Ovládání bitvy

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
Ahoj,
můj návrh se týká voleb Vzdát se a Dokončit bitvu automaticky v průběhu bitvy. Myslím si, že by bylo daleko záživnější, kdyby po stisknutí jedné této volby vyjelo potvrzovací okno, zda si jsme jisti. Problém je totiž v tom, že jsou ta tlačítka blízko k sobě a lehce se spletu a kliknu vedle. A nepředpokládám, že by měl někdo zájem místo automatického dokončení bitvu vzdát, a okrást se o tak body (třeba v bitvě, která má být s jistotou vítězná a beze ztrát - např. 2 kopiníci). Nebo naopak když chce někdo bitvu se sousedem/nepřítelem vzdát, asi by nikdo nechtěl místo toho své jednotky obětovat pro nic a ztrácet čas jejich tréninkem, když si je může zachránit. Já osobně, když už na něco takového dojde, si radši dávám bacha, kam klikám, ale párkrát se mi to už bohužel podařilo. Potvrzovací okno by mohlo vyloučit podobné peripetie.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Hraji skoro vše automatickou bitvou a ještě se mi nestalo, že bych kliknul vedle. Takže mi to přijde zbytečné...
 

Dan 77

Veterán
Potvrzovací okna nejsou úplně k ničemu, proto se četně vyskytují ve hře. Já automatickou bitvu dávám jen když se jedná o hodně slabou armádu (jako např. 2 kopiníci), ale jinak si radši vybojuju bitvu podle sebe a co nejefektivněji.
 

DeletedUser5384

Host
Dawere,a opravdu je automatická bitva v případě, který zmiňuje Dan o tolik rychlejší,nebo jde jen o ty 4 kliky myší na střelce? Opravdu mi to zajímá,protože kromě pár bitev za začátku jsem automat nepoužil:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
Automatická bitva je zásadně rychlejší v tom, že ti následně vyjede nahoře lišta "zobrazit výsledek" a ten si odklikneš, takže nemusíš pozorovat celou bitvu... a ušetříš tím čas... u 2 kopiníků moc ne, u jiných slabých armád už celkem dost... na automat nebo částečný automat... kdy odjedu třeba jen první kolo, jedu cca 70% bitev a další potvrzovací okno - resp. další klik by byl jen zbytečný opruz...
 

DeletedUser

Host
Já opravdu hraji 70% automaticky. Automaticky nehraji jen proti jednotkám s velkým obraným bonusem nebo když je armáda protivníka dobře postavená proti mě (například když mám postavený jaegery a obránce má houvnice).
S automatickou bitvou jsou samozřejmě spojeny větší ztráty. Ale ušetří mi to drahocený čas, kterého moc nemám. :)
 

Dan 77

Veterán
Ale zpět k tématu. Že někdo využívá ze 70 % automatické bitvy, není důvod, proč by mělo být potvrzovací okno zbytečné.
 

DeletedUser

Host
Ano, tohle spolu vůbec nesouvisí. Ale pořád platí to co už jsem napsal už dříve. Já jsem se nikdy nepřeklikl a tohle bych bral jako jednoznačné zdržování. Chtělo by aby své zkušenosti napsal někdo další, ať můžeme říci zda se hráči obecně překlikávají nebo ne.
 

DeletedUser3370

Host
Vždycky to bude na dvě poloviny - jedni se uklikávají a druzí ne.

Já patřìm do té třetí poloviny, co tyhle tlačítka nepoužíva, takže mě to žádnou přidanou hodnotu nepřinese.
 

Dan 77

Veterán
Já používám tato tlačítka jen občas, párkrát jsem se už ale překlikl, protože jsem se spletl, jelikož ta tlačítka jsou vizuálně podobná a blízko u sebe, to si musím dát bacha, abych neklikl na na to druhé. Potvrzovací okna jsou i jinde ve hře. Tak počkáme na další názory.
 
Ahoj, mně se také několikrát stal "překlik" :-D hlavně v situacích, kdy 3x za sebou byli 2 kopiníci, kde jsem dal automat a pak armáda, na kterou jsem nestačil a automaticky jsem zase kliknul na automat a bylo to :-D celá armáda fuč, takže já bych určitě souhlasil... buď s potvrzovacím oknem anebo by možná stačilo ty dvě tlačítka od sebe oddálit, aby to překliknutí nebylo tak jednoduché.
 

DeletedUser6719

Host
Já hraji cca 80% na automat, manuálně si zahraji jen těch pár hráčů nahoře a na mapě, ikdyž i tam někdy už v půlce bitvy dám automat. Za celou tu dobu jsem se překlikl tak 2x. Je pravda, že by ty tlačítka mohly bejt od sebe, ale mačkat další tlačítko je pro mě velké zdržení. (o 50% víc :D)
 

DeletedUser6769

Host
Já nevím, nechci nikoho urazit to ne, ale řekl bych, že se tu řeší něčí nešikovnost... ano, každý se někdy uklikne - ale pokud se uklikávám pravidelně, tak bych měl řešit spíše svou zbrklost a ne vymýšlet složitosti do hry.

Já osobně teda používám max. vzdát se, protože automatický průběh hry může někdy překvapit... raději si to jdu na jistotu a co nejmenší ztráty. Jak na životech, tak na 'dílcích' života. Neříkám, že je to jediný správný postup, jen přibližuji jak to dělám já.

Prostě tam jsou dvě tlačítka a neřekl bych, že je potřeba tam dávat potvrzení. To by za chvíli bylo potvrzení i u toho, jestli opravdu chci zaútočit, jestli opravdu chci postavit budovu, jestli opravdu chci lognout do hry, jestli opravdu chci tam a tam táhnout s vojáčkem... atd.

Pokud melu z cesty, tak mě omluvte, je půl jedné ráno :)
 

Thesseus

Znalec
Highlander má vlastně pravdu, je to ve zbrklosti. S potvrzovacím oknem tak jako tak nesouhalsím, kvůli 1 ukliknutí za 14 dní pokaždé potvrzovat? To ne.
 

Dan 77

Veterán
No není to úplně tak, že bych klikal zbrkle. Ale teď radši vždy při klikání na tlačítka Vzdát se nebo Dokončit bitvu automaticky zpomalím a rozmyslím se, abych neklikl špatně. Protože když jsem klikal v normálním tempu, klikl jsem třeba na špatné tlačítko, ta tlačítka jsou dost podobná. Párkrát jsem se už uklikl, jinde ve hře se s tímto problémem nesetkávám. Samozřejmě ale nechci, aby bylo potvrzovací okno u všeho, co bylo výše řečeno, to už je trochu z cesty, navrhoval jsem pouze tato dvě tlačítka v bitvě, kde to podle mého má smysl (i když třeba ne úplně pro každého).
 

Thesseus

Znalec
Odehrávám většinu pole automaticky protože s mými útočnými bonusy je směšné bojovat ručně. Připadám si při tom, jako kdybych se soupeři vysmíval a nemám z toho dobrý pocit..
A samozřejmě pak kvůli času.
Takže v mém případě bych potvrzoval neustále což by bylo velmi otravné a pomalé. Už tak je hra nepříliš hbitá.
Barevné odlišení by možná pomohlo. Ale spíš bych vzdávací tlačítko prostě oddálil od toho druhého (klidně na druhý konec lišty, proč ne?) a nebo alespoň pár cm od automatického a třeba bych ho zmenšil.
Může se to zdát nezvyklé ale uvědomme si, že kdyby to tak bylo od začátku, tak by nám možná přišlo zvláštní měnit to na současný stav ;)
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Souhlasím s tebou. Aby to vyhovovalo i těm, kteří hodně bojují přes automatický boj a je pro ně zbytečné kliknutí navíc v každé bitvě kvůli potvrzovacímu oknu, stačilo by oddálit a barevně odlišit tlačítka pro vzdávání se a automatický boj.

Tím by byl problém vyřešen - nebudou se kvůli uklikávání zbytečně ztrácet armády v boji proti silnější armádě, ani se kvůli uklikávání nebudou zbytečně ztrácet body do PvP turnajů v boji proti slabým armádám.
I když samozřejmě ne všichni s tím mají problém, například když tato tlačítka jsou zvyklí mnohokrát denně používat. Ale nejsem jediný, komu se to už párkrát stalo.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Podle mně je dobrý nápad dat tam ty potvrzovací okna protože jsem se taky jednou překlik. A když se někomu nelíbí to potvrzování tak by se dali tyto okna vypnout v nastavení.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru