Obrana

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
Chtěl jsem se zeptat, jestli by nešla alespoň trochu zvýšit inteligence počítače při obraně? Dnes se mi stalo, že jsem prohrál proti slabšímu soupeři, jen díky tomu, že počítač nechal jednu jednotku 6 kol stát bez jakékoliv akce, s další se pohyboval pouze mezi dvěma body( z bodu A šel na bod B, další kolo se vrátil zpět na bod A a v dalším zase zpět na bod B a takto celý boj), s ostatními jednotkami nejdříve přešel do horní části mapy i když většina soupeřovi armády se nacházela ve spodní části mapy. Nepřijde mi příliš normální, aby útočník se 4 lučištníky a 4 balistami z doby kamenné přišel o jednoho lučištníka a moje armáda ve složení 4 těžkooděnci, 3 koně a 1 kopiník (vše z raného středověku) vymřeli komplet.
Nemyslím si, že by bylo nutné aby počítač při obraně hrál jako bůh, ale nemusel by hrát jako retardovaný imbecil. :)
 

DeletedUser2059

Host
Tady se musí postupovat opatrně, nechcem zavést umělou inteligenci, by si pak vypocitala všechny možnosti a stala by se bohem jak říkáš. To, že je obrana tupá je mezi hráči obecně známý fakt, žel nyní s tím nic nenaděláme.
 

DeletedUser

Host
Plně Vás chápu, nicméně zakázání využití vyčkávací akce při obraně u jednotek bojujících na blízko popřípadě opakované poskakování mezi dvěma stejnými políčky by jeho inteligenci moc nezvedlo a úroveň obrany by to určitě posílilo :). pokud se však nedá, tak se nedá :) děkuji za čas a snahu :)
 

Thesseus

Znalec
Tyhle minimální úpravy by asi neuškodili, jinak ale není na zase tak špatné úrovni. Jen někdy se chová trochu hloupě. Kdo to zažil dřív, tak ví, že se udělal velký krok vpřed :) A že i to vyčkávání je někdy lepší než hurá útoky co bývali dříve.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru