Nefunguje navýšení drahokamů ve starožitnictví

Borat

Člen
  • Svět: Brisgard, Greifental
  • Prohlížeč a verze: MS Edge, aktuální
  • Popis chyby: Hradní systém mám lvl. 8 ve všech světech. Mám dostávat navýšení 5% mincí a 10% drahokamů. Prvních několik výměn probíhalo v pořádku. Nyní dostávám navýšení jen na mince. U drahokamů navýšení není. Údaj se zobrazuje klasicky černě, ne světlemodře s údajem o navýšení.
  • Screenshoty:
  • Jak často se chyba vyskytuje: Trvale.
  • Detail chyby: Jde o 10%. Jak tak testuji. Navýšení se zobrazí, když se 10% uplatní u jediného "cenného" předmětu. Pak se navyšuje v součtu celá výměna. Jak měním "levnější" předměty, navýšení se neaktivuje. V součtu mohu např. poskládat 10-15 drahokamů na výměnu a navýšení by se již mělo zobrazit, ale nezobrazuje.
  • Zkoušel jsem report chyby hledat zde na fóru: Ano.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Testuji ve světě Dinegu. Jak dám do výměny Kolotoč (3-6 drahokamů), sadu Vagónů zimního vlaku (4-7 drahokamů) či sadu Keltského lesa (3-6 drahokamů), navýšení je aktivní a nějakým záhadným výpočtem dojde na navýšení 1 drahokam za předmět jako 10% navýšení. Budovy třeba 2-4 drahokamů navýšení neaktivují a patrně ani nedávají navýšení v celkovém součtu.

Můj předpoklad, že se navyšuje za součet předmětů je tedy chybný. Je zde prapodivný algoritmus, který se uplatňuje jen na některé předměty. Levnější předměty navýšení v drahokamech nedostávají. Součet nic nezachraňuje. Navýšení mincí funguje zcela jinak, prostě 5% u všech předmětů.

Pokud součet drahokamů ve výměně dělá cca 10 a víc a není žádné navýšení, cítím se poškozen. U předmětů nad 3 drahokamy mohu zase dostat víc, než 10%. Prapodivné chování. A nejsem schopen odhadnout, zda hráče dlouhodobě poškozuje, či ne. Neumím rozhodnout, zda chybu uzavřít s odkazem na "vlastnost FoE" či požadovat lepší přepočet navýšení dle součtu předmětů? Měním často levné předměty, na navýšení pak mohu zapomenout. Je to správné? Byl bych pro zlepšení algoritmu.

(Do toho všeho samozřejmě zasahuje náhodné generování počtu drahokamů, které hráč při výměně dostane.)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Budovy třeba 2-4 drahokamů navýšení neaktivují a patrně ani nedávají navýšení v celkovém součtu.
Kolik je podle tebe 10 % ze dvou až čtyř? :D

Byl bych pro zlepšení algoritmu.
Pojem a průjem. Chceš dosáhnout změny algoritmu, nikoliv zlepšení. Zlepšením algoritmu se rozumí jeho zjednodušení/zrychlení.

(Do toho všeho samozřejmě zasahuje náhodné generování počtu drahokamů, které hráč při výměně dostane.)
A náhodu vidíš kde? Budu rád, když doložíš screenshotem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Můj předpoklad, že se navyšuje za součet předmětů je tedy chybný
Také si myslím že to tak není ale je to pouze MÁ domněnka... trochu jsme to testovali a opravdu třeba 2 ani 3 svatyně nedali žádné navýšení. Podle mne se to počítá jednotlivě... jedna svatyně (drahokamy 1-3), 10 % 0,3 (při nejvyšší hodnotě drahokamů), zaokrouhleně 0, druhá svatyně to samý... 0+0=0. Ale opakuji je to pouze můj odhad že to takto funguje...
Měním často levné předměty, na navýšení pak mohu zapomenout. Je to správné?
Já bych řekla že ano... za levné předměty hold dostaneš míň nebo nic.
 

Borat

Člen
Já bych řekla že ano... za levné předměty hold dostaneš míň nebo nic.
Řeším tedy součet. Předměty za 2-4 drahokamy. 5 takových předmětů ve výměně. Celkem 10-20 drahokamů. Navýšení žádné. Optimálně by měly být přislíbeny 2 drahokamy navíc. Fakticky by stačilo, aby algoritmus sečetl všechny hodnoty 0,3 či 0,4 za celou výměnu a poskytl navýšení za součet hodnot. U mincí to jde. Postupně se odemykají sloty ve starožitnictví a navýšení drahokamů, jak když neexistuje. Cenné předměty dám do výměny výjimečně.

Pak, nekontroluji starožitnictví s kalkulačkou v ruce. Domníval jsem se, že jde o součet hodnot už nyní a všechny předměty mají navýšení. Teď tedy víme, že tomu tak není. Cenný předmět dostane navýšení, levný ne. Údaj o navýšení je vlastně matoucí. (Neodpovídá celkovému součtu drahokamů.)

Udivilo mě především, že se navýšení přestalo zobrazovat. Teď vím aspoň proč. U levných předmětů se navýšení vůbec neuplatní. Dá se s tím žít. Nezdá se mi to ale správné.

A náhodu vidíš kde?
Přece např. 3-6.
 

DeletedUser

Host
Ze zkušenosti je třeba se dívat na cenu jako na dvě různé čísla. V případě 3 - 6 na trojku jako jedno z čísel a na šestku jako druhé z čísel. Pak každé vyšší z čísel modifikuješ procentuálním bonusem. To se pak promítne v součtu. (zjištěno empiricky) Nevím, kde v hradu čteš, že se bonus aplikuje na součet. Já vidím že se aplikuje na předměty, za které se drahokamy získávají. Nebyl by nakonec tvůj návrh chybou?

Zda je to nastavené retardovaně... možná. Ale určitě ne špatně. Nevidím důvod, proč by se to mělo měnit. Ani nevidím důvod, proč fíčuru považovat za chybnou.
 

Borat

Člen
Ani nevidím důvod, proč fíčuru považovat za chybnou.
Měním v součtu 10-20 drahokamů a nedostávám 10% zvýhodnění. To mi přijde jako pádný důvod.

Teď jsem potkal, že aktualizace přinesla nějakou změnu oproti stavu před tím. Změny nabíhají postupně. Patrně se ten propočet začne chovat jinak. (Mám z toho pocit, že tam byla chyba, které jsme si ani nevšimli.)

"Aktualizace 1.231

24. května 2022

Hradní systém:
  • Navýšení s drahokamy v Hradním systému dělalo problémy při přepočtech u výměn zboží. Občas se zobrazilo víc drahokamů než jste opravdu dostali. V prohlížeči jsme to již opravili, v mobilní verzi se na opravě pracuje."
 
Nahoru