Nový férový poměr (přátelé, sousedé)

Jaký by byl podle vás příplatek? (v %)

  • 10%

    Hlasy: 0 0,0%
  • 15%

    Hlasy: 0 0,0%
  • 20%

    Hlasy: 0 0,0%
  • 30%

    Hlasy: 0 0,0%
  • 40%

    Hlasy: 0 0,0%
  • 50%

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiný příplatek, vyjádřím se v komentářích

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    2

Daniel V.

Psavec
Současný stav: Existuje férový poměr 1:2,1:1 a 2:1 ale ten znevýhodňuje přijímače (hráče který nabídku přijme) který musí zaplatit 1 FB.
Nápad: Vytvořit poměr obchodu tak aby ten co nabídku přijímá taky s toho měl náhradu za ten 1 FB. Navrhuji vytvořit tzv. Férový poměr+ který by nahradil ten 1 FB. Např. Hráč A vytvoří nabídku která nabízí 100 dřeva za 50 ebenu a Hráč B nabídku přijme ale musí zaplatit 1 FB takže by nedostal 100 dřeva ale 105 dřeva. Zde tabulka

Nabízené zbožíNabízené zboží + příplatek za FB
11
1010
100105
10001050
Tento příplatek není úplně propracovaný (příplatek může být jakýkoliv, já jsem zvolil 5% z nabízeného zboží

Hledal jsem nápad zde na fóru: ANO, nenašel

Pozn. Placení 1FB je jen pro přátele a sousedy
 

DeletedUser

Host
Za mě zbytečně komplikující hru. Nedokážu si představit, že bych si jako nováček musel lámat hlavu s nějakými 1,05 při pouhém vyměňování zboží, kterého se dá dost rychle zajistit dostatečné množství. Celý převod 1 FB na 5 % zboží mi přijde celkem "broken". Jednou bude 1 FB mít cenu 0 zboží, jednou zase 50. Odkud se zboží bude brát? Z kasy hráče, nebo jej bude generovat systém? Hráč se 700 FB denně by si tedy mohl navíc vygenerovat až 35000 zboží denně jen přijímáním nabídek o větším objemu? Nenaruší to rovnováhu hry?
 

d arvit

Odborník
já zase negativní budu :p
jasné proti - ze 2 důvodů
1, výše zmíněné - už ted jsou surky ,,bezcenné" natolik že eventové budovy produkující hlavně suroviny nikoho netáhnou
2, je to blbost - řešit kdo je nebo neni zvýhodněný

když chci něco směnit tak obchoduji pouze 1:1 - nějaké rozlišování druhu surek dle dob platilo ve starých dobách, s nadbytkem v nových je úplně jedno jestli to je virtuál, oceán atd.. navíc od toho je cech

když něco chci nutně rychle a náhodou to je na trhu tak mě opravdu nezajímá jestli za přijetí zaplatim 1fb..

na celém obchodování mě štvou 2 věci
1, max. obchodovatelná částka zůstala na úrovni středověku - úplně bych zrušil strop když chci vyměnit 100k surek tak udělám takovou nabídku a nemusim dělat milion menších
2, nemůžu vyfiltrovat spamery na trhu co obsadí desítky stránek zbytečnýma nabídkama - to mě vždycky na dlouhou dobu odradí od používání trhu a místo toho používám cechovní vlákno - což mi přijde jako zbytečné znehodnocení funkce hry..
 
Naposledy upraveno:

Roginel

Komentátor
mno - PROTI .. nahrazovat 1 fp poplatkem za suroviny je sice šlechetné současný systém je vyhovující .. neměnil bych jej

taková poznámka pod čarou co si myslím ohledně "ferovému obchodu
Uměle vytvořený "ferový obchod" je pěkně vůči starším dobám nevýhodný .. snad jen při přechodu na rafinované zboží se dá říci, že poměr 1:2 je dá se říci férový .. jinak by se ten " ferový" poměr měl pohybovat v závislosti na epoše od 1: 1,3-1,5 ( berte cenu suroviny( rozdíl mince+kladívka) a zastavěnou plochu výroben)
Vůbec bych se naopak nebránil zvýšení hranic poměru od 4:1 - 1:4 .. ale předpokládám, že je to omezené na 2:1/1:2hlavně proto, aby se v obchodě tolik nekšeftovalo a bylo složitější někomu pomoci "rozmnožit suroviny", nebo jej nakopnout do začátku.
 
Nahoru