Nová velkolepá budova - Vesmírný výtah

Dědeq

Znalec
Současný stav:
Mnoho hráčů se necítí být motivováno k postupu dobami a pokračování ve výzkumu, zejména když v nižších dobách je se správně zvolenou obchodní strategií a kombinací dostupných velkolepých budov hra snazší. Vyjma hravosti a zvědavosti na jednotky a způsob boje v dalších dobách se jediným skutečným lákadlem pro pokračování ve výzkumu složitějších epoch stává nedostatek místa v hráčově městě.
Návrh nové budovy spočívá v produkci, která by byla dostatečně lákavá, a ve spojení s využitím zboží na stavbu, které není možno získat nákupem.
Stavba velkolepé budovy pochopitelně není povinná a její nepřítomnost ve městě hráče nijak nepoškodí, čili nikdo neutrpí, když zůstane ve své nižší době. Kdo však po této nové budově zatouží, bude nucen pokročit ve výzkumu.

Nápad:
Vesmírný výtah
  • Rozměry: 4x4
  • Náklady: 500 od každého druhu zboží ze současné éry + 200 promethium, 200 orichalcum, 200 mars ore, 200 "ceres_ore?"
  • Doba: Kolonizace Ceres
  • Produkce: Zuřivý odpor + náhodné vojenské jednotky z epochy hráče (nezávisle na postavených vojenských budovách)/ nebo výzkumné body. Alternativně by mohly být vyprodukované jednotky náhodně zvolené z posledních 3 epoch.
Příběhové pozadí:
Zkušenosti s dobýváním Marsu ukázaly, že největším ekonomickým i environmetnálním problémem se staly náklady na dopravu materiálu zemskou atmosférou. Konsorcium korporací, které se v tomto období rozhodlo vstoupit do rozjetého obchodního zápasu o zdroje trpasličí planetky Ceres, vybudovalo orbitální stanici, která je spojena se Zemí nanovláknovým tubusem, podporovaným antigravitačními prstenci. Stavba tohoto mimořádně nákladného projektu se ukázala jako vynikající obchodní tah, nicméně vyvolala závistivou reakci konkurenční megakorporace. Došlo k takzvané "rovníkové válce", jež trvala téměř tři roky a do které se tím či oním způsobem zapojily téměř všechny pozemské státy. Konsorciu se nakonec podařilo svůj projekt uchránit před zkázou, i když trvalo mnoho následujících let, než se podařilo sanovat alespoň ty z válečných ztrát, které lze nahradit penězi.


Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ano
 

DeletedUser13285

Host
No je pravda ze je to trosku zvlastni kdyz vlastne hra je zalozena na to aby si sel napric vekama vybudoval svou risi a poznal jak se zilo.. jak je prezentovano tvurci...ale pri tom hned na zacatku muzes vesele stavet vsechny vb ze vse er co jsou pokud sezenes zbozi.mozna by nebylo od veci mit vb kde se za stavbu bude muset zaplatit treba marsovskou rudou se kterou nejde obchodovat.Takze jsem PRO
 

dudasek

Znalec
Pro

nevím,jestli by pro mne byla budova z daleké budoucnosti,když jí nemohu ani za pomoci přátel a překupníků získat...origalchum+prometheum? obchodovat nelze,takže zájemce by musel solit diamanty...takže by to získat teoreticky šlo..jednotky fp mě nijak v mé době neovlivní,takže klidně ať si Ceresané trochu "zablbnou"
 

d arvit

Odborník
takže abych to pochopil:
navrhuješ stavbu budovy (velkolepé??) za pár drobných která bude produkovat nějaké jednotky (když máme alíka, emisary a dodža (případně FB, ani nebudu jmenovat co všechno je dává) + bonus zuřivý odpor (jako deal a vasil které naprostá většina hráčů ani nestaví nebo alespoň nelevluje) jenom proto aby jsi mohl utratit 2 denní produkci speciálních surovin??
NE
 

Dědeq

Znalec
bude produkovat nějaké jednotky (když máme alíka, emisary a dodža (případně FB, ani nebudu jmenovat co všechno je dává) + bonus zuřivý odpor (jako deal a vasil které naprostá většina hráčů ani nestaví nebo alespoň nelevluje)
Tak například mně ty dvě tři jednotky od emisarů v CvC rozhodně nespasí :) Předpokládám, že v CB taky nebude malá spotřeba. Zuřivý odpor je návrh, ostatně já znám dost lidí, kteří vasila a deal levlí. Navíc zuřivý odpor podporuje, i když ne příliš výrazně, CvC pool. Princip toho návrhu je hlavně zase o něco větší motivace k postupu ve výzkumu. A když vidím, že si lidi staví i Virgo, tak proč ne něco, co mi vysolí kupu jednotek? Navíc zuřivý odpor podporuje, i když ne příliš výrazně, CvC pool.
Mohly by tam být třeba i body, ale to mi nepřijde moc originální, i když by to ke stavění zlákalo docela určitě všechny. Nebo někdo možná vymyslí nějaký nový bonus, mě nic moc nového nenapadá.
 

Svatej

Legenda
Hele... asi PRO. Ale zuřivý odpor bych já osobně nestavil. Ale připoměl jsi mi že je to stále v některých kruzích stavěné...:rolleyes:
Jo kdyby to dávalo přímo sílu cechu.... vzal bych si na den vypuštění v práci volno abych to měl na 60+ mezi prvníma. :D
 

dudasek

Znalec
na co je ti síla cechu,aby jsi vyšplhal na 100 lvl a pak tam kempil zase půl roku,než vývojáři pochopí,že nedostanou zaplaceno,pokud ten limit nezvednou?
pár bodů ti dají vb,zrychlit rekrutování vojclů můžeš v krčmě(nebo jsi utratil stříbrné?)....
 

Svatej

Legenda
dudasek: Protože by to po dlouhé době byla druhá VB dedikovaná pouze cechu a to způsobem, který má smysl?
Protože podpora cechu je idea kterou dlouhodobě razím?
Protože je jedno jestli v cechu s maximální úrovní nebo v cechu s lvl 1, stále to ukazuje zájem hráče NĚCO PRO CECH DĚLAT? :D
Protože těch korunek jen pro přechod mezi 99 a 100 lvl je potřeba sakra hodně a to nemluvě o přechodu mezi 1 a 100...?
Protože hráči kteří nejedou vojenskou silou (CvC) a mají problémy dodělat expedici by mohli cechu pomoci pasivně tak, že by produkovali korunky ve VB. ;)
 

DeletedUser13489

Host
Při jednom bonusu pro hráče a jednom pro cech PRO
 

dudasek

Znalec
Protože hráči kteří nejedou vojenskou silou (CvC) a mají problémy dodělat expedici by mohli cechu pomoci pasivně tak, že by produkovali korunky ve VB. ;)
no fuj-jen totální flákač nedotáhne expedici-buď z nezájmu o ceny:které jsou víc pro něj,než pro cech,,,,nebo je indisponován dovoleno/rodinou...64 střetů třeba za 4-6 dnů????může dát každý!.kdo je na netu...
****občas***** někdo nevhodně skočí v době před začátkem CE: pak nemusí mít sílu vojensky to zvládnout a nemusí mít zboží na vyjednávání-pak by měl pomoct cech...pokud ne,nedivím se,že to nezvládne...

mě štve,že bych to nemohl bez promethea origalcha postavit-jak bych mohl třeba já v průmyslu stavět a pomoct???to by byla VB jen pro lidi Virt/Mars????to si strč do....!buď všichni,nebo nikdo...
 
Já bych byla pro,

padají tu argumenty - buď všichni nebo nikdo.... proč zuřivý odpor.....proč podporovat sílu cechu, když po 100 jí nejde použít ....proč...proč...proč.....

Mě se líbí nápad udělat nějakou VB tak, aby jí mohli stavět jen hráči z dané doby ( za dia může koupit sice kdokoli, ale to pominu)
Také bych se mohla ptát proč. Proč sedí někdo v železné době a staví velkolepé budovy ze všech vysokých dob.... kolik je jeho pomoc cechu v jeho úrovni (počet síly cechu kterou získá expedicí a nebo síní slávy) a kolik přidá síly cechu hráč, který postupuje v době nahoru a třeba neudělá celou expedici.

Líbilo by se mi rozložení 1 bonusu pro hráče a jednoho pro cech.
Je těžké vymyslet nějaké odměny, které by byly užitečné pro hráče v poslední době,
Možná by bylo dobré udělat to stejně jako u hradu Himedži - náhodná odměna a možná také pouvažovat o nových typech odměn.

Já bych třeba uvítala nějaký bonus, který by mi umožnil jedním klikem se posadit najednou do všech volných hospod, nebo jedním klikem udělit pomoc všem přátelům a členům cechu a určitě by někoho napadlo ještě něco.
Mohl by to být nějaký balíček ( jako třeba hromadná výroba zásob), který by se aktivoval a jednorázově použil. Byl by pro hráče v poslední době asi užitečnější než 5% navýšení výroby mincí.
 

d arvit

Odborník
Mě se líbí nápad udělat nějakou VB tak, aby jí mohli stavět jen hráči z dané doby ( za dia může koupit sice kdokoli, ale to pominu)
Také bych se mohla ptát proč. Proč sedí někdo v železné době a staví velkolepé budovy ze všech vysokých dob.... kolik je jeho pomoc cechu v jeho úrovni

naprosto souhlasim, VB jsou zajímavý nápad, bohužel hodně rozhodily rovnováhu hry i z toho důvodu že každý v železe může postavit jakkoukoliv VB pokud na ní sežene surky, ideální by bylo kdyby daná doba zpřístupnila její VB a pokud by hráč chtěl nějakou budovu musel by jít do její doby, čímž by se zároveň zamezilo kempování v určité době a nutilo hráče postupovat hrou nebo by se museli smířit s tím že si ve středověku prostě nepostaví arc nebo HH..
 

DeletedUser18221

Host
Ale o tom ta hra je. Mít možnosti se rozhodnout jak hrát. To je jinak jak s EU a naší politikou, kde si podnikatelé již nemohou pomalu vybírat jak chtějí svou živnost provádět (př. jestli chci kuřáckou, či nekuřáckou restauraci apod.). Nechtějte z toho dělat zase diktaturu! Ono jenom pochopit jednu éru po druhé taky chvíli zabere. ;) A i jen sehnat plánky a suroviny zabere nějaký čas a není to zadarmo. ;) Ovšem určitě nejsem proti, aby byla nějaká VIP VB, kterou jen tak člověk nezíská. ;) Každopádně, kdyby byl zavedený tenhle předchozí nápad, tak by dooost velká část aktivních hráčů nadobro skončila. ;) Ta hra má být zábava a tak musí být otevřené možnosti hry, pokud chceš diktát, tak si radši stáhni nějaký závody, kde máš uzavřený tratě a jedinou možnost = jet dopředu. ;)
 

Dědeq

Znalec
pokud by hráč chtěl nějakou budovu musel by jít do její doby, čímž by se zároveň zamezilo kempování v určité době a nutilo hráče postupovat hrou nebo by se museli smířit s tím že si ve středověku prostě nepostaví arc nebo HH
Jsem rád, že jsi konečně vzal na milost můj návrh :D
Čas zpátky nevrátíš, ale můžeš se pokusit do hry trochu té původní promyšlené rovnováhy vrátit. Kdyby lidi zčista jasna nemohli stavět velkolepky, které mají všichni ostatní, tak by s tím asi opravdu sekli. Ale jako se Promethiem, Orichalkem a rudou zamezilo například vyjednání celé mapy hráčem ve středověku, či aktuálním updatem ztížilo získávání neomezeného množství zboží apod. z Frontenacu, což dnes nikdo nepociťuje jako újmu, tak by se postupným opětovným zavedením alespoň několika budov závislých na epoše zvýšila ta motivace k poznání celé hry, ne jen prvních několika dob. Přitom každý se může i nadále rozhodnout, co preferuje. Na svém vedlejším světě zůstávám v železe - nemám vetešníka. Zůstanu v bronzu (viděl jsem jednou opravdu poměrně velké město v bronzu) - nebudu smět přispívat do velkolepek. Atd., tím chci říct, že ten prvek tu už je, a nikdo si na něj nestěžuje. Líbí se mi Moředrap? No, dokud ho nevyzkoumám, nebudu ho mít.
 
Ale o tom ta hra je. Mít možnosti se rozhodnout jak hrát. To je jinak jak s EU a naší politikou, kde si podnikatelé již nemohou pomalu vybírat jak chtějí svou živnost provádět (př. jestli chci kuřáckou, či nekuřáckou restauraci apod.). Nechtějte z toho dělat zase diktaturu! Ono jenom pochopit jednu éru po druhé taky chvíli zabere. ;) A i jen sehnat plánky a suroviny zabere nějaký čas a není to zadarmo. ;) Ovšem určitě nejsem proti, aby byla nějaká VIP VB, kterou jen tak člověk nezíská. ;) Každopádně, kdyby byl zavedený tenhle předchozí nápad, tak by dooost velká část aktivních hráčů nadobro skončila. ;) Ta hra má být zábava a tak musí být otevřené možnosti hry, pokud chceš diktát, tak si radši stáhni nějaký závody, kde máš uzavřený tratě a jedinou možnost = jet dopředu. ;)

No vše je jen o úhlu pohledu jednotlivých hráčů, každý se na hru dívá z pohledu svého stylu hry a to co mu to narušuje je nepohodlné, ale vyhrožovat hned tím, že velká část hráčů skončí ?
Je to stejné jako v životě - někteří vždy musí něco vytvořit, odmakat si to přijít na to jak to funguje a jiní prostě jen chtějí mít stejné možnosti, ovšem bez toho, že by se zúčastnili stejného výrobního procesu, prostě k tomu přijít trošku jednodušeji, laciněji , tím myslím práci a věnovaný čas.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru