Příspěvky do cechovní pokladny z VB x úkol: daruj X surovin

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Snad v každém historickém okénku i eventu je úkol "Daruj XXX surovin do cechovní pokladny."
Myslím, že by bylo fajn, kdyby se příspěvky, které jdou přímo z VB (Observatoř, Arc..) započítávaly do tohoto počtu.

Příklad: Mám observatoř na 1. úrovni, které produkuje denně 3 ks od každé suroviny mého věku. Celkem 15 surovin.
Jako úkol mám přispět 80 surovin. Pokud vyberu Observatoř, přispěl jsem již 15 surovin, mělo by tedy zbývat přispět 65 surovin.
 

Svatej

Legenda
Proti.
protože: Úkoly na "daruj zboží" zpravidla nejsou povinné, vznikly a slouží jako alternativa k úkolům, které z různých důvodů nemohou nebo nechtějí hráči plnit nejvíce (výzkum, mapa...).
Ani v tomto eventu není úkol daruj povinný, ale jako alternativa k průzkumu provincie.

Tento úkol by měl sloužit jako alternativa, rozhodně ne jako ulehčení. A myslím si že je vybalancovaný poměrně dobře.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Toto PROTI
nicméně vytvořit cechovní budovu, která bude spravidlvě přispívat zatím nikdo nevytvořil, natož aby se tím někdo zabýval.
Často si mě někdo spojuje pouze s bojem a špatným hráčem, ale asi nikdo už dávno nečetl o co mi šlo a nejen mně.
 
Proti.
Už jen proto, že ten kdo by Arc neměl by byl ve velké nevýhodně. Postavit si výrobnu na zboží může každý, ale Arc ne. Nemluvě o tom, že na Obserku se taky plánky neschánějí zrovna lehce.
 

DeletedUser14298

Host
Já jsem naopak PRO.

Dokonce už se i toto řeší na beta fóru, co jsem viděl. Sice naprosto souhlasím s tím, co zde bylo napsáno, například skrz ARCu na vysokém lvl, ALE .. vystavět ten ARC na nějaký slušný lvl ( popřípadě 80. lvl ) taky nebylo bez námahy, taky v tom jsou utopené tisíce bodů - a neberu výmluvy, že 1. a 2. místo je necelých 50. lvl výdělečných .. Stejně si ten zbytek chybějících bodů musí člověk nějak zařídit nebo dát i značnou část sám.

Takže jsem PRO - a aby to nebylo ÚPLