Nová VB

DeletedUser14305

Host
Zdravim,

jiz teď mám přebytky zásob, peněz a některých surek a to ještě nejsem v oceánu (vim vi utratim než tam dojdu) ale stejně si myslim, že tato situace nastane i tam,az bude vse hotovo Napadl mne návrh na engame VB. Novi hráči to myslím nevyužijí, ale ti co mají nasysleno to myslim uvítají, ze by se mohli zbavit prebytku. A bude aspon moznost to nejak vyuzit a ne ze se to bude valet na liste a jen hromadit. Stejne mi prijde ,ze pro engame hrace jsou prave FP nejdulezitejsi komodita.

Jmenovala by se treba nanočásticovy premenovac.( jen jsem to strelil)

1) moznost premenovat mince,zasoby,surky na FP. S tim , ze urovne by zvedali pocet pouziti a odemykaly by i to,co by se dalo premenit.
pr:
0+ = mince
10+ = kladiva
30+= medaile
50+ = surky

2) bud mne napadli lidi a nebo moznost transformovat surky z vyssich dob na nizsi. (pro potreby CVC ci expe)

S tim tim ze urovne by zvedaly i mnozstvi transformovanych veci na FP( maximum/den) popr pocet pomenenych surek.

Presne pocty uz necham na zkusenejsich:)

PS: omlouvam se za diakritiku. Pisu na mobilu.
 
možnost přemeny mincí na FP je již dnes, jmenuje se to "koupit body výzkumu".
Změna surovin z vyšších na nižší je na tržišti.
Ale přeměna kladívek a dalších na FP by špatná nebyla, klidně i stejným způsobem, jako mince, tedy čím dál dražší.
U VB si to neumím úplně představit, to by se vymykalo dosavadnímu principu sběru. Leda by to bylo něco na způsob bonusu (maják, dynamická, marek...) - po výběru mám možnost vyměnit suroviny až na 10 FP, po dalším výběru se bonus opět obnoví.

Nejsem si ale jistý, zda by to šlo nastavit tak, aby to bylo stejně výhodné pro všechny doby - v době železné je 1000 mincí leckdy i veškerý majetek, v době koloniální nemám problém platit statisíce. Stejně tak, v době železné obětovat 5 surovin není stejné jako v průmyslu
 

DeletedUser14305

Host
Tak v nizších dobách to tolik nevyužiješ, bo těch přebytků tolik nemáš. Ale tak či tak i kdyby někdo kempil dýl, tak by se mu to hodilo.

1) ano nákup fp za mince existuje, ale je to furt dražší a dražší, u té VB by byla cena furt stejná( lišilo by se to dobou bod/mince,kladiva,surky, medaile)

2) u VB by byl prostě timer a při výběru by se resetoval. Asi by to museli řešit novým menu, nebo to zakomponovat do krčmy. Pak bys měl menu, tam bys klikl co chceš vyměnit a po použití by se ti třeba odečetlo nabití. (dle úrovně VB)

3) cenu za přeměnu už by měl vymyslet někdo privilegovanější:) je to jen hrubej návrh

4) s těma surkama máš recht, asi by to bylo zbytečné. Leda že by se nechtělo čekat na trh a někdo to chtěl hned:)

Jinak v tom prním postu to 1 a 2 bylo myšleno jako vlastnosti (primární a sekundarní )
 

RomanS24

Člen
Proti. již tedka ma spousta lidí vbčka na levlu 100 umíš si představit že tyto lidi by zkoupili body z kladívek,penez potažmo planku z vb co nechtěj stavět nebo surek ? to by byl naprostej chaos a hrači v menších dobach by neměli moc šancí a nikdo by jim moc nepomahal protože by z nich bylo malo bodu zpět a planku zpět.
 

DeletedUser14305

Host
Pri nastaveni poctu pokusu za uroven bych teda nejaky raketovy odskoky nevidel:)

to ze hraci v mensich dobach nemeli moc sanci nechapu. Jak je to ovlivni?
 

Svatej

Legenda
PRO možnost směny medailí a kladiv na FB (ale řešilo se již v jiných vláknech)
PROTI aby to bylo formou VB
PROTI možnosti přeměny lidí (populace) na FP - tohle se mi zdá dost neproveditelné.
 

DeletedUser14305

Host
No asi jsem to napsal neštastně :) Ono to bylo myšleno takhle.

1 vlastnost = transformace komodit na FP (dle úrovně by se odemykaly postupně komodity co by šli tansformovat a zvyšoval počet použití)
2 vlastnost = přídání populace (habit/IT) nebo transformace surek na nižší doby(asi zbytečné)

Jinak mne se to právě ve formě VB líbí víc než kdyby to byla samostatná feature. Zabili by dvě muchy jednou ranou. Vytvoří VB pro novou dobu a její vlastnosti by nebyly úplně k ničemu:)
 
Nahoru