Otevírání oken při kliknutí na příhodu

DeletedUser13598

Host
Už mě pěkně dlouho štve, že při najití a kliknutí na příhodu se zobrazí okno s tím kolik jsem čeho získal a zároveň se to přičte

http://prntscr.com/p1sf2i

Stejné to je u Starožitníka.

Proč to neudělat tak aby se okno nezobrazovalo a zůstalo jen připočítávání.
 

Mrtvejmagor

Veterán

DeletedUser13598

Host
Nemám čas nikde nic dohledávat.

Snížil by se tím čas o zbytečné klikání navíc a zrychlila by se hra.
Mince se přičítají, suroviny se přičítají, medaile se přičítají, FP se přičítají, tak proč by to tak nemělo fungovat u zboží a na věci co se uloží do inventáře se každý může podívat, protože u nových předmětů je kolečko s číslem v pravém horním rohu.
 

Mrtvejmagor

Veterán
Prostě proti...
Ano všechno se přičte ale kdyby jsi neměl tohle okno k upozornění tak by jsi sebral příhodu a nic... surovina? jaká? To ostatní je sice vidět ale stejnak si toho nemusíš všimnout...
 

d arvit

Odborník
návrh je to zajímavý ale i Mrtvák ukázal na nedostatek:
za mě - kdyby v nastavení baly možnost tu tabulku vypnout s tím že se bude ukazovat pouze v případě zboží (nebo všeho u čeho neni vidět přičítání na herní obrazovce) tak bych to používal..
PRO
 

Mrtvejmagor

Veterán
v případě zboží (nebo všeho u čeho neni vidět přičítání na herní obrazovce)
což je blbost protože by to bylo takové divné, mince, zásoby, FB, medaile by se nezobrazovalo nic (žádné okno) a co když ti padne plánek, to se ti zobrazí jen tabulka s vb a blikajícím plánkem. A když dostaneš navýšení mincí, zásoby (malé) to ti začne blikat inventář a musíš ho rozkliknout aby jsi to vyděl? Nojo stejnak ho rozklikáváš tak jako tak :D
A když to tak shrnu tak jediný co není vidět na hlavní obrazovce jsou zásoby :D
 

d arvit

Odborník
tohle je jen slovíčkaření
já příhody ignoruji natolik že si otvírám jen ty nejlepší..
když už nějakou základní otevřu tak většinou omylem,, z těch padá většinou zlato nebo zdroje a potom mě tam to okno obtěžuje, na což reaguje původní záměr návrhu..
 

Dan 77

Veterán
PRO
Je to fakt otrava...

Co se týká zboží, což je jediná slabina návrhu, kterou uvedl Mrtvejmagor, protože přičítání se nikde nezobrazí, tak to vývojáři nedomysleli - sice nám přidali přehled zboží z aktuální éry (hned vedle ukazatele spokojenosti), ale k ikonce toho přehledu zboží z aktuální éry se nezobrazí třeba +2, +5, +10 jako u mincí, zásob, medailí, diamantů a bodů.

Při sběru dokončené produkce budov taky nevyskakují zvláštní okénka přece @Mrtvejmagor. :D Prostě by to bylo zbytečný, otravný a hlavně zdržující. Ale pokud ta okna chceš, tak proč to nedat do nastavení, aby si tu volbu udělal každý hráč jednotlivě?

Ještě z příhod občas padají plánky, něco do inventáře nebo eventová měna (ta padá i z nejnižší třídy příhod @d arvit). U těchto položek bych vyskakovací okénko klidně ponechal, ale u plánků a inventáře je to diskutabilní, jak bylo zmíněno, protože vyskočí okno VB nebo se rozsvítí inventář s novými položkami. Ve zbytku případů (včetně zboží, pokud se i u něj začnou objevovat zelená plusová čísla na panelu komodit) bych to vyskakovací okno úplně odstranil.

V prostředí expedice je to něco trochu jiného než v prostředí města, které je komplexnější na zobrazování stavu zdrojů atd., takže v prostředí expedice bych vyskakovací okna nechal naopak všechna.

U Starožitníka je to to samý, při sbírání výdělku z dokončeného prodeje se výdělek obchodních mincí a drahokamů zobrazuje takto zbytečně duplicitně, takže odstranit vyskakovací okna.

Ještě bych dodal posazování se do krčmy - animace, která vše zbytečně natahuje a je otravná.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru