Modeláři

DeletedUser

Host
Najdou se mezi hráči i modeláři ? Nebo se modelařina a hry neslučují časově.
Já s několika kamarády tak trochu patláme modely z papíru. No možná tak trochu víc. Společně jsme za několik let postavili největší kolekci modelů českých rozhleden a věží a jak tvrdí spolumajitel největšího evropského muzea majáků, tak máme třetí největší sbírku majáků v Evropě. Dohromady to je dnes něco okolo 300 modelů.
A to je i důvod proč hraju tuhle hru - dá se v ní postavit maják. Asi je to jediná hra, kde se dá postavit.
 

DeletedUser3139

Host
Já taky kdysi modelařil. Dělal jsem letadla. Nejdřív házedla, pak na gumu (motůrky byly za komančů moc drahé). Ještě mám i plánky po otci z minulého století (vydané MLL - Masarykova Letecká Liga). Dnešní modeláři by řvali smíchy, je to např. letadlo na gumu, co tahá za sebou malého větroně a taky tuším může házet paragána, či bomby. :cool: A to vše bez rádiového řízení! Vše funguje na knoty, nebo tak nějak.
Jinak k těm vystřihovacím modelům. Jako malý kluk jsem odebíral ABC a tam byly perfektní vystřihovánky. Ale to už snad ani není pravda. :cool: No, už toho je docela dost, co pamatuji! :cool:
 

DeletedUser3817

Host
Jako malý kluk jsem odebíral ABC a tam byly perfektní vystřihovánky.

A byly super. :) Ty mě vlastně přivedly k modelařině. Hlavně kity letadel, převážně 1:72, 2.SV. Přes 300 modelů (ten problém s uskladněním - já je chtěl mít vystavené!), měl jsem tam takové perly, jako Bell P39 Airacobra, Messerschmitt Me 509, nebo Boeing B-29 Superfortress "Enola Gay" (za bolševika k nesehnání).
Potom přesun zájmů, změna priorit... Teprve mnohem později jsem spáchal ještě RC model Brabhamu BT-51 (1:16) s karosérií z 0,5 mm hliníkového plechu (lisovanou), 10 ccm leteckým motůrkem, se spojkou a převodovkou vlastní konstrukce.
Toť vše...:(
 

DeletedUser13190

Host
jo, tak to bychom tu byli hoooooooooodně dlouho.
začínal jsem plasťákama letadla, pak vrtulníky, pak rally auta. Dnes spíš už jen sem tam nějaký kostelík z papíru.
Ale občas si vzpomenu na mládí a ještě pokukuju po rally autech skupiny B. Z těch mi chybí jedno, co nikdy asi model nevznikne - Lada Samara EVO
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13466

Host
Je fajn že se potkáme i tady. Minulý víkend v JH mi Zapty říkal o někom kdo to hraje taky :)
 
Nahoru