Příběh armády Vergis

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
Vergiho armáda

Psal se rok 1939 a na scéně dějin se objevil Průmyslový věk. Byl to věk koksu, textilu, pryže a převážně velrybího oleje. Celý svět byl nadšený novými technologiemi. Země skvétala, města rostla.
Jenže jak to už bývá v dnešním světě, rychlý rozvoj a bohatý přísun surovin zavinil, že mále země začali padat do hluboké finanční krize. Mnoho vůdců zemi si lámalo hlavu stým jak dosavadní problém vyřešit. V minulosti s tímto problémem dokázali vypořádat jen větší země, které použili válečnou sílu.
Ale co měla dělat nejmenší země na světě? Jít do války byl absolutní nesmysl. Bohužel situace té doby si nežádala nic jiného. Proto tamější Vůdce nejmenší země, vyhledal ve své zemi nejodvážnější střelce, a do jejich vedení postavil, generále Vergise. Čekal ho nelehký úkol. Měl s hrstkou armády dosáhnout vítězství, a zaslouženého obnovení blahobytu ve své zemi. Vyrazil proto na své sousedy a utkal se s nimi na bitevním poli průmyslového věku. Některé bitvy se táhli celé týdny. Jenže díky pevné oddanosti vojáku, a skvěle taktice generála Vergise dosáhli vždy vítězství. Dny, týdny, měsíce i roky ubíhali jako voda tekoucí z kopce. Nepřátele umírali, území se přidávali k nejmenší zemi na světě. Vlastně tehdy už to nebyla nejmenší země na světě. Díky své udatnosti postupovala na celkovém žebříčku zemí. Jenže s velkou mocí a namyšleností přichází vždy tvrdý pád. Vergisova armáda obsadila skoro celý kontinent. Zbývala poslední země. Její opevnění bylo tak dobré že Vergisová armáda neměla žádnou šanci jak jí překonat. Měsíce se poslední země bránila útokům, podnikala výpady proti generálu, a snažila se tak vyhrát. Generál Vergis už byl na pokraji šílenství, z naprosté beznaděje a oddalujícího se vítězství. Vymýšlel nejrůznější taktiky, finty a kulisárny, bez dobrého výsledku. Až jednoho večera kdy k němu sestoupil bůh FoE. A daroval mu za jeho oddanost a modlení k jeho maličkosti 600 diamantu. Nebyli to jen tak obyčejné diamanty, díky jejích síle dokázal zrekrutovat nové vojáky a probudit nadšení lidu. V čele společně se svojí obrovskou armádou, dokázal prolomit opevnění a obsadit celou zemí, a tak vyhrát pro celý svět mír a opětovný blahobyt. Tuto bitvu si připomínají všichni na celém světě, jen díky generálu Vergimu se můžou probouzet to skvělého světa, bez válek sporů a nenávisti.
 

Dan 77

Veterán
Co se týká příběhu, není to špatné. A pobavilo mě těch 600 diamantů od boha FoE. :D

(teď budu trochu hnidopich, ale myslím to v dobré víře ;))
Jinak by to chtělo rozsáhlou korekturu (kromě těch 10 minut psaní, jak jsi uvedl v diskuzi) a výrazněji oddělit odstavce.
Ale co mě fakt praštilo do očí bylo, že průmyslový věk byl roku 1939. :eek: Ani v souvislosti s hrou nemůžu souhlasit, že by průmyslový věk ve hře byl situován do 2. světové války - spíš do 19. století. A 2. sv. v. by byla ve hře jednoznačně během Moderní doby (mezitím je ještě doba pokroku a 1. sv. v.). Pak by to teprve sedělo.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Mysleno v dobré víře , vysvětlim
odstavce neřeším to tam není podmínkou ;)
to datum jsem tam napsal umřel můj pradědeček .....
takže je to datum pro mě důležité , průmysl jsem napsal protože se momentálně ve hře nacházím v průmyslu.

PS: kdy se vytáhneš s tvým výtvorem ;)
 

Dan 77

Veterán
Já vím, že to v pravidlech není (nemusíš to dodržet k zapojení se do soutěže), ale když je víc textu, odstavce je potřeba dělat, aby to neodradilo číst nebo aby se v tom dalo vyznat. Tady je naštěstí máš, ale v tomto textu to není na první pohled ani v praxi skoro vidět.
Příběh armády můžeš mít z jakékoli epochy, ale jak to zkombinuješ s příběhem, to je na tobě.

Nevím, jestli se zapojím. Pokud se zapojím, bude to možná uprostřed příštího týdne, kdy snad budu mít víc času, jinak spíš ne. No a to bych ještě ke všemu musel vymyslet nějakou krátkou zápletku, zatím jsem o ní neuvažoval. :D
 

DeletedUser9061

Host
Zdravím,

nekomentujte prosím díla. Můžete je ohodnotit pomocí "ohodnotit toto téma".

Děkuji za pochopení
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru