Mrazivá diskuze o zimní události 2020

Raad

Nováček
Ahoj , asi nebudu jediný , ale jsem první kdo Vám to napíše .

To tady jako mám celý měsíc klikat ty přiblblé úkoly a nakonec mohu vyhrát tu super splácaninu Pekařství které dává budto nic kloudného nebo kombinaci útoku / obrany ale s variantou Obrané armády ?????
Copak nešlo udělat vyloženě bonusy pro útok a pro obranu podle toho kdo je jak zaměřený ........... mimochodem cokoliv pro obranou armádu je ztráta místa ve městečku ............ za mě tedy nadcházející event klidně nemusel být ........ už tak budou ty Vánoce zkažené kvuli tomu nesmyslu co řeší celá planeta :(((
Omlouvám se pokud jsem někomu zkazil radost při čekání na tento event , ale vy jste jí zkazili zase mě :(((
 

Freeler

Nováček
Mám stejný názor. Všechny pekařství umí vlastně ode všeho a dohromady vlastně nic. To nešlo jak minule u vlaků udělat jednu budovu pro body, surky, % do útoku a % obrany? Každej by si vybral. A taky - půdorys 3x5? Velký jak ... a navíc ty pekařství v podstatě seskupovat po 2-3 na nejvyšší lv., abych dosáhl na něco trochu kloudnýho?
Tak si to shrňme - aby člověk měl to, co většinou od dalšího eventu očekával, musí udělat alespoň 10 lv. pekařství (2 pekařství x 5 lv.) a mít místo na bodovy celkem 6x5 políček (2 pekařství po 3x5).
To abych "obětoval" polovinu rozšíření pro další éru na tyhle eventovky aby z toho vůbec něco bylo. To se teda vyplatí.
Uvažuju že max. dvě a hotovo, na další chybí motivace.

A zrovna vánoční event, kdy jsme všichni doma a můžem tak pořádně máknout na eventu.
Škoda no.
 
Naposledy upraveno:

Artesis

Komentátor
kdyby to byl útočnej/obranej bonus na obojí jako u terakoty tak to beru ale takhle je to nanic... to radši postavim terasovku :D, nepočítám že se bonus při výběru sčítá tak aby se vyplatilo vybírat přes galaxii ... kdybych chtěl bonus pro obranou armádu tak si radši postavim vasila nebo hrad ale tohle je slabota vůči těm polím. Upřímě na tom moc diamantů nevyděláte :D:D !!! Snad bude něco aspoň jako denní odměna co bude stát zato.
 

Ferda H.

Komentátor
Sada vánoční pekárny je nic moc moc velká, a dává nanic věci. V denních úkolech teď budu shánět městecko a kostelík..... (mám totiž pár sad tak si je dokončím) ten vlak bych byl taky rád, ale sehnat ho nebude moc možný tak na něj prdim......
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Mně vždycky krom kostelíka přišla vánoční odměna poněkud slabší... mno každý den není posvícení.

Pro mě dobře, aspoň se můžu u daily soustředit na renovačku a doplnit zásobu po přechodu do další doby :) Kvalita odměny mi usnadnila rozhodování.
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Copak jste neměli ohlas z BETY ????
Copak nikdo nenapsal že to je paskvil ty odměny ???
Napsalo to dost lidí. ;)
A Ohlasy z bety se, stejně jako 99,99999% ostatního feedbacku hážou rovnou do koše. ;) Kolikrát už z bety přišli na live světy například nedodělané funkce, které způsobovaly pád hry nebo které dostaly vyloženě jen negativní ohlasy.
 

dudasek

Znalec
snad půjde sesbírat nějaké vagony a polevlit DRUHÝ vlak,co jsem nedodělal minule ..od minula mám v moderně +36% útoku a to se mi hodí..nějakej defenzivní bonus pro útočnou by byl fajn,ale NE za takový počet kostiček,co poslední dobou nabízíte..a vetešník by to měl dvojnásobit/zpětinásobit!!!! :koupí svatyni za 6k a prodává za 40 žiďák!
a INNO samostatná kapitola:nabízí sáňkaře ve výprodej BLACK FRIDAY za 995 dia a lichvář starožitník je vykoupí "jen" za 4050 obch.mincí a nějaké ty fialové,co se mi jen hromadí.....
 

Tomas 0482

Psavec
Chápu tedy správně, že pro plný bonus je třeba tří budov na max? Takže to ani nebude obdelník a to pomíjím fakt, že je to obří jako...
Vývojářům nějak furt nedochází, že většina hráčů bonusy do obrany fakt neshání, protože se to nevyplatí a porazit i přes 1000% nedělá útočníkům problém.

Záměrně jsem si o eventu nic nezjistil a čekal až výjde, ještě před dvěma hodinama jsem se fakt upřímně těšil. Po uvolnění jsem začal zjištovat o co jde, kouknu na hlavní odměnu a zarazí mně 5 levelů, pak mi došlo, že půjde o hlavní budovu setu jako u farmy, ale nemohl jsem najít další budovy setu. Potom jsem se s prominutím celkem nasral, když jsem rozklikl bonusy budov a nechápal, jak to někoho napadlo. Příjdu sem a je mi vše jasný :confused:
Mimochodem ve hře je napsáno "sada zimního pekařství" nevím, kdo to vymyslel, ale až tady na foru jsem si přečetl, že nejde o sadu různých budov (tak jak to je do ted ve všech sadách), ale hráč musí skládat stejnou budovu několikrát. Stálo by to za zmínku, protože tohle normálního hráče nenapadne a nebýt fóra, tak tápu do ted a co si budem na fórum chodí hrstka hráčů.

Jinak event mám ted dost znechucený, dávám si do zítra pauzu s nadějí, že se mi tohle zdálo a až se vzbudím, bude jako hlavní odměna JEDNA BUDOVA s více levely nebo aspon normální sada/řetěz, který tvoří obdélník a nemá velikost 100x100 (s rozměrem mně neberte za slovo, to jsem jen plácnul v zápalu afektu):)
A já jsem si u halloweenu naivně myslel, že se konečně vracíme k menším rozměrům budov. Ted už mi dává smysl, že šly složit skoro 2 budovy zdarma, protože ta jedna má být náhrada za tu, co přišla ted.

Mějte se, tak zase zítra. Denní výroba vybraná, pro dnešek už mi Foe stačilo.
 
Osobně jsem si myslela, že lidi co sem píšou, jsou prostě ten typ lidí, co se jim nikdy nic nelíbí, ale jsem vážně ve mně vře krev , když jsem zjistila jak to opravdu je. Já bych potřebovala milion rozšíření, abych postavila dobré budovy, které mám v inventáři. Obávám se, že tenhle event je nejhorší na hlavní budovu od doby, co já hraju. Ale jinak hezké animace v eventovém okně.
 
Naposledy upraveno:
O kvalitě tohoto eventu nemá smysl se více rozepisovat, protože vše už je popsáno v předchozích příspěvcích, se kterými se plně ztotožňuji. Poslední dobou mám ale pocit, že si z nás vývojáři dělají dojné krávy viz adventní kalendář tohoto eventu, ale těch příkladů je daleko více. Nové cechovní bitvy jsou krásně vyladěny, aby při vyjednávání pomaloučku odsávaly dia. Cechovní expedice po faceliftu také už nedává tolik dia jako dříve a to už ani nemluvím o studánkách a fontánách, kterých můžete mít postaveny celé plantáže a klidně vám to 14 dní nedá ani prd. Takže sečteno a podtrženo FoE se začíná řídit pravidlem "Zaplať nebo si pořádně nezahraješ". Za mě hodně velký ústup ze slávy........
 

d arvit

Odborník
ona ta sada nevychází zas tak úplně špatně - (18fb,15% útok a 18% obrana útoku - zbytek bonusů neřešim) problém je v tom že je bonus rozdělený mezi 3 budovy takže nejde ani použít galaxie, což to dost snižuje, navíc to nejde ani postavit do řady (při 3 budovách), zkuste takovou šílenost začlenit do města.. dál se nabízí otázka kolik dia bude muset člověk vytáhnout aby postavil třetí budovu (nebo to půjde zdarma?? nevim)

takže ano stejně se to nevyplatí stavět :rolleyes: to je velký krok zpět oproti budově z minulého roku která je stále v kurzu..

