Může tulák padnout po první ráně od rytíře ?

andros99

Turista
Ahoj,

mám dotaz , který se týká tuláka v armádě. Hraju pozdní středověk , ale armádu mám ještě Vrcholného středověku. Zaútočil jsem na část "Jalmu", kde jsem útočil na 5 rytířů a 3 kušníky. Já měl podle návodu "Nejlepší kombinace útočných jednotek". 6x tulák a 2x rytíř. Udělal jsem zřejmě chybu, že jsem poslal oba rytíře moc dopředu, kde je armáda nepřítele zničila. V dalším kole jsem všechny tuláky poslal blíže k nepříteli. Poté všichni rytíři a kušník zaútočili na mé tuláky. Každá jednotka útočila na jiného tuláka.

Domníval jsem se, že tulák první ránu absorbuje a přemění se na jinou jednotku. Bohužel nepřátelské jednotky jednou ranou zničili všechny mé tuláky. Během jednoho kola jsem tak přišel o 6 tuláků, kteří mi byly úplně k ničemu.

Můžete mi prosím poradit, kde jsem udělal chybu a jak vlastně tulák funguje. Měl jsem ho za nejlepší jednotku hry, ale po dnešku si tím už nejsem tak jistý.

Díky za každou radu.

Ještě jsem zapomněl dodat, že mám 10% bonus k útoku a 6% bonusu k obraně.
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Ahoj, tulák se ti po prvním obdrženém zásahu přemění na jinou jednotku v tvé armádě která musí být naživu, pokud žádnou další jednotku kromě tuláků v bitvě nemáš tak se nemají na co přeměnit a po jakémkoli zásahu zemřou. Zkus příště při prvním tahu své jednotky posunout někde stranou kde na ně soupeř nemůže zaútočit a nechat tak tuláky přeměnit. :)
 

andros99

Turista
Aha, díky za vysvětlení. To že musí existovat ještě další jednotka , aby se mohl tulák přeměnit jsem si neuvědomil. Zase jsem o něco chytřejší. Tohle si už budu pamatovat a dám si příště pozor.
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Ano sám sis tu chybu uvědomil,poslal ryíře moc dopředu, ti mají naopak zůstat vzadu a tuláci je mají chránit. Dám i radu, zkus než se ti proměnní i snima moc nevylejzat a počkat až přijde nepřátelská armáda a pak když jsou v dosahu,zaútočit s tuláky a pak poznáš,jakou maj sílu! ;-) V tvé době tulák na jeden úder zničí protivníkova vojáka a to je ta skutečná síla Tuláka! Ať se daří
 
Asi takto... Tulak, kdyz dojde a prvni se dotkne rytire hodne ho zrani, ale pokud rytir dojde k tulakovi a uderi tak ho zabije (pokud nema v co se promenit).
To, ze rytir 1x opetuje utok je vedlejsi.
Doporucuji 2x tezkou pesi a 6 tulaku.. Je to jistota. V jinych svetech jsou lepsi jine kombinace na automat, ale casem na to prijdes.
 

Borat

Člen
Základní princip jak plenit sousedy. Pobít jednotky, než napochodují tuláci. Pak samotné tuláky přeměnit na páru. :) (Miluji obranné armády z tuláků.) :D

A naopak, u dvoukolových bitev, kdy padnou jednotky a zůstanou hráči jen tuláci, je možné nějakou jednotku před druhým kolem oživit za diamanty a bitvu nevzdat a vyhrát. Před druhým kolem je možné zvážit i ozdravění jednotek za diamanty a "zraněné" jednotky zbytečně neztratit. ;)

Používám tuláky pro absorbování prvního výpadu soupeře. Zpravidla soupeř napadá nejprve mé tuláky. Ale pozor, minule jsme řešili, že v bitvách na mapě území má tulák jiné postavení a soupeř na něj primárně neútočí. Snadno zde může dojít ke zničení mých jednotek a v poli mi zůstanou jen bezcenní tuláci. (Jen nevíme, zda to neplatí až od nějaké doby? Chtělo by to v Pozdním středověku nejprve odzkoušet.)

? Předpokládám, že je řeč o mapě území. A tedy platí, soupeř na mé tuláky neútočí přednostně. Tuláky je mu třeba aktivně předhazovat napadáním či svoji armádu poskládat lépe, třeba bez tuláků. (Tady doporučení 2 jednotky + 6 tuláků neplatí. Jinde ano.) ;)

PS: 10% a 6%. Bonus začne být "platný" od 100% výše.

Zajímavé odkazy:
Jak na bonusy. Doporučený bonus v tomto případě 230% a 180%.
Nejlepší kombinace jednotek. Pro bitvy na mapě území je to ale jinak.
 
Naposledy upraveno:
Tulaci jsou dobri v kazde dobe.
Na bezny tvuj utok 2tezke pesi a 6 tulaku staci a na obranu mesta bych dal smesku 4 tezka pesi 2dalekonosna a 2 tulaky. Pripadne jina kombinace.
 
Neni uplně pravda vše je o rozložení vojsk,veku a o % dejme tomu ze v 95%je složení s tulakama učinějši ale neplatí to vždy.
Dodatek: treba v CB cehovych bitvach pravidelně jedu automat tulaky +2 obcas tulaky +3 ale na vysokem oslabeni us si neskrknou a musim nahradit cistou sestavu 8 vojaku
 
Nahoru