Notifikace v mobilní aplikaci

chlastakov

Komentátor
Současný stav:

* Když mi přijde notifikace, přepíše notifikaci původní, místo aby se zařadila do seznamu událostí
* Když prokliknu notifikaci, otevře mi to naposledy otevřený svět místo toho, kterého se notifikace týká

Nápad:

* Notofikace se nebudou přepisovat, ale řadit do fronty, jako to dělá např. Gmail appka. Často se stane, že si na chvíli odskočím a je sice fajn vědět, že mi někde dojela výroba, ale už se nedozavím, že mi někde předtím přišla zpráva a musím projít všechny světy, abych to prověřil.
* Některým možná současný stav notifikací vyhovuje, mohlo by se to proto udělat nastavitelné.
* Když prokliknu notifikaci, přepne mě to do světa, kterého se notifikace týká.
* Jako bonus by mě to mohlo např. otevřít okno se zprávou, pokud např. přišla zpráva.

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru:

Ano
 

HonzaHonzaHonza

Komentátor
Když mi přijde notifikace, přepíše notifikaci původní, místo aby se zařadila do seznamu událostí
nevím přesně co tím myslíš, mě když přijde více upozornění, tak je tam mám všechny.
Když prokliknu notifikaci, přepne mě to do světa, kterého se notifikace týká.
tohle 100% PRO
Jako bonus by mě to mohlo např. otevřít okno se zprávou, pokud např. přišla zpráva.
No, nevím, tohle mi připadá už moc.
 

chlastakov

Komentátor
Možná že na jiných platformách to funguje jinak. Mě to takto funguje na iPadu. Notifikaci vidím vždy jen maximálně jednu.

Jinak ano, chápu že to otevření kontextu už je moc, ale třeba se nad tím vývojáři zamyslí a nebude to tolik práce navíc :)
 

Tomas 0482

Psavec
Na androidu se sice zobrazují všechny řazené od nejnovější, ale jen do počtu 24 notifikací, pokud jich má být víc, tak se nezobrazí vůbec, takže se dozvím jen těch prvních 24 notifikací a ty další následující už ne. V mém případě to většinou vypadá tak, že mám 24x cechovní zprávu a informace o konci výroby už se nevešla. Systém notifikací má problém, že stále nemůžeme sledovat konkrétní vlákna, takže bud v cechu sleduji i nához 1,9 nebo nic (obojí je na nic).

PRO ale u androidu bych frontu prodloužil (zavést nepotřebuje) a hlavně bych zavedl notifikace na konkrétní vlákna.
 

chlastakov

Komentátor
Mě by i těch 24 notifikací stačilo :) Ono těžko říct, zda ten limit je je anstaven ve hře, nebo to má přímo Andoroid. Spíš si myslím to druhé.
 
Nahoru