Obrana

  • Zakladatel vlákna DeletedUser16379
  • Vytvořeno

DeletedUser16379

Host
Za několik posledních let přibylo několik velkolepek které podporují útok a i díky eventum není problem pro hrače během krátké chvíle dosahnout silneho útoku. Ale to nenahráva cechum které mají pracně dobyté uzemí protože obrany hexů zůstávají řadu let na mizerných par %. Navíc když je možnost nenačíst mapu a jen mačkat automat. Jestli by nestálo nějak navýšit aspoň % do obran hexu. Nebo by se určitě našla jiná řešení aby cechy měli více možností jak uhlídat svoje uzemí.
 

Dědeq

Znalec
Nápad to asi není špatný, resp. není neopodstatněný, ale jelikož mají všechny cechy stejné podmínky, tak podpora obrany by měla za výsledek jenom pomalejší boje, čili by to bylo víceméně neutrální. Co jsem si ale všiml, tak poměrně málo cechů mimo topku podporuje u svých členů stavbu a levlení observatoří, vasilů, dealů... Což je docela dobrý způsob, jak obranu podpořit už dnes, nebo není?
 

Svatej

Legenda
fmash- Ne tak úplně, vzhledem k tomu jak je to celé nastavené a vzhledem k existenci maximální capy na obranný bonus sektoru, tak to většinou vyůstí jen v posunutí hranice obranných bonusů.

A to je vlastně i můj názor k nápadu - je to super ale je to zbytečné, když maximální obrana na velitelství je 75% a maximum na sektoru je 50%.
Pokud by došlo ke zrušení maximálního limitu obrany, tak to teprve bude dávat smysl.
 

DeletedUser12887

Host
Jj jenže by ten limit maximální zároveň znemožnil slabším hráčům něco získat.

Vzorec je v sekci 7 mám dojem CvC
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser16379

Host
dobre ale ten vzorec se promitne od nejsilnejsi doby. A pro hrace co jsou Soucastnosti a dale tak 75% a 50 % neni vubec nic. A tim ze by se zrusily treba ty limity tak treba v ranym by to bylo porad tech 20-75 % . A nebo udelat to ze kdyz cech utoci na jinej cech kterej ma treba 20 hexu aby ho obleh stal treba polovinu toho co napadeneho. Protoze cechy ktere maji v kazde dobe kolem 20 hexu a 1 jedinec se rozhodne se za neco mstit nebo hodit body, za obleh ktery ho nic nestoji a jeden hex sam udela za par minut me neprijde uplne ferovej/ Kazi to hru.
 

DeletedUser12887

Host
Není to fér to je fakt.
Stejně jako když bude hrát cech co má 100.000 jednotek a 20 hráčů, jenže v jednom cechu bude hráč co čeká na jednotky třeba půl roku a v druhém je tvoří několik let.
Silnější ale nemusí právě vítězit stačí když bude 40 slabších a ani tolik potřeba není.
Protože ze zkušenosti vím že většinou se slabší podceňují nicméně pochopitelně silnější nakonec když mu rupnou nervy zvítězí.

Obrana jako taková dneska pomalu už ztratila smysl stačí dobýt strategické sektory a není potřeba už vůbec nic kromě aktivního hráče.
Jinak samozřejmě čím víc sektorů tím vyšší náklady na obranu území a to už záleží pak jestli někdo odolá výpadům náhodných bojovníků..

Nicméně spravedlivost se v tomhle směru hledá hodně těžko

Platí to jak tady ve hře tak bohužel i v reálném životě.

Co se toho vzorce tyče je asi trochu staršího data mezitím se podmínky změnily nicméně princip je stále stejný..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser16379

Host
Není to fér to je fakt.
Stejně jako když bude hrát cech co má 100.000 jednotek a 20 hráčů, jenže v jednom cechu bude hráč co čeká na jednotky třeba půl roku a v druhém je tvoří několik let.
Silnější ale nemusí právě vítězit stačí když bude 40 slabších a ani tolik potřeba není.
Protože ze zkušenosti vím že většinou se slabší podceňují nicméně pochopitelně silnější nakonec když mu rupnou nervy zvítězí.

Obrana jako taková dneska pomalu už ztratila smysl stačí dobýt strategické sektory a není potřeba už vůbec nic kromě aktivního hráče.
Jinak samozřejmě čím víc sektorů tím vyšší náklady na obranu území a to už záleží pak jestli někdo odolá výpadům náhodných bojovníků..

Nicméně spravedlivost se v tomhle směru hledá hodně těžko

Platí to jak tady ve hře tak bohužel i v reálném životě.

To ano, ale vracim se na zacatek k tomu co jsem psal ze jsou nove Velkolepky na podporu utoku ale % na obranu jsou jiz nekolik let na stejne urovni takze pro bojovniky jsou to aktualne smesne procenta. Pokud ma hrac utok 300/130 tak pro neho 50 nebo 75^ vubec nic neni. Pokud by se zrusily ty limity tak v nizkych dobach by se temer nic nemenilo a ve vsech erach dolu by ty procenta byli vetsi. Pri techto % ktere maji hraci a obrany je velky rozdil nez tomu bylo kdyz sem zacal hrat pred 3 lety.
 

DeletedUser12887

Host
Jj to právě nikdo nezměnil protože podle mě se úplně zapomnělo na to že existují CvC.
Takže to jede podle vzorce z hlediska hry několik let zpátky tím pádem asi doba moderní či která a od té doby se spíš vymyslelo html5 a vyjednávání než to jestli updatovat třeba CvC a obranu.
Což je pouze moje domněnka ale vzhledem k tomu že s tím nikdo nic neudělal nemám důvod se domnívat, že je tomu jinak.

Další věc ze vlastně taková revoluční změna přišla až v době budoucnost a stavba Arc, kdy se úplně prekopal systém hry a následně teda ledová a oceánska budoucnost kdy se udělala možnost prakticky nulové obrany z hlediska toho že bylo možné nasadit kopiniky do obran což jsou jednotky doby bronzové s bonusem nula.

Tady pak dejme tomu jedina možnost jak to pochopit je ta že se zavedl nový svět, kde jedou hráči od začátku nicméně ten problém bude stále stejný a prodleva mezi updatem CvC a novým světem stejně stále je několik let.

Nicméně právě i na novém světě není možnost hrát dobu všechny veky pokud vím aspoň z počátku , žádná mapa aspoň předpokládám pro kopiniky není takže vlastně postrádám smysl i toho jestli se nad tím někdo zamýšlel kromě Tebe. Vzhledem k tomu že podle původních pravidel byla první doba CvC doba železná a tím pádem bonus 25% na velitelství a na okolních sektorech nula.

No až první kopinik na třeba Fel dranghyr projde až do doby všechny éry, což by měla být ledová budoucnost a bude ten cech mít už určitě dost silnou sílu cechu, která hodí těch 75 % a bude stačit vlastně 8x8 kopiniku a budou mít obranu 75% na velitelstvi třeba to někdo změní
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
Je vidět, že máš na CvC o několik úrovní poučenější pohled, než já, takže nepolemizuju.
Každopádně co se mých skromných zkušeností týče, tak jsem získal dojem, že CvC je prakticky válka majetků. Zdražující se další hexy jsou úžasný inhibitor nekonečné rozpínavosti velkých cechů a vzhledem k možná stovkám až tisícům existujících cechů a faktické rozloze map (které jsou vlastně docela malé) se tak jistá "spravedlnost" možná koná. Nejsilnější neovládne všechno, protože ozobat ho mohou i malé myši (zabrání ztraceného sektoru je drahé atd.). Strategie, politika, opatrnost, spousta zajímavých elementů je tak ve hře a dělá z toho něco velmi zajímavého a možná nečekaného.
Samozřejmě proti záškodníkům se těžko bojuje, ale zase to funguje jako příroda. Když se mi někdo mstí, dostanou příležitost i ti dosud zanedbatelní mrňousové, kteří si dosud netroufli, ale nejednou jsou tam bílé hexy...
 
Nahoru