Návrat princezny Mycieny − Dan 77

Dan 77

Veterán
„Výsosti!
Uff... Tak jsem konečně zpět... Chyběla jsem ti? Doufám, že ne, protože má sestřenice Terry Hunt mě jistě dobře zastoupila za mé nepřítomnosti. Pokud dovolíš, převzala bych zpět svou funkci hlavní rádkyně a pravé ruky v diplomacii. Tak se do toho dejme, průzkum zbytku Arktidy čeká!‟


„Jo a kde jsem byla tak dlouho? Okradli mě! Všechno, co mělo aspoň nějakou hodnotu, mi ukradli!‟

„Tehdy jsem byla zrovna pryč − pomáhala jsem Grevě Darn se zajišťováním pryže pro rafinaci, tj. pro výrobu polovodičů a supravodičů, abychom udrželi ekonomiku v chodu. Gumárna nám vyhověla rychle, tak jsem už měla ten den volno. Místo toho, abych se z práce vrátila rovnou nečekaně domů (a přistihla tak zloděje), šla jsem na nákupy, prostě kam mě vedla promenáda − nejvíc mě lákalo navštívit Cukrovinky, protože jsem dostala chuť − hádej na co? No na cukrovinky přece!‟

„Když jsem se vrátila domů, byla už vykradena jedna z mých opravdu skromných rezidencí, která se nachází přímo v prostoru, kde stojí mimo jiné tvůj palác, fontána a velkolepý Kapitol a několik rezidencí. Doufám, že tvé skromné sídlo u radnice taky nevykradli! Ta moje rezidence byla z půlky vyprázdněná! A všechny pseudo-promethiové šperky mi ukradli! Přepadla mě z toho zoufalost. Policie ani soukromá bezpečnostní agentura zloděje nevypátraly. U krádeže prý nebyl přítomen žádný potenciální svědek, protože byl pátek a k tomu zrovna státní svátek, takže všichni mí sousedé z rezidencí trávili prodloužený víkend v tom Hologramovém prázdninovém parku. No věřil bys tomu?! Ta dnešní mládež!
Doufala jsem, že se přecejen přihlásí nějaký náhodný svědek loupeže.‟

„Vypořádat se s takovým problémem chvíli trvá, a zvláště následné pátrání po těch zlodějích. Snad už všechno cenné, co mi ukradli, jsem si znovu koupila. Proto jsem si zpočátku při pátrání myslela, že mě okradl někdo ze zoufalství z nenadálé finanční nouze, třeba promethium je dnes velmi cenné. Ale to byla léčka! Tak zloději maskovali fakt, že jejich pravým záměrem bylo ukrást pouze jeden jediný, ale přitom velmi nebezpečný předmět!‟

„Byl to bioplastový náramek. Né opravdu, žádný můj další šperk, myslím to vážně... V tom náramku je integrován nanodrát a ovladač pro jaderné hlavice MIRV, se kterými můžou ti zloději zasáhnout jakékoli pozemní cíle. Tyto zbraně jsme už dlouho nepoužívali − naposledy když byly nejpokročilejší první tanky s reaktivním pancířem, protiletadlová vozidla, útočné helikoptéry, úderné týmy a jaderné zbraně Topol − vzpomínáš? Já na to už dávno zapomněla, a tak mě hned netrklo, co mi chtěli ti zloději ukrást. A dodnes bych neznala jejich pravý záměr, kdyby se nepřihlásil jeden náhodný svědek loupeže. Skrýval se u paláce a lupiče sledoval zpoza keře, sestříhaného do tvaru ptáka zvaného páv, který v době Zítřka bohužel vyhynul.‟

„Viděl, že těmi lupiči byli muži ze společnosti CEO Johnson! Pravděpodobně chtějí zničit naše město! V této době už sice máme mnohem efektivnější zbraně, ale pokud už Johnson umí využívat promethium, může proti nám použít jaderné zbraně obohacené promethiem, což je vzácný prvek, který − jak už víš − v sobě skrývá mnoho energie. My pro promethium ještě nemáme praktické využití, ale kdo ví, kam Johnson mezitím pokročil!‟

„Stopy nás vedou do Egypta − tyto končiny jsme zatím na africkém kontinentu neprozkoumali a jedna egyptská oáza patří Johnsonovi, prý ji nedávno dobyl a hodně na tom vydělá, protože má zatím na prodej promethia monopol. Chystá se tam totiž prodávat promethium, jeden karavansaraj je ho prý plný! Z toho je jasné, že Johnson už umí promethium efektivně extrahovat, aniž by se vypařil při sebemenší teplotní změně, jako se to stávalo nám v Arktidě. Naštěstí neznají heslo do ovladače v tom náramku... Ale každým dnem ho můžou prolomit, takže musíme jednat. Hned! A pošleme ty lupiče někam... − teda do vězení, kam patří! Alcatraz je volný!‟
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Poznámka:
Příběh jsem stylizoval tak, že je součástí Mycienina monologu. Tak je to schválně, protože tak by mohly vypadat úkoly od Mycieny v Ledové budoucnosti jako každý jiný úkol od rádců. Jenže v Ledové budoucnosti se úkoly od Mycieny náhle vytratily a Mycienu nahradila Terry Hunt... Víc psát není třeba − vysvětlení toho (a nejen to), naleznete v příběhu výše. Přeju hodně zábavy u čtení.
 
Nahoru