Příhozy na VB - etika příhozů, nadávky

Borat

Člen
Ahoj, prošel jsem poštu. Mám všude pár ostrých vzkazů na mé příhozy na VB. Tady se drží nějaká nepsaná etika, co se smí dělat a co je krutě nežádoucí a nevychované?

Např. právě jsem přehodil 400 body někoho s 350 a znehodnotil mu dobrých 200 bodů... Má problém. Mohu čekat další ostrý vzkaz.

Výhrady padají na takováto "krutá" přehazování ostatních, že se to nedělá. Někomu jsem přehodil kamarádku na 4. místě, myslím, že už není mým přítelem. (Jak mám asi řešit, že šlo o jeho nedotknutelnou VIP hráčku?) Mám tady výčitku, že jsem vydělal a nechal majitele VB dotáhnout příhozy. Ať příště nechodím. (Jak to asi mám řešit, kam nemám chodit?) A samozřejmě je pro mě novinkou, že vydělat na VB je neetické. K tomu jsem zahlédl někoho, kdy si v profilu vyhrazuje, že nechce nevyžádané příhozy na své VB. (Má miliony a takový naivní požadavek?)...

Přitom. Když jsem si začal s příhozy na VB, byl jsem pravidelně přehazován. Honem jsem najel na přepočty, abych mohl dávat nepřehoditelné příhozy. Příhoz, který by šlo přehodit, si téměř nedovolím dát... Je pro mě novinkou, že se za přehození posílají ostré vzkazy. (Plno lidí dá do příhozu 1 bod. I v tomto případě nemám přehazovat?) Bral jsem příhozy jako volnou aukci, kde bere ten, kdo dá víc či šikovněji.

Nemám Arc, jedu 1:1. Musím hrát tvrdě. Jak tomu rozumím, hráči s Arcem dostávají vyšší odměny. Mohou si dovolit dát "nesmyslně vysoký" příhoz, protože ve výsledku netratí. Ostatní hráči jim mohou konkurovat jen obtížně, aby byli v plusu. A pak mám řešit co je a není etické chování?

K tomu, denně posbírám hromadu bodů výzkumu. Musím je protočit přes VB. Tak FoE funguje. A to vše rychle. Stává se, že projdu 80 přátel a 70 sousedů a nenajdu jedinou vhodnou příležitost k příhozu. Beru co je. A dovolím si neeticky zlikvidovat příhoz jiného hráče? To mám k tomu vážně řešit nějaké nepsané slušné chování mimo pravidla hry? (Jedu cechovní bitvy. Padají tady pod stůl hromady surovin a diamantů. Skutečná válka se spoluhráči, kdy ekonomika města jede na doraz. Nikdo nikoho nešetří. A pak mi přijde výtka, že znehodnotit někomu body výzkumu je krajně neslušné? Není to vtip?) ;)
 

Daniel V.

Psavec
Nemám Arc, jedu 1:1. Musím hrát tvrdě. Jak tomu rozumím, hráči s Arcem dostávají vyšší odměny. Mohou si dovolit dát "nesmyslně vysoký" příhoz, protože ve výsledku netratí. Ostatní hráči jim mohou konkurovat jen obtížně, aby byli v plusu. A pak mám řešit co je a není etické chování?
Tak si ho pořiď

Jinak napiš na support (rozklikni odkaz)
 

Borat

Člen

Arc vyžaduje suroviny z doby Budoucnost. K tomu mám daleko. Je tady hromada hráčů z cca mé doby, co běžně vlastní budovy doby Budoucnost a vyšší. Patrně efekt cechu, kdy pokročilí hráči poskytnou spoluhráčům suroviny.

Když jsme u té etiky a čistoty hry. Sjel mě za neetický příhoz hráč z Koloniální doby, co má sadu budov z Budoucnosti. Přeskočil tak 5-9 dob. On očividně hraje FoE naprosto čistě. :)
 

d arvit

Odborník
kašlat na ně, jestli vyděláváš i na náhozech bez arcu tak neni chyba u tebe ale u nich.
tobě bych přesto doporučil 2 věci
1, postavit arc
2, trochu se porozhlídnout a něco nastudovat o hře - to čemu se tu divíš je naprosto normální věc + existuje spousta dalších které ti usnadní hru a další postup v ní či eventech
 

Chimichurri

Psavec
Proč....víc písmenek neumíš? ;) :p

Kašli na ně Borate...když si neumí pohlídat pozice jejich problém.....tedy jestli se to týká sousedů. V cechu či přátelům se to moc nehodí dělat :eek: :D
 

Borat

Člen
V cechu či přátelům se to moc nehodí dělat

Ehm. Nemám v hlavě 80 přátel. A když vidím cechy s haldou hráčů... Takže, jakási nepsaná etika zde je, a mohu snadno přestřelit. ;)

(V cechu si s oblibou pomáháme "nesmyslnými příhozy". A do toho vletí nějaký chytrák a mého kolegu z cechu krutě potopí. A mohu na to leda tak zlostně prskat... jak asi vidím u ostatních.) :D

A co ten Arc koupený na černém trhu mimo hru a etika hry? Jak vidno, bez něj se hrát nedá. A oficiálně ho koupím až v důchodu. Podle reakcí, snad naprosto všichni schvalují pořízení Arcu cestou výpomoci. :cool:
 

Chimichurri

Psavec
Zboží na Arc seženeš snadno, pokud máš v invu dost bodů. Stačí se poptat na globálním chatu že sháníš surky na Arc a určitě se ti někdo ozve. Počet bodů které budou požadovat se může lišit. A co se týče zboží, mělo by to být v pro tebe výhodném poměru 1:2 a je to jedno z jaké éry zboží máš.

a co se týče toho podhazování....ve svém cechu pokud se domluvíte, dělejte si to jak chcete. U přátel ti hrozí to že za chvilku žádné mít nebudeš. U sousedů je to běžná taktika jak vydělat :D
 
Nahoru