Minimální počet VB od majitele do své velkolepé budovy

  • Zakladatel vlákna DeletedUser16383
  • Vytvořeno

DeletedUser16383

Host
Současný stav: Majitel nemusí vložit do své velkolepé budovy prakticky nic.
Nápad: Navrhuji, aby nemohl nikdo jiný přispět více na cizí velkolepou budovu než její vlastní majitel.
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO, ale omlouvám se, pokud tam opravdu je, fakt jsem ho nenašel :(

Zdravím, hraju FoE teprve měsíc a chápu, že mám jen omezené zkušenosti s hrou a mohu mít naivní nápady zatím, ale nepřijde mi moc férové, když má nějaký hráč kolem sebe podpůrné účty, kteří mu vystaví velkolepku, aniž by na to majitel nějak musel sám přispět. Podle mě to vytváří ne moc férovou atmosféru a věřím, že to vede v extrému i k vytváření účtu čistě pro tento účel (obzvlášť, když VB od právě založeného účtu má stejnou váhu jak od hráče, který je v poslední době).

Možná by to hodně ovlivnilo hru v pokročilejší fázi hry (ano, nemám s tím zkušenosti, tak navrhuji možná blbost) a třeba by to zpomalilo vývoj, ale takové podmínky by měli všichni a podle mě by to zamezilo kumulování moci na jeden nebo více vybraným účtům v cechu a na serveru obecně.

Pokud je to až moc radikální řešení, tak bych volil volnější variantu, třeba dovolit přispět maximálně 2x více než majitel velkolepky nebo třeba vypustit toto pravidlo na velkolepky, ze kterých má výhody celý cech, ale nějaké takové pravidlo bych uvítal, stávající stav není podle mě úplně ideální.

Asi bude těžké pro mě takový názor obhájit (hlavně tedy proti těm, kterých by se to dotklo, což si právě myslím, že na fóru jich bude takových většina :D), ale minimálně jsem chtěl otevřít diskuzi k tomuto tématu :) případně změnit názor pod konstruktivní kritikou :)

Díky
Fixi
 

Dědeq

Znalec
chápu, že mám jen omezené zkušenosti s hrou a mohu mít naivní nápady
Děkuji. A až budeš chvíli hrát, tak poznáš, že to, co si teď správně domýšlíš, je skutečně pravda, a ne jen líbivý pokus o vzbuzení dojmu objektivnosti a sebereflexe.
nepřijde mi moc férové, když má nějaký hráč kolem sebe podpůrné účty...
Podpůrné účty jsou velmi přísně zakázány a pokud o někom takovém víš, neváhej a nahlas ho podpoře.
proti těm, kterých by se to dotklo, což si právě myslím, že na fóru jich bude takových většina
Mě by se to rozhodně dotklo. Vůbec nechápu, proč bych si měl přispívat do dejme tomu 45. levlu Arcu víc, než jsou mi ochotní naházet ostatní, ať už pro zisk bodů, pro plánky nebo pro medaile. Mě takový nějaký level stál třeba i 20 vlastních bodů z dvou a půl tisíc celkem potřebných. A ujišťuji tě, že jsem nikdy neměl, nemám a nebudu mít žádný podpůrný účet.

PROTI. Je to úplný nesmysl a projev dočasné závisti z neznalosti.
 

trojan1673

Veterán
Proti, já investovala do svých VB docela hodně bodů abych je dostala kde jsou :)
Ten kdo používá podpůrné účty je u mě chudák co neumí hrát a je mi ho líto. Pokud o takových víš, stačí je nahlásit podpoře.
 

