Nový žebříček TOP, Nové bodování v sousedských turnajových věžích.

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Svatej

Legenda
Zdravím
za 1.) Týká se to hodně CvC
za 2.) Přečtěte to celé než začnete soudit. ;)
za 3.) Vyjadřujte se, pokud možno, k jednotlivým nápadům zvlášť, pro přehlednost, děkuju. ;)

Současný stav: Máme tu jedince kteří přijdou, protočí si několik předem domluvených sektorů, nahrabou miliony bodů a jdou pryč. Žádný zájem o CvC, žádná podpora cechu, jen pointfarma. To že se to děje není žádná novinka, způsob jak zabránit farmaření v CvC se hledá od doby co tu CvC zavedly.
Dosavadní přístup nápadů byl víceméně stále stejné - zavedení nějakých restrikcí které by se týkaly všech. Způsobilo to jen jediné - postupné odumírání jinak skvělé a propracované funkce. ;)

Zkusme na to teď jít z jiného směru, víme že restrikce nefungovali a nikdy fungovat nebudou - farmáři jsou tu stále, jen normálních cechů v CvC mapách ubývá. Položme si tedy otázku -Co farmáře odděluje od normálních cechů? - Jdou po bodech do TOP a do věží, ne po cechovní síle. (to jsou ty korunky, pro neznalé ;) ) Co kdybychom je v tomto směru odstřihly? Měli by dále důvod "točit" sektory? Kdyby za to nedostávali body TOP? Asi ne co? Jen ztráta zboží či medailí, vojska a času. ;)

Nápad:1) -Boje v CvC by byly vyňaty z bodování TOP žebříčku.
-Byl by pro ně zaveden nový, samostatný žebříček. (Jaký máme například pro medaile) Tento by se skládal jen a pouze z bojových bodů, získaných v CvC.

Všechny dosud získané body za boj v CvC by byly, je-li to možné, vyjmuty ze současného TOP žebříku = byl by nutný nový zpětný přepočet žebříčku pro všechny hráče. (Je to vůbec možné? Mělo by - jednou už se zpětný přepočet žebříčku realizoval)

Nutno podotknout, že bojové body za bitvy se sousedy, na mapě území a v cechovní expedici by se do TOP stále započítávaly. Nejde totiž o bojové systémy kde lze farmařit beze ztráty jediného vojáka miliony bodů deně. Celkově je farmaření v těchto funkcích těžké, ne-li nemožné.

-Důvod: Fér je fér, když by nic nezískali ti noví, ať se tyto body odečtou i starým, žebříček TOP by se stal mnohem pružnějším, získal by konečně nějakou výpovědní hodnotu. Když se na něj kouknu dnes, vidím jen, kdo je největší farmář CvC... -.-

Dopad na hru:
Myslím si že by ubylo farmářů v CvC, žebříček TOP by získal větší výpovědní hodnotu, začalo by se více bojovat mezi sousedy, narostlo by rabování (kupte si štít fňukny, vybírejte včas, plaťte výpalné, domluvte se, makejte na obraně, nefňukejte - je to strategická hra! :p), do CvC map by se vrátila aktivita, která do nich patří.

Nápad:2) -
Nový systém v sousedských turnajových věžích - nově by se do nich počítaly jen body za boje mezi sousedy, na mapě území či v cechovní expedici.

-Důvod: Dalším z důvodů pointfarem v CvC je obsazení prvních míst v sousedských turnajích. To z této funkce ve vyšších dobách prakticky vylučuje hráče kteří nefarmí v CvC.
Nově by pro obsazení první pozice muselo být vyvinuto mnohem větší úsilí, než strávit pár minut denně točením sektorů.

Dopad na hru: V sousedstvích kde jsou "farmáři" by se uvolnily turnajové věže, najednou by měli všichni stejnou šanci. (Fér je fér). ;)

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru:
Ale no jo... ono na tohle téma je tu tolik věcí, že by z toho šlo napsat knihu, ale tohle konkrétně jsem tu nenašel. ;)

Díky všem co si to dočetly do konce.. ;)
Těším se na vaše názory, LFD
 

DeletedUser14298

Host
Hodně zajímavé počteníčko .. Je vidět, že někdo dokáže i přemýšlet a zapojit tu hlavu aby vymyslel a následně napsal něco, co dává hlavu i patu, každopádně se Tě zeptám ..

Všiml jsem si, že jsi dost aktivní na beta fóru .. Nebylo by lepší, prezentovat tyto tvé nápady spíše tam? Měl by jsi mnohem více vyjádření a třeba by se to tam i prosadilo .. :)
 

Svatej

Legenda
Na beta fóru to postoval jiný hráč. Ohlas tam byl víceméně nula. o_O prostě vlákno zapadlo v rámci šílenství "incidenty, event, denní výzvy"
Další důvod proč to nepostuju na betě samostatně je moje vlastní zkušenost, kdy jsem dával dotaz na budoucnost barokní sady budov a dostal jsem tam za několik měsíců celou jednu odpověď (bez jakékoli nové informace). :D
Na betě se dobře diskutují aktuální věci, ale co se nápadů které se netýkají věcí které jsou právě v řešení tam bohužel často zapadnou. ;)
 

DeletedUser13384

Host
Nápad to není špatný ale věřím že spousta lidí co byli nebo jsou aktivní v cvc se to moc líbit nebude.
Jde o to že hodně z nás strávilo dny možná týdny čistého hraní v cvc a teď bychom za to v uvozovkách nic neměli. Protože cech za který jsme bojovali už třeba ani neexistuje nebo aktivně v cvc nebojuje a body do žebříčku jsou jediná odměna za čas strávený v cvc.
Další věc jsou například jednotky. Mě už cvc (ať už farmeni bodů nebo valceni) stalo 10000+ jednotek a opět body do žebříčku jsou určitá forma odměny za jejich smrt.
A podle mě nejdůležitější věc je že lidé co trávili neskutečně množství času v cvc protoze chtěli podpořit cech a nezbylo jim tolik času na své město budou po přepočtu žebříčku za lidmi co se klidně naloguji jen 1 denně a povyšují si vb.
A jelikož můžeme zaútočit jen na x sousedů a dát max 64 střetu v expedici tak nejlepší budou opět lidé s nejvyššími VB což byl problém původního žebříčku (i když bodový rozdíl už nebude takový).
Dnes je nejlepší farma bodů cvc. S nově navrhovaným žebříčkem by to bylo povyšování VB ve velkém a tocení max úkolů s vysokým fronte a následným darování tisíců surek do cechovní pokladny. Těžko říct co by byla větší nuda :).
Ale to je jen můj skromný pohled na věc a rozhodně pěkně promyšleno lorde, dobrá práce.
 

Svatej

Legenda
Chipator: Aloha, říkal jsem si kdy se tu ozve někdo 100M bodů/více. Dočkal jsem se. :) Děkuju za příspěvek.
Krom shody na tom, že se zřejmě neshodneme k tomu nemám moc co dodat no. ;)
Upřímě, body za bitvy CvC by ti zůstaly, jen by se ti přesunuly do samostatného žebříčku (jaký mají například medaile).
Taky moc nesouhlasím s argumentem že to zabralo děsně času - protočit 80 bitev proti šampionům oceánky na autoboj zabere jak dlouho? 5-8 minut? To je vážně námaha.:rolleyes:
 

trojan1673

Veterán
Já bych nebyla proti, bylo by zajímavé vidět jak moc to zamíchá žebříčkem :)
Boje se sousedy jsou mnohem náročnější a proto hodně hráčů honí body právě v CvC.
 

DeletedUser13384

Host
Ono se to nezda ale protocit 80 bitev i kdyz na automat bez zraneni trva kolem 15min a to musis opravdu laser focus. ja u toho delam i jine veci takze klidne 20min :). a to mas na 4 oblehy +- 1h denne. vsadil bych se ze 70 procent vsech hracu FoE netravi denne tolik casu hrou jako takovou takze v porovnani s ostatnimi je to hodne casu.
Kazdopadne cert to vem. Je to hra a ta se musi vyvijet takze bych nelitoval ani toho casu straveneho v cvc ani tech jednotek pokud by byla nejaka opravdu pekna a zajimava odmena. a tim nemyslim temer neviditelne mece 1x1 jako posledne ale nejakou luxusni stavbu (klidne temer nic nedavajici) co by zaujala kazdeho navstevnika at se oddeli farmari od lidi co pro svuj cech opravdu neco udelali. neco napriklad velikostne odstupnovane podle poctu boju od mensiho pamatniku po giganticky valecny monument.
bohuzel rozdil mezi hraci bude porad markantni a lide s vysokymi VB budou vladnout zebricku protoze pokud mam cas farmit body v cvc tak mam cas i na utok na sousedy a taky na expedici. kdyz si vezmes ze 1 klik na vyber 80lvl ARCu v oceanu ti da 23490 cistych bodu tak nevim nevim jak to budou chtit lide dohanet. a ta propast bude jen narustat. a to nepocitam Fronte a toceni ukolu.
kdybych ted byl hrac co by se chtel prosadit v hodnoceni jednotlivcu tak zastavim cele mesto kasarnama, najdu si koutek v cvc vsech dob a nikdo na svete me nemuze zastavit. a tohle je vec co dokaze udelat uplne kazdy (pokud by opravdu chtel). ale povysovani VB uz takova sranda neni. musis mit pristup k lidem s vysokymi ARCy (pokud chces byt alespon trochu efektivni) a mit opravdu solidni denni prisun FB, cim vic tim lip. a jelikoz ten nejlepsi prisun FB je z premiovych budov typu svatyne tak je jasne ktera z tech alternativ je pro bezneho hrace snazsi. takze pokud chci byt nejlepsi tak ted je to jeste relativne jednoduche. s novym zebrickem uz tak moc ne.
na druhou stranu tim spousta lidi (vcetne me) usetri kotel casu pac farmareni v cvc bude naprosto zbytecna cinnost. a v cvc zustanou jen lide co budou chtit opravdu bojovat pro svuj cech i kdyz za to nic nebudou mit (jsem zvedavy kolik to pak bude lidi :)
Kazdopadne ja jsem pro. At se zase trochu zamota zebrickem a lide se pak treba budou vic snazit.
 

DeletedUser8847

Host
Lorde já myslím, že to je celkem dobrý nápad, ale podstata je jinde. Sám farmaření bodů také využívám, protože to dělají ostatní, protože nevím, co s vojskem a protože je to za současného nastavení nejsnadnější způsob jak přijít k bodům. Na druhé straně není asi ve hře nic nudnějšího než 15 minut klikat na bílý sektor, takže ty body jsou i trochu zasloužené (zároveň je nutné sektory doplnit vojskem).

Podstata je ale trochu jinde – za současného nastavení CvC je farmaření bodů asi tak jediné, k čemu jde CvC využít, protože k ničemu jinému už bohužel není. Jsem v CvC veterán a pamatuji epické bitvy za začátku CvC – koalice proti koalicím, krycí cechy, krycí útoky, štítování sektorů, diverzní akce, expediční sboryy posílané na ochranu spojenců, tajné dohody, diplomacie apod. Bohužel díky restrikcím (třeba lhůta přechodu mezi cechy, omezená možnost štítování atd.) a absenci nových map, je CvC polomrtvé a je dobré akorát tak pro farmaření.

Takže já bych primárně změnil CvC – znova bych ho otevřel, přidal nové mapy a zrušil restrikce. Myslím, že tím by se farmaření vyřešilo samo, protože by na ně v případě velkých válek prostě nebyl čas, suroviny ani nálada a navíc bodů by bylo dost z regulérních CvC bitev.
 

DeletedUser4749

Host
Já tuhle hru začal hrát před lety jako čistě budovatelskou strategii. Když CVC začalo, šel jsem do toho. Jenže po krátké době bylo jasné, že to je jen pro pár hráčů a cechů, jejichž ekonomika měst to unese. Podle mě to byla slepá ulička a zbytečnost, která do budovatelské strategie nepatří.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru