Nové okno s úkoly

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

carameels

Hlavní moderátor
Člen týmu

Naši milí hráči,

úkoly jsou jednou z hlavních částí Forge of Empires. Provází hráče celou hrou a často udávají celému postupu směr. Stávající systém, který jsme používali celých pět uplynulých let, byl skvělý a dobře nám posloužil. Nicméně skýtal i několik omezení, která nám byla překážkou v možnostech, co všechno s úkoly podniknout.
Dali jsme hlavy dohromady a přemýšleli o všech možných vylepšeních, až jsme se dobrali k tomu, co vám nyní ukážeme a přineseme do hry.
Přicházíme s novým oknem s úkoly, které bude schopné co nejefektivněji zobrazit všechny potřebné informace a zároveň otevře dveře i budoucím vylepšením. Po dlouhém testování a velkém množství úprav (za spoustu z nichž posíláme naše díky Beta komunitě!) můžeme nové okno zpřístupnit pro všechny již 11. 9. 2017.

Takto bude nové okno vypadat po rozkliknutí ikonky na straně obrazovky:Jak můžete vidět, levá část obrazovky už není zaplněna množstvím ikonek úkolů, ty jsou nyní podle svého druhu seskupeny do menšího počtu ikonek.

Také jsme přidali možnost se navždy zbavit vyskakující žádosti o potvrzení přerušení u opakujících se úkolů (Znovu nezobrazovat). Vyšli jsme tak vstříc jedné z nejfrekventovanějších žádostí na Betě:Dále jsme využili možnosti včlenit do okna mnohem výraznější odpočet pro konec úkolové řady (či celé události). Postřehli jsme, že hráči byli mnohdy překvapení, když úkolová řada (zejména u historických okének) jednoho dne prostě zmizela, neboť nevěděli o odpočtu. Tato změna je obzvláště znatelná v mobilní aplikaci, kde se v ikoně události na hlavní stránce odpočet nezobrazuje.A co víc, už není třeba překlikávat mezi jednotlivými úkoly a celkovým přehledem pokroku v události či historickém okénku. Celkový postup je nyní (i s odměnou za dokončení celé úkolové řady) úhledně zobrazen ve spodní části okénka s jednotlivými úkoly :)

Věříme, že nové okno úkolů může zlepšit váš zážitek ze hry a zároveň udělat náš systém úkolů přístupnější pro nadcházející vylepšení.

Pokud vás zajímá více podrobností a myšlenkové pochody, které nás ke změnám přivedly, neváhejte a klikněte na tlačítko níže, kde se dozvíte více :)
Děkujeme, že chcete vědět více! :) Pojďme se na to podívat.

S novým oknem úkolů jsme měli celkem velké množství cílů:

Poskytnout lepší přehled úkolů a jejich druhů
Chtěli jsme přijít s možností pro lepší orientaci v úkolech a jejich typech. V současné době máme dva hlavní typy úkolů: standardní (pro příběh) a speciální, pro události a historická okénka. V obou těchto kategoriích můžete mít aktivních více úkolů zaráz.
Ukázkový příklad problému bylo např. když hráč potřeboval přijmout a přerušit několik úkolů, aby se dostal k tomu, který chtěl skutečně plnit.
Také máme v plánu představit třetí kategorii úkolů, která ještě zvýší důležitost schopnosti orientovat se v úkolech a mít přehled o jejich typech.

Umožnit více úkolů
Levá stránka obrazovky poskytuje úkolům jen omezený prostor, v závislosti na vašem rozlišení může i pět současně aktivních úkolů zakrýt značnou část obrazovky. Změna jednotlivých úkolů na skupiny zastoupené menším počtem ikon umožní mít více rozpracovaných úkolů ve stejnou dobu.

Umožnit více podmínek pro splnění úkolu
Také jsme chtěli vytvořit uživatelské rozhraní, které dá možnost vzniku více než dvěma podmínkám pro splnění úkolu. Využití této možnosti plánujeme v nadcházejících změnách.

Lepší zobrazení úkolů událostí
I okénko událostí prodělalo významné změny. Kvůli dvěma naprosto stejným ikonkám (jedné pro jednotlivé úkoly a druhé pro celkový postup) docházelo k občasnému zmatku. Představujeme lepší okno, kde se celkový postup úkolovou řadou zobrazuje v dolní části právě toho úkolu události, který zrovna plníte.

Změny založené na odezvě Beta komunity
Hráči na Betě nám poskytli obrovské množství cenných komentářů a návrhů. Co se týče samotných chyb, prodělalo nové okénko také spoustu změn. Pojďme se ale podívat na ty nejpodstatnější změny, které přinesly nové návrhy hráčů (neuvedeme zde všechny změny, je jich příliš mnoho :)):

- Tlačítko „znovu nezobrazovat“ bylo přidáno pro zrušení nutnosti potvrzení během přerušování opakujících se úkolů.
- Zkrátili jsme prodlevu mezi splněním úkolu a zobrazením nového.
- Přehled úkolů byl zpřístupněn přímo z obrazovky Cechovní expedice.
- Obrázky budov jako odměn byly malinké. Přeměnili jsme je na větší a hezčí.
- Spousta změn se udála i co se vizuální stránky týče: zejména barvy a fonty.
- V mobilní aplikaci jsme přidali i přerušení úkolu pomocí přejetí pouhého prstem.

... a spousta dalšího :)


Dejte nám vědět, co si o této novince myslíte zde :)

Děkujeme, že hrajete Forge of Empires!

S přátelským pozdravem
tým Forge of Empires
 

carameels

Hlavní moderátor
Člen týmu
Drazí hráči,

na nejrůznějších fórech pozorujeme zvídavé otázky, jaké byly další důvody pro nahrazení starého okna úkolů novým. Zvědavost vzbudila i naše zmínka o tom, že se chystáme nový systém přehledu úkolů využít i pro blížící se novou součást hry, ohledně které se také objevila spousta otázek.

A opravdu, nová součást hry, která na novém okénku úkolů závisí, se blíží - nové Denní výzvy! :)

Denní výzvy přinesou do hry více rozmanitosti. V podstatě se jedná o úkoly, které se den co den mění a za jejichž splnění dostanete odměny (které se také co den obměňují). Pokud se vám podaří denní úkoly splnit sedmkrát v řadě, obdržíte speciální odměnu.


Denní výzvy jsou v novém okénku úkolů zastoupeny samostatnou ikonkou, abychom se ujistili, že se velké množství rozpracovaných úkolů nestane nepřehledným.


V současné době tento nový aspekt hry ještě testujeme a spolu s naší Beta komunitou hledáme věci, které lze vylepšit. Ti z vás, kterým toto pro utišení zvědavosti nestačilo a kteří se chtějí dozvědět více, mohou navštívit naše Beta fórum, kde jsou Denní výzvy popsané více do detailu (vezměte však prosím v potaz, že tyto informace jsou pouze v angličtině). Více informací (přeložených do ostatních jazyků) bude uvolněno až se s testováním budeme blížit do cíle a začne se chystat uvedení výzev do hry.

Kvůli stále probíhajícím změnám a úpravám konkrétní datum uvedení do hry ještě není známo. Nicméně někteří noví hráči - i mimo Beta server - se mohou s výzvami setkat již brzy.

Doufáme, že se vám toto malé nakouknutí do chystaných Denních výzev líbilo a věříme, že vás s nimi ve hře čeká spousta zábavy :).

Děkujeme, že hrajete Forge of Empires a brzy se můžete těšit na další informace!

S přátelským pozdravem,
tým Forge of Empires
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.