Mrazivá diskuze o zimní události 2020

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Spíš si myslím že je to myšleno tak že když otevřeš ten balík v určitý den na poprvé tak dostaneš klíč. Pokud ho otevřeš již poněkolikáté v určitý den tak dostaneš šperhák. A pokud ten balík otevřeš když už máš otevřený všechny dvířka v kalendáři (což se může stát jen poslední den eventu si myslím) tak už dostaneš jen hvězdy.
 
Předem se omlouvám za debilní otázku, ale kde získám druhou budovu pekařství? To první mám už na maxu a v inventáři i nějaká další vylepšení, ale chybí ten nový baráček... Forge hraju krátce a vůči mým ostatním budovám je tahle zajímavá :)
 
Spíš si myslím že je to myšleno tak že když otevřeš ten balík v určitý den na poprvé tak dostaneš klíč. Pokud ho otevřeš již poněkolikáté v určitý den tak dostaneš šperhák. A pokud ten balík otevřeš když už máš otevřený všechny dvířka v kalendáři (což se může stát jen poslední den eventu si myslím) tak už dostaneš jen hvězdy.
Když v jeden den otevřeš víc dárků se šperhákem a denní okýnko v kalendáři máš už otevřený, tak za každý další takový dárek dostaneš šperhák a deset hvězd
 

Borat

Člen
Na anglickém fóru je to samé. Jen kritika. Hrozná událost...

Je tam hláška, "pekárna je velká, musíš sehnat zmenšení pekárny". :oops: Dávám tedy pátrat, zda je to vtip či zda takový prvek existuje a jak se získá? Netušíte někdo? Třeba se nějaké zmenšování na závěr ukáže.

Někdo tam dal seznam odměn za dvířky, co už má. Z těch odměn se tak 90% ani nevyplatí vyzvednout. Tak když už mám za týden 10 šperháků, mohu otevřít co chci. Ale co? Tak níže je můj seznam cen a prosím o doplňování.

To samé by se mi hodilo pro denní speciály. Že bych se pouštěl do utrácení hvězdiček, jen když to bude mít význam a ne do nějakých dekorací. Při minulé události to někdo vytáhl snad z vývojářského fóra. Neumíte to někdo najít?

Ceny (pro pozdní středověk):
1) Body výzkumu (10)
2) Dílna (Obrázek dílny SC, ale na mě vypadlo bednářství.)
3) Medaile (1400)
4) 3 části studánky přání
5) Podpora útoku út. armády (5%)
6) Bedna s bonusy
7) Svatyně (Asi 3 části svatyně znalostí?)
8) Asi hromadná výroba zásob (nevím jaká?)
9) Sada hromadné vlastní pomoci
10) 25 zboží
11) Zimní výběrová sada dekorací

17) 3 části Svatyně znalostí
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Uměl byste někdo poradit, jak se to má hrát a řekněme "vyhrát"?

Zbývá 15 dní. Nechci u toho dřepět celé svátky. Budu mít 2 pekařství komplet. Což je málo. Na 3 to nevidím. Takže co? Nechat je rok ležet v inventáři, abych je příští rok zkompletoval? Pokud snad...

Úžasné odměny. Kostelíček a zimní vlak. Tak na úrovni 2. Nemá cenu tím plácat místo. To samé? Nechat rok v inventáři a čekat na doplnění? (Případně vykrvácet ve starožitnictví?)

Hvězdičky mi to už limituje 1 úkolem denně. Postupovat se nedá. V příhodách (pokladech) napadá tak 10 hvězdiček za týden. Jediná možnost je nakoupit hvězdy za peníze, což nechci. Fakticky má smysl jít utrácet hvězdičky tak 1x týdně. Trefit klíček či denní speciál je jak výhra ve Sportce. Loterie se zápalkami 1-2-3 to samé. Na 10 zápalek se jen těžko dosáhne 20 bodů, rozsvíceného stromečku a velké ceny. Sáně by se hodily, ale ne za 3000 diamantů.

Jak získávat šperháky? Snažím se vždy o 2 šperháky v denní výzvě. Jinou možnost na šperháky fakticky nevidím. Což mi na měsíc degraduje celou hru, kdy přicházím o body výzkumu či vojáky. A je třeba 10 šperháků. To je týden snažení a desítky úkolů. Pro nic...

Není nějaká možnost jak plynule vyrábět hvězdičky? Nějakou budovou či úkolem? To samé, jak získávat šperháky? Nepřehlédl jsem něco?

Jako, týdny snažení, zkažené svátky, zaražený postup ve hře a jen plný inventář?

(Předem děkuji za radu, že to lze dokončit třeba za 500 Kč. A není to nic těžkého. Ne že bych do toho šel, ale aspoň mít představu, kolik peněz by stály 3 či 4 kompletní pekárny?)
 
Zbývá 15 dní. Nechci u toho dřepět celé svátky. Budu mít 2 pekařství komplet. Což je málo. Na 3 to nevidím. Takže co? Nechat je rok ležet v inventáři, abych je příští rok zkompletoval? Pokud snad...

Úžasné odměny. Kostelíček a zimní vlak. Tak na úrovni 2. Nemá cenu tím plácat místo. To samé? Nechat rok v inventáři a čekat na doplnění? (Případně vykrvácet ve starožitnictví?)

Jediná možnost je nakoupit hvězdy za peníze, což nechci. Fakticky má smysl jít utrácet hvězdičky tak 1x týdně. Trefit klíček či denní speciál je jak výhra ve Sportce. Loterie se zápalkami 1-2-3 to samé. Na 10 zápalek se jen těžko dosáhne 20 bodů, rozsvíceného stromečku a velké ceny. Sáně by se hodily, ale ne za 3000 diamantů.

Jak získávat šperháky? Snažím se vždy o 2 šperháky v denní výzvě. Jinou možnost na šperháky fakticky nevidím. Což mi na měsíc degraduje celou hru, kdy přicházím o body výzkumu či vojáky. A je třeba 10 šperháků. To je týden snažení a desítky úkolů. Pro nic...

Není nějaká možnost jak plynule vyrábět hvězdičky? Nějakou budovou či úkolem? To samé, jak získávat šperháky? Nepřehlédl jsem něco?

Jako, týdny snažení, zkažené svátky, zaražený postup ve hře a jen plný inventář?

(Předem děkuji za radu, že to lze dokončit třeba za 500 Kč. A není to nic těžkého. Ne že bych do toho šel, ale aspoň mít představu, kolik peněz by stály 3 či 4 kompletní pekárny?)
Pekařství se už teď skoro nevyplatí i kdyby byly 3.

Kostelíček se taky nevyplatí, rovnou bych ho prodal. Vlak si nech, ten se hodí.

Hvězdy se nekupují za peníze, ale za dia, a ty lze ve velkém získávat ve hře. O klíče se ani nesnaž, stejně jsou v kalendáři odměny na nic. Co se týče zápalek, dlouhodobě mi vychází průměr asi 2,05 bodů na zápalku. Takže ne, na 10 zápalek bys měl dosáhnout alespoň těch 20 bodů. Sáně nejsou za 3000, ale jen za 2995 dia :p

Šperháky v denních výzvách podle mě ani nemá smysl sbírat, protože jak už jsem psal, odměny v kalendáři za to nestojí.

Ještě můžeš získat hvězdy jako odměnu v SGCH, ale klíče či šperháky ne.

Týdny snažení? Během pár dní se lze dostat na denní úkoly, a myslím, že jeden úkol denně ti svátky nezkazí. Se zaraženým postupem ve hře taky nesouhlasím, protože v eventu můžeš získat i FP, zboží atd.

Někde jsem četl, že na 3 pekárny je potřeba 4000 dia, ale jak už jsem psal, dia si nemusíš kupovat.
 

Borat

Člen
Hvězdy se nekupují za peníze, ale za dia, a ty lze ve velkém získávat ve hře.

Ještě můžeš získat hvězdy jako odměnu v SGCH, ale klíče či šperháky ne.

Dík, ale skutečně? :)

Koukl jsem na SGCH. Masakr. Chytit svět, termín, odpovědět do minuty a pak dohady s hráči... kde co kdy uletělo. Na nějaký zisk hvězdiček se tady dá reálně sázet?

Jsem tady nějaký pátek. Ono lze vydělat 1000 diamantů za odpoledne? Abych pak mohl 3000 - 4000 diamantů považovat za banalitu? Rady na wiki FoE směřují ke kreditní kartě, že od hry nemohu diamanty čekat. Pravidelně reklama na nákup diamantů... Diamanty se tady běžně ztotožňují s penězi a dost oprávněně, řekl bych.

Studoval jsem těžbu diamantů, je dost beznadějná. Postavil jsem farmu ze studánek přání. Diamanty se tady objeví 1-2x do měsíce. Zisk nula. Podobné to má být v opakujících se, příběhových a bonusových úkolech. Mám haldy mincí, diamanty jednou za uherský rok. (Vidím i na fóru stížnosti, že ve FoE jsou diamanty okatě potlačeny.) Hodně diamantů získávám v cechovních expedicích. Ale také jich tam, dost nechám ve vyjednáváních. Jsem mírně v plusu. Pomohl by chrám relikvií? (Opět vidím na fóru, že se to tak nevyplácí, že snad lépe zbourat.)

Tedy, jak lze diamanty ve velkém získávat? Pomaličku konto zlepšuji, ale vydat 3000 diamatů za hrst smetí, je holá šílenost, řekl bych.

O svátcích chci dělat i něco jiného, než jen FoE. Než otočím ekonomiku a udělám úkoly, je to v mých světech hodina. Tedy, další úkol - událost, je docela palba navíc. Do toho ten hrozný čas. K FoE lze sednout když uteče cca 24 hodin. Ta hra si určuje, kdy tu hodinu mám vydat. Každý den jindy. Pro hráče otroctví. A časy se rozutečou a je to na pytel. Abych u toho seděl pořád... K tomu ty "fajn úkoly", jako 50 pětiminutových výrob...

Se Zimní událostí 2020 se autorům povedlo jediné, hodně přemýšlím, jestli ta ztráta času nad FoE není až moc velká, a zda z FoE rychle neprchnout? Přeci jenom, nejcennější je zde můj čas. A ten letí zbůhdarma komínem. ;)
 
Za odpoledne 1000 dia nezískáš, ale za týden to lze stihnout v pohodě.

Co se týče SGCH, tak většinou bývá někdy mezi 16-19 hodinou. Samozřejmě, že ne vždy tu jsi, ale pokud máš štěstí a jsi tu, pak máš docela velkou šanci. Vždy se na všechny světy napíše upozornění na globál, kde se soutěž bude konat. Začíná, až se přihlásí 3 (víc než 5 se jich zpravidla nezúčastní). Pokud nevíš odpovědi na otázky, můžeš jednoduše opisovat od ostatních, ale otázky u vánočních soutěží bývají většinou hodně lehké. Pokud máš rychlé prsty, měl bys získat minimálně 30 hvězd za jednu soutěž.
 

Borat

Člen
Co ten chrám relikvií? Z popisu vůbec nemám představu k čemu je dobrý? "Vzácnosti..." Přinese diamanty? Mám nouzi o zmenšování studánek a skrýší tuláků. To zmenšování studánek to snad má dávat. Ale 3 šance na úroveň? Vidím přepočty jaká je pravděpodobnost rozumného zisku něčeho užitečného... 6x6 je palba.

A jinak mě dostaly opakující se úkoly. Myslím, že jsem to sledoval při dosažení nové epochy. Odměny jely: zboží, body výzkumu, zásoby, diamanty... Nádhera. Ale asi tak 20 prvních výběrů. Nyní jen neustále: mince, mince, mince. Myslím, že ve FoE nejde o pouhé generování náhody, ale že si autoři hodně hlídají, aby se nepředali a že příděl odměn v čase záměrně degraduje. A kontrola takové manipulace pro hráče nikde. Možná poučení, cílem je postupovat epochami rychle vpřed.

A vracím se k tomu, zda někdo neumíte pro Zimní událost zveřejnit odměny? Včera jsem vystřílel hvězdičky na vlak. Dnes je zmenšování studánek přání. K vzteku. Bude trvat týden, něž budu mít zase hvězdičky. (Tradiční "mazanost FoE", přijít s úkolem v okamžiku, kdy se právě nedá splnit.) :)
 

dudasek

Znalec
add opakovací úkoly-ano:nejdříve to dává vše,pak se dia ztratí,zboží jde docela dlouho a když se začne ztrácet a vidíš jen mince/kladiva je čas buď úkoly omezit,nebo skočit do dalšího věku...tuším,že nejčastější plevel jsou medaile...když jsou často dia už neuvidíš.

chrám reliquií 6*6 sice žere místo,ale jestli nejsi .... holt uděláš 4 levly a na konci uložení/terasovka/nebesovka...ve 4 levlu nedostáváš vojáky ,ale často dia/medaile---šance na dia je....holt jestli jedeš CE postav a ani nemusíš mít vysoký level a nahrabeš...

zimní událost humusd-na 3 budovy to bez dia nebude-3* stejná nebude fungovat na max,tak postavím,uložím a asi časem prodám...škoda místa,když mi to nic nedá(habitat jsem ani nestavěl,natož aby mi lidi z pekáren tvořili populaci)-občas přemýšlím,že zbourám IT-mám přetlak lidí a těch pár FP mě nezabije...
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Medaile se objeví v opakujících se úkolech místo diamantů. Za každý typ úkolu můžeš získat diamanty pouze jednou. Jakmile se tak stane, místo nich budou medaile. Neřekl bych, že by se zboží začalo časem ztrácet, mě se objevuje furt tak nějak stejně, je to prostě o náhodě.

Co se týče obyvatel - pekárna je sice dává, ale dává skoro dvakrát tolik spokojenosti, takže spíš funguje proti problému s přetlakem, narozdíl od jiných budov, které dávají populaci, ale spokojenost už ne. Pokud IT nalevelíš, je škoda ji bourat. Těch 40-50 bodů není zase tak málo. Pokud máš výrazný problém se spokojeností, často se zapomíná vylepšit cesty a renovovat i budovy co dávají spoko ;)
 

Borat

Člen
Dík, jen jsem si postěžoval dostal jsem diamanty z opakujícího se úkolu. Jen jednou diamanty - se mi tedy nezdá.

Cesty a renovace, dobrá rada. Jen, renovační sady téměř nedostávám. Mám jich málo. Renovační sady šetřím na povyšování přes víc epoch. Dost často padají Sady vlastní pomoci. Mohly by tak často padat Malé renovační sady. :)
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Je tam hláška, "pekárna je velká, musíš sehnat zmenšení pekárny". :oops: Dávám tedy pátrat, zda je to vtip či zda takový prvek existuje a jak se získá? Netušíte někdo? Třeba se nějaké zmenšování na závěr ukáže.
Nic takovýho neexistuje.
Tak níže je můj seznam cen a prosím o doplňování.
Na seznam denních odměn, které byly na betě se můžeš kouknout zde:
Většinou jsou na live serverech ty samé jen v jiném pořadí.
Uměl byste někdo poradit, jak se to má hrát a řekněme "vyhrát"?
Ideální je di vybrat 1-3 denní odměny které bys chtěl a až tam budou tak utrácet hvězdy. Kalendář je zbytečný, soby taky pokud nechceš vyplajznout 3k dia. Hlavní odměna je tentokrát bohužel špatná, ale hold není vždy posvícení. Takže buď je rozhodneš postavit jen dvě (na G kde jsem ve vrcholu se mi to i tak vyplatí... dává hodně lidí i spokojenost a další obstojné bonusy. Samozřejmě až přijde něco lepšího a nebude místo, půjde to dolů ale zatím ok) nebo to prostě prodáš u Starožitníka a spokojíš se s denníma odměnama.
Co ten chrám relikvií?
Chrám relikvií je super. Doporučuji postavit pokud jedeš alespoň 2 úrovně expe každej týden.
 
Přeji všem pěkné dopoledne. Dudasku IT zbourat je pěknej nesmysl. Na výstavbu je to ta nejlevnější VB ve hře (ano soudruzi z NDR tady někde udělali chybu). No a na 100 levelu dává pěkných 60 FB denně :). To, že ze 100 studánek dostanete průměrně 50 dia denně je pravda a to, že se tisíce dia dají sehnat jen ve hře během cca týdne až dvou bez potřeby platit penězi, taky. Jen na to dosáhnou pouze hráči, kteří hrají hru roky, nikoliv dny - a to díky zvolené správné strategii a hromadě času, který hře obětují (diafarmy, expedice, CB, speciální budovy, občas bonus z VB, frontík a úkoly) :). A co se týče pekařství - budova je velká 3*5 polí. No a dostanete z té první 5 FB + 18 % do obrany útočné armády, z té druhé 5 FB +15 % do útoku útočné armády a z té třetí 6 FB + 2 FB. Celkem tedy na 45 polích máte 18 FB + 15% útok + 18 % obrana. Pokud máte ve městě například 2x piráty, nebo moštárnu, které mají rozměr 3*7 polí, tak z moštárny dostáváte jen 2*7 FB = 14 FB na 42 polích a u pirátů to je 2*4 FB + 2*8% do útoku = 16% do útoku + 8 FB na 42 polích. Terasa o 30 polích na 2 úrovni vám dá jen 12 FB. Tedy pořád sestavit si set toho pekařství a pohrát si trochu se skladbou města je lepší, než mít ve městě terasu (byť na 2 úrovni), moštárnu, nebo pirátskou loď z předchozích eventů :). Vždy je potřeba se dívat na to, co konkrétně máte ve městě vy a posuzovat vaši situaci, zdali se vám oplatí novou budovu vyměnit za starší, či nikoliv. Mě se set líbí, plánuji mít 4 budovy (2x tu, co dává obranný bonus útočné armádě (makronková), jelikož toho je pořád ještě málo a taky je ho o 3% víc, jak v útoku) a vyměnila jsem to za 2 pirátské lodě a jednu moštárnu. No a dia na tu 4tou budovu mi naházely farmy :). Co vím, tak na betě do získání full třetí budovy chyběly získat zhruba 2 vylepšení, takže se musely kupovat hvězdy za dia, ale je možné, že na live ten poměr trochu změnili a na konec to třeba půjde i bez dia. To nevím, jelikož já je investuji i do té 4té budovy, jelikož pro mě je to výhodný :). Přeji všem pěkné svátky a pohodovou a klidnou hru :).

EDIT: Tak nezměnili. Bez dia se vesměs dá získat stále +-13 vylepšení a 2 chybí :).
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
díky za příspěvek, psal jsem že to nevychází úplně špatně jen je to velký, škoda že jsem to dřív neporovnal s terasovkama (mám je kvůli galaxii)
kdybych si to přečetl včera když byla strážní věž tak bych do toho šel, výměnou za 2 terasovky získat 36% obranu v útoku,15% útok, 20 surek a něco k obraně neni vůbec špatný obchod, jediná otázka je nakolik by vyšla komplet 4. budova..
 
Nahoru