Mma

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser1400

Host
MMA - Mixed Martial Arts - Smíšené bojové umění.​
MMA je kombinace boje ve stoje (Thaibox, Kickbox, Box...) a boje na zemi (Řecko-římské...) + Karate, Juda, Aikida a dalších sportů. Dalo by se říct, že většiny bojových sportů, za účelem zefektivnění boje. V boji neexistují téměř žádná pravidla, až na ty nejzákladnější - údery do šíje, rány pod pás, vypichování očí. Bojuje se (většinou) v kleci a se speciálními rukavicemi, které mají na rozdíl od boxu odhalené některé klouby a jen minimální vycpávky. Existují tři typy bojovníků: bojovníci co nejraději bojují ve stoje, bojovníci kteří strhávají boj na zem a tam zakončují údery a bojovníci kteří jdou okamžitě na zem a boj zakončují pákami. Největší organizace věnující se tomuto sportu je UFC - Ultimate Fighting Championship. Tento sport je přezdíván jako nejbrutálnější legální bojový sport na světě. Na toto téma vznikly v poslední době taky filmy - Never Back Down (1,2) a Warrior.

Přidávám malou ukázku KO (konckoutů).
[video=youtube;Nb5lQtv7_xg]http://www.youtube.com/watch?v=Nb5lQtv7_xg[/video]

A teď mi řekněte, věnujete se někdo tomuto sportu? Za jaký klub cvičíte? Jedete profi, nebo jen amatérsky? Máte za sebou už nějaký zápas?
Já jsem se tomuto sportu věnoval, jako amatér a úplně mě uchvátil. No bohužel jsem musel ze zdravotních důvodů přestat.
 

DeletedUser2185

Host
je to super, ale v okolí mám jen kikbox a ten je taky dobrý. bylo by těžké to porovnávat
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru