Nové území pro velkolepé budovy

Tato hra se mi líbí a hraji jí s přestávkami již od jejího prvního spuštění.

Chtěla bych vám k zamyšlení přednést jeden můj návrh :

Máme velkolepé budovy, hodně eventů, nyní Vikingy a odměny z nich i když jsou mnohdy hezké, tak se hráčům do měst nevejdou.

Přemýšlela jsem o tom, co tak udělat jednu dobu, dlouhodobý úkol, nebo něco podobného, co by umožnilo hráčům přesun velkolepých budov mimo město.
Jistě by to ocenili jak hráči nízkých úrovní, kteří ještě zápasí s místem ve městech, tak hráči na konci doby, kteří už jen zvyšují úrovně velkolepých budov a kteří čekají na každou novinku ve hře. Možná by více hráčů uvítalo možnost postavit i zbývající velkolepé budovy, které z důvodů nedostatku místa nestaví.

Stejně jako je nyní mimo město osada Vikingů. By mohla být mimo město další mapa, kam by bylo možné přesunout velkolepé budovy.

Představuji si to tak, že by byl výzkum nějaké technologie, po které by se ve městě odemkla možnost kolonizovat další území, to by mohlo být již předem připravené pro všechny velkolepky, mohly by tak dostat stejné měřítko ( otevření velkolepek je na liště a tak již není potřeba je hledat pro přispění ve městě)

Aby to nebylo moc jednoduché, navrhla bych třeba to, že jednotlivé místo pro přemístění velkolepkyna novém území by se mohlo otevřít stejně jako velkolepá budova - tedy kompletní sadou plánků a určitým počtem FB. I když by bylo území pro velkolepku předem zobrazeno, její přesun na nové území by byl pro hráče další sadou úkolů.

Například by tam mohl být takový postup, že by se MUSELY ty velkolepé budovy přemístit v pořadí, v jakém byly postupně přidávány do hry, tedy hráč by nemohl přeskakovat, ale musel by postupně postavit úplně všechny velkolepé budovy aby mohl přemístit další v pořadí, které by bylo pevně dané, tedy nikoliv přemístit jen Arc, Arktickou oranžérii a terakotu, ( jako příklad jsem vyjmenovala nějaké velkolepky, je jedno jaké), ale musel by postupovat od doby železné, do doby raného středověku a postupovat dobama bez přeskakování, velkolepku, co mu chybí postavit , přesunout a pak postupovat dál.

Mohlo by vzniknout ve městě nějaké místo, kam by se velkolepka přesunula a odkud by pak byla z města přesunuta na určené místo na území s velkolepkama.
Toto místo by se mohlo třeba budovat pro každou velkolepku znovu, plněním úkolů - výrobou…zbožím..plánky…to už záleží vývojářích, jak hodně nebo málo by nám to chtěli zkomlikovat.

Mohlo by se omezit třeba stěhování budov dobou hráče, mohl by být například poslení výzkum jednotlivých dob jakési otevření možnosti přestěhování velkolepých budov té doby - nebo doby minulé, výzkumy by třeba mohly být i dodatečně dodány do stromu výzkumu a hráči by je postupně mohli dodatečně otevřít, nebo by bylo umožně přesun od určité doby - nebo by to mohla být jedna z dalších dob, ve které by postupně výzkumem bylo hráčům umožněno přestěhování velkelepek.
Mohl by to být nový event - přestěhování vždy 1 konkrétní budovy v eventu.......
například :

1- úkolová řada, která by po ukončení otevřela nové území
2 - pomocí sady plánků té které velkolepé budovy a určitého počtu FB by se na této mapě postupně otevíraly stavební plochy pro přesun budov
3 - pro přemístění z města by bylo nutné VB připravit - tedy připravit přemístění tím, že by hráč po splnění sady úkolů vybudoval nějaké místo, kam by jí přemístil a po přemístění na toto místo by velkolepka z města zmizela a byla by na novém místě.
4 - pro další velkolepku by bylo nutné zase odemknout další území a zase vybudovat další stěhovací místo - tedy další sady úkolů
 

Mrtvejmagor

Veterán
Takže prostě jednoduše, z hlavního města by zmizeli VB a musela by si postavit všechny aby si je teda přesunula, to by plno hráčů stejnak nedělala a stavěli by jen ty co by potřebovali. Místo ve městě se vždy najde. Nevím jak ty ale ja mám vždy 2-3 rozšíření volné, většinou kuli eventum
Takže za mě určitě NE
P. S. máš to moc dlouhé, ani jsem to nedočetl do konce ...
 
Ahoj,
díky za tvojí reakci, každá je vítaná, ať už pozitivní nebo negativní, z každé si člověk něco vezme - tedy v případě , že je ochoten číst
Předem se ti omlouvám, ale ani má odpoveď nebude stručná, ale je na tobě, zda se jí prokoušeš celou, nebo jí odmítneš dočíst.

Nejde o to, co by dělali všichni , všichni hráči zde nestaví velkolepé budovy - neměly se tedy zavádět do hry ?
Všichni hráči tady nedělají cechovní expedice - byla také tedy hloupost je zavádět ?

Kolik hráčů zde hraje CvC ? - i to byla tedy hloupost dělat pokud to nehraje ani polovina lidí zde ?

Ne, vše má podle mne svůj význam a každý hráč zde hraje jinak, někdo upřednostní výstavbu bojových budov a věnuje se válčení, někdo je zase stavitel a někdo zase sběratel budov z eventů .

Který způsob hry je ten jediný správný ?
Podle mě ten, který tomu hráči vyhovuje a pro který zůstává u téhle hry.
To co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému a naopak, možná proto je tu tolik hráčů s odlišným městem a způsobem hry.

Také mám vždy pro eventy volné rozšíření, abych mohla plnit úkoly z nich, ale přijde mi jako škoda, nepostavit ty budovy, co dostanu jen proto, že nemají tak vysoký bonus jako jiné, některé jsou povedené a zapadnou mi někde hluboko v inventáři pro nedostatek místa ve městě
Nikdo přeci zde nemusí plnit nic z toho co nechce, nikdo nikoho nenutí válčit, stavět VB, hrát Vikingy, plnit denní úkoly …. A co já vím co ještě.

Je jen na každém hráči, zda se rozhodne plnit nějakou sérii úkolů, nebo zda jen úkoly proklikává a plní ten jeden jediný.

Myslím si, že i s tímto cílem k tomu přistupují i vývojáři, staví hru tak, aby si tu to své našel každý .
 
Chtěla bych vám se překopírovat jednu reakci, která se mi zamlouvá a kterou mi zaslal hráč do soukromé pošty

cituji :
Jako forma odměny za eventy se mi to jeví zajímavě.
Dokázal bych si to představit i na současné mapě, tak jak přibyly místa pro hospodu a přístavy.
Tzn. místo pro maják u vody, Atlantidu v moři, pyramidu na kopci apod.
 

Mrtvejmagor

Veterán
no jo ale těch budov tam je hodně takže kolem města by se ani nevešli a dělat další ''město'' jen na VB tak to je jako kdyby si vzala všechny památky z města a šoupla je někam jinam... takže by byli města s lidmi a města jen s památkami... to nejde...
 
Byl to jen návrh ...dělat nové město…. přišel další - začlenít nějakým novým způsobem stávající velkolepky do okolí stávajícího, to mě nenapadlo….právě proto si o tom je dobré podiskutovat, nezatracovat hned nápad, lidí tu hru hraje fůra a může se objevit ještě další představa o umístění budov.

Co se týče umístění některých velkolepých budov do stávajícího města, podle mého názoru ( laika, programovat neumím a ani nemám představu co jde nebo nejde), by mohlo být také řešením to, že velkolepka by po přesunutí na určené místo již nemusela mít stávající měřítko, to by se mohlo změnit, vždyť již by nebyla částí prostoru města a na její nové místo by nešlo umístit nic jiného. proč tedy například nezmenšit Alkatraz a nepřizpůsobit jej novému místu například na ostrově dole pod městěm ? Totéž by šlo udělat i s jinýma velkolepkama, byly dodány do města s určitým cílem náročnosti pro hráče, zastavění určitého prostoru, ten by ale s odsunem velkolepky na její nově určené místo mohl zmizet, mohla by zůstat zachována nutnost postavit jí ve městě jako doposud, aby zůstala zachována stejná náročnost pro všechny hráče a pak přesunout.....
 

DeletedUser14341

Host
Myslím že dobrý nápad.. Ze začátku jsem měl spíše smíšené pocity ale čím víc jsem nad tím přemýšlel tak s podmínkami bych byl PRO.
Líbí se mi nápad usadit je ve stávajícím městě tak jak psal tvůj kolega. Atlantida do vody, Alkatraz na ostrov atd atd. prostě je začlenit do terénu města. I za cenu zmenšení. Místo a následný přesun na toto místo bych ale udělal obvzláště těžké.. Udělat nějakou příběhovou linii na tohle ale pořádně to hráčům znepříjemnit. Nápad dobrý ale nevěřím že projde. Je to obvzláště velký zásah do základů a principu hry.
 

DeletedUser2237

Host
No nevim proc bych mel odemykat neco co je pro me zbytecne urcite bych uvital nekam odlozit hotove velkolepky ale zaroven nestavet vse. Kdyz si jdete koupit, auto taky vas nikdo nenuti koupit full vybavu kdyz ji nepotrebujes. Kdysi jsem psal ze by mohl byt v okoli mesta tematicky prostor na vb ale neprosel. Kazdopadne misto pro vb ano, stavet vsechny postupne ne, ukol k odemknuti mista ano. Pouzit planky ano. Nevidim problem ani v extra miste pro strazni ohne. Napr. Hradby kolem mesta v pripade ze je na special miste umisten strazny ohen muze byt treba dalsi bonus treba 0.5% k utoku. Odemceni napr. 10 mist 1x1 po dokonceni eventu (splneni vsech ukolu) je spousta variant ale mist bude pridano ted v patchi za medaile 4x4 opravdu se na to nevejde nova vb a to ani veci z eventu. Ps ani me nebavi delat event i kdyz je tam pekna odmena, kdyz dopredu vim ze to nebudu mit kam postavit. Skoda
 
No nevim proc bych mel odemykat neco co je pro me zbytecne urcite bych uvital nekam odlozit hotove velkolepky ale zaroven nestavet vse
mist bude pridano ted v patchi za medaile 4x4 opravdu se na to nevejde nova vb a to ani veci z eventu. Ps ani me nebavi delat event i kdyz je tam pekna odmena, kdyz dopredu vim ze to nebudu mit kam postavit. Skoda

Jedním dechem tu říkáš, že tě nebaví dělat event protože už dopředu víš, že i hezkou budovu nebudeš mít kam postavit a zároveň odmítáš možnost udělat si místo ve městě tím, že bys postavil pár nepotřebných velkolepek, které bys hned po stavbě přesunul jinam ?

Místo ve městě je velice drahá komodita, kterou nedostaneme za to, že splníme jednoduchý úkol, ale plnit něco složitějšího se ti nechce ?
Co by tě stálo postavit třeba babylonskou věž, maják, nebo nějakou další velkolepku kterou nestavíš ? Je to tak velká námaha ? Nestála by odměna v podobě uvolněného místa za tu další,. kterou máš ve městě a kterou bys mohl přesunout za to úsilí ?
Opravdu si myslíš, že vývojáře získáme na jednoduchý a lehko splnitelný návrh řešení nedostatku prostoru ve městě ?

Osobně si myslím, že prostor už vývojáři budou muset začít řešit, kolik ještě zbývá volných čtverců ? Některé jsou pouze za Dia a ty nemohou uvolnit ke stavbě jiným způsobem, ty za Dia musí zůstat.
Zmenšili studánky přání, zmenšili skrýše tuláků, možná je to jejich cesta zase během roku udělat jako odměnu z eventu zmenšení další budovy.

Tenhle návrh by mohl být také řešením.

Píšeš, že jsi kdysi navrhoval v okolí města tematický prostor pro velkolepky, návrh neprošel. Dobře, ale kdy to bylo ? Bylo to minulý týden a nebo v době, kdy ještě bylo z hlediska vývoje města v dalších dobách možné další rozšiřování města na volná stavební pole ?
Doba se mění, prostor s každou další dobou i vývojářům ubývá
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2237

Host
Jsem ale ochoten udelat neco pro to abych si misto uvolnil tak to nemusis hrotit, pokud chces nejakou zpetnou vazbu. Vsechny navrhy jsou k diskuzi a pripadne uprave tak aby se mohl dany navrh odeslat. Aspon tak to beru. Kazdy muze rict co je ochoten udelat. Nadruhou stranu nemyslim ze nejakym zpusobem preplacet misto tak aby se uvolnilo je reseni. Jak jsem psal nema cenu si kupovat a stavet treba babylon kvuli tomu abych postavil dalsi velkolepky mimo mesto. Ono kdyz je clovek na konci tak se horko tezko bude ziskavat nejaky planek na stavby pokud je nekdo nenasbiral na zacatku hry nebo behem postupu. Kupovat potom takove planky na stavbu neceho co bude jen na lvl 1 nebo jen leseni je zbytecnost. Sance ziskavat planky starsich staveb je podstatne mensi nez si myslis a hlavne ty budovy nemaji smysl ve vyssich dobach. Mam takovy pocit ze krome toho aby pak nekdo ziskal nejaky ten planek tak by se nekde zacali stavet ty nepotrebne ale rozhodne by to bylo skoda bodu, diamntu za pripadne planky a jeste suroviny. Kdyz si jdes koupit rohlik taky ti nikdo nerika ze si musis koupit maslo.
Take jsem daval navrh na 'puzzle' volneho prostoru ktere muzes ziskat z eventu (byl odeslan vyvojarum) vzali si z toho puzzle a zacli davat na skladani misto 4x4 volneho prostoru napr. studanky nebo jejich zmensovani. Co muzu rict sam za sebe tak pokud se v brzske dobe neco s mistem nebude dit a to rapidne a ne tim ze pridaji jedno 4x4 pole za 1mil. medailí tak muzu s hrou skoncit. Jsem na konci a nic me ve hre nenuti zustat. Dalo by se rict ze ji hraju jen ze setrvacnosti.

Opravdu si myslíš, že vývojáře získáme na jednoduchý a lehko splnitelný návrh řešení nedostatku prostoru ve městě ?
Pak teda jeste k navrhu aby to bylo dost tezke muzes dopsat ze stavba musi mit min. lvl 10. tak aby jsi mohl pokracovat v odemykani dalsiho mista. Na mape pak jeste vybojovat dalsi uzemi ktere by uvolnilo misto pro zminenou velkolepku. Dalsi vec by mohla byt tak ze ve meste musi byt postaveno aspon 10 VB aby se mohly stavet velkolepky mimo mesto. :) Rozhodne se da vymyslet vic veci na to aby jsi mohla presunout VB mimo mesti ale proc stavet neco co bude lezet ladem. Pokud nekdo bude chtit postavit starsi velkolepky tak na to bude mit misto "za mestem" ale at si kazdy stavi co uzna za vhodne.
Jasne kdo zacne hrat hru od zacatku bude tam mit treba vsechny velkolepky a nebude muset bourat ale pokud jsem na konci to radsi zbouram cele mesto a uz me tady nikdo neuvidi.
 

DeletedUser5384

Host
Matesking: Když zapátrám v paměti,měl jsem v minulosti dost problém souhlasit s tvými komentáři,většinou se mi to ani nepodařilo, ale to,cos napsal výše podepisuju bez výhrad:)
Vůbec nerozumím,proč by měl mít každý prostor pro stavbu všech velkolepek, troufám si tvrdit, že pokud by tomu tak bylo,už by to ani nebyly velkolepky,ale jen další inventář.
zároveň odmítáš možnost udělat si místo ve městě tím, že bys postavil pár nepotřebných velkolepek, které bys hned po stavbě přesunul jinam ?
No,pokud jsou pro mne nepotřebné.proč bych je proboha stavěl? Proč do nich investovat body?

Nestojím o možnost mít vedle města skanzen, stačí mi funkční město,a pokud se rozhodnu stavět to,či ono je v mém zájmu si na to ušetřit místo. Kdyby měli vývojáři po každém eventu poslat další rozšíření pro nové boudy tak bychom za chvíli potřebovali google maps i pro pohyb ve svém městě. Možná je to jen můj názor, ale další a další rozšíření pouze drobí původní záměr.

Jo a sběratelům budov poradím Ctrl C , čistý list v Adobe Photoshopu a posléze Ctrl V :D
 

DeletedUser13019

Host
Podle mě zbytečně složité. Vzhledem k tomu že Inno vymýšlí samé pytchovinky každý event budova, sety - obzvláště peklo pro místo, měli by dát hráčům navíc rozšíření. Mám prakticky jen 1 výrobní budovu a 1 kulturní a zbytek zaberou speciálky, event budovy a VB. Dříve to nebyl problém, ale s postupem času, kdy je každou akcí přidaná budova a furt se množí ty sety, je na místě patřičně to srovnat rozšířeními. Klidně formou nějakých odměn za úkoly, nebo podobně. Jinak v tom nevidím víc, než nenažranost aby si hráči museli kupovat přepálené rozšíření za diamanty.
 
Jak píšeš, jsme na konci výzkumu a nejsme sami. Někdo začne znovu na novém světě, jiní tu hrajeme ze setrvačnosti
.
Na hodně nápadů, které zde navrhujeme se díváme pouze našima očima, nebereme v úvahu celý herní svět , díváme se na nápad z pohledu naší úrovně ve hře, ale zapomínáme mnohdy na ostatní hráče a hlavně na začínající . Nebereme v úvahu, že je zde i více světů. Pro nás třeba tato série přijde v nevhodnou dobu, kdy už máme vše hotovo, ale ty úkoly nebudou jen pro tento svět, jen pro nás, budou se opakovat na všech světech, budou součástí starých světů i těch co nově začnou.
Proto jsem se na tento nápad snažila podívat z trošku širšího úhlu a ani tak jsem určitě nezachytila vše, co musí brát v úvahu tvůrci hry.
Všechny úkoly musí být přístupné vždy ve stejnou dobu a nebo při dosažení určité úrovně hráče a to bez ohledu na jednotlivé světy.
Také z tohoto důvodu jsem navrhla postupovat podle velkolepých budov, tak jak byly přidávány do hry.
Udělat úpravu a a úkolovou řadu pro jednu velkolepku je rozhodně jednodužší, než dělat úpravy pro všechny najednou. Toto jsem brala v úvahu, Bylo by jistě prima, kdyby si hráč mohl vybrat co chce, ale to není technicky dost možné, je to velký zásah do hry.
Začít třeba Alkatrazem je tak podle mého názoru nereálné.
Musíme vzít v úvahu to, že na světech jsou hráči několika úrovní a plnit úkol, kdy by hráč z doby železné dostal odměnu, kterou využije až postoupí o několik dob je hloupost. Také jsou zde nové světy a úkolové řady se musí spustit ve všech světech najednou a může se tak stát, že na tom posledním světě bude nejvyšší úroveň hráče z doby pokroku.

Postavit - nepostavit, nemusí se třeba stavět, stačilo by, aby se postupně udělala místa alespoň pro pár velkolepek a získal se nový stavební prostor mimo těch přidělených z výzkumu a koupě za dia.
O úkolech stejně rozhodnou tvůrci hry, berou v úvahu náročnost pro jednotlivé hráče a nikdy jsem si nevšimla, že by nějaký udělali tak těžký, že by nešel splnit.
 
Vzhledem k tomu že Inno vymýšlí samé pytchovinky
Jinak v tom nevidím víc, než nenažranost aby si hráči museli kupovat přepálené rozšíření za diamanty.
Můj názor je ten, že pokud chci hrát tuto hru a nechci, nemusím za ní nic platit, nemusíš do hry vložit ani korunu pokud nechceš. Ale tu hru někdo musí vytvořit, jsou to stovky a stovky hodin času , které tomu ti lidi věnují, a pochybuji, že to dělají , bez nároku na honorář jen proto, aby jsme si mohli hrát a nadávat jaké .......vymýšlí .
 

DeletedUser14064

Host
Na A jsem v pokroku, jedu každý event od Sisi, ve městě postaveny jen speciálky z eventů a top VB, vše s rozmyslem a minimem cest, vše zminimalizované, bez dekorací, přesto jsem ve fázi, že nestavím ani svatyně, inventář k prasknutí nabytý věcmi z CE, kterou vždy jedu na 133%. Co bude s místem např. v Oceánu se "bojím" pomyslet.

Takže nápad se mi líbí, má mou podporu a k němu bych ještě přilepil do diskuze zpětný odkup speciálek z inventáře, které lze pořídit jen za dia např. za FB v nějakém poměru, např stojí li budova 400 dia a prodám ji, dostanu 40 FB.

PS: A pro rejpaly, co by checkovali mé město, volný prostor je připraven na Himaji :cool:
 

DeletedUser17139

Host
Jak jsem psal nápad dobrý.
Ještě jsem o tom přemýšlel a klidně bych to udělal formou výzkumu v každém věku poze na odpovídající velkolepky a odemčení za speciální věci z eventu, byl by to způsob jak přimět lidi přecházet nadalší věk - prostě když máš postavený např. ARC z budoucnosti nemohl bys ho přemístit, než se do dané doby dostaneš a odemkneš požadovaný výzkum.
 

Mrtvejmagor

Veterán
No tak na co by bylo to místo vedle města když by jsi měl stejnak plno velkolepek v něm... Tak to s nima radši počítám že je mám ve městě
 

Dědeq

Znalec
Bóže, to je fakt strašně dlouhý... A stručně se na to snad ani reagovat nedá. Nicméně s příspěvky ostatních se to trošku dobarvilo:
  1. Přidávat další a další rozšíření, pokud si správně pamatuji argumentaci vývojářů, lze velmi pomalu, jelikož je to velmi náročné na servery. Vlastně se mi dělá mdlo, když si pomyslím, kolik informací z tisíců měst musí databáze zvládat, a to ještě v reálném čase a při neustálém přidávání a zobrazování tisíci hráči naráz. Přes všechny výhrady klobouk dolů před vývojáři.
    1. Ergo, přidávat rozšíření není snadné, navíc souhlas s tím, že město by mělo zůstat přehledné i bez gůglmaps, jak píše @bobbyc.
    2. V sámošce si taky nekoupím všechny saláty, protože se mi líbí a mám na ně chuť. Koupím si jeden nebo dva. Tady si můžu postavit speciálek, kolik se mi vejde, ale na myšlence, že si musím postavit všechno, co se namane a co kde vyhraju, nevidím nic tak úplně samozřejmého. Muset si umět vybrat je taky zajímavý úkol, a to nejen ve hře.
  2. Zakomponovat velkolepky do krajiny kolem města, tj. udělat tam default spoty jako je třeba krčma u potoka, by mohlo vypadat hoodně dobře, pokud by se tomu pár věcí (hlavně esteticky) přizpůsobilo.
    1. Výhody:
      1. úspora místa ve městě pro standardní stavby a speciálky.
      2. získání více zastavitelného místa bez zásadního zvětšení nároků na servery
      3. čistě hypoteticky by mohl zase vzniknout prostor i pro nějakou elementární estetiku. Kdo dnes staví parky, zahradní zdi a šňůry na prádlo, když se víc vyplatí mrsknout tam další terasu? (Ale to je utopie, prostě by se tam vešlo ještě víc teras a svatyní.)
    2. Nevýhody:
      1. Na telefonu by nešlo přejet bodovky prstem jedním šmahem, aby se obešel limit 100 fb v liště (jelikož by nejspíš byly daleko od sebe)
      2. Zvětšila by se aktivní plocha města, takže by tam nebylo pořádně vidět (což by ale šlo vylepšit skutečným zoomem, ne tou švandou, co je tam teď). Ale i tak by bylo asi dost náročné, nacpat tam ten pelmel od pravěku až po vesmír, aby to vypadalo rozumně.
      3. Nějaké se ještě najdou, lze aktualizovat.
  3. Požadavek na povinnost mít postavené všechny velkolepky, aby se funkce aktivovala, je nesmysl. Pokud by toto mělo být aplikováno za provozu, když už všichni své město mají, tak by, pokud mají dejme tomu ve virtu postaveno 12 velkolepek (to číslo jsem plácnul), tak by museli udělat plac pro aktuálně 37 existujících budov, v daném příkladu tedy navíc pro dalších 25 velkolepek, aby se jim funkce vůbec zpřístupnila. Takže v zásadě nesmysl, nebo jen horko těžko řešitelný problém. Funkci eventu nebo jiného úkolu bych z toho úplně vynechal, viz další bod.
  4. Ad motivace k výzkumu: jelikož si každý může postavit VB z libovolné doby, motivací by mohlo být, že ve výzkumu dané doby by se teprve aktivovalo to místo na mapě určené pro velkolepku z dané doby. Ostatní by si dočasně museli vystačit s místem ve městě. Tak jsem aspoň pochopil post #17 od @Zhorný a zdá se mi to být dobrý nápad.
No a to by zatím stačilo, sorry za ten román.
 
Naposledy upraveno:
V principu se mi to zamlouvá.
Jako hlavní nevýhodu vidím zhoršené vybírání, už tak se mi občas stává, že hledám ve městě, kterou budovu jsem zapomněl vybrat. A kdybych jí ještě musel hledat v širokém okolí...
Přesun budov postupně dle věků je dobrý nápad, nutnost postavit všechny ne. (Ale třeba nutnost mít sadu plánků na odemčení, proč ne, s výjimkou Orakula, které přišlo do hry později, má zřejmě většina hráčů buď plánky z nižších dob v zásobě nebo se dají snadno získat (pravda, Koloseum nebo Notredam až tolik hráčů nevede)).

řešením by byl i kompromis, do okolí by se umisťovaly jen některé velkolepky, typicky Alcatraz a Canaveral, na pobřeží Maják a Kraken.
Naopak různé chrámy jsou spíš městské stavby

NApadá mne i možnost propojení s kulturními osadami - za splnění osady by se odemklo (získala část odemčení) takovéto plochy a byla by to motivace osady hrát (i když je to spíš nuda)
 
Nahoru