Omezení počtu budov

DeletedUser16606

Host
Současný stav: možnost postavit libovolné množství stejných budov
Nápad: omezit množství stejných budov třeba na 10. Obytných třeba na 20. Člověk by musel více přemyšlet co postaví a velkolepé i ostaní budovy ve hře by měly větší význam. Hra by se nezvrhla v “soutěž” vlastnit co nejvíce svatyní a studánek. Nemyslim plošně na všech světech, ale otevřít další svět kde by to tak bylo nastaveno.

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ano
 

RomanS24

Člen
Proti, viděl jsi někdy město v kterym je pokaždy jeden Tip budovy? pokud se nejedná o unikatní mrakodral či kultuní stavbu, tak je budov stejného rázu víc. takžen proti.
Ohledně VB máš vždy na výběr,kterou postavíš a kterou ne.
 

Dědeq

Znalec
Proti.
Nikdo nikoho nenutí stavět studánky (naštěstí, protože já jich mám sice desítky v invu, ale žádnou postavenou). Když je někdo staví, má k tomu důvod. A pokud je staví jen proto, že soused jich má ve městě hodně, tak není moc chytrý. Nejvíc myslím stojí svatyní znalostí - a ty zase patří k důležitým zdrojům Inno z hlediska míry sklonu hráčů utrácet při eventech diamanty. Ano, spousta budov dnes nemá svůj dřívější význam, ale když mi kupříkladu v pokroku bude chybět spokojenost, nahradím to několika různými speciálkami z eventů a navýšením hagie a alcatrazu, aniž bych musel stavět pět městských parků. A jestli ti jde o to, že někomu ve městě stojí 7 pirátských lodí, tak to taky považuji za věc toho dotyčného.
Kolem a kolem vzato, nepochopil jsem asi, proč bych měl být pro.
 

DeletedUser5384

Host
nó, dobrá. Za prvé: hra se nezvrhne v soutěž o vlastnictví toho či onoho, protože na to jsou ty stavby moc málo honorované do žebříčku.Za druhé: I kdyby se zvrhla,co je komu do toho? Jinými slovy: o co ti jde? Je ti líto, že někdo ty boudy má a ty ne? To by byl alespoň jakž takž logický důvod. jiný mi nenapadá. Za mne NE.
 

DeletedUser16606

Host
Neni mi lito nic, sam mam treba svatyni asi 20 a kdyz sezenu dalsi tak je postavim. At ma kazdej treba 50lodi a vedle toho 50kolosů.
Duvod je jednoduchej - rozmanitost hry, jako jsou treba ted vikingove. Proste neco jineho nez ze se otevre dalsi svet a pojede se podle stejneho scenare jako na svetech A az F. Je to jen hra a ne profesionalni liga.
 

DeletedUser16606

Host
Proti, viděl jsi někdy město v kterym je pokaždy jeden Tip budovy? pokud se nejedná o unikatní mrakodral či kultuní stavbu, tak je budov stejného rázu víc. takžen proti.
Ohledně VB máš vždy na výběr,kterou postavíš a kterou ne.
Tys evidentně nepochopil co jsem navrhoval.
 

DeletedUser5384

Host
Proste neco jineho nez ze se otevre dalsi svet a pojede se podle stejneho scenare jako na svetech A az F. Je to jen hra a ne profesionalni liga.
O profesionální lize jsem nemluvil. Mít nastavena jiná pravidla někde a jiná jinde je pitomost. Než vymýšlet kolo, je lepší asi jít hrát jinam jinou hru. Rozmanitost čehokoli-třeba i hry nemůžeš vynucovat omezením. To možná funguje v Bruselu,ve online hrách ne :)
 

DeletedUser12887

Host
Proti
Kazdy si může stavět co chce.
To by pak mohlo být taky omezení stavět terasovite farmy a svatyně a další.

Nebudu bourat svatyně znalosti kvůli tomu že někdo teď si vymysli že jich můžu mít jenom 20.

Co se týče nového světa pak by tam muselo běžet teda úplně něco jiného než na těch původních a na to má inno spíš další hry.
 

DeletedUser16606

Host
Proti
Kazdy si může stavět co chce.
To by pak mohlo být taky omezení stavět terasovite farmy a svatyně a další.

Nebudu bourat svatyně znalosti kvůli tomu že někdo teď si vymysli že jich můžu mít jenom 20.

Co se týče nového světa pak by tam muselo běžet teda úplně něco jiného než na těch původních a na to má inno spíš další hry.
Nikdo nerikal ze bys mel neco bourat. Psal jsem udelat tak novy svet.
 

DeletedUser12887

Host
Já odepsal že nový svět by musel mít pak úplně nová pravidla a nové budovy a jiné možnosti než ten původní, protože to všechno jede na stejný platformě a bylo to zkrátka a dobře úplně odlišné od toho co je tu teď. Takže skoro jiná hra.
 

DeletedUser16606

Host
Proc by musel mit jina pravidla a nove budovy? Budov je ve hre miliarda tak bys misto 20 farem postavil jen 10 a 10 treba bazaru. Jako ses omezen poctem obyvatel tak bys byl navic omezem urcitym poctem budov.
 

DeletedUser12887

Host
Na co bych ale měl stavět 10 bazaru když místo nich můžu postavit vynosnejsi nebo pro sebe důležitější budovu.
Já ti to neberu, ale pak teda taky klidně bych dal povinnost postavit 10x kasárna a budeš už potřebovat hlavně ty vytoužené budovy na obyvatele
 

DeletedUser16606

Host
Na co bych ale měl stavět 10 bazaru když místo nich můžu postavit vynosnejsi nebo pro sebe důležitější budovu.
Já ti to neberu, ale pak teda taky klidně bych dal povinnost postavit 10x kasárna a budeš už potřebovat hlavně ty vytoužené budovy na obyvatele
Kdo psal o vytouzenych budovach na obyvatele? To jsem zminil, protoze jestli to nevis, tak jsou mezi nami hraci kteri v dobe zelezny nekoupi za body IT a zbouraji vsechny obytny budovy (ja mam IT od stredoveku) - tak ty co ho nekoupi obytny budovy potrebuji.
Nebylo by to proboha povinny pro vsechny hrace, bud bys to hral nebo nehral. Nikdo te nenuti hrat vikingy nebo ForgeBowl. Proste jen zmena ze stereotypu svetu A az F.
 

DeletedUser12887

Host
To vím no, ale co s tím teď mám dělat.
Tak je mají no, mohli nakoupit za diamanty nebo zkrátka našli nejakyho dobraka, který jim to vyměnil.
Žádný zákaz na to není, tak ty budovy mají.
Pak spíš je možnost si je pořídit taky a mít to samé.

Apropo na obyvatele je lepší Habitat

Jinak i ten hrad Himedzi měl dřív hráč někde dole, než já ve virtuální době na konci výzkumu, tak kvůli tomu teda brečet nebudu a beru to tak, že to možné je, ačkoliv třeba mi to přijde taky uhozene.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser16606

Host
Tohle nema s mym navrhem ale nic spolecneho. Ja nerikam ze bych zakazoval vlastnit neco z budoucich dob. Jen jsem pro ruznorodost hry a vyuziti vice vyvojari vymyslenych budov.
Kdyz to shrnu, tak ja treba od cca prumyslu nestavim nic z toho co vyzkoumam (krom budov na surky). Vyzkum by mohl byt - vloz 2000 bodu, zaplat 1000 surek od kazdy a budes v dalsi dobe. A nemusi se nic vymyslet za budovy. Jelikoz vsechny budovy nahradi treba 30xsvatyne, 20x studanka, 20xfarma, a 15xjaponska zahrada. A tim ztraci ostatni budovy z vyzkumu smysl.
 

DeletedUser12887

Host
Jasně no
Taky jsem proti a ostatní byli taky zatím ale já zažil to co píšeš, teď je to řešený úplně jinak taky mě to kolikrát štve, ale co s tím nadělám.
Jestli tě to uklidni je to boj s větrnými mlýny.
Naposled mlýn dával 3 FB z eventu, kolos Made in USA a kostelík dává shodně 6 FB takže to nejspíš moc ovlivnit nepůjde

To jsem u zadnyho hlasování nebyl ale vzhledem k tomu jak dopadlo je to vcelku dane
 

Mrtvejmagor

Veterán
nn, v ukolech je třeba postav obytnou budovu. A speciální se do toho nepočítají. A jako ty chceš ruznorodost hry a pak navrhneš toto??
Vyzkum by mohl byt - vloz 2000 bodu, zaplat 1000 surek od kazdy a budes v dalsi dobe. A nemusi se nic vymyslet za budovy. Jelikoz vsechny budovy nahradi treba 30xsvatyne, 20x studanka, 20xfarma, a 15xjaponska zahrada.
 

DeletedUser16606

Host
nn, v ukolech je třeba postav obytnou budovu. A speciální se do toho nepočítají. A jako ty chceš ruznorodost hry a pak navrhneš toto??
To nebyl navrh, to bylo konstatovani, ze tak je to ted.
A k tomu ze je to v ukolech - myslis postav budovu v realu postavim a za vterinu zbouram ani to nepripojis k ceste? :)) to je vlastne zbytecnej ukol
 

Dědeq

Znalec
Kdyz to shrnu, tak ja treba od cca prumyslu nestavim nic z toho co vyzkoumam (krom budov na surky). Vyzkum by mohl byt - vloz 2000 bodu, zaplat 1000 surek od kazdy a budes v dalsi dobe. A nemusi se nic vymyslet za budovy.
Je to, jak říkáš. Ale hra se posouvá tímto směrem, a je otázka, jestli na to jednou nezajde. Nicméně dokud je co dohánět a předhánět, hráče to láká, takže je to prostě taková hra - a jak bylo řečeno výše, komu se to časem přejí, asi si bude muset najít jinou.
To je totéž, jako žehrat, že jakmile si může kdokoli postavit kdykoli jakoukoli VB a vyhnat ji na jakoukoli úroveň, celá historická koncepce hry vzala zasvé. Což jsem osobně přestal řešit ve chvíli, kdy jsem si vedle doškových chalup vyseknul maharádžův palác.
Ostatně ta situace, kterou popisuješ, nastává ani ne tak kvůli neomezenému množství budov, ale díky velkolepkám, které ti dají prakticky neomezený přísun kladiv, surek a mincí. O zbytek se postarají speciálky, a těch má drtivá většina lidí po pár kouscích (nepočítaje v to svatyně a studánky, ale ty se nikdy omezení nedočkají).
 
Nahoru