Nové cechovní bitvy jsou krásně vyladěny, aby při vyjednávání pomaloučku odsávaly dia. Cechovní expedice po faceliftu také už nedává tolik dia jako dříve a to už ani nemluvím o studánkách a fontánách, kterých můžete mít postaveny celé plantáže a klidně vám to 14 dní nedá ani prd. Takže sečteno a podtrženo FoE se začíná řídit pravidlem "Zaplať nebo si pořádně nezahraješ". Za mě hodně velký ústup ze slávy........

každý kdo v cechovách vyjednává a ještě za dia si jenom zaslouží o ně příjít;)

otázka je, jak definuješ plantáže studánek i při počtu desítek kusů až sta kusů je hodně vzácné nedostat 14 dní dia a ještě k tomu opakovaně..
při stovkách už je interval bez dia 1-2 dni vynahrazený dny, kdy jich padne několik víckrát za sebou (záleží kolik stovek jich kdo má)
u expedic to samé, některou expe padnou samé dia, jindy samé medaile, zase záleží na stovkách a tisících opakování a přesných záznamech na to aby mohl člověk mít nějaké podklady pro svá tvrzení

je pravda že ve hře jsou dia potřeba nebo jdou utratit snad za všechno, na druhou stranu existuje možnost jak jich získat velké množství, je to jen otázka úsilí a času, kdo nechce/nemůže investovat tyto komodity musí investovat reálnou měnu, kdo neinvestuje ani jedno bude mít omezené možnosti a nikdy nedosáhne toho co ti kdo investují
 

DeletedUser

Host
Ještě jsem pořádně nezačl a už teď říkám, že i za mě je tohle jeden z nejslabších eventů, co jsem zatím hrál. Celkem zklamání.
 

explorer Pablo

Dopisovatel
ona ta sada nevychází zas tak úplně špatně - (18fb,15% útok a 18% obrana útoku - zbytek bonusů neřešim) problém je v tom že je bonus rozdělený mezi 3 budovy takže nejde ani použít galaxie, což to dost snižuje, navíc to nejde ani postavit do řady (při 3 budovách), zkuste takovou šílenost začlenit do města..
A jak víte že to nejde postavit do řady? Ve videu i na obrázcích jsou 4 pekařství vedle sebe jako vagony ,tak tomu se snad dá věřit,že je lze postavit vedle sebe ne? Anebo jsem viděl dvědole a dvě nahoře do obdelníku.
 

Svatej

Legenda
A jak víte že to nejde postavit do řady? Ve videu i na obrázcích jsou 4 pekařství vedle sebe jako vagony ,tak tomu se snad dá věřit,že je lze postavit vedle sebe ne? Anebo jsem viděl dvědole a dvě nahoře do obdelníku.
Bonus je za sousedící budovy (ala sakurová zahrada) ne za zřetězené budovy (ala socha cti a cesta k vítězství).
Takže pokud chci plnej bonus u všech budov, tak nejmenší možnej počet je 3 budovy uspořádané do pyramidy. Teda jedna budova uskočená o 1+ polí od navazující dvojice.

Pokud ty 3 budovy uspořádám do mřížky, tak plnej bonus bude mít jenom 1 z nich.

Co se týče 4 a více budov... Jo, když do tohohle odpadu chceš házet dia, tak prosim. Posluž si. ;) Mě za to ale tahle budova nestojí, takže je otázka zda došáhnu aspoň na ty 3. Zatím jsem to nepočítal zda to zadarmo vychází a po zjištění bonusů ani nehodlám. Co vyhraju jde vetešníkovy.
 

dudasek

Znalec
nějak naivně jsem se těšil,že každej den najdu klíč a otevřu si adventní kalendář každý den...a na konci dostanu odměnu...ale chyba!musím každý den najít dárcích (10hvězd a kupa štěstí klíč každý den),klíč,otevřít kredenc a jestli to zvládnu *32 dostanu odměnu?!jsem tu každej (skoro pár let)den ..a jelikož neutrácím a nesolím dia dostanu ***...a když už se mi podaří něco sesbírat a sestavit soby vysolím za výběr 2995 dia?...omg to je teda hodně nepovedené.hlavní cena seskládaná do pyramidy,aby něco dělala a ještě nasolit levly,,,,jinak ani bonus není nijak lákavý....dokud bude útok +300 porážet deff +600 je obrana útočné armády těžce neprodejná komodita.už pár eventovek mám v inventáři a stavět ten plevel nehodlám-dát jako hlavní cenu v eventu nějaké rozšíření nepíši papír a ač nejsem na konci výzkumu pár kostiček bych si připlatil za modré kamínky,které pracně škudlím,páč má nervy jen na jeden svět a jestli chcete pay to win cpěte do náds něco,za co ty prachy utratíme a svoloč si nechte pro japka a amíky,němce...co neví co s prachama a nedávejte to lidem.,co přemejšlí,jestli si koupí 10l benzínu/nafty,zaplatí dětem Vánoce na horách.či si vylepší hru co je baví a koupí něco,co jim ve hře pomůže..
 
Nahoru