DeletedUser16383

Host
Vůbec nechápu, proč bych si měl přispívat do dejme tomu 45. levlu Arcu víc, než jsou mi ochotní naházet ostatní, ať už pro zisk bodů, pro plánky nebo pro medaile.
No ale o tom jsem psal, že toto je podpora pro celý cech a to je v pohodě, tomu naprosto rozumím :)

Spíš jsem tím mířil na ty případy, kdy velkolepka dodá bonus jen svému majiteli a už nikomu jinému, ani svým přispěvovatelům... jaký důvod přispívat má tedy ten, kdo dodá tomu majiteli někdy i 10x více bodů než druhý v pořadí, když mu to přinese o dost méně zisku na odměnách, pokud ho jasně nepodporuje a nezvýhodňuje tedy před ostatními?
pochopil bych, kdyby se snažil dostat na 1. místo v odměnách, ale o to takovým očividně nejde, když tak přemrštěně nadhazují...

Myslel jsem, že tyto odměny mají motivovat hráče spolupracovat, a věřím, že tomu tak ve většině případech jde, ale snažím se jen poukázat na to, že se to dá lehce zneužít, přitom stačilo nějaké omezení (třeba ne tak radikální, jaké jsem napsal prvně, ale to jsem také zmínil v mém první příspěvku :) ) a udrželo by to smysl těch odměn... takhle jen rozevírají nůžky mezi silnými a slabými

nicméně sám jsem se dostal do styku s lidmi, kteří se chtěli stát mými přáteli za podmínek, že jim budu přihazovat X bodů denně, a nebylo jich málo :D a takové prostředí vytváří právě dosavadní neregulovaný systém a upřímně dost mě takové "ne přátelské" chování ze začátku odrazovalo od hraní :)

Proti, já investovala do svých VB docela hodně bodů abych je dostala kde jsou :)
Ano, o tom mluvím, to mi přijde správné, když se do své stavby zapojí i její majitel... takové pravidlo by právě tebe nepostihlo :)

projev dočasné závisti z neznalosti
:D A závistivý nejsem, jde mi o logiku, která tu prostě u některých příspěvků na VB není a nemyslím, že by se to nemohlo alespoň lehce regulovat... když je vytvořeno pravidlo pro obchod (od 0,5 po 2), proč ne i v tomto případě?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Veterán
Tohle by bylo strašně složité realizovat. Pravidla i možnosti máme všichni stejné, takže hráče nelze dělit podle toho kdo si kolik dá do vlastní VB.
Jsou hráči, kteří mění body a tudíž neuvidíš jejich vlastní příspěvky v jejich VB. Dělají to proto, aby alepoň něco vydělali.
 

DeletedUser16383

Host
Chápu, že to nejde zavést od dalšího patche, jen jsem chtěl, ať se nad tím někdo taky zamyslí, že v mnoha případech v tom není vůbec balanc... vyřešit to tak, aby každý hráč měl rozdáno stejně bodů, jako mu bylo přispěno, samozřejmě nechci a je to nemožné :) ale nechat to bez regulace mi taky nepřijde úplně správné...
řešeních by mohlo být hned několik, například celkové množství obdržených příspěvků by mohlo být určité % z celkové hodnoty budovy (např. 90%) nebo fixní hodnota u každé budovy, co by musel majitel alespoň minimálně investovat... nebo jiný způsob...
dá se to udělat hodně způsoby, aby to dosavadní hráče, co staví na spolupráci, postihlo co nejméně, ne-li vůbec, a rovněž tím zamezit zvýhodňování daných účtů... nechci měnit prakticky základ této hry, ale když jde jednoduchými pravidly zamezit například nevýhodným obchodům, kdy vám to hra nedovolí, tady by to mohlo jít jednoduše taky :)

oddělejte ze hry pravidlo z trhu (0,5 až 2) a dejte to do pravidel hry a taky se se surovinami začne obchodovat tak, že to bude někoho výrazně zvýhodňovat... a nemyslím si, že obchod se surovinami by mohl zvýhodňovat více než dary výzkumných bodů :) a přitom trh regulován je, zatím co dary nejsou :)
 

DeletedUser5384

Host
Vůbec nechápu, proč bych si měl přispívat do dejme tomu 45. levlu Arcu víc, než jsou mi ochotní naházet ostatní, ať už pro zisk bodů, pro plánky nebo pro medaile.
No ale o tom jsem psal, že toto je podpora pro celý cech a to je v pohodě, tomu naprosto rozumím :)
Tohle je jeden z tvých omylů, Arc na vysoký level nikdo nestaví pro blaho cechu,to je jen vedlejší produkt :) Ten se staví pro větší výnos odměn z přispívání do cizích VB, takže je silně nevýhodné přispívat do svých,z kterých nemáš (za přispění) žádnou odměnu.
Píšeš,že hraješ krátce,chápu,že těžko máš VB na vysokých levelech, pokud tedy vůbec máš VB. To,co navrhuješ je opravdu čirá neznalost mechanismů hry a za čas na to určitě přijdeš sám:)

To o těch podpůrných účtech snad ani nepiš, Věř,že CZ supporti dělají a v minulosti dělali,co mohli,aby tu účelových účtů bylo co nejméně. Jinak souhlas s Trojan, používat umělé účty může jen ubožák, který si nedokáže poctivě ani hrát.
 

Svatej

Legenda
proti
hraju FoE teprve měsíc ...a mohu mít naivní nápady...
Právě proto ;) promiň, nic osobního. Naopak oceňuju že oproti drtivé většině jsi použil funkci hledat, dal svému návrhu nějakou formu a celkem logicky argumentuješ. To všechno oceňuju, ale stejně jsem proti. ;)
 
Naposledy upraveno:

peepee77

Veterán
Tento napad vychazi z cire neznalosti (nic proti tobe). Hraci si casto prispivaji mezi sebou treba stovky bodu denne. Z toho ze si sypu do vlastniv budovy nic nemam tak je radsi sypu druhym. A oni mi oplaci stejnou minci. Domluv si s nekym pravidelnou vymenu takhle na zacatku treba 10 FB denne. Ziskas planky, medajle a body do invu.
U pokrocilejsich hracu je pak bezny nahoz 1.9x zisk protoze maji ARC na LVL 80+ a co investuji ziskaji zpet.
 

dudasek

Znalec
. Hraci si casto prispivaji mezi sebou treba stovky bodu denne. Z toho ze si sypu do vlastniv budovy nic nemam tak je radsi sypu druhym. A oni mi oplaci stejnou minci.
přesně...a hlavně v cechu bývají vytvořená tzv "kolečka":5/10/15/20/30/50...... princip je takový.že jakmile se zapojíš do FRONTY dá ti následující hráč určitý počet bodů do velkolepky dle tvého uvážení(odkazy to hodně zjednodušili) -dáš například 5 vb tomu před Tebou a následný hráč přispěje zase 5 Tobě...snadno si tak vyházíš denní produkci-staví se Ti to,co potřebuješ:většinou všichni dostanou plánky a někdy i vb jako odměny zpátky přetavené do balíčků a dány do inventáře...jak si tak vzájemně přispíváte v určité chvíi do toho vpadne Arcař a se svým bonusem třeba 1,9 násobnku snadno nahází stovky/tisíce a vyfoukne vám první místa a vlastně na tom vydělá----nutno dodat,že ARC je stavba.která stojí krom příspěvků vlastníka hoooodně bodů.aby se zvedla na tu mýtickou 80 úroveň a někdo to žene dál.i když po 80lvl už se ta odměna zvedá o malinko.---pořád v těch tisícovkách.co točí se jim to vyplácí-----
 

RomanS24

Člen
Proti
najdi si cech a přispívej v cechu přes kolečko.
nevidím důvod si přispívat sam sobě když někdo něco cche přeci mu to nebudu ulehčovat tím že tam hodím 1000bodu a on si dohodí 10 a dostane zpatky xbodu víc. než z toho bych měl mít zisk ja.
Podpurny učty co když to není podpurny učet ale osoba s VBčkem prodava jednoduše suroviny ? to se pak nediv že tam ma xstovek či tisíce bodu.
 

DeletedUser12887

Host
Spousta hráčů dává body se sběru do vlastních budov, spousta jiných je meni přes kolečka, záleží co komu vyhovuje.
Co se těch nahozu týče lukrativní jsou 2 maximálně 3 pozice a pak záleží jestli si to majitel dohazuje sám nebo na to má kolečko nebo někoho z přátel či sousedů.
Nicméně teda proč by měl mít majitel VB povinnost dávat přesný počet bodů celkem nechápu, to by se mohl teda pak úplně zrušit i systém bodovaných pozic, za další ve vlastní budově nelze získat planky na další levely, což z počátku potřeba třeba není nicméně na vyšších levelech už to znát je i tak bývá kolikrát získat nějaký plánek celkem složité, proto se přispívá do jiných budov, aby se získat daly konkrétní a té konkrétní budovy, což je nejspolehlivější metoda.

Jinak ta domluva na výměně kolikrát vůbec není přímo v cechu, velmi často nahazuji ty pozice hráči ze sousedství nebo z přátel, většinou z důvodu ze je to pro ně lukrativní.
Tím že by se takhle povinně přispívalo pouze od majitele by spíš nahrálo tomu, že by to pro hráče s vysokým levelem Arc bylo ještě výhodnější.

Což koneckonců bylo psáno i výše.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
a třeba by to zpomalilo vývoj, ale takové podmínky by měli všichni a podle mě by to zamezilo kumulování moci na jeden nebo více vybraným účtům v cechu a na serveru obecně
Takže když se ještě jednou podívám, čím vlastně svůj návrh zdůvodňuješ, abych si to osvěžil, tak vidím, že se obáváš kumulace moci. Asi tím myslíš, že kolem sebe vidíš hráče s gigantickým skóre a s budovami s tolika body, že ti z toho přechází zrak. Po prvním měsíci hraní se není čemu divit, že tě to překvapuje. Ale to přejde.
Příčin vzniku jevu, kdy hráč má ve své budově někdy mnohem víc bodů jednoho hráče, než by se přispěvateli mohlo vyplatit soudě podle odměny na dané pozici, vícero, jak ti tu ostatní osvětlili, a jsou legitimní.
Jakákoli regulace shora je špatná pro volný obchod. Všichni mají stejné podmínky a negativní externality tu moc nehrozí. A ty, které snad hrozí, jsou řešeny obecnými pravidly (např. existence podpůrných účtů).

Za mě stále důrazné PROTI.
 

DeletedUser16383

Host
Díky všem za reakce! :)
Přiznáním se, že to hraju krátce, jsem vám pěkně nahrál... ale bylo to fér říci a taky to byl důvod, proč se mýlím, což jsem taky čekal lehce, když jsem psal svůj první příspěvek :)
Ikdyž to ale hraji krátce, i tak mám úspěšně za sebou dost podobných her a nepovažuji se za nováčka v tomto "oboru", a občas se stane, že nový hrou neposkvrněný hráč má střízlivější pohled na daný problém oproti starým matadorům, kteří prostě přehlížejí nějaký problém nebo mouchy, protože už jsou na to zvyklí a pracují s tím třeba i několik let takto a třeba si ani nepřiznají, že to problém nebo disbalance opravdu může být :)
navíc tyto hry jsou prostě založeny na matematice a spousta her má v sobě zabudované mechanismy, které skrytě počítají například kolik surovin jsem rozdal a kolik jsem přijmul (ať už celkově nebo i mezi jednotlivými hráči), a tady mi přišlo, že je to jen chráněno "pouze" pravidlem a kontrolou moderátorů... ale uznávám, že toto je trochu jiný druh "obchodu" a je to významný prvek této hry, který asi matematickou kontrolu nepotřebuje :)

Pro upřesnění, cech mám, velkolepky nějaké taky (a nemyslím jen nějakou nesmyslnou věštkyni, která ztrácí smysl hned pomalu v další době :D ), kolečko u nás v cechu taky v pohodě funguje :) a samozřejmě počty bodů u vyšších levelů velkolepek mi přijdou obrovské, ale taky je mi jasné, že to je prostě rozdílem dob a vývojem účtu, takže to naprosto chápu a nebyl projev žárlivosti a zrak mi z toho nepřechází :D
Ale také jsem stále ještě v době, kdy se často přispívají body mezi přáteli mimo cech, v době (dokonce celkově na serveru), kdy je ještě nějaký Arc hodně daleko a v době, kdy ti na další level velkolepky stačí pár stovek bodů :) chápu, že v této době se asi těžko rozhoduje o "výhře" nebo o něčem podobném... a ano, přiznávám, že jsem spoustu vašich podnětů nevzal v úvahu nebo jsem je neznal :)

Jen jsem si myslel, že o odměny u přátel (především mimo cech) se má "bojovat", předhánět se a snažit se ukořistit pro sebe nějaké body, plánky a medaile :) takhle jsem pochopil, že se mě to hra snažila naučit a pak v realitě jsem neviděl zřídka, jak příspěvek od nějakého hráče byl např. 90% celkové ceny budovy (a ikdyž to není reálné, tak si to zkuste představit v těch vašich dobách, protože tady "dole" by to bylo třeba i 10 technologií vyzkoumaných, proto mi to přijde docela významný "dar" :D navíc od někoho, kdo ani vlastní velkolepku nemá, kam to ten druhý má pak vrátit?) ... a bál jsem se, že to není výjimkou ani v pozdějších dobách a přišlo mi škoda přijít o ty souboje o nejvyšší místa v odměnách u velkolepek (což i tak asi nebude vzhledem k cechům a kolečkům a domluvám s přátely :D ale to mi alespoň dává větší smysl :) )

MOJE PŘEDSTAVA BYLA:
Myslel jsem, že dopad mého nápadu by byl pouze takový, že by se zamezil velký výkyv darů (ztratily by se z nich ty extrémní dary, protože by byly omezeny počtem bodů, co přispěl majitel a přišlo by mi to férovější... rozdíl mezi velkým a malým darem by nebyl tak markantní a zpestřilo by to boj o odměny)... v případě cechovních darů, kdy vám na budovu přispívá třeba 20 lidí řekněme, by tedy zhruba stačilo, aby majitel dal 5% částky celé budovy (příklad budova stojí 1 000, majitel +19 lidí by dalo po 50 bodech zhruba (ano, jistě, majitel by v reálu musel dát více, ale zase by byl omezen tímto pravidlem darovat jiným lidem, takže by měl nadbytek bodů, které může věnovat sobě)... při více lidech by to procento bylo ještě menší (=náklady majitele do své budovy by byly menší)... navíc jestli to chápu správně, tak třeba u toho Arcu, se kterým jste argumentovali, nezáleží, kolik přispějete, ale na jakou odměnu dosáhnete (ta se násobí), takže výši výsledné odměny by to taky nezasáhlo..
neříkám, že je to pravidlo v takovém znění správné, a pokud by se to líbilo, tak jsem předpokládal, že by se to připomínkami hráčů vybalancovalo tak, aby to mělo malý dopad na systém odměn a zavedené pravidla v ceších :)

Nicméně asi to není šťastné pravidlo, to přiznávám po vašich argumentech :)
Díky všem ještě jednou za reakce, ať se daří! ;)
 

traktorista

Odborník
Kromě všeho jsi zapoměl ještě na jednu věc - jsou tu budovy, u kterých se dá udělat i několik levelů za den (Diovka atd.). Pokud má majitel budovy dohodu s ostatními, že jim proinvestované body vrátí až bude u hry, tak smolík - díky tomu tvému pravidlu musel neustále vartovat a přihazovat aby se budova uzavřela. Zbytečné obtěžování hráčů.
 

DeletedUser12887

Host
Ono by to možná úplně mimo nebylo, jenže takhle to fungovalo nějak před Arcem a teď je doba po Arc nebo s Arc a jede to jinak.
Ten tvůj nápad vlastně je z doby, kdy Arc nebyl a i to tak podobně fungovalo.
 
Nahoru