WIKI Návrhy pro FoE wiki

Téma v sekci 'Nápady' založené uživatelem carameels, 17. říj 2016.

1. carameels

carameels Hlavní moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

Registrace:
    29. kvě 2014
    Vážení hráči,

je něco, co vám na wiki chybí, případně co byste vylepšili? Dejte nám vědět! Své návrhy vkládejte pod tento příspěvek, budeme se těšit.

Aby bylo téma co nejpřehlednější, zkuste vždy do svého příspěvku napsat:
    • Čeho se nápad/zlepšení týká (např.: Návrh na doplnění výrobků dílen; Chyba u jednotky Tulák…)
    • Popis návrh/chyby
    Děkujeme za vaši pomoc!

2. LordFrunDor

LordFrunDor Legenda

Registrace:
    21. čvc 2015
    Posunutí doleva - zmenšení šířky stránky.
    Zdravím, problém vidím v tom, že po otevření vidím část pravého menu "oříznutého" naopak levé menu je zbytečně daleko od okraje.
    viz:
    [​IMG] [​IMG]
    Takže návrh - zmenšit odstup levého menu od okraje, tak aby to bylo souměrně od obou stran.

Arthoris a Crackenosch za toto poděkovali.
  3. LordFrunDor

LordFrunDor Legenda

Registrace:
    21. čvc 2015
    Zdravím, návrh číslo 2: Obrázek na pozadí
    Nebudu sem dávat screen, snad mě pochopíte i bez toho :D
    Pozadí stránky mi připadá až příliš výrazné, celkem křičivé oproti hňedému a nevýraznému pozadí samotné wiki.
    Takže: Změnit obrázek na pozadí na něco tmavšího, méně výrazného, co by se příliš nebylo s hnědým pozadím.
    (třeba ta dynamická věž vpravo přitahuje automaticky můj pohled až příliš čato.. O.-

Naposledy upraveno: 17. říj 2016
    Arthoris a Crackenosch za toto poděkovali.
  4. LordFrunDor

LordFrunDor Legenda

Registrace:
    21. čvc 2015
    Zdravím, náveh číslo 3: neviditelný text
    Vidíte to "(Přesměrováno z Trading)"? Je to skoro nečitelné a neviditelné.
    Návrh: Změnit barvu toho textu, aby to bylo trošku více... viditelné. :)

Naposledy upraveno: 17. říj 2016
    willy2, Arthoris, Crackenosch a 1 další osoba za toto poděkovali.
  5. LordFrunDor

LordFrunDor Legenda

Registrace:
    21. čvc 2015
    Zdravím, návrh číslo 4: špatné formátování okraje tabulky (neštvu vás už? :D)
    Když si otevřete menu "jednotky" vlevo, uvidíte na pravém okraji toto:
    Tabulka přeskakuje okraj pozadí, zároveň je částečně skryté pod prvním menu.
    Návrh: DOFORMÁTOVAT tak, aby to nepřečuhovalo a nic se nepřekrývalo.

willy2, Arthoris, Crackenosch a 1 další osoba za toto poděkovali.
  6. Fido007

Fido007 Dopisovatel

Registrace:
    8. pro 2014
    wiki supr :) jen mezi velkolepými budovami není arktická oranžerie.. :) snad bude brzy doplněna :))

Crackenosch, LordFrunDor a petrpivoj za toto poděkovali.
  7. Kama

Kama Nováček

Registrace:
    14. čer 2012
    Privítala by som možnosť priameho odkazu - linku, v správach na hre. Teraz, keď pošlem niektorému hráčovi odkaz na riešenie jeho problému, alebo odpoveď na jeho otázku, označí mi odkaz za spam.

petrpivoj, willy2, Fido007 a 2 dalších za toto poděkovali.
  8. Zelda

Zelda Člen

Registrace:
    29. kvě 2012
    Sice je tam všecko vysvětleno v češtině, ale některé ukázky ze hry (třeba u expedic) ve formě obrázků jsou zjevně z Bety v angličtině. Možná by stálo za to, nahradit je časem za obrázky z české verze hry.

petrpivoj, Fido007, Arthoris a 1 další osoba za toto poděkovali.
  9. Arthoris

Arthoris Odborník

Registrace:
    7. zář 2012
    Lorde, dobrá práce, vidíš, nakonec ta wiki bude díky tobě vynikající :).

willy2 a Crackenosch za toto poděkovali.
  10. michael87

michael87 Turista

Registrace:
    21. srp 2013
    To "(Přesměrováno z Trading)" stejně bude po čase odstraněno. Tudíž je zbytečné to zvýrazňovat - pro samotného čtenáře to je nedůležitá informace.

Jinak, samotné <body> by mělo být širší. Je strašně uzoulinké a tím pádem vyniká background stránky, což není dobře. V dnešní době bych Innu doporučil, ať Wiki udělá responzivně, řešilo by to právě i návrh č. 1 a 4 od hráče LordFrunDor. Tento nedostatek právě nejvíce vyniká u menších monitorů. :cool:

willy2 a Crackenosch za toto poděkovali.
  11. Silveralius

Silveralius Člen

Registrace:
    18. říj 2016
    Zdravím, vypíšu více věcí co mi ještě chybí.
    1) Favicon (miniobrázek nahoře v prohlížeči v záložce vedle názvu stránky) - a pokud možno s odlišným obrázkem než má hra (třeba jinak barevné pozadí okolo F), ať se to neplete.
    2) Pokud pokud najedu na záložku Budovy chtěl bych aby se daný oddíl menu zvětšil a posunul dolů to co je pod ním a dané místo by vyplnili podkategorie - Obytné budovy, Dílny, Kulturní atd.
    Takhle se k nim zdlouhavě proklikáváme a není ani jasné, zdali tam jsou.
    3) Uvítal bych seznam a návod jak psát smajlíky, různé emotikony a obrázky do chatu ve hře a zdali to je nebo není povolené.
    4) Již bylo zmíněno, některé prvky stránky přesahují daný rámec stránky.

To by asi tak bylo vše :)
    Předem děkuji za cokoliv :D

Fido007 a Crackenosch za toto poděkovali.
  12. mikikim

mikikim Psavec

Registrace:
    25. kvě 2014
    Na wiki jsou chybné názvy budov např: je prohozen řezník a krejčí

trojan1673 za toto poděkoval.
  13. trojan1673

trojan1673 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

Registrace:
    31. říj 2012
    Děkuji za upozornění, opravila jsem :)

14. petrpivoj

petrpivoj Veterán

Registrace:
    31. kvě 2015
    Já nechtěl psát složitě, protože by určitě někdo namítal, že jsem sluníčář a hlavně jsem tento perfektní návod ke hře v českém jazyce netvořil, ale právě proto zase za sebe a svůj jedinečný hlas bych uvítal, aby tato práce získala své plnohodnotné místo na českém fóru, tak snad se zadaří a příště už při hledání dotazů budeme přímo v české verzi FOE wiki :)

Naposledy upraveno: 3. pro 2016
  15. LordFrunDor

LordFrunDor Legenda

Registrace:
    21. čvc 2015
    Ocenil bych, kdyby na wiki byly dány seznamy úkolů a odměn (pro probíhající i minulé eventy a historická okénka) stejně, jako se to děje na neoficiální wiki. Tam můžu dohledat celý seznam úkolů k aktuálně probíhajícím eventům a seznam odměn se tam pravidelně aktualizuje s několikahodinovým předstihem, díky informacím z bety a z Thajských světů.

Fido007 a petrpivoj za toto poděkovali.
  16. mikikim

mikikim Psavec

Registrace:
    25. kvě 2014
    Není to sice návrh, ale chyba. Na wiki je místo Suchého přístaviště anglický název Dry dock.

petrpivoj a trojan1673 za toto poděkovali.
  17. trojan1673

trojan1673 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

Registrace:
    31. říj 2012
    Děkuji a opraveno.

petrpivoj za toto poděkoval.
  18. petrpivoj

petrpivoj Veterán

Registrace:
    31. kvě 2015
    Ma to i výhody naučí se člověk pár anglických slovicek.

19. Dan 77

Dan 77 Znalec

Registrace:
    20. čer 2012
    Jsou dvě cesty, jak si najít konkrétní speciální schopnost jednotek.
    1) V sekci Wiki zvané "Jednotky" kliknu v tabulce rovnou na obrázek nějaké schopnosti, proklikám se přes odkaz na seznam speciálních schopností a teprve tam vyberu tu, ke které si chci něco přečíst, ale vyhodí to tuto chybu: https://ctrlv.cz/ZhXi
    2) V sekci Wiki zvané "Jednotky" kliknu v tabulce na název nějaké jednotky, poté kliknu na její schopnost a vidím, co jsem hledal: https://ctrlv.cz/Wkcr
    Pravděpodobně to bude i u dalších speciálních schopností než jen v uvedeném příkladu schopnosti "Létající", ale ne u všech.

20. Škorpión

Škorpión Turista

Registrace:
    27. úno 2017
    Ahoj.

Měl bych v rychlosti jen takový drobný příspěvek. Respektive odpověď pro Lorda na jeho první problém s moc velkou šířkou stránky.

Lorde, podle tvého screenu jsem si všimnul, že používáš prohlížeč Google Chrome. Když si v pravém horním rohu najedeš na ty 3 tečky, které jsou hned pod tím červeným křížkem, tak se ti otevře nabídka a tam, přibližně v polovině, je řádek „Lupa“. V tom řádku jsou 2 znaménka - a +
    No, a pomocí tohoto si můžeš upravit velikost okna podle své potřeby. :)
    Já, když si tam dám velikost 150%, tak mi to okno vypadá stejně jako to tvoje. Proto tam 150% nemám a mám tam méně. ;)
    Zkus to a uvidíš, že ti to bude taky tak fungovat. :D