Obrana města

DeletedUser711

Host
Obrana města je v současné době dle mého názoru na ubohé až demotivující úrovni. Cvičená opička by to snad zahrála lépe než nynější UI !!!
Já tuto hru hraju hlavně kvůli bojům, ale když sleduju bitvu ze záznamu, nevím jestli mám plakat nebo se smát. Napadají mě 3 základní věci, které by situaci zlepšily.

1. Tuláci: Pokud je UI nastavená primárně útočit na tuláky, dal bych obránci možnost postavit 2 obranné řady (podobně jako při expedici)!

2. Výbuchy: Pokud obranné jednotky postupují proti jednotkám s poškozením na více dlaždic, měly by se snažit rozptýlit a ne se seskupovat k hromadné sebevraždě!

3. Rozpoznání hrozby: Obranné jednotky by neměly primárně útočit na cíle, ktré je z podstaty nemohou poškodit!
př.: Útočník disponuje dvěma střeleckýma jednotkama, zbytek je dělostřelectvo bez možnosti útoku na letecké cíle. Obrana je složena puze z leteckých jednotek, které tvrdošíjně zbytečně pálí na děla, která je nemůžou ohrozit. 8 leteckých jednotek je tak bez námahy eliminováno již zmiňovanýma střeleckýma jednotkama!

PS: Nepište mi tu řeči o rabování, to mě nezajímá! Jde mi o vyváženější soubojový systém. To, že je něco v nepořádku svědčí i fakt, že velká část hráčů na obranu rezignuje a vůbec ji nestaví!!! Je to škoda!!! :(
 
4. obranné jednotky by měly umírat stejně jako jednotky útočníka v tom případě..pokud ti jde o vyvážený soubojový systém :D
za mě NE. řešilo se to tu už několikrát mimochodem
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Pokud je UI nastavená primárně útočit na tuláky, dal bych obránci možnost postavit 2 obranné řady (podobně jako při expedici)!... ... 2. Výbuchy: Pokud obranné jednotky postupují proti jednotkám s poškozením na více dlaždic, měly by se snažit rozptýlit a ne se seskupovat k hromadné sebevraždě!... ...3. Rozpoznání hrozby: Obranné jednotky by neměly primárně útočit na cíle, ktré je z podstaty nemohou poškodit!

Tohle téma už tu proběhlo tolikrát, že se mi zdá skoro zbytečné na to reagovat, ale jsem líný hledat předchozí diskuse. Částečně zajímavý je ten nápad s dvojitou vlnou obrany. Budiž. Pokud by její nasazení něco stálo nebo to bylo něčím komplikované. Třeba platbou v krčmě.

To ostatní implikuje neporazitelnost armády. Když bude mít někdo 500 obranný bonus města a AI obrany vytuněnou k dokonalosti, tak rovnou zabal svoje snahy o dobývání sousedů.

I když to chápu tak, že tobě ani tak nevadí, že můžeš snadno vyrabovat sousedy, tobě vadí, že se někdo dostane k tobě, že? :)
 

peepee77

Veterán
Jako taky bych byl pro nějaký zlepšení obrany. Osobně rád nabírám body na sousedech a když tam mají 2 kopí nebo vlajkonoše tak nenaberu nic. A věřím, že spousta jich tu obranu nemá právě proto, že si říkají, že když jim tím stejně projdou tak proč to tam nechávat na body.
 
já jsem teda jen v sou zatím, ale ze zkušeností vím, že jsou takoví co to opravdu neumí :D samozřejmě i takoví co to tam dají schválně, ale ti mně jako útočníkovi a zloději spíš pomáhají než škodí :D Pro mě je pak snažší a levnější někoho takového okrást. Za mě spíš takové obrany vítám :D protože co si budem namlouvat...ty body do žebříčku co získám u všech sousedů za 1 den se dají získat v CVC za pár minut
 

DeletedUser711

Host
4. obranné jednotky by měly umírat stejně jako jednotky útočníka v tom případě..pokud ti jde o vyvážený soubojový systém :D
za mě NE. řešilo se to tu už několikrát mimochodem
Řešilo, ale nevyřešilo!!!
V tomto systému je umírání jednotek obránce nesmysl a s vyvážením soubojového systému vůbec nesouvisí.
 

DeletedUser711

Host
Tohle téma už tu proběhlo tolikrát, že se mi zdá skoro zbytečné na to reagovat, ale jsem líný hledat předchozí diskuse. Částečně zajímavý je ten nápad s dvojitou vlnou obrany. Budiž. Pokud by její nasazení něco stálo nebo to bylo něčím komplikované. Třeba platbou v krčmě.

To ostatní implikuje neporazitelnost armády. Když bude mít někdo 500 obranný bonus města a AI obrany vytuněnou k dokonalosti, tak rovnou zabal svoje snahy o dobývání sousedů.

I když to chápu tak, že tobě ani tak nevadí, že můžeš snadno vyrabovat sousedy, tobě vadí, že se někdo dostane k tobě, že? :)

Boj v této hře je pro mě priorita, provedl jsem stovky útoků a dobýt město souseda je v drtivé většině až příliš snadné (nuda). Rád taky přemýšlím jak zorganizovat obranu, ale sledovat pak ty brutální chyby UI je frustrující. Jde mi jen o potěšení ze hry, žebříčky a rabování mě fakt nezajímají! :rolleyes:
 
Řešilo, ale nevyřešilo!!!
V tomto systému je umírání jednotek obránce nesmysl a s vyvážením soubojového systému vůbec nesouvisí.

Nevyřešilo, protože to nenašlo podporu a nenajde ji to ani teď si troufám odhadnout.
Jako sorry, ale to co píšeš je nesmysl, pokud nebudou rovné podmínky pro obě strany a nebudou umírat jednotky na obou stranách stejně, tak nikdy nepujde o vyvážený soubojový systém, ale vždycky pujde jen o nějakou formu toho systému, co teď existuje. Podle mě jediné o co ti jde v tvém návrhu je to, aby tě nikdo nemohl porazit, protože tě frustruje, žes prohrál.
A poprosil bych odpusť si příště ty vykřičníky když mi něco adresuješ..já na tebe taky neřvu ;) Hulákáním svůj názor určitě neprosadíš
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Boj v této hře je pro mě priorita, provedl jsem stovky útoků a dobýt město souseda je v drtivé většině až příliš snadné (nuda). Rád taky přemýšlím jak zorganizovat obranu, ale sledovat pak ty brutální chyby UI je frustrující. Jde mi jen o potěšení ze hry, žebříčky a rabování mě fakt nezajímají!
Jo, já to beru. Ale, a teď to nemyslím nijak zle, to sis pro tenhle účel nevybral zrovna nejvhodnější hru...
 
Nahoru