Oživení hry - minihra v krčme

chlastakov

Komentátor
Mám takový nápad, jak trochu oživit hru. V zásadě, nejde o nic, co by nebylo vidět už jinde. V zásadě, Zakoínač má Trpasličí poker, Star Wars má Pazaak atd. Ti co trochu více hrají ví, že tyto minihry hráče řasto baví více, než hlavní hra samotná. Sám jsem ve své době u nělterých strávil i hodiny denně, i když se mi hlavní příběh hrát zrovna nechtělo.

Současný stav:

Krčma slouží jen jako způsob, jak sbírat stříbrňáky a poskytuje možnost si za ně koupit bonus.

Nápad:

  • Lidé v krčmě by mezi sebou mohli hrát nějakou minihru. Nejjednodušší mě teď napadá nějaké karty stylu poker, black jack, ale určitě by šlo vymyslet něco specifického pro svět FoE.
  • Co by to bylo za hru bez sázek, žejo :) Určitě by šlo sázet stříbrňáky, ale třeba by prošly i jiné věci jako BV nebo mince ke starožitníkovi, byla by to docela sranda :)
  • Systém krčmy by se musel přepracovat, aby bylo vidět, kdo má zrovna krčmu otevřenou a účastní se hry. Člověk by tedy mohl reálně sedět jen v jedné krčmě, včetně té své a ne v několika zaráz, jak je to nyní. Když krčmu zavře, jeho sázka by propadla majiteli krčmy.
  • Majitel krčmy by se takto stal "pořadatelem hry". Bylo by tedy zajímavé spojit to i s vývojem krčmy. Malé krčmy by např. měly omezené sázky a jak krčma roste, majitel může pořádat zajímavější hry s většími sázkami a výhrami.
  • Výběr přátel hráče by už nebyl jen o počtu motivací, ale dávalo by smysl mít jako přátele lidi, se kterými chci hrát, což věřím byl původní záměr této funkce. Nyní hráči většinu lidí co mají v přátelích ani neznají.
  • Bylo by dobré, kdyby šlo spolu s krčmou otevřít i chat a mít tak možnost s hráči v krčme komunikovat. Pak by se z toho stala skutečná "partička s přáteli".

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru:

Ano
 

Pikolo

Komentátor
minihra už je v Aztécích a nejspíš budou různé další i v dalších osadách, tahle minihra mě baví
opatrné pro, pokud by ta minihra byla opravdu jednoduše udělaná, aby lidi nehráli foe jen kvůli ní, s chatem nesouhlasím
 

Daniel V.

Psavec
minihra už je v Aztécích a nejspíš budou různé další i v dalších osadách, tahle minihra mě baví
opatrné pro, pokud by ta minihra byla opravdu jednoduše udělaná, aby lidi nehráli foe jen kvůli ní, s chatem nesouhlasím
No, nevím jestli budou v jiných osadách. Ale proč s chatem nesouhlasíš? Kvůli tomu že už jeden chat je nebo nějaký jiný důvod?
 

d arvit

Odborník
proti - nepotřebuji další zbytečnou funkci hry - radši bych byl za aktualizování stávajících - prakticky každý nápad už dávno zastaral svou dobu a to včetně vetešníka..
 

Lord Org

Psavec
PROTI
Systém krčmy by se musel přepracovat, aby bylo vidět, kdo má zrovna krčmu otevřenou a účastní se hry. Člověk by tedy mohl reálně sedět jen v jedné krčmě,
Hlavní důvod je, že přepracovávat systém krčmy je možná z tvého pohledu třeba, ale nutně to nemusí znamenat, že je tak tomu i u naprosté většiny hráčů. Ale právě o tom, aby to tak bylo, by změny měly být.
A když o tom tak přemýšlím, jak bys chtěl zvyšovat úroveň krčmy? Nutně by to asi muselo záviset na počtu odehraných partií (v té souvislosti mi naprosto schází konkretizace té hry, ale to je jen poznámka), tudíž by se to stalo závislé na tom, kolik má hráč v přátelích lidí, co jsou ochotní u hry prosedět celé dny. Těch je ovšem omezený počet, přičemž každý by mohl sedět jen v jedné krčmě.
Celkově vzato nedomyšlené.
 

Smígl

Člen
musela by to být nějaká známá hra a jednoduchá co chápou všichni a opříadě by musela být vysvětlený princip hry a pravidla
 

PavelKT

Komentátor
Proti
Samotná hra je už tak dost náročná - kdo ji hraje naplno - stráví u toho hodně času ...
asi nehraješ moc dlouho - myslím že po sedmi / osmi letech už k tomu nebudeš chtít přidávat další a další minihry :)
všem dlouholetým hráčům jde spíše o doladění a zjednodušení všech aspektů hry jako takové - a když už nějaké oživení - tak ne na úkor dalšího ztížení hry ...
 

Svatej

Legenda
Mám takový nápad, jak trochu oživit hru. V zásadě, nejde o nic, co by nebylo vidět už jinde. V zásadě, Zakoínač má Trpasličí poker, Star Wars má Pazaak atd.
A FoE má tématické osady, expedici, CB, CvC krčma... to všechno jsou minihry které byly v průběhu času přilepeny. "hlavní hra" je to co vidíš v hlavním městě.

  • Systém krčmy by se musel přepracovat, aby bylo vidět, kdo má zrovna krčmu otevřenou a účastní se hry. Člověk by tedy mohl reálně sedět jen v jedné krčmě, včetně té své a ne v několika zaráz, jak je to nyní. Když krčmu zavře, jeho sázka by propadla majiteli krčmy.
Aha, nechci předělávku krčmy. A už vůbec nechci indikátor, kdo je zrovna aktivní!
PROTI
 

Smígl

Člen
ano ve foe je toho dost co dělat ale když už nemáš nic dělat tak je nuda a tady to by šlo hrát furt, nepředělával bych krčmu jen bych tam přidal stůl s pokerem nebo nějakou další minihrou kde by jsi mohl sázet stříbrňáky a mohl bys vyhrávat, mohlo by hrát až 156 hráčů, poker mi přijde jako nejlepší hra, dal bych tam klasickej poker texas holdem
 
Nahoru