Náhozy velkolepých budov, úkoly, přestavba a zkratka k osídlení

Téma v sekci 'Nápady' založené uživatelem Amarria, 7. led 2019.

 1. Amarria

  Amarria Turista

  Registrace:
  7. led 2019
  Ahoj všichni, měla bych pár návrhů či možných vylepšení do hry, které by dle mého názoru mohli ovládání hry udělat uživatelsky příjemnějším. Je toho víc, tak se na to vrhnu rovnou :)

  1) Vkládání bodů do velkolepých budov
  Současný stav: Klikání po 1 nebo 10 bodech.
  Návrh: Okénko, které umožní hráči určit, kolik bodů chce vložit naráz.

  2) Snazší orientace v náhozech
  (volitelné dle pozitivního/negativního přijetí ostatních bodů usnadňujícíh manipulaci s VB a FB)
  Současný stav: K příspěvkům do velkolepých budov se složitě dostává přes konverzaci, přátele, radnici.
  Návrh: Poslední nahazovaná budova by se zobrazovala ve formě kartičky (obdobně jako denní úkol či mise) na levé straně obrazovky.

  3) Jednodušší ovládání úkolů
  Současný stav: když hráč nahazuje, je nucen se pokaždé proklikat řadou úkolů, které nikdy dělat nebude, opět k úkolu, který preferuje.
  Návrh: V úkolech by šly skrývat ty, které hráč plnit nechce, případně by bylo možné si nastavit fixní úkol, který bude "vždy navrchu".

  4) Nenarozeninová oslava
  Současný stav: hráč je nucen "odsouhlasit" zaplacení zlata a zásob.
  Návrh: Ano, chápu, že ne všem vyhovuje, že se jim komodita strhne automaticky, ale troufnu si říct, že valnou část hráčů to zdržuje. Mohlo by tedy jít o nastavitelnou akci automaticky (ne)strhávat.

  5) Automatický výběr úkolů
  Současný stav: Jakmile se úkol dokončí, hráč je nucen jej vybrat a, jak bylo řečeno v bodu 3, nastavit si nový úkol.
  Návrh: ať už se bod 3 bude nebo nebude líbit, pokud hráč splní více úkolů najednou, bylo by fajn, kdyby se ihned s jejich splněním automaticky vybraly a pokračoval další úkol. Co hráč získal by se mohlo objevit buď ve formě okénka po určité době nečinnosti či při opětovném přihlášení (případně formou novinek v radnici) nebo ve formě přidaného informativního řádku v kartičce s úkoly "Za posledních 15 minut jste získali tyto odměny: ..."

  Zde si prosím povšimněte, jak jsou body 1-5 provázané. Karta s úkoly umožní hráči nastavit střídání "vynalož body" a "nenarozeninovoou oslavu" - oslava se plní automaticky, mise se automaticky vybírají a bonusy se zapisují do karty/řádku/novinek. Hráč pak vybere velkolepou budovu, kterou může a nemusí nahazovat vcelku předem smluveným počtem bodů a hra si sama spočítá kolikrát mise splnil a tedy kolik a které odměny dostal. Snáz se pomáhá, snáz se krade a hráč využívá naplno potenciál Arcu, Frontu a neztrácí u toho příliš mnoho času.
  Ano, dává to méně prostoru, resp. žádný prostor, na reakci hráčů, kteří jsou okrádaní - ale ruku na srdce, kolikrát si někdo všimnul včas, že mu lezete do budovy a kradete mu majlant?

  6) Bonus Arcu
  Současný stav: Hra zobrazuje bonus dle momentální úrovně Arcu hráče.
  Návrh: Pro hráče s Arcem do lvlu 80 by tato informace zůstala stejná. Při dosažení a překročení lvlu, který umožňuje nához 1,8, by se hráči zobrazovaly 2, resp. až tři, informace (může být nastavitelné individuálně) - SOUČET (nikoli dílčí body) náhozu 1,8, součet náhozu 1,9 a reálná hodnota za bonus Arcu (pro hardcore Arcaře s vysokými bonusy). To značně ulehčí náhozy a ušetří čas.

  --------

  7) Rotace denních úkolů
  Současný stav: Denní úkoly nabízí velkou řadu odměn, které jsou ovšem v dejme tomu 80% zcela neatraktivní pro dlouhodobé hráče (mince, medaile, kasárny na bubeníky a jiné jednotky, budovy pro začátečníky - tygří doupě atp.).
  Návrh: Vzhledem k tomu, že se v rotaci objevuje Májka i její vylepšení - bylo by možné a) zvýšit pestrost odměn, aby nováčci i veteráni měli možnost získat pro sebe a své město atraktivní odměnu, o kterou opravdu budou usilovat a tudíž nebudou vnímat denní misi jako "meh, zase otrava" a za b) s tím spojit začlenění vylepšení různých budov z poslední doby (loď, benátský most, památník hrdinů, sakurová zahrada) do odměn denních misí?

  --------

  8) Přeskupení území
  Současný stav: Nástroj pro přestavbu města umožňuje libovolně přeskupit budovy, aniž by bylo ovlivněno odpočítávání do jejich výběru (což je super, miluju tuhle funkci a jsem ráda, že se mi jednoduchou přestavbou nepřeruší jednotný výběr - super práce!)
  Návrh: Chápu, že rozšíření území je vysoce exkluzivní komodita, která je zvláště v pozdnějších fázích hry velmi drahá a na diamanty náročná. Přesto si myslím, že je vhodné alespoń nadnést možnost, že by se dalo přeskupit i rozšíření a nejen budovy. Přeci jen v reálném životě je snažší prodat a koupit novou parcelu než přemístit celý kostel, aniž by se pobožníčci přestali uvnitř modlit :)

  9) Uložení budovy
  Současný stav: Hráč musí uložení získat v rámci úkolu či expedice.
  Návrh: Ano, je to další odměna, kterou je hra schopná hráči nabídnout, ale řekněme si upřímně, že je pořádná otrava se rozhodovat, kterou budovu schovám a se kterou se budu muset nadobro rozloučit, když chci například postavit novou velkolepku nebo novou eventovou budovu. Myslím, že by nebylo od věci hráčům umožnit volně nakládat s ukládáním a znovu-stavěním vlastněných budov (vyjma velkolepek).

  --------

  10) Vikingové a jejich dostupnost
  Současný stav: Hráč musí zalistovat městem a nakliknout lodičku.
  Návrh: Přehledný čudlík, odkazka či tlačítko někde po ruce či v základním menu, jehož prostřednictvím se hráč snadno pár kliknutími dostane do osady a nemusí šoupat rozlehlým městem či maličkým displejem mobilu.


  Tak. A je to hotovo. Na rovinu říkám, že nemám nejmenší tušení, nakolik by bylo náročné tyto věci naprogramovat, nakolik by to ovlivnilo layout a design hry a co vše by bylo třeba upravit a kolik je za tím práce. Jen jako uživatel říkám, že to určitě stojí za promyšlení, jelikož většina bodů je směřována na ušetření času hráče a snazší a přátelštější herní prostředí pro hráče.
  Díky, že jste to zvládli přelouskat až sem. Hře zdar!
   
 2. Mrtvejmagor

  Mrtvejmagor Člen

  Registrace:
  17. čer 2017
  1) PRO - jo taky mám vložit třeba 97 a musím si to naklikat 9x 10, 1x 5 (ale to musím do inventáře), 1x 2 (takže musím kliknout na 1FB)

  2) NE - to už je zbytečné, když je tam event tak se tam pomalu ztrácí to že máš hotovou výrobu. A podle mě je tam toho už hodně po stranách

  3)TO UŽ TU TAKOVÝ NÁVRH BYL, projdi si nápady, určitě to najdeš, tak si tam dej odpověď

  4)klidně PRO - ale to je myslím už ve hře, nebo si to možná pletu s diamanty ;). Ale nechápu ten nadpis ''Nenarozeninová oslava''

  5)NE - takhle to je hezky vidět co si získal, možná to je otravný, ale přehledný

  6)NE - a jako že by ty 80lvl+ by viděli rovnou výslednou hodnotu kolik čeho dostanou?? ne to pak by jsi nevyděl pak skutečnou hodnotu co by jsi bez arcu dostal, někdy se to hodí ;)

  7)PRO - taky bych uvítal další vylepšení lodě, tholos, kostelík aj.

  8)NE - zbytečný

  9)NE - schováš si jen tak dům v reálném životě?? ne tak proč tady, jako speciální odměna supr, (v inventáři mi leží minimálně 10x uložení budovy, na nic je nepotřebuji a místa mám většinou 1-2 rozšíření volné)

  10)klidně PRO - sice je to taková maličkost :D

  Nevím kdo si to ještě přečte ale moc lidí ne :p:D
  no spíše na to aby jsi u té hry seděl co nejvíce :D:D viz teď ty vikingové
   
  Renoduch za toto poděkoval.
 3. HENZIS

  HENZIS Znalec

  Registrace:
  9. bře 2014
  Všechno proti
   
 4. Dawe76

  Dawe76 Nováček

  Registrace:
  14. úno 2014
  pár kliku a takový problém co by jste dělaly kdyby pořad byla ruční motivace ve městech :D
   
  peepee77 za toto poděkoval.
 5. fmash-

  fmash- Odborník

  Registrace:
  17. srp 2017
  7 a 10 pro

  Doporučil bych vkládat nápady jednotlivě, tenhle způsob několikastránkového návrhu dost odrazuje od samotného čtení, natož od podrobnější reakce.
   
 6. Renoduch

  Renoduch Nováček

  Registrace:
  27. kvě 2018
  Souhlasím s Mrtvejmagor
   
  Mrtvejmagor za toto poděkoval.
 7. Dennis Bergkamp

  Dennis Bergkamp Psavec

  Registrace:
  27. kvě 2017
 8. kukenss

  kukenss Turista

  Registrace:
  18. pro 2018
  1 a 7 pro
  zbytek je mi tak nějak celkem jedno
   

Nahoru