Nový bonus v krčmě přátel - dvoukolová bitva o město

DeletedUser13598

Host
na lvl 1 bys měl 1% šanci na umístění 1 jednotky v druhé vlně. na 10 lvl 5% na umístění 2, na 80 lvl 40% na umístění 8mi a dál by rostli jen procenta na šanci (třeba o +0,1 / lvl)

Jak dokážeš určit v kolik na tebe bude kdo útočit? Protože dle tvého návrhu usuzuji, že přesně víš jaký hráč bude na tebe v danou dobu útočit, aby jsi dokázal využít bonus z VB.

Co se týče bonusu z VB
1. Určování počtu obsazení pozic v 2. vlně, bych úplně vypustil, protože jak bylo zmíněno VB má nekonečno LVL tudíž potom by jsi musel určit hranici (LVL) do které by úroveň budovy omezovala počet pozic, jinak by mohlo dojít k převýšení počtu pozic.
2. Zařídit bonus tak, aby % šance na objevení 2. vlny nezávisel na umístění jednotek hráče, ale že by se vytvořila kopie 1. vlny

Krčma přátel
1. Rozhodně bych nedělil zvlášť časy a počet jednotek (co zmůžou 2 jednotky ve vyšších dobách?)
2. Co se počtu aktivovaných bonusů týče, tak bych udělal, že si hráč může přikoupit další pole za stříbrňáky místo Dia, a však částkou minimálně 250 000
 

Svatej

Legenda
Jak dokážeš určit v kolik na tebe bude kdo útočit? Protože dle tvého návrhu usuzuji, že přesně víš jaký hráč bude na tebe v danou dobu útočit, aby jsi dokázal využít bonus z VB.
? Proč bych něco takového vůbec řešil? A z čeho z toho co jsem napsal usuzuješ že něco takového vůbec řeším? (Neřeším ;) )
Nepíšu nic o počtu pokusů, jen o permanentní šanci - víc jako permanentní bonus z diovky než jako % šance na pár pokusů z krakena.
A BTW: Je to jenom PŘÍKLAD. :D detaily, pokud by to prošlo, by si stejně v německu upravily tak zvaně do huby.
(co zmůžou 2 jednotky ve vyšších dobách?)
Dost. :) Třeba pokud útočník jde proti tvé známé obranné armádě čistě jen s artilerií a pak ho překvapí 2 létající jednotky, které jeho artilerii a tuláky pošlou na věčnost.
 

DeletedUser13598

Host
to si mohl říct rovnou že ten nápad nechceš, 250k stříbrných je něco absurdního...

Zkoušel jsi to číst pozorněji? Asi těžko

2. Co se počtu aktivovaných bonusů týče, tak bych udělal, že si hráč může přikoupit další pole za stříbrňáky místo Dia, a však částkou minimálně 250 000

Trochu ti to rozpitvám, aby jsi snadněji pochopil
"Co se počtu aktivovaných bonusů týče" - jestli jsi někdy navštívil krčmu přátel po aktivaci bonusu, tak se zobrazí 2 pole 1. aktivní bonus 2. Pole k dokoupení (50 dia)
http://prntscr.com/odbvzn
"přikoupit další pole za stříbrňáky místo Dia" - jedná se o to 2. pole, možná tam mohlo být místo "místo" napsáno "nebo"
"a však částkou minimálně 250 000" - jsem uvedl jako příklad, když už zadavatel píše, že mu přetéká Krčma přátel stříbrňáky, tak proč ne takovou částku, přece by to nebylo "zadarmo" v rozmezí 0 - 50 000

1. Rozhodně bych nedělil zvlášť časy a počet jednotek (co zmůžou 2 jednotky ve vyšších dobách?)
Co se tohoto týče, když jsem to Mrtvejmagor rozepsal, tak to ani nelze udělat protože zvlášť jsou časy a zvlášť počet jednotek, bez toho aby si hráč musel dokoupit 2. pozici nemůže tento bonus využít.
 

DeletedUser13598

Host
Ty myslíš další pole v krmě?? Ale tady se bavíme o dalším poli pro obrannou armádu.. A jak ji zaktivovat... To druhé pole v krmě bych nechal za 50dia
Však to taky myslím. Aktivaci přes VB mi zrovna rozumné nepřijde (Další VB = další zabrané místo), ale aktivace v Krčmě půjde, nějak. A to 2 možnostmi:

1. Bude možnost aktivování bonusu 2. vlny a bonusu počtu jednotek ve vlně
I. bonus - aktivace 2. vlny na 8/16/24 h
II. bonus - počet jednotek v 2. vlně 2/4/6/8
2 bonusy 2 okna v krčmě 1. zadarmo, 2. za dia a samostatně je toto nepoužitelné

2. Bonusy budou spojeny a tím bude i vytvořena nová záložka na obranu
2 jedn. - 8/16/24 h
4 jedn. - 8/16/24 h
6 jedn. - 8/16/24 h
8 jedn. - 8/16/24 h
podobné sestavení jako záložka se zlatem, zásobami, tahem navíc a obchodníkem, což je z hlediska aktivace jednodušší.
 

dudasek

Znalec
v krčmě jdou zapnout 2(?) bonusy naráz...za dia....to by jsi mohl mít v obraně 16 lidí,nebo 3 vlnu?

když bych chtěl mít 2 lnu 24h a 8 jednotek musel bych aktivovat první vlnu za stříbrné pak jednotky za dia?
 

Mrtvejmagor

Veterán
v krčmě jdou zapnout 2(?) bonusy naráz...za dia....to by jsi mohl mít v obraně 16 lidí,nebo 3 vlnu?
když bych chtěl mít 2 lnu 24h a 8 jednotek musel bych aktivovat první vlnu za stříbrné pak jednotky za dia?
jo de tam zapnout druhé pole ale mám dojem že když tam máš vybrané např zrychlení stavby na 24h už nemůžeš dát zrychlení na 48h. Takže tady u té vlny by to fungovalo stejně
 

d arvit

Odborník
základní myšlenka je dobrá: možnost dosadit do obranné armády druhou vlnu (i když za mě ne kvůli obraně ale přesně z opačnýho důvodu, na takovou obranu by bylo zajímavý útočit)
provedení ani jednim ze způsobů mi ale nepřejde moc vhodný

1, v krčmě už je možnost obrany města - štít (kde je cena rozumně nastavená,tj. nejde udržet pernamentně ale zároveň jde zapnou dost často) který navíc funguje absolutně
něco méně účinného by muselo být znatelně levnější ale pořád by to byla zhruba 2 způsoby jedné věci = zbytečnost

2, přes VB, to zní zajímavě ale popravdě si to nedovedu představit v praxi, proč??
bonus VB na desátém lvl by nic neřešil a už vidim jak hráč, co si myslí že to potřebuje, tahá tohle jako jednu z prvních budov na vysoký lvl
vždyt kolik lidí má vytáhnutý deal nebo vasila - což jsou levný budovy a první základ obrany

i kdyby další VB měla tenhle bonus tak bych do ní nešel a na seznamu zvedání VB by se mi ukázala nejdřív za 10 let.

pokud si ale nějaká oběť častého drancování myslí že by ho zachránila budova na malém lvl tak mu iluze brát nebudu :p
 

dudasek

Znalec
nejlepší obrana je plánovaná výroba+výběr..ať si klidně útočí-vždyť rozumný hráč si musí spočítat,klik kostiček a fp ho stojí "neproniknutelná" obrana a stejně ho s pár elixíry a zapnutou krčmou nějaký naboostovaný bijec projede..ať si-když nic nejde ukrást krom baráčků škoda snažení-a těch pár medailí.co získá v PvP snadněji získá nějakým náhozem do cizích VB...sám útočím jen kvůli Himenži,AO a Krakenu(je mi líto přijít o šanci) a ztráty na sousedech nemívám,nebo jsou malé-alík mi dodá víc..a to nemám žádné vysoké lvl...
 

Dědeq

Znalec
1, v krčmě už je možnost obrany města - štít (kde je cena rozumně nastavená,tj. nejde udržet pernamentně ale zároveň jde zapnou dost často) který navíc funguje absolutně
něco méně účinného by muselo být znatelně levnější ale pořád by to byla zhruba 2 způsoby jedné věci = zbytečnost
Souhlas. Upravil jsem návrh cen, aby to dávalo lepší smysl.
Ano, byl by to druhý bonus na podobné téma, ale zároveň, a to se myslím si shodujeme, by to byl zábavný bonus, a tady domnívám se je hlavní tahák toho návrhu. Ostatně Podpora obránce a Štít města jsou také "2 způsoby jedné věci", takže je to vlastně třetí způsob jedné věci, čili tady problém nevidím.


nejlepší obrana je plánovaná výroba+výběr..ať si klidně útočí-vždyť rozumný hráč si musí spočítat,klik kostiček a fp ho stojí "neproniknutelná" obrana a stejně ho s pár elixíry a zapnutou krčmou nějaký naboostovaný bijec projede..ať si-když nic nejde ukrást krom baráčků škoda snažení-a těch pár medailí.co získá v PvP snadněji získá nějakým náhozem do cizích VB...sám útočím jen kvůli Himenži,AO a Krakenu(je mi líto přijít o šanci) a ztráty na sousedech nemívám,nebo jsou malé-alík mi dodá víc..a to nemám žádné vysoké lvl...
Ano, nejlepší obrana je pravidelný výběr. Háček může vzniknout v situaci, kdy na tebe jezdí třeba 15 lidí denně, protože nemáš žádnou obranu. Pak aby si člověk dával na sklizeň budíka, nebo, až ho během pár dní vychytá víc hráčů, potenciálně přijde o značnou část produkce. Jedná se o nejlepší obranu v situaci, kdy na tebe sousedé pořádají hromadné z/n/ájezdy.

Platí též, že nejlepší obrana je útok. Mám na svou dobu (budka) myslím spíš (pod)průměrnou obranu (ale vyšší jednotky z mapy, takže slabší útočníci s úlekem opouštějí bojiště). Ale mám poměrně vysoko bojovky a soused na mě zaútočí s bídou tak jednou za měsíc. Pokud to není nějaký zarytý hrdý lupič, který se nikdy nevzdá, většinou stačí útok mu okamžitě oplatit. Připadně ho jednou rabnout. V drtivé většině se už neukáže. Pokud ano, útočím na něj denně. Znám jenom jednoho, který to vydržel celé dva týdny a nepřestal, i když prohrál asi 40:20 na body (uloupené). Jedná se o nejlepší obranu v situaci, kdy tvoje město vzbuzuje respekt. Výhodou je, že nemusím v autobusu nebo v supermarketu rychle lovit telefon a zuřivě ťukat na paláce a farmy, jakmile mi zapípá budík, a přitom ani zde polovinu mého města nezabírají ohně.

Co se důvodu útoků týče, já třeba sousedy jedu kvůli Himeji. Promarněný bojový bonus z AO mě tedy skutečně nevzrušuje.
Co se PvP věže týče, tam jde dnes víc o prestiž než o medaile. Ale tam mezi běžnými sousedobijci stejně jednoznačně vyniknou aktivní hráči CvC, takže to je vedlejší.
 
Nahoru