Příběh armády Megoushek

  • Zakladatel vlákna DeletedUser12451
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12451

Host
Mé jméno je Megislav Veliký, ale přátelé mě mohou nazývat Megoušek, a jsem králem malého království Fretkov. Naše království zažilo časy dobré i zlé, ale díky mé spravedlivé vládě jsme přežili a proměnili se v prosperující oblast. Náš erb zdobí silueta nebojácné fretky, která ochraňuje naše království od samých začátků. Já vám nyní povím, jak jsme k oné odvážné šelmě přišli.
Legendy praví, že tomu bylo za dob temných a zlých, kdy naše království napadlo sousední království, kterému vládl král Zlotroun. Jeho taktika byla tak podlá, že všichni královy rádci museli dát hlavy dohromady, aby přelstili krutého krále Zlotrouna. Po hodinách přemýšlení dostali troufalý nápad a na pomoc si vzali královnina mazlíčka - malou šedou fretku, která svou hbitostí, rychlostí a především chytrostí měla posloužit jako nepozorovaný malý špeh. Na tělíčko jí připevnili pytlíček s jedem, který namíchala králova věštkyně. Jed byl dostatečně silný, aby způsobil neskutečné bolesti břicha lidem a přitom byl naprosto neškodný pro šedého špeha.
Když se setmělo, fretka vyběhla ven z království a nepozorovaně se proplížila k velkému hrnci vody, který byl nachystaný na přípravu polévky pro vojáky. Skočila do hrnce, jed se z pytlíčku vysypal a začal se pomalu rozpouštět. Vylezla z hrnce, oklepala se a fretčí rychlostí pelášila zpátky do bezpečí. Teď nezbývalo než čekat.
Král věděl, že než Zlotroun zaútočí, musí se společně s vojáky pořádně najíst, aby měli spoustu síly. Sečkal tedy, až ustane řinčení lžiček a společně s vojáky zaútočil na nepřítele, který se nyní válel po zemi s ukrutnými bolestmi břicha. Vzduchem se linuly zvuky mečů a nářek umírajících vojáků. Tábor nepřátel se brzy zalil krví. Vzduchem létaly ostré meče, přilby a končetiny nešťastných vojáků. Nikdo neunikl trénovanému vojsku mého předka a brzy se po zemi válela jen nehybná zakrvácená těla nepřátel. Tato bitva byla dobojována a království mohlo dál žít v míru a poklidu.
Když se král vrátil za královnou, společně s rádci vydal nový zákon o ochraně fretek. Celé království slavilo tři dny a tři noci a neustále si připomínali malou šelmu, která jim tolik pomohla. Fretku poté král umístil do erbu království a tato šelma zůstala na hradě jako domácí mazlíček až dodnes.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.