Nová VB - "Socha svobody" ?

Čau borci, jeden nápad ohledně nové VB, která podle mne chybí, pomohlo by to hráčům a přineslo by to trochu vyrovnání mezi bojem a vyjednáváním

Současný stav: není
Nápad:
-
Nová velkolepá budova - název samozřejmě jen předběžný - "Socha svobody"
- Velikost budovy 5x5
- Funkce budovy na 1. úrovni: Prvních X neúspěšných vyjednávání v hlavním městě poskytuje Y % šanci, že při neúspěšném vyjednávání v hlavním městě poskytne další pokus. Na současné úrovni vyrábí XY surovin současného věku, počínaje moderní dobou poskytuje 2xXY nerafinovaného zboží
Druhý pasivní bonus je spíš jako bonus, něco k tomu základu. Cílem je vytvořit budovu, která poskytuje výhody hráčům, kteří vyjednávají, či už v CB nebo kdekoliv jinde :)
- Doba: je to samozřejmě jen můj návrh, ale tato VB se hodí například někde mezi průmysl a postmoderní dobu, ale to je jen detail
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru:
Ano - nic podobné jsem nenašel

Budu rád za každou odezvu :)
 
Zajímavý návrh,
co si tak matně vzpomínám, zatím jen jediná budova byla do hry implementována poté co byla navržena hráčem a tou byl před lety Alcatraz, za což jsem rád :D
každopádně to jsem odbočil...

já si spíš myslím, že hráč navrhuje, aby když vyjednáváte, dejme tomu velmi těžké vyjednávání v questu ke máte 4 pokusy, tak když selžete na pokus4 tak aby vám to s % šancí dalo pátý pokus bez utracení diamantů. (na questech se mi to ukázalo nejlépe) samozřejmě to jde implementovat i na CE

pokud je tomu tak a má to částečně asistovat hráči aby ušetřil diamanty, tak tento návrh nemá moc velkou naději na implementaci, navíc jak tu také zaznělo, pokus na CE koupíš v krčmě a pokud umíš nad vyjednáním uvažovat tak se 4 pokusy dáš i to úplně poslední v obtížnosti 4 jak nic.

Takže já hlasovat nebudu, protože na pro to není, ale ani na proti....
 
já si spíš myslím, že hráč navrhuje, aby když vyjednáváte, dejme tomu velmi těžké vyjednávání v questu ke máte 4 pokusy, tak když selžete na pokus4 tak aby vám to s % šancí dalo pátý pokus bez utracení diamantů. (na questech se mi to ukázalo nejlépe) samozřejmě to jde implementovat i na CE

Hlavní myšlenka byla další pokus pro vyjednávání hlavně pro CB, protože teď si pokusy v CB bez dia navýšit nelze. Samozřejmě by to chtělo vychytat mouchy, co s navýšením v krčmě k CE, jak by to fungovalo, ale to by se dalo nějak nakombinovat, dokážu si představit, že by se to kombinovalo - 4. navýšení z krčmy a když to nevyjde, tak může procnout další pokus z budovy. Nejde ani tak o ušetření diamantů ale spíš o vyvážení veškerých bonusů pro útok a bonusů pro vyjednávaní. Příklad - oslabení v CB 50, na útok už pro někoho nereální, tak bude vyjednávat. Na 3 pokusy to kolikkrát nevýjde, navíc desítky surek pryč, takže buď zaplatím dia, nebo jdu od začátku.. takhle by tady byla % šance, že se mi pridá další pokus free :).. až se šance vyčerpají, tak stejne hrač bude kupovat za dia další pokus, takže velká ztráta dia by tam podle mne nebyla :)
 

chlastakov

Komentátor
Nápad na vyjednávání super, ale proč všude cpát surky? Z rané fázi hry asi dobrý, ale tahle budova by patrně nebyla v rané fázi hry a mít tunu VB na nerafinovný zboží je spíš otrava. Raději bych viděl nějakou budovu, co dává současný souroviny i od moderny.
 

Dan 77

Veterán
Jsem pro, ale 5x5 je za mě ta nejhorší velikost co může být...
Jo ahá, tak tys napsal ten článek do Arvahallských novin, že velikost 5×5 je nejhorší ze všech? :D Možná 5×5 není jako 2×2, 3×3, 4×4 (a vše mezi tím), ale není snad ještě horší 5×6 nebo 7×4 a 3×7? ;) No počkáme si, až postoupíš ve výzkumu a budeš chtít stavět víc kasáren. ;)
10x7 je obrovský, to jo, ale u 5x5 mě štve že potřebuješ 4 rozšíření jen kvůli 1 políčku z každý strany navíc...
Ale je fakt, že cokoli, co přesahuje rozměr 4×4 (třeba i 4×5 nebo 5×4) se hůř umisťuje, pokud chce jen zastavět nové rozšíření, aniž bys přestavoval větší kus města. Ale to jsi v článku neuvedl myslím.
 

Ohník 1.

Nováček
Jo ahá, tak tys napsal ten článek do Arvahallských novin, že velikost 5×5 je nejhorší ze všech? :D Možná 5×5 není jako 2×2, 3×3, 4×4 (a vše mezi tím), ale není snad ještě horší 5×6 nebo 7×4 a 3×7? ;) No počkáme si, až postoupíš ve výzkumu a budeš chtít stavět víc kasáren. ;)

Ale je fakt, že cokoli, co přesahuje rozměr 4×4 (třeba i 4×5 nebo 5×4) se hůř umisťuje, pokud chce jen zastavět nové rozšíření, aniž bys přestavoval větší kus města. Ale to jsi v článku neuvedl myslím.
Tenhle článek jsem zrovna nepsal já :D
 
Nahoru