Odkazy v herních zprávách

Dan 77

Veterán
Hra bere jako možný spam i odkaz na FoE fórum, tj. i na odnož vlastní stránek? Jako vážně? Neměla by se ta přehnaná záležitost s vyhvězdičkováním odkazů vůbec zmírnit, abychom nemuseli pořád modifikovat odkazy (umazáním https apod.)?
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
No pokud neni v pratelich, cechu a sousedech tak jsou vzdy hvezdy.
Háže mi to hvězdy i v cechu, jen si nejsem jist, jestli to bylo fórum, možná to byla "jen" wiki.

Každopádně souhlas s Dan 77, nastavení takových filtrů je prazákladní věc, čili zřejmě se jedná o oficiální politiku, nikoli technický problém, a tu by asi bylo namístě konzultovat a třeba i upravit :)
 

DeletedUser12887

Host
V hlavním cechovnim vlákne se to stane těžko.
Souhlas s henzisem :)
Jinak to jde obejít tím ze odkaz se oddělí ale to už bych tu psát neměl :)
Co taky ale spíš nejde kopírovat zprávy myší a to je trochu nepříjemné protože to zdržuje.
 

DeletedUser12887

Host
Oznacim ano, ale nejde to už jako dříve rovnou vložit.
To se musí vkládat přes klávesové zkratky.
 

Dědeq

Znalec
Oznacim ano, ale nejde to už jako dříve rovnou vložit. To se musí vkládat přes klávesové zkratky.
Pravým tlačítkem to jde také. Nebo pořád nerozumím.
Na telefonu je výhoda i nevýhoda, že kliknutím prstem na zprávu mám možnost ji rovnou kopírovat - to je rychlé a pohodlné, pokud ale chci jen část zprávy, např. pouze odkaz bez doprovodného textu, to už nejde.
 

DeletedUser12887

Host
http://prntscr.com/llo0a7

text jsem k tomu žádný teď nedával,jako ukázku, protože jsem nenašel nic co by někoho zajímalo, ale ten jev je pořád stejný

myší mi to nejde ani zkopírovat, ani vložit, musím si to označit, dát ctrl C a pro vložení ctrl V
 

Dan 77

Veterán
Týká se to odkazů i na tohle fórum i na Wiki.
Samozřejmě i v cechovních vláknech... - někdy ten odkaz bez modifikace projde, někdy ne, ale nikdy jsem nevěděl, čím se to řídí. Netuším, jestli seznam příjemců byl v těchto případech na 100 % aktuální a jestli mezi nimi nebyl ještě třeba jeden jediný nedávno vyhozený člověk. ...Ale jestli stačí tohle, aby to dělalo problémy? Ten filtr spamů je prostě moc přísný. A i kdyby snad někdo tvrdil, že není, tak proč proboha to blokuje odkazy na FoE stránky?
Modifikace je samozřejmě snadná, jak píše Petr (nejen umazat začátek, ale i rozdělit, připsat znak...), ale člověk na to musí dávat pořád pozor a je to otrava. Stejně když chci, ten filtr obejdu, jen mi ten filtr posílání odkazů zbytečně komplikuje.

Druhý zmiňovaný problém:
Prý je to problém jen v HTML 5 verzi. Jeden z mnoha důvodů, proč jsem se radši rychle vrátil k Flash verzi, než snad za pár let vychytají mouchy. :D :D Pokud je to i ve Flash verzi, tak to stejně dělám těmi klávesovými zkratkami, ale jde mi to i myší. Podle print screenu ale používáš HTML 5 verzi, protože ve Flash verzi se takhle nabídka nezobrazuje.
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Podle print screenu ale používáš HTML 5 verzi
Ah so, takže html5 verze, to mě vůbec nenapadlo a netušil jsem, o čem Pivoj mluví. Html5 verzi jsem s nadšením zapnul, hned jak to bylo potvrzené, a po několika dnech jsem ji zase rychle přepnul na flash.
Dovedu si představit, že převést flashovku na html je čertovská práce. A taky že to může mít výhody, např. bezpečnostní, které hráč vůbec nepozná. Ale čekal jsem, že se tam projeví také nějaké výhody, které hráč na první pohled pozná. Mj. kompatibilita s mobilními zařízeními... Takže tady je další důvod, proč s html5 verzí čekat, co to půjde :)
 

DeletedUser12887

Host
Ok, tak jsem doma, to mě nenapadlo, díky :)
Nicméně jsem přešel na html5 hned od začátku a proti Flash teda vidím spíš pozitiva, než negativa, sice tam jsou taky mouchy, ale narozdíl od flashe, který padal a padá a zamrzá každou chvíli, tady je to plynulejší a těch chyb až na nějaký zase tolik nemám. Jako úplně dokonalé všechno není, dlouho trvá třeba načtení mapy CE i boje následně, jenže to jsem měl ve flash taky, akorát těžko teď porovnat, jestli to tam jde líp nebo hůř, ale celkový dojem mám lepší spíš z html5, než toho věčného padání flashe a neustálého aktualizování.
Hlavně v CvC mi to přijde stabilnější a nesekají se tolik.

Když vezmu to kopírování zpráv, jak jsem psal, radši to budu kopírovat manuálně a budu hrát stabilní hru, než naopak, takže já zůstávám u HTML5.
 

Dan 77

Veterán
Vidíš, mně se zase mnohem víc sekalo HTML 5, zejména v expedici. Flash verze mi už delší dobu skoro vůbec nepadá (velkou zásluhou grafické karty od doby, co ji mám, pomáhá mi totiž spouštět prohlížeč, ve kterém následně spouští FoE). A ta nutnost aktualizace kvůli zamrznutí (třeba stačí na chvíli překliknout ze hry jinam a vrátit se k ní) se dá obejít, kdesi totiž LordFrunDor radil přiblížit/oddálit obsah okna prohlížeče, aspoň teda v Chromu mi to vždy pomůže.
 

DeletedUser12887

Host
Njn jenže v CvC to prekliknuti může být celkem fatální. Tam jde o vteřiny často a ten pád hry nebo prohlížeče nebo prekliknuti znamená, že je to všechno na draka.
V CE je to jedno tam nic neuteče a vrátit se tam dá kdykoliv.

Resp. Je to pak hra na nervy a nejen že teda se nepodaří udělat to co je potřeba, ještě je hráč úplně out a naštvaný.
 

DeletedUser12887

Host
Tak asi záleží na co jsi zvyklý.
Tohle vážně těžko říct.
 
Nahoru