Odejmutí práv zakladatele cechu

Téma v sekci 'Otázky' založené uživatelem hlavalu, 10. čer 2019.

1. hlavalu

hlavalu Turista

Registrace:
    18. pro 2018
    Ahoj, chtěl bych se zeptat založili jsme s kamarády cech, do něho jsme získali člena. Ten převzal práva zakladatele přejmenoval cech. je možné získat nějakým způsobem práva zakladatele a opětovné vedení cechu? díky za odpověď.

2. Mrtvejmagor

Mrtvejmagor Odborník

Registrace:
    17. čer 2017
    Pokud to on sám nepředá, nebo nevystoupí tak nijak... Nebo musí on někoho jmenovat jako pomocníka, ten by měl podobné možnosti jako zakladatel ale trochu omezené
    Cechovní práva nebo Administrace cechu ;)

petrpivoj a LordFrunDor za toto poděkovali.
  3. hlavalu

hlavalu Turista

Registrace:
    18. pro 2018
    Takže se ho nezbavíme a přišli jsme o všechny suroviny a dosaženou úroveň cechu. :-(

4. petrpivoj

petrpivoj Veterán

Registrace:
    31. kvě 2015
    No není dobré nechávat nebo prenechavat práva zakladatele někomu, koho moc neznáte, ale sám o sobě ty práva zrušit nemůže, pokud se jich nevzdal někdo dalsi v cechu.
    Záleží jestli teda je už v cechu jediný s právem zakladatele, pokud jo špatné.

Resp. Jde odvolat zakladatele pouze zakladatelem, ale nemělo by jít odvolat všechny zakladatele s takovým právem a zůstat by měly práva aspoň dvou členů, pokud taková práva byla nastavena původním zakladatelem, ale jak je to přesně radši zkoušet nebudu.

Co je možné a taky jsem zažil, že může takový hráč ale rozpustit i cech a to už je pak v háji všechno..

Naposledy upraveno: 11. čer 2019
  5. fmash-

fmash- Znalec

Registrace:
    17. srp 2017
    Přišel mi cizí chlápek, usmál se, tak jsem ho pustil domů, dal jsem mu svoje klíče, on mi vyžral spižírnu, vzal si moji ženu a řekl, že na mě kašle.
    Přitom stačilo alespoň mu dát duplikát klíče, ne jediný klíč, který jsem měl. Kdo chce kam, pomozme mu tam, nevím, jak vysokou úroveň máte, ale podle všeho by bylo nejlepší se sebrat, odejít a začít znovu. Příště už se možná nebudete chovat jako hloupá kůzlata, co si domů pustí vlka.

Dennis Bergkamp, sabinabetty a petrpivoj za toto poděkovali.
  6. Mrtvejmagor

Mrtvejmagor Odborník

Registrace:
    17. čer 2017
    @fmash- nemuselo to být zrovna takhle, když zakladatel opustí cech, práva zakladatele se automaticky přesouvají buď na nejbližšího nebo na toho kdo je první, aspoň mám dojem

fmash- a petrpivoj za toto poděkovali.
  7. petrpivoj

petrpivoj Veterán

Registrace:
    31. kvě 2015
    Tak to by právě jít nemělo, slucovali jsme cechy, kde to právo měl hráč, který už moc nehrál a nešlo je zrušit jinak, než že je předal někomu jinému až poté šlo odvolat zakladatele.
    Takže zkrátka a dobře někdo musel ty práva předat tomu dotyčnému a ten teda asi pak získal neomezenou moc a proto to takhle dopadlo.
    Takže bych taky vzal nohy na ramena, našel si jiný cech a ať si tam zakladatel hraje sám.

Tím pádem jedině, jak získat zpátky to vedení cechu znamená, že by ten který má práva zakladatele dal tu samou pravomoc někomu dalšímu.
    Jakmile máš jenom nižší oprávnění nemůžeš s tím, který má vyšší udělat nic.

Jinak nechat ta práva jenom jednomu hráči je chyba, nejen že se může stát taková situace, kterou píšeš, ale i proto, že třeba přestane hrát a není pak možnost s tím dělat vubec nic.

Na druhou stranu je těžký pak něco udělat s tím, když si je někdo svévolně přebere, takže je dávat jedině někomu spolehlivému a koho moc neznáš, nechat maximálně vůdce.
    Není to zavidenihodna situace, když se něco podobného stane.

Naposledy upraveno: 12. čer 2019
    Mrtvejmagor za toto poděkoval.
  8. Dennis Bergkamp

Dennis Bergkamp Člen

Registrace:
    27. kvě 2017
    osvětli mi tu tvoji větu, že "ten převzal práva zakladatele" Sám je převzít nemohl :D Práva zakladatele můžou přejít na jiného hráče, jen pokud původní zakladatel není aktivní a někdo z cechu o to požádá. Pak můžou být převedeny na hráče s nejvyšší hodností v cechu. Pokud je takových hráčů víc, tak na toho, kdo z nich je v cechu nejdéle

petrpivoj a fmash- za toto poděkovali.
  9. fmash-

fmash- Znalec

Registrace:
    17. srp 2017
    Představuju si to tak, že ta práva převzal od někoho, kdo mu je předal :D
    Nebo je převzal tím způsobem, jak správně popisuješ mechanismus přechodu práv. Ale potom tam určitě hraje roli pasivita ostatních členů - pokud ne, tak je to prostě vysoko postavený dlouhodobý člen, který nebere žádné ohledy na ostatní, a to je potom smůla a další důvod ke zmizení po anglicku. Ale z toho, že hlava mluví o získání "opětovného vedení cechu", soudím spíše na správnost věty první.

petrpivoj, Dennis Bergkamp a Mrtvejmagor za toto poděkovali.
  10. dudasek

dudasek Odborník

Registrace:
    25. kvě 2017
    nám na B zakladatel ves mazal a práva přešla na nejvyšší pop..ten nebyl zrovna z nejaktivnějších,ale podařilo se nám ho zprávami přemluvit,ať práva převede na aktivní členy a jelikož byl pak dlouho neaktivní byl "odejíti"...na každou expedici jsme bez observatoří a arků skládali suroviny,abychom si mohli zahrát alespoň 3 kola..,protože jsou lidé,co sprintují vpřed a surovinami se nezjistí,natož aby mohli zaplatit svou účast na otevření..s arkama jedeme a pokladna furt nabývá...

11. petrpivoj

petrpivoj Veterán

Registrace:
    31. kvě 2015
    Tak to je ideální stav, tady v tom případě nejspíš převzal práva hráč, který si to přebral po svém, následně je všem původním odebral a teď mají ti původní hráči potíže, ačkoliv vzhledem k tomu, že aktivní nejspíš jsou minimálně jeden, který zrovna psal a nemůžou už udělat vůbec nic.

Myšleno tak, že někdo nejdříve předal práva zakladatele někomu a ten je odebral těm původním a je vymalováno.

Nicméně zvrátit to žádným způsobem nejde a jediná možnost podle dosavadních pravidel je taková, že byste museli přesvědčit současného vůdce, aby vám práva vrátil, což snad jednodušší způsob je nechat cech cechem, jak psali koneckonců i ostatní včetně původního pisatele, najít si cech lepší pokud možno nebo holt fungovat v původní sestavě bez nového vedoucího a poučit se z chyb a udělat cech ještě lepší a hlavně vudce nechat v tom cechu samotného :)

Sice to není snadná cesta, ale může stmelit tým.

Naposledy upraveno: 13. čer 2019
    fmash- za toto poděkoval.