přečíst v dnešnímu rozhovoru. Na úvod krátké představení, kterého se sám ujal.

Jmenuji se Martin. Stále patřím mezi studentské řady. Kdo mne zná ví, že jsem možná až fanatik do fotbalu. Dále mne baví celkově sportovní vyžití především v kolektivních sportech, dění historické i současné a mnoho dalšího. Někteří starší mne možná ještě znají z dob působení ve FoE týmu.

sb28pe.jpg

Vzpomínáš si, co Tě ve hře zaujalo a kvůli čemu jsi ji začal hrát?
Ono teoreticky vzato jsem začal hrát dvakrát. Poprvé ještě na anglické betě. Hrával jsem všechny možné i nemožné hry od Innogames a tak z principu jsem chtěl zkusit i tuto. Chvíli jsem hrál, ale netrvalo dlouho a omrzela mne. Jak přišla do České republiky, tak začal hrát kamarád. Ptal se mě, jestli nechci začít hrát s ním. Od té doby jsem zůstal hře věrný až do teď.

A jak už je to dlouho, co hraješ českou verzi?
Po ověření všech dostupných zdrojů, to začalo asi v červnu 2012.

A kolik let jsi z toho strávil ve FoE týmu?
Tak to vím náhodou úplně přesně. Od 7. října 2012 do 21. září 2014.

Vykonával jsi funkci moderátora, respektive hlavního moderátora, jak ses k tomu dostal? Pokud správně počítám, v podstatě jsi do týmu nastoupil jen 4 měsíce po tom, co jsi začal hrát :)
Býval jsem až moc aktivní na fóru. Rozvíjel jsem spamerství do nového prostředí. Nicméně po čase jsem začal pomáhat i při odpovídání při dotazech a celkovém budování komunity na FoE. Prezentoval jsem pár svých nápadů tehdejšímu hlavnímu moderátorovi Jonikovi. Stal se ze mne pomocník. Pak z čista jasna mi bylo jednou oznámeno, že se stávám moderátorem. To samé nastalo i v případě povýšení.

Byl nějaký rozdíl mezi pomocníkem/moderátorem/hlavním moderátorem, nebo všechno obnášelo více méně stejnou časovou náročnost a požadavky?
Nechci tady dávat nějaké všeplatné definice, abych neurčoval nějaké hodnotící parametry pro působení jiných. Je to silně individuální. Vše se vázalo na efektivnost a jak člověk dokáže s vynaloženým časem hospodařit. Někdy mi stačilo 15 minut a měl jsem hotovo, co jsem jindy dělal hodinu. Vždy také záleželo na situaci, zdali přišlo něco nového, co vyžadovalo méně, či více času. Nelze podle mne tedy přesně určit, co bylo náročnější.
Co se týká požadavků, tak byť z podstaty je pomocník trochu vyčleněn mimo tým, tak v očích veřejnosti splývá. Bylo tedy nutné přijmout požadavky moderátora především ve svém vystupování, aby nedošlo ke zbytečnému vystavení českého FoE týmu do nepříjemné pozice.

Bavme se teď o pozici moderátora, kdy už jsi oficiálním členem a spolupracuješ v týmu. Přinesla Ti tato pozice něco užitečného, naučila Tě něčemu novému?

Už samotné přijeti do komunity vedení CZ FoE člověku hodně dá. Je velmi těžké něco napsat, co mi to dalo a nezapomenout na ty další věci, jež si vybavím třeba za 20 minut, nebo den, dva. Upřímně nejlepší by bylo, kdyby si to každý prožil. Ve stručnosti lze říct, že to přinese úplně jiný pohled na věc. Vidíte, jak to funguje v zákulisí a není to vždy jen med. Nemohu také neopomenout poznání nových lidí z různých sfér, což se vám v běžném životě moc nepoštěstí. Naučit se s nimi pracovat, dospět k rozumným řešením, jež vás posunou blíže k vysněnému cíli.

A je naopak něco, co se Ti nelíbilo nebo co nenaplnilo Tvé představy?

Pochopitelně ano. Vždy se najdou věci, jež člověka nenechají chladným z mnoha důvodu, když se k nim myšlenkami vrací, ať už v detailu, či samotné podstatě. Nicméně říká se, že člověk by si měl pamatovat jen to dobré, byť to často bývá ke škodě všeho.

Co osobně Tebe nejvíce na této pozici lákalo? Případně co Tě poté i nejvíc bavilo?
Jednoznačně stát se součástí něčeho, kde člověk může rozvíjet své nápady, které činí hru hráčům zajímavější a příjemnější.

Jaká kritéria by podle tebe měl splňovat moderátor?
Jsou oficiální požadavky, jež vždy vyhlašuje příslušný člen FoE týmu a já jsem se pak při samotném výběru snažil uplatňovat mé neoficiální. Vše se dá naučit, pokud člověk chce a má píli zorientovat se. Být kreativní, ale také soudný a dokázat posoudit co nejvíce objektivně situaci, i když třeba na první pohled se stavěl na jinou stranu pravdy.

Jaký byl důvod odchodu z funkce hlavního moderátora?
Dva roky jsou dlouhá doba, i když vím, že na jiných fórech působí někteří mnohém déle. V mém případě už mé nadšení opadlo a zajel jsem do šedivého stereotypu, když už jsem na fórum docházel jen z povinnosti. Zároveň jsem ten čas začal věnovat jiným věcem. Pochopil jsem, že to nemá smysl jak pro fórum, tak pro mne. Pro obě strany tak bylo lepší, když si každá půjde svou cestou.

Kdybys teď, po skoro roce a půl pauzy, dostal nabídku vrátit se zpět do týmu, vrátil by ses?
Myslím, že teď ta nabídka není na pořadu dne. Byl bych rád, kdybych zase měl možnost tvořit obsah pro FoE komunitu s báječnými lidmi, ale momentálně se věnuji jiným činnostem, které mne naplňují. Možná v budoucnu bych mluvil jinak. Uvidíme. Nicméně nemusíte se bát. Na fórum sem tam zavítám si rýpnout :D.

A co teda samotná hra, stále Tě baví?
Záleží na mém časovém vytížení, ale vždy si k ní rád sednu a zabojuji si, i když při bojích by hra mohla být rychlejší a stabilnější. Jinak je zase spíše stereotyp, kdy člověk někam nasype FP, vysbírá zboží a nastartuje další cykl.

Zkoušel jsi nový svět, který se nedávno spustil?
Měl jsem chuť to zkusit, ale zůstal jsem jen u jednoho světu. Pokud chce hrát člověk na plno, tak tomu musí věnovat spoustu času. Čím více světu, tím roste i náročnost zvlášť v počátcích hry. Navíc bylo by to pro mne celkově nová hra, jelikož na A chodili novinky v průběhu hry. Tam bych to měl vše rovnou od začátku.

Jaký máš vystudovaný obor nebo v jakém oboru pracuješ? Kdyby jsi byl obyvatel svého města v jaké budově bys pracoval? (Thomas Jir)
Byť jsem stále studentem, tak již nyní zkouším postavit na vlastní nohy, takže zároveň se nachomýtám v maloobchodě. Nejlíp by mi asi bylo v Oáze :D .

Proč zrovna v Oáze? :D
Člověk si tam krásně odpočine a sem tam něco donese hostům.

Takže... pracuješ v maloobchodě, studuješ, hraješ FoE. Zbývá Ti nějaký volný čas na jiné aktivity?
Občas by to mohlo být lepší, ale stíhám ještě pár věci stíhám. Dělám redaktora na fotbalovém webu a nenajít si volný čas na dobrý seriál, nebo film by byl hřích. Samozřejmě někdy něco s kamarády uspořádáme. A na jaro začíná fotbalová sezóna. :)

V poslední době jsem si všimla, že se roztrhl pytel s cestovatelskou horečkou. Ty ještě studuješ, takže na výjezd do zahraničí máš skvělou příležitost. Uvažuješ nad něčím?
Rok zpátky jsem byl na týdenní návštěvě příbuzného na mezinárodní škole v Dánsku. Svým způsobem mi to otočilo vnímání mnoha životních věcí, takže pokud bude opět nějaká příležitost vycestovat za poznáváním nových lidí, budu se jí snažit chytit za pačesy.

Děkuji Martine za rozhovor!

Budeme se těšit na všechny vaše komentáře v diskuzi, kterou naleznete tady.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru