Náhozy na VB, zase okraden + čištění VB

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Borat

Člen
Nahazuji cca 60 FP na 4. pořadí. Ve stejný okamžik mě někdo předběhl, 4. pořadí obsadil. FoE vzalo můj nesmyslný nához. Mně, proti mé vůli, sebralo asi 40 FP a ukončilo úroveň VB. Zisk k pláči. (Navíc kletba majitele, co mu ukončuji VB?)

Nemám šanci ohlídat, že někdo přihazuje ve stejný okamžik se mnou. Už to tady dlouho nebylo. Jsem takto okraden už po několikáté a opakovaně. Stále dokola, znovu a znovu...

Z poslední rady jsem si vzal poučení, nekrokovat příhozy po 59 FP (můj limit v opakujících se úkolech - tedy, příhoz za odměnu), ale nahodit rovnou celou částku, aby se zkrátil čas a preventivně se předešlo nechtěnému přehození. Házet to bez ohledu na propadlé odměny - se škodou. Jak vidno, ani to nestačí.

Co horšího, už také přihazuji stovky FP. Riziko velké škody pro mě stoupá. Pomocí usmolených speciálních budov si hrajeme na velkolepou těžbu 9 či 11 FP a pak mi FoE zahodí a schramstne třeba 150 FP? Je to normální, vzhledem k žádanému pocitu jistoty hraní "poctivé hry"? Nechci hrát s vědomím, že tak to je a prostě budu občas o FP okraden. Nazdar.

Už jsem to tady řešil... Marně. Nedá se s tím fakt něco udělat? Nenapadá někoho nějaké elegantní řešení? Už jen to, že k ukončení úrovně zbývá 40 FP a FoE klidně vezme nához 60 FP a nějak po svém si ho zpracuje. Co ošetřit jen takovou hloupost? Vyhodit dotaz, zda takový příhoz mimo možnosti VB myslí hráč vážně?

A bod 2. Prošacuji VB a nahodím 1 FP. Čekám, co z toho bude? Majitel VB FoE navždy opustí a jeho město a VB umře. (Dokonce mám pocit, že hráč smaže město, ale jeho VB stále existují a čekají na dokončení.) Hromadí se mi v seznamu desítky nenahozených VB, na které měsíce nikdo nesáhl. Beru je do ruky znovu a znovu. Otravné, obtěžující. Nemá to nějaké řešení? Přece nevyhodím stovky FP, abych si vyčistil seznam?

Co zavést možnost příhozy VB opustit i za ztrátu vložených FP? VB mi zmizí ze seznamu, já přijdu o pár FP a u VB se objeví třeba hláška "hráč příhozy opustil". Pak ať si s takovou VB FoE udělá, co chce. Umím si představit, že jak odejdou všichni hráči, a šlo by o smazané město, VB se ze hry vymaže. Případně, VB by existovala dál mimo můj seznam a ostatní hráči by mohli dál nahazovat. A patrně by nebylo nic proti ničemu, že se k VB po čase vrátím a na své opuštěné náhozy navážu a opět se u VB aktivuji.

(Jen se dohaduji, že existují VB ze smazaných měst. Co jsem tak zkoušel u mrtvých VB, město stále existuje, jen je VB měsíce bez pohybu. Ale párkrát jsem potkal VB, na kterou není možné přihazovat. Divné. Vše vypadá dobře, jen FP nevložíte.)

Ehm, náhozy na VB jsou elegantní cestou, jak ekonomiku města nakopnout a slušně vydělat. Ale hráč se musí mořit ve změti školáckých chyb a nedodělků. :cool:
 

Borat

Člen
A že 1.9 je podvod...
? O tom nic nevím. Nemusím mít Arc lvl. 80, abych si mohl dovolit 1,9 nához. Ostatně, kdo 1,9 jede? Zpravidla se vydělává slabším kalibrem. (A často se prodělává naprosto nesmyslnými náhozy. Zvláště, když majitel na své VB kašle. Což je FoE standard.)

Zrovna řeším, že podvádí FoE jako takové, a zda by se nemohlo v konkrétní situaci vhodně krotit?
 

Borat

Člen
OK. Navrhuji jako řešení prostou pojistku v náhozech VB a možnost čištění VB v seznamu VB. Má to smysl? Co si pamatuji, nejde jen o mě.

(Odkaz mě upamatoval, že to cechy dělají zcela jinak a náhozy na libovolné VB považují z zhůvěřilost. Opakuji tedy, kdo nejede cech a nahazuje libovolně všem kolem, tak jak to FoE umožňuje, vydělá a nakopne si ekonomiku. Já třeba nahrabal přes příhozy tisíce medailí a tisíce FP. (Bez Arcu.) Pokud tady FoE vykazuje chyby, nemělo by to pokaždé skončit jen u pobavených cechů...) :(
 
Tohle se mi stalo parkrat.zaroven nahoz..bylo to ve vlaknu pratel..tak co kompenzace mezi nama a vyresilo se to. Jestli hazes sousedum nebo neznamym hracum bez vyzvani..tak nebrec.:) Mezi prateli a v cechu se to resi kompenzaci a finito.
 

Borat

Člen
Jak si mohou cechy dovolit tvrdit, že ony přihazují na VB jinak, pro ně to problém není a jakýkoliv způsob hraní FoE mimo cech je špatný a nemá tady co pohledávat?

Skutečně to uzavřeme s konstatováním, že nahazovat VB přátel a sousedů je chybným hraním a pokud při tom FoE okrádá hráče, je to jen dobře? Na co tam ty sousedy a přátele pak máme? Popíráte smysl FoE?

Přijde mi to jako naprostá demagogie fanatiků z cechů. Navrhuji přitom jednoduché řešení.
 

traktorista

Odborník
Píšeš nesmysl. Existují jak vlákna cechová pro náhozy, tak i vlákna mezi přáteli. Tam si hráči píší navzájem kdo nahazuje a co. Pokud dojde k problému (třeba neobnovením okna a podobně), dochází ke vzájemné kompenzaci. Pokud házíš body komukoliv bez domluvy, můžeš vydělat -ale i prodělat. Nejde brát jen výhody, musíš přijmout i riziko takového podnikání. O žádnou chybu nejde, není co opravovat.
 

DeletedUser

Host
FoE okrádá hráče, je to jen dobře?
Okradl ses sám tím, žes tam ty body hodil o X ms později, než ten druhej hráč. Tohle nemáš šanci svést na hru :D

jakýkoliv způsob hraní FoE mimo cech je špatný a nemá tady co pohledávat?
To tvrdíš ty? Nebo kdo přesně?

Pokud se nepletu, ty sis tady stěžoval na svůj sytém hraní, z čehož se dá implikovat, že si o něm sám myslíš, že je špatnej :D

Popíráte smysl FoE?
Já mám Borate pocit, že každým dalším příspěvkem popíráš ten předchozí :D

Navrhuji přitom jednoduché řešení.
Řešení čeho? Toho, že sis sám hazardem ztratil vlastní body? Už jsem tě chtěl upozornit, že pro nápady tady máme speciální sekci a až potom jsem si všiml, že píšeš do správné sekce. Akorát z vysoka sereš na pravidla týkající se formy psaní nápadů.

Těším se na tvou typickou výmluvu typu: "jsem tady novej a o pravidlech jsem nikde nic nenašel".
 

Borat

Člen
Pokud házíš body komukoliv bez domluvy, můžeš vydělat -ale i prodělat. Nejde brát jen výhody, musíš přijmout i riziko takového podnikání. O žádnou chybu nejde, není co opravovat.
Netušil jsem, že je třeba si náhozy na VB předem domlouvat. S kým, když ne s cechem, s majitelem VB? To jako poptat se, zda mu smím nahodit a půl dne počkat na odpověď? A ony ty šikovné náhozy mezitím na mě počkají...? (Když tady řešíme ms?) Zní mi to jako praktický nesmysl.

Potřebuji plánky, FP, medaile. Nahazuji třeba 50 VB. Je to fofr. Pokud bych se měl o každé náhozu pobavit, nedělal bych nic jiného. Navíc bych plno náhozů ztratil. Prostě když nahodím, koukám mít zajištěný příhoz a vydělat. Proč řešit víc? Začínám používat Arc. Je to čím dál tím větší pohoda. A samozřejmě, FP vydělám jen někdy, zpravidla prodělám. Pokud vydělám medaile, počítám to jako vhodnou investici FP. Teď nejvíc honím plánky. Jakou cenu má asi jeden plánek? Opět, utrácím FP za plánky. To je u mě "riziko hry" a otázka "mého rozhodnutí".

Pokud za mě ale FoE náhodně provede nesmyslný nához, okrade mě o FP a poškodí mě mizernou pozicí bez odměny a současně poškodí majitel VB nesmyslným uzavřením úrovně. Není to "riziko hry", ale chyba hry. Potkávám ji tady od počátku, co FoE hraji.

Jediný úspěch. Po této debatě konečně snad už chápu zdejší arogantní hulváty, co mi jdou nadávat, pokud jejich "kamarády" přehodím nebo podhodím pozici a majitel mi dá školení, jak je amorální, když mu za předpokládaný zisk nedaruji víc FP zdarma a dobrovolně. Že je můj přehnaný zisk amorální. (Což najdu po půl roce, protože vzkazy nečtu.) Měl jsem za to, že jde o zdejší exoty - "hulvát se najde všude". Teď mě přesvědčujete, že naopak toto "hulvátství a moralizování nesmyslů" je norma hraní FoE a exot jsem naopak já? Bože!

Přijde mi to celé "domlouvání" jako šedá zóna někde mimo pravidla hry. Jako, klidně mějte skupinku a domlouvejte si co chcete. Proč mi ale kazíte hru? Proč z toho děláte normu hraní pro všechny?

Nahazuji VB bez domluvy, jsem rád, když někdo takto nahodí mě. Řeším, aby se moje VB točila rychle a snažím se, aby druzí hráči netratili a vydělali. To mám za hodně vstřícné hraní s ohledem na všechny. Seznam mám plný rozdělaných VB od hráčů, co na ně měsíce nesáhnou. To považuji za nevychovanost. Nechat načatou VB týdny bez pohybu a blokovat vložené FP ostatním hráčům. A ne nához bez domluvy.

Akorát z vysoka sereš na pravidla týkající se formy psaní nápadů.
Neměl jsem a nemám řešení, chtěl jsem ho prodiskutovat a nápad nejprve vytvořit. Proto forma slohového cvičení. Přehodil jsem to sem z Krčmy. K diskusi nad dlouhodobými herními chybami FoE jsme se ale vůbec nedostali. Ano, mělo to zůstat v Krčmě, v nezávazném tlachání o ničem.

Nedržím formu diskuse, pardon za těžký zločin, zato zkušenější hráči FoE akceptují chyby a nedodělky FoE, co při hraní poškozují hráče a udělují si za to vzájemně pochvaly. :cool:
 

qwertik

Komentátor
To je asi tak... Zkušený hráč má ve VB právě tolik bodů, kolik je potřeba k nahození 1,9. Potom takoví jako Borat bez arcu lv 70+ můžou házet co chcou, majiteli vb neublíží. Pokud ovšem dokáže někdo vyhledávat lamy, které nemají vb zajištěné, tak proč ne, jen se pak nesmí rozčilovat, když se mu ta lumpárna nepovede a prodělá.
 

d arvit

Odborník
to že se setkáš při náhozu u souseda se stát může, šance je maličkatá ale je tam, když se to stane, jediné co můžeš udělat je smířit se se ztrátou (když jsi ten druhý)
jestli bereš zisk plánků a medailí jako dobrý obchod za investované Fb tak se divim jak tě něco takového vůbec může rozhodit,

v cechu existují vlákna a v naprosté většině platí nejdřív napiš pozici a potom házej - tento způsob eliminuje tento problém na absolutní minimum a navíc jdou případné incidenty rychle a férově vyřešit s majitelem protože v rámci cechu si lidi nechtěji zbytečně dělat problémy..

to že ty tu hru hraješ jinak než všichni ostatní je tvůj problém a že díky tomu potkáváš problémy tam kde je jiní nemaji stejně tak...
celý tvůj způsob hry mi přijde obrácený a chaotický - ale když ti to vyhovuje a chceš se u toho tak trápit proč ne..
každý jiný nahazuje proto aby vydělal fb a jako bonus získal plánky a medaile..
pouze ty po vší té době utrácíš fb aby jsi získal plánky a medaile a jako bonus bereš když se ti investice vrátí :D
 

Borat

Člen
To je asi tak... Zkušený hráč má ve VB právě tolik bodů, kolik je potřeba k nahození 1,9. Potom takoví jako Borat bez arcu lv 70+ můžou házet co chcou, majiteli vb neublíží.
Dle logiky zdejších "zkušených" je vše pod nához 1,9 amorální podvod na majiteli VB. :D (Pro mě je někdo, kdo se třese o 1,9 zoufalec.)

Já tady nikdy čistý nához 1,9 neviděl. A sám za sebe se rád podělím u svých VB o stovky FP a vyděláme oba. Nejdražší je čas. Točím takto úroveň VB tak 2-3 dny. (Nejsem v cechu, co by to dal za vteřinu. Bohužel. Taková smůla... Proto je tady všude hromada VB, co se příkladně točí měsíce.)

Ano, rozumím dobře, kdo nemá Arc min. lvl. 80 má odtud okamžitě vypadnout, protože FoE vlastně vůbec hrát nemůže a je jen trapným nezkušeným začátečníkem. A k tomu Arcu lvl. 80 se má dopracovat jak? Má vyleštit kliku v nějakém zavedeném cechu a ten mu ho daruje... To je zlaté pravidlo "zábavného hraní" FoE. :D

Přitom. Od počátku jedu náhozy hlavně na Arcy druhých. Nakoplo mi to ekonomiku. Dalo mi to tisíce medailí na nákup území. Mám plánky asi tak na Arc lvl. 150. Výdělečné náhozy mi naplnily konto FP. Mám tisíce FP "na rozdávání". Zdálo se mi to jako ideální forma postupu ve FoE, investovat jak na burze do VB a protáčet FP. Protáčení FP je přitom FoE vynucováno. A také, zcela mi to položilo FoE. Protože když otevřu další epochu, tak si ji prostě koupím hned celou a rovnou postavím nejlepší budovy... Ehm, "zábavné hraní" verze 2...

Detekuji tady kritickou chybu FoE a okrádání hráčů. Zbytek diskutujících ne. No, dobrá. :cool:
(Až mě to naštve příště. Dám to sem znovu a znovu.)
 
Ja jsem v cechu kde ano dohodili mi suroviny na ARC za vyhodno,ale tod vse..pak jsem se domluvili ctyri podobni hraci a uz levely padaly do 80 behem chvile. Rozhodne jsem nikde kliku nelestil. Ono to jde..ziskavat planky a levelovat bez cechu uplne v pohode, bez lesteni nevim ceho. A suroviny pokud ma clovek kamose sezene take v pohode ne za nejake velke obnosy FP.

A co v dalsi epose zkuseny hrac vyuzije..vzdyt to je uz vsem jasne..ja z Doby pokroku..dve armadni budovy,a nic nepotrebuji..ostatni je jen okrasa, v dalsich asi nejake ty synteizatory,ci co..ale take vetsinou jen armadni budovy...na nejake domecky,okrasleni,ci vyrobny surovin uz nahore kazdy...:)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru