Mrazivá diskuze o zimní události 2020

a když dvě postavím vedle sebe a třetí do čela tak akžá bude mít vedle sebe dvě budovy a všechny tří budou v plných bonusech ne?
 

Dan 77

Veterán
(...) Veterán má mít proti nováčkovi převahu ve znalostech a zkušenostech, které mu daly roky praxe. Rozhodně ale ne ve vstupních podmínkách, resp. pravidlech. Strategie a taktika v bitvách, strategie získávání zfrojů pro rozšiřování města - tam mají být vidět ty rozdíly.
Tahle myšlenka je přesně podle které světové filosofie?? Takže např. Hamilton bude mít při kvalifikacích vždy odečtenu řekněme jednu sekundu, protože "už jezdí roky a měl by mít proti nováčkům nějakou výhodu"? Kdežto takový Nicholas Latifi naopak jednu sekundu přičtenou, protože "je nováček, tak ať se předvede"...?
Tohle myslíš vážně?

To, že jsou sobi bonusová událost chápu. Jak už jsem psal jinde, ty samotne ceny v dárcích jsou naprosto o ničem a k smíchu. Opravdu bych od někoho rád slyšel, k čemu mi mají být za pět dnů tři kozí farmy a dva nejobyčejněnší doškové domy, které si koupím za 1/50 až 1/10 toho, co mě stálo získat hvězdy k otevření těch dárků samotných.
Já nemám nic proti tomu, když je někdo zvýhodněn tím, že do toho sype peníze a skrz dia si může dokupovat, co chce. Ale tohle je úplně něco jiného.
Proto ještě jednou - bylo by to k pochopení, kdyby ten "bonus" byl za to, že se získá všech devět sobů. Ale platit za to, abych získal odměnu, je dost morbidní a přesně v mentalitě v Česku hezky nazývaných "šmejdů".
Když byla řeč o diamantech původně, tak je logické, že pokročilejší hráč (v pozdější éře a s vyššími velkolepkami) je bude sbírat ve větším množství. To platí o všech komoditách.
Tvé přirovnání samozřejmě ukazuje nesmyslnost, ale vůbec nesedí na tuto hru, která není závod! Leckdo začal dřív než jiný, je aktivnější nebo platí za dia (přirovnejme k dopingu) a to vše je tu možné, ba dokonce povolené. Prostě jsi dál a do něčeho jsi vložil čas, práci, energii atd., tak přece nebudeš dostávat stejně jako úplný nováček. Dia farmy nemám, jeden svět mi stačí (takže jen 1 expedice týdně, bez studánek přání a fontán mládí, kvůli kterým je třeba budovat paralelně města na dalších světech a dělat tam i eventy, ale o to víc mám třeba v CB) a mám z toho kolem 2000 diáků za měsíc. V eventu bych byl možná ve výhodě oproti tobě, ale ve hře jako celku ne, protože např. jedno rozšíření mě už dááávno nestojí 200 diáků jako tebe, ale 2000 diáků.

Že je účast v eventu těžce prodělečná a nevýhodná pro začínající hráče někde kolem doby železné je, myslím si, docela špatný tah od vývojářů a zasloužilo by si to vyvážit, aby pouhé plnění úkolů nestálo začínajícího hráče nepřiměřené množství zásob a mincí atd.
 

dudasek

Znalec
pamatuji si z dob začátků,kdy byly ještě historické eventy:jako hráč bez cechu sehnat/vyměnit zboží to byla fuška,ale v cechu už se to dalo...poslední úkoly ve velkých eventech byly "získej provincii" a kdo jel v mapě dopředu musel shánět zboží z vyšších dob,protože silou se to tehdá nedalo...

v železe toho zboží moc není a vyplýtvat si vše na event,když ty budovy ani nevmačká do města...to je teprv paráda!
 

Chimichurri

Psavec
no ono nejde ani tak o to že by ty události byly pro rané doby nějak složité....dohrát se dají i v klidu . Některé úkoly jsou na dýl a některé dny dáš i několik úkolů v řadě. Problémem je místo. Buď si tu událost necháš ujít, nebo stejně nemáš kam ty odměny naskládat. Přitom spousta těch odměn je v dalším vývoji nápomocna, protože než postavíš VB na takovou úroveň, aby byla aspoň trochu prospěšná, tak získáš více právě z budov z eventovek a jejich bonusů...a to říkám z pozice hráče co to hraje 2 měsíce. Chtěl jsem ještě chvíli počkat v téhle době a trochu něco naspořit, ale vypadá to že budu muset postoupit dál, jinak toho v nejbližší době už moc nepostavím :) . Přitom si myslím že tyhle odměny by měly nejvíce pomoct právě do začátku....takže by nemusely zabírat tolik místa.
 

Dan 77

Veterán
Já eventovku zimní události nepostavila a ani to neplánuju. Já si radši postavím něco jiného.
Na druhou stranu tady @Májenka to psala dobře. A i když nepominu, že nešlo bez dia získat plný bonus za třetí dotyk (mám jen dvě pekařství), tak přesto ten set zimních pekařství zas tak špatný není...
  • 5 FP na 15 políček je 0,33 FP na políčko, tj. například jako Temná brána a 0,33 FP na políčko pořád docela ujde.
  • 10 % do útoku útočné armádě na 15 políček je teda jen 0,67 % na políčko (což je vyšších dobách spíš podprůměr oproti šachovnicím atd.), ale kolik že to lidí staví za vlak jídelní vagóny?? To jsou taky jen 4 % na 6 políček (i když zas bez nutnosti cesty).
  • A není zas tolik budov, které dávají jak bonusy do útoku/obrany, tak zároveň body...
Přesto někdo radši vezme terasu, zimní kostelík nebo dokonce zimní městečko, které bylo zastaralé už v době, kdy byl ten set novinkou. :)
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
10 % do útoku útočné armádě na 15 políček je teda jen 0,67 % na políčko (což je vyšších dobách spíš podprůměr oproti šachovnicím atd.), ale kolik že to lidí staví za vlak jídelní vagóny?? To jsou taky jen 4 % na 6 políček (i když zas bez nutnosti cesty).
tolik lidí.co nahrabou vagonky..viděl jsem už dost vlaků dlouhých jak týden před výplatou(kdysi se tak přirovnávala doba)....a třeba i v 2-3 kouscích...většina tehdy brala zboží a fp,ale já zvolil útok a bez nějakého plýtvání mám po druhém roce pouze 15 ještě na délku města chybí 9 ...ty pro fp připojovat nechci...a to,že mi stačí jedna cesta k expresu je podle mně k nezaplacení....15 kostiček jsou skoro 4 rozšíření!

edit:ta terakotová vinice je pěkná,ale podle mně vůbec nestačí v dnešní době,takže přínos krom měst nováčků(ti nemají místo) je nicotný..taková hezká budova,políčka a já to neumístím...fakticky lituji práce tvůrců,protože tohle je propadák...alespoň kdyby to šlo na sever a jih,ale jen dolů je to plýtvání místem
 
Naposledy upraveno:

Chimichurri

Psavec
přesně tak....jen na jednu budovu musím přidělat 2 pole abych ji vůbec umístil. To je myslím zbytečně zatěžující. Ideál by byl 4x3 a políčka 4x2, anebo jak píšeš napojení i jiným směrem
 

Dan 77

Veterán
Jj, to by bylo fajn mít možnost napojovat i nahoru, klidně do obou směrů současně.
tolik lidí.co nahrabou vagonky..viděl jsem už dost vlaků dlouhých jak týden před výplatou(kdysi se tak přirovnávala doba)....a třeba i v 2-3 kouscích...většina tehdy brala zboží a fp,ale já zvolil útok a bez nějakého plýtvání mám po druhém roce pouze 15 ještě na délku města chybí 9 ...ty pro fp připojovat nechci...a to,že mi stačí jedna cesta k expresu je podle mně k nezaplacení....15 kostiček jsou skoro 4 rozšíření!
No u většiny hráčů jsem viděl právě především jídelní vagóny (tj. na útok). Lůžkové vagóny jsem bral hlavně proto, že je to 0,33 FP na políčko bez nutnosti cesty a že se to vybírá najednou jedním klikem jako jedna produkce, což je ideální na výběr přes Galaxii. A taky stačí cesta jen k vlaku, to je jasný.
O jakých 15 kostičkách je řeč? Jako o 15 políček cest míň nutných k napojení? Ne o 30, aby ta cesta byla podél všech 15 vagónů spojená? (Ale to zas nedělá 4 rozšíření.) No ještě aby to chtělo cestu, to bych si pak k ploše každého vagónu musel přičíst 2 políčka za cestu a už by to bylo jen 0,5 % do útoku na kostičku. :D A ani Zimní pekařství, se kterým vagóny srovnávám, není náročné na cesty přece.
Líp ale vychází stejně hippodrom a jeho tratě. Trať na body 4 políčko a 1 bod na obě strany, takže 2 body (0,5 FP na políčko) a víc se mi zamlouvala obrana v útoku (2×3 % na 4 políčka).
 

dudasek

Znalec
O jakých 15 kostičkách je řeč?
asi jsem to nenapsal dost jasně....mám vlak+15 vagonků a na maximální šířku města chybí 19 kostiček-tedy už jen 9 vláčků (9*2) +1 políčko zbyde.....jo 15 cest 1*1 nedá 4*rozšíření,ale i to jedno je výhra,,,

edit-dole na mapě je ještě o 2 rozšíření víc,takže MUJ vláček půjde ještě natáhnout o 15kousků!? takže se těším na další rok!!
 
Nahoru