Oživení hry - minihra v krčme

chlastakov

Komentátor
proti - nepotřebuji další zbytečnou funkci hry - radši bych byl za aktualizování stávajících - prakticky každý nápad už dávno zastaral svou dobu a to včetně vetešníka..

Souhlasím s tebou, že by bylo fajn dodělat jiné věci, nicméně o spoustě z nich se už ví dlouho a nějak se k tomu zrovna nemají. Na druhou stranu, když mám nápad, který by mohl hru oživit, proč se o něj nepodělit? Ve hře bude stále co k vylepšování a oporavování, to je prostě nekonečný boj. To přece neznamená, že by se do ní měly přestat přidávat nové věci. A to že tobě zrovna ty minihru nevyužiješ je ok, nikdo tě nebude nutit ji hrát :)

PROTI

Hlavní důvod je, že přepracovávat systém krčmy je možná z tvého pohledu třeba, ale nutně to nemusí znamenat, že je tak tomu i u naprosté většiny hráčů. Ale právě o tom, aby to tak bylo, by změny měly být.
A když o tom tak přemýšlím, jak bys chtěl zvyšovat úroveň krčmy? Nutně by to asi muselo záviset na počtu odehraných partií (v té souvislosti mi naprosto schází konkretizace té hry, ale to je jen poznámka), tudíž by se to stalo závislé na tom, kolik má hráč v přátelích lidí, co jsou ochotní u hry prosedět celé dny. Těch je ovšem omezený počet, přičemž každý by mohl sedět jen v jedné krčmě.
Celkově vzato nedomyšlené.

  1. Šlo mi o to, že nyní krčma slouží jen jako budovu, kde semtam vlezeš abys posbíral mince a ty mohl později využít pro bonusy. Takto by získala další využití a kvůli té minihře by se muselo nějak zařídit, že nebudeš dřepět ve více krčmách najednou. Ale já uvažuju jako programátor, tak je v pořádku, že uvažuješ jinak a máš k tomu svůj komentář :)
  2. Ǔroveň krčmy se zvyšuje už nyní tím, jak dokupuješ stůl, židle atd. Nechtěl jsem vymýšlet nějaký nový systém.
  3. Nedomyšlena je jen ta minihra, neboť trochu doufám, že by se toho výojáři Inno mohli chytnout a vymyslet něco specifikého pro svět FoE, ne jen tupý poker. Klidně se toho ale může chytit někdo jiný v tomto vláknu a s něčím přijít :)
 

chlastakov

Komentátor
Jen mi přijde že se teď hodně lidí snaží z foe udělat něco jako dopisovací centrum, hra samotná by podle mě měla být na prvním místě

S tím naprosto nesouhlasím. Tahle hra je o komunitě, lidech v cehu a vazbách mezi nimi. Pokud chceš jen navyšovat město, nikdo ti nebrání a nenutí tě účastnit se něčeho, co nechceš. Na druhou stranu, a určitě nebudu sám, mě na hře baví právě ta interakci s dalšími lidma, být součástí nějakého kolektivu a kdybych měl jen tupě klikat, už hru dávno nehraju.
 

chlastakov

Komentátor
A FoE má tématické osady, expedici, CB, CvC krčma... to všechno jsou minihry které byly v průběhu času přilepeny. "hlavní hra" je to co vidíš v hlavním městě.


Aha, nechci předělávku krčmy. A už vůbec nechci indikátor, kdo je zrovna aktivní!
PROTI

Chápu odpor některých k tomu indikátoru aktivity, nicméně tohle nebylo navrhováno. Šlo čistě jen o to vědět "teď jsem zrovna u (karetní) hry, tedy mám otevřenou tvoji krčmu a chci hrát, nikoliv globální indikátor aktivitu, proti tomu sjem také :)
 

chlastakov

Komentátor
ano ve foe je toho dost co dělat ale když už nemáš nic dělat tak je nuda a tady to by šlo hrát furt, nepředělával bych krčmu jen bych tam přidal stůl s pokerem nebo nějakou další minihrou kde by jsi mohl sázet stříbrňáky a mohl bys vyhrávat, mohlo by hrát až 156 hráčů, poker mi přijde jako nejlepší hra, dal bych tam klasickej poker texas holdem

Předělávat je možná silné slovo. Beru to jako programátor, který vidí důsledky toho, co by to obnášelo. Lepší by bylo napsat pozměnit princip fungování krčmy :)
 

ladacert

Psavec
Jediné co mě napadá se sázením na téma foe.Tak třeba že by si hráči mohli sázet na umístění cechů v žebříčku,kdo jaký cech bude mít počet prestiže po přepočtu v žebříčku,kolik bude přebraných hexů v cvc po přepočtě celkově ve všech dobách či v určitý dobách atd.Ale bylo by to omezený na maximální počet střibrnáků a sázek aby nedošlo k podvádění že se cechy domluví či tak podobně a i tak by to šlo odrbat. :D
 
Nahoru