Omezení velkolepých budov na dobu.

Tomiket

Nováček
Pěkně zdravím.
Nevím, zda-li již někdo navrhoval a na procházení a hledání jsem až příliš líný.

Věc se má tak. Problém spočívá u malých a začínajících hráčů, kteří jsou mnohdy cechy tlačeny do stavby VB.
Zaplácávají si tak města VB, která né nezbytně potřebují a upadá tím princip hry - jakákoliv stavba budov vztahující se k dané době.
- Proč stavět dílny na kladívka, když postavím hrad a to mi vystačí na X dob.
- Proč stavět obytné budovy, když mi stačí postavit Inno nebo habitat.
- Proč stavět kulturní budovy, když postavím v bronzu alkatraz
- atd

Stejně jako se mi starší těšíme na novou dobu a taktéž i na novou VB, mělo by tak být toto poskytnuté i hráčům začínajícím.
Pokud hned na začátku získají suroviny a to není problém, zaplácají město velkolepými budovami a nemají místo na budovy, které skutečně potřebují, pak nemají například kladívka, protože ty dílny nemají kam nacpat. A v podstatě je to pak pomalu přestane bavit.

Pokud by VB byli omezeny dobou hráče, tedy tak, že hráč v době bronzové nemůže postavit VB z doby raného středověku a dob následujících, tak by tím byl zajištěn princip hry, tedy užít a používat budovy dané doby, tešit se na to jak se město bude v další době měnit a těšit se na nové VB, které se mu zpřístupní postupem do další doby a jenž mu poskytnou nové výhody a bonusy.

Tenhle systém, který je zde nyní je prostě špatný, protože zahazuje to, čím byla tato hra ještě před 10 lety zábavná.

Klidně ať si sbírají plánky, v tom problém není, ale nechť jsou VB uzamčeny do dosažení příslušné doby.

S Pozdravem Tom.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
S tím sice souhlasím ale obávám se že je to neproveditelné. Jak bys to implementoval do hry? Od teď ti co začnou už nebudou moct stavět vyšší budovy a těm co už je mají bys je nechal? To by bylo pro ty nové dost nespravedlivé a byly by ve velké nevýhodě. Nebo bys je sebral i těm co už je maj?
 

Tomiket

Nováček
Je spravedlivost a spravedlivost, Těm co je již mají by se samozřejmně zamkli také, s tím že budovy již postavené by jim byli ponechány.
Ono to ani nelze nazývat nějakou spravedlností, neboť už toto samo je chybou. Pak by totiž bylo možné nazývat nespravedlnosti i skutečnost, že když jsem já začínal, tak žádné VB nebyly, žádné svatyňky na body, studánky ani speciální budovy. Z tohoto pohledu by pak bylo vše nespravedlivé.
Tu jde však o začínající hráče a o to přimět je hrát hru tak jak se hrát má, tak aby je hra bavila, měli nějaký cíl a těšili se na každou další dobu. A né aby měli v bronzu zaplácané město velkolepými budovami, kdy výzkum se stává naprosto zbytečným, protože ať se nám to líbí nebo ne, tak jsou jednotky vpodstatě totožné, jedinné co se postupem hrou mění jsou ikonky jednotek a radnice. Vem si třeba jednotky z planetek a jednotky z jupiteru, ty jsou naprosto totožné, jen mají jinou ikonku, ale dovednosti, schopnosti jsou jak přes kopírák, no proč bych do toho jupiteru lezl, když to samé je v planetkách.. Neber to jako stěžování tak to není, jen se snažím vysvětlit v čem tkví problém. Když si hráč v bronzu se slaměnou radnici postaví Hi-Tech ARC nebo Ostrov, tak jaký asi má zážitek a požitek ze hry.
Tohle opravdu není věci spravedlnosti, protože jakýkoliv pojem spravedlnosti upadá s každou přidanou budovou, dobou či jakkoukoliv změnou herní mechaniky.
Samozřejmně nemůžeš hráčům sebrat VB které mají, přestože by podle tohoto tyto VB neměli mít, ale už je mají, věnovali jim čas a energii a pokud by jim byli sebrány pak by to vůči nim byla nespravedlnost. Ale nespravedlivé to není vůči těm, kteří hru poprvé zapnou, Neboť pro ně bude mít hra prostě taková pravidla. A je to stejné jak já říkám, když já začínal, žádné VB nebyly. Tak ti novější budou říkat, když já začínal tak se mohli stavět všechny VB od začátku.
Je to nespravedlnost? Není a ani nemůže být, protože jak jsem již napsal jakýkoliv pojem spravedlnosti upadá s každou aktualizací.

Pro příklad, pamatuji si, že když poprvé přišli tuláci, tak na mapě území šli nepřátelé nejdříve do tuláků a až pak do jednotek, teď jdou nejdříve do jednotek a až pak do tuláků. Je to spravedlivé vůči těm mladším, kteří přišli až po mě? Není protože hra v té době byla v takové fázi vývoje a v takovém stavu.
Opravdu toto nelze nazývat a obhajovat spravedlnosti, neboť ta stím nemá nic společného. ;)

A proveditelné je to snadno, u každé VB, která je o dobu víš, než v které aktuálně jsem by prostě byla zašedlá, neaktivní ikonka "postavit" a aktivovala by se se až v okamžiku, kdy by daný hráč dosáhl příslušné doby. Tím by nebyli ohroženy v součastnosti již postavené budouvy, pouze by se zabránilo stavět další, na které ještě nemá infrastrukturu. ;)

Dodatek:
Nu uvědomuji si nyní, kdo se tu bude proti tomuto návrhu bouřit.....ti kvůli kterým nejsou suroviny na výzkum a stále vyvolávají na chatu nabídky na sadu na novou VB za bezvýznamnou cenu 5 bodů do VB za 1ks suroviny. takže ti ostatní co je VB nezajímá s výzkumem stojí a čekají, protože je trh permanentně vyrabovaný.
Dobře, může se nyní zdát, že pohnutkou k tomuto návrhu je skutečnost, že suroviny na výzkum proudí k hráčům u kterých nemají co dělat. Ale tak tomu není, důvodem k tomuto návrhu je nováček, kterému jsem dnes začal pomáhat, který je v raným, město plné VB a pár domečků, nemá místo a nemá kladívka na výzkum. To už jsem mu naštěstí rozmluvil oranžérii, protože už by do toho města nedal nic s 2 ovocnými farmami by toho už moc nenadělal..
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Když jim ty budovy zamkneš (chápu to tak že prostě nebudou fungovat) tak je to stejné jako bys jim je sebral :D Ti hráči za ně (respektive právě za ty bonusy co ty VB dělaj) utratili z jejich pohledu hafo bodů a budou se vztekat když jim přestanou "fungovat" :) A takových hráčů je spoooousta... toto prostě u Inna neprojde. Já bych byla pro aby se udělal novej svět kde se zavede toto pravidlo... tam by to pro všechny bylo stejný, ale bohužel ani toto neprojde :)
 

Tomiket

Nováček
Nééé nic takového jsem neřekl, Napsal jsem, že bude neaktivní tlačítko pro stavbu VB. To znamená, že se to již postavených VB nijak nedotkne, pouze nebude možné postavit další, které daný jedinec ještě nemá postavené a na které nemá infrastrukturu a jenž se mu nově odemknou až po dosažení patřičné doby.
Tohle se právě nijak nedotkne již postavených budov. Jde jen o tlačítko postavit u plánků jednotlivých budov ;)

Když pak třeba hráč v bronzu užívající si ARC tuto VB zboří, tak jí nebude moci znovu postavit až dokud nedosáhne budoucnosti. protože to tlačítko postavit bude neaktivní, zaktivuje se až po dosažení budoucnosti. ;)

Viz obrázek
https://ctrlv.cz/cpSn
Stejně jako nyní je na tomto obrázku tlačítko "budovat" neaktivní, protože nemám suroviny, tak v případě, který se tu snažím obhájit by se chovalo stejně dokud bych nedosáhl příslušné doby.
A ještě jednou pro jistotu, toto se nijak nedotkne budov již postavených. Pouze nebude možné postavit nové budovy, které dotyčný ještě nemá postavené a u nichž nesplnil podmínku dosažení příslušné doby.
 
Naposledy upraveno:

Kayro

Znalec
Je spravedlivost a spravedlivost . . . .
Me tvuj prispevek respektive navrh prijde symptomaticky pro dnesni dobu. Starat se o druhe vice mene proti jejich vuli aniz by o to oni meli zajem.Mame pro to hezky vyraz "dobroserstvi". Jak vis ze zacinajici hraci ty velkolepky stevet nechteji,nebo ze je do jejich stavby nekdo nuti,nebo ze jim to kazi hru? Az sem napise nekdo z tech zacinajicich ze ty velkolepky stavet nechce tak to bude k diskuzi. Takhle je to jen směsice tvych domenek a nostalgie.
 

Tomiket

Nováček
Me tvuj prispevek respektive navrh prijde symptomaticky pro dnesni dobu. Starat se o druhe vice mene proti jejich vuli aniz by o to oni meli zajem.Mame pro to hezky vyraz "dobroserstvi".

Vidíš a pro tohle zase existuje výraz demagogie ad absurdum. ;) V libosti převrátím tvé tvrzení, že symptomem dneštní doby je starat se sám o sebe a o nikoho jiného se nezajímat, a pokud nějaký jedinec vyběhne ze stáda je okamžitě napadán a umravněn aby bečel stejně jako ostatní. ;)
Avšak v tomto případě to není jedno ani druhé.
Mi to může být v pravdě jedno, ale chápu tvůj názor. Ne*** se do něčeho co mě vyhovuje.
Nikdo tu nemluví o tom, že je stavět nechtěj, mluvím o tom, že jejich stavba popírá smysl hry.
Pokud si pořídím závodní hru, kde si budu autíčko postupem v úrovních vylepšovat, tak jaký má smysl dát možnost si ty vylepšení pořídit hned, pak tím příjdu přece o radost ze hry,
Ona na to stačí obyčejná základní logika, aby jsi tuto premisu pochopil. Nesmíš však do toho počítat touhu po vlastním profitu a emoce na tom založených. ;)

A propo mi je jedno co začínající hráči chtějí, já tu řeším smysl této hry a problém, který princip této hry vyřazuje.
 

Kayro

Znalec
Ano ze to neni logicke je jedna vec ale ze moznost postavit jakoukoliv velkolepku nekomu kazi radost ze hry je vec druha.Ja na takoveho hrace prozatim nenarazil.
 

Tomiket

Nováček
Ano ze to neni logicke je jedna vec ale ze moznost postavit jakoukoliv velkolepku nekomu kazi radost ze hry je vec druha.Ja na takoveho hrace prozatim nenarazil.
Jistěže, když si koupím nějakou střílečku a budu si moct hned pořídit ty nejlepší zbraně, tak si přece taky stěžovat nebudu že ne? ;) Pak ale v takové hře nemusí být "progres". každý co si hru pořídí bude mít stejné vybavení jako ti, kteří tu hru hrají už delší dobu, Tak mě pověz k čemu tu je vlastně výzkum alá "progres" Je snad jen placebem? Nebo má snad za současných podmínek nějaký význam? No nemá, když hráč v době železné je na tom úplně stejně jako hráč na jupiteru. A to doslova. ;)
 

Kayro

Znalec
Nesmis se na tu hru divat jako na "koupenou strilecku", tohle je hra "zdarma" a INNO na ni chce co nejvice vydelat.Proto tu jsou nektere veci podivne nastaveny.Kdyz ma zacinajici hrac dost penez a chce velkolepky jako hraci co tu hraji x let muze si na vsechny koupit planky a surky a o to jde. Dobry je se na tu hru divat optikou INNA.
 

Tomiket

Nováček
No vidíš a tohle je argument, který mě přiměl k zamyšlení a uvědomnění, že tohle skutečně nemůže projít. ;)
Takže možno toto vlákno zavřít a zahodit, neboť tento úhel pohledu mi unikl.
 

Budik

Dopisovatel
Proč stavět budovy, když mi mince a obyvatele nabízí "každá" velkolepá budova - tím jsem chtěl říci, nevymýšlej kolo, když to už bylo vymyšleno :cool:
 

Tomiket

Nováček
Věc je vyřešena a uzavřena, není potřeba dalších rádoby hrdinů, jenž mají potřebu si něco dokazovat ;) Tim chci říct, že je skutečně zbytečné dokopávat, když je daná věc pro mě vyřešená a akorát mě provokujete k reakcím.
 

ufík123

Psavec
sám toho využívám, ale tuto změnu bych přivítal jen s menší úpravou a to že bys mohl mít budovy z vyšší doby ale muselo by to být podloženo dobytím vetší části mapy jako myšlenka že jsi tu kulturu poznal a tak bys mohl ji i napodobit (postavit), to se dělo hodně často že když jsi poznal novou lepší kulturu tak jsi se ji snažil napodobit, ale minimálně tak 50% mapy ne aby jsi dobyl 1 provincii z pokroku a pak stavěl Alcatraz
 

d arvit

Odborník
k tématu se už vyjadřovat nebudu, nicméně s tímto tvrzením si tak úplně nedovolim souhlasit
Další argumentem proti by měl být alcatraz. Pokud by ho hráči neměli, tak by si moc v cechovních bitvách nezahráli.
cb jdou na pohodu hrát i bez alíku, nedávný přechod na novou dobu mi to krásně potvrdil (navzdory tomu že stále nemám vyzkoumané jednotky z nové ery které chci (=nemám na ně ve městě kasárny a alík mi tak produkuje pouze tuláky) jsem si celé CB vystačil jen s tím co dalo město, emisaři a odměny z cb a po cb jsem skončil s chtěnou jednotkou v řádu stovek.
P.s. A ano zahrál jsem si CB moc, moc moc hodně
 

Tomiket

Nováček
d arvit:
On ten názor je absurdní už jen ze skutečnosti, že přístup nejen do CB ale i PVP všeobecně je podmíněn odemčením technologie tuším že až v raným středoveku.

ufík123:
Ona je to pěkná idea, ale jak řekl Kayro. Tohle nemůže za žádných okolností projít, neboť konečným argumentem je a vždy bude příjem z mikrotransakcí.
 
Zajimavý navrch ale spiš bych se klaněl k proti
Postavit si jakoukoliv VB je svobodná vule každeho hrače. A tvuj navrhovaný system by akorát vedl k závisti že 1 starši hráč by měl tu budovu a on by ji už nemohl stavět i kdyby ji sám chtěl.
S dlouhodobé hlediska VB nejsou takový problem většim problemem jsou eventové budovy par let zpatky lidi mívali standartní budovy ale v pruběhu času se rozšířilo tolik výhodných eventovek že lidi už maji par uzitecnych VB a zbytek ctverecku pokrytý eventovýma budovama a s klasického stromu technologii využívaji max cesty a kasarnu.
 
Nahoru