Obranná armáda

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser9061

Host
Zdravím, ...

Mě tak klepe dohlavy, že když hráč v obraně nemá žádné jednotky, tak při napadení tam jsou 2 kopiiníci.
Kopiiník je z doby bronzové, a tak mě napadlo, že by tam každý měl mít lehkou jednotku, doby ve které je.
Jelikož, když na takovéto hráče zaútočíte, tak se Vám přičte cca 216bodů. Kdyby např. v koloniální době byli rangerové, tak se Vám bodů přičte o mnoho více.
Informačně:
DOBA BRONZOVÁ - kopiiník
DOBA ŽELEZNÁ - voják
RANÝ STŘEDOVĚK - žoldák
VRCHOLNÝ STŘEDOVĚK - berserk
POZDNÍ STŘEDOVĚK - válečník s obroučeným mečem
KOLONIÁLNÍ DOBA - ranger
PRŮMYSLOVÝ VĚK - jaeger
DOBA POKROKU - branec

PS: za případné překlepy se omlouvám, ... :)
 

DeletedUser

Host
No...a to je přesně ten důvod proč si někteří do obrany nic nedávají...aby útočníkovi dali co nejmíň bodů a tím mu vlastně nepomáhali...
 

DeletedUser9061

Host
Právě proto jsem to zde zavedl, jelikož i tak to útočníkovi moc nepomůže, ale nedostane 216 bodů, ale třeba 1000 bodů apod.
Že si takto ostatní nechávají bez armády, kdyby to takto měli všichni: jaký význam by měli Pvp věže ???
 

DeletedUser

Host
To je způsob jak útočníkovi znechutit útoky na něj...
Taky mám takový sousedy...je to jejich způsob hry...proč jim vnucovat tvůj ???
 

DeletedUser9061

Host
Já jim nic nevnucuji !!!
Myslím, že když by tam byla LEHKÁ JEDNOTKA z každé doby, tak nám to moc nepomůže, ale jak se říká: "Každý bod se počítá."
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Přesně jak říkáš i každý bod navíc se počítá...a vedlo by to k tomu že by sis tito hráči postavili kasárna kopiníků a do obrany šoupli jen jednoho...a měl bys bodů ještě míň...

Jinak ti řeknu...jsi dost chytrý...takže zapoj mozkové buňky a vymysli způsob jak využít toho že v obraně mají jen ty dva kopiníky...já toho využívám...
 

DeletedUser9061

Host
Nj, plenění, neporaní se ti vojsko - toto já beru, ale plenění beru jako náhradu za ztráty na vojsku, jedu hlavně PvP o medaile.
Když se to tu nikomu nelíbí, OK. každý máme právo na to, aby jsme zde zadali své návrhy, ikdyž nesmyslné.

Když mám konečně fórum aktivované, přesto, že mám cca 2 měsíce založené, tak toho využiji a zabrousím dál. Pokusím se vymyslet také tedy něco, co bude prospěšné :)
 

Thesseus

Znalec
Pokud bude hráč chtít, tak si stejně postaví praky a dá si tam jednoho.
Já, když má někdo dva kopiníky, rabuji. když má pořádnou obranu, tak ne. Ať si každý vybere sám :)
 

DeletedUser6769

Host
Nevýznamné. Zbytečné. Způsob jak sabotovat útok se vždy najde - např. tím jedním práčetem, jejich kasárna jsou dost malá, aby se dala vecpat do jakéhokoliv města. Nebo tam dát jen jednoho tuláka, to má určitě taky každý. Ať už nepřiřazeného, nebo ze skrýše. Taky řešit jestli dostanu 216 nebo 1000, když na první místo ve věži potřebuju milióny (doslova) bodů, pak je to fakt buřt. Náskok prvních pozic spočívá v tom, že si mohou s max. útočnými bonusy dovolit útočit na více lidí, než já. Tím získají denně tisíce bodů navíc... a ty body za ty dva kopijníky, nebo i kdyby ty lehké jednotky, mají taky, určitě někoho nevynechají jen proto, že nemá armádu.
 

DeletedUser6769

Host
A já vím jak, ale když to nechceš říct, nebudu to prozrazovat. :) Já jsem na využití tvým způsobem líný, pokud myslíš to co já. :)
 

DeletedUser10263

Host
Někdo tady píše, že si nedávají obranu, aby útočníkovi dali co nejmíň bodů. To mi přijde stejné jako: málo prodáváme, tak to zdražíme, ať víc vyděláme". Tuhle logiku nepochopim. Nebudu rozebírat dobu, nejsem tak daleko, jako vy, ale právě že lidi, kteří útočí jen na města bez obrany, nebo s min. obranou, nebo nižší doby, tak vyhrávají PvP. Proč? Já hraju fér, já na 3000 bodů nepotřebuju 15 bojů, ale jeden, jenže oni o jednotky nepřijdou, já ano a při čtyřech hodinách na jednotku můžu vyhrát kolik fér bitev? A kolik oni proti dvoum kopijníkům? A argument, že proti támhletomu a a támhletomu stejně nemám šanci, tak že je obrana zbytečná.... tak mu to dám zadarmo, aby mohl vyplenit ještě 50 dalších? No to snad ne.
Takže se můžu snažit jak chci, ale proti takovým nemám šanci. Přijde vám to fér, že takovýhle "hrdinové" vyhrajou PvP? Takže co mám dělat, být jako oni? Je to jen hra, ale to mi hrdost nedovolí. Co takhle při útoku na město bez obrany a při útoku na jednotky nižší o řekněme dvě doby a více by nebyly žádný body? :mad:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6769

Host
Nějak nechápu o co přesně ti jde. Silnější hráči, myslím hráči s vyspělejšími jednotkami, bojují na jiné věži než ty, takže ti nijak nekonkurují v získávání medailí v tvé věži. A pokud mají jednotky jako ty, pak nevidím problém - mají stejné podmínky jako ty a mohou porazit stejné armády jako ty. A pokud s nimi útočí jen na města bez obrany, tak mají jen 216b za jeden útok, což jak píšeš, je mnohem méně, než ty.
A není to 'málo vyděláváme, tak zdražíme, ať vyděláme'... je to spíše 'stejně nám pořád rozbíjejí výlohu a berou si co chtějí, tak ji nebudeme zbytečně zasklívat a zboží budeme schovávat na noc v trezoru' nebo něco takového. Navíc to, že mi denně decimují armádu a rabují budovy, které nestíhám vybrat, jim ještě navíc pomáhám získat víc medailí z věže. To ti nic nepřipomíná? 'hele, kradou nám marmeládu, dáme jim i kasu a dnešní tržbu'
Navíc, pokud jsi v té nižší době, jak píšeš, tak si se asi nesetkal s tímto jevem - u pokročilejších hráčů vypadají nejpokročilejší věže asi tak, že je tam stránek hráčů a prvních příček nejde s body pod 2 milióny.. Nulová šance je předběhnout, zato ostatní, starší věže jsou prázdné, protože v té době už nikdo není. Proto ti šikovnější si postaví kasárna starých jednotek a dobývají s nimi města bez obrany - sice mají jen 216 bodů za boj, ale zato se o věž dělí jen s pár lidmi. Nebo ji mají pro sebe. Jen je za to míň medailí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3139

Host
Tohle je věčné téma a každý na to má svůj pohled. Mně je například úplně jedno, jestli obrana je, nebo není. Prostě jednou denně obejdu sousedy, zabojuji si a posbírám body do věže. Tohle je současný stav podle platných pravidel hry a s tím se nedá nic dělat.
Situace by ale byla jiná, pokud bych měl možnost do pravidel zasáhnout a změnit. Pak bych se to snažil trošku přiblížit k reálu, kde každý stát má armádu, nebo alespoň třeba ,,švýcarskou gardu". Takže já bych navrhoval, aby v každém městě muselo být stabilně alespoň 6 jednotek armády (aby se daly dělat změny bez rizika napadení oslabené army zrovna v průběhu výměny). Druhá podmínka by byla, že tyto obranné jednotky by nemohly být ze starší doby, než o dvě doby, než ve které právě jsi (jseš v moderní, tak jednotky by mohly být z moderny, pokroku či průmyslu). Taky jsem neslyšel o státu, který je rozvinutý a má armádu prakovníků a katapultů.
Pokud by tyto podmínky splněny nebyly, tak bych povolil rabování bez časového limitu, to znamená, že bych se u hráče usadil, porazil mu army, sebral suroviny a tak dokola, dokud by mu ve městě něco zbývalo. Oni ty dvě kopí jsou i u hráčů, kteří nejsou na konci tabulky hráčů, ale co mají třeba 2M bodů a dělají to na čistě základě toho, aby je soupeř nedohonil.
Tento systém bych ale nezavedl pro všechny, ale asi tak od vrcholného středověku. Ten by byl první dobou, kde by to platilo, aby si ti ,,začínající" ve hře mohli zvyknout a rozkoukat.
 

DeletedUser2298

Host
Jipi - rozšířím ti obzory... Zkus si zjistit stav armády a obranných kapacit Lichtenštejnska, Andorry, Monaca, Vatikánu ( ta Švýcarská garda jsou de facto dva kopinicí :)) ) a dalších podobných státečků.. odpovídají tak malému nerozvinutému městu okolo velkých rozvinutých.. a oni prostě ani NEMAJÍ kapacity na to mít opravdu efektivní a účinnou obranu, ani zdroje si ji třeba vydržovat žoldnéřským způsobem - a proto je i řešením na ni rezignovat a mít přátelské vztahy se sousedy ( nebo zamykat - vybírat zboží do trezoru aby nikdo nečoroval, jak již bylo zmíněno výše)
 

Kayro

Znalec
Pokud bys to prenesl do realneho sveta tak by to spis vypadalo tak ze by USA utocily na sve sousedy a delaly by "poradek" ve svete ale pokud by je nekdo napadl tak by daly do obrany par indianu nekde z rezervace.
 

DeletedUser5384

Host
Kayro: S tím naprosto souhlasím, je mi jedno,když zarputilí pacifisti obranu nestavěj, ale pokud někdo aktivně bojuje a přitom je doma bez obrany, je to dost trapný. I když chápu,že pro takový lidi tady ve hře dost efektivní.
 

DeletedUser2298

Host
V aktuálním stavu ( což se třeba za cca týden změní) mám třeba na Cirgardu taky jen kopiníka jako domobranu ( jen jednoho!! přece nebudu dávat o 108 bodů víc :) ) a taky sem tam proběhnu pár sousedů... Je to ale z toho důvodu, že pokud tam byla i normální obrana posledního věku - a střídaná ( dělostřelectvo - tanky - kombinace apod.) tak výsledek pro pravidelně útočící byl jedna poškrábaná jednotka... několik desítek tisíc bodů.. a pokud jsem nehlídal výrobu tak i nějaký ten "zákusek".. A tak se mnozí hráči prostě rozhodnou... že jediné co se u nich dá získat je 108(216) bodů a pokud si nedají pozor tak i "zákusek"... A považuju to za naprosto legitimní a OK způsob hraní... ;-)
 

DeletedUser10263

Host
Highlander, myslím hráče stejné doby. A na tvoji otázku...jsem z vrcholného středověku a konkrétně lidi, o kterých mluvím ještě ani nemají tolik jednotek, jako já. A ano mají za to málo bodů a když si to přečteš znovu, možná pochopíš, jak jsem to myslel. A že ti zdecimují armádu? Pokud je ze stejné doby, tak na tom nemůže být tak skvěle oproti tobě (alespoň v mé době). Maximálně bude mít něco dřív, ale to je jen otázka času. Ale jde o to, že je rozdíl odejít z boje nepoškozen a odejít z půlkou armády. Když bude bojovat proti plný obraně, tak za večer nebude moct mít třeba třicet bojů ale např. jen tři. Pak bych mu mohl konkurovat. Pak by jsem měl stejnou šanci na body, jako on. A že můžu dělat to samý, to vím, ale k tomu jsem se taky vyjádřil. Jednodušeji už to napsat neumím, takže pokud mne nepochopíš ani teď, tak asi každý hrajem jinou hru. A že se setkám s nepochopením jsem taky čekal. :) Jen jsem měl nutkání dát najevo, co si o tom myslím.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6769

Host
Četl jsem to 3x, ale pořád jsem se v tom tak nějak ztrácel.. :) Jinak v nižších dobách to tak asi bude.. já se na to díval z mého pohledu - kdy na mě útočí lidi s bonusy i 150% k obraně i útoku... to jim fakt tak maximálně poškrábu lak na tanku. A to mám obranu vždy - pokud si ji nezničím náhodou v útoku a nezapomenu ji nahradit/znovu postavit na stráž.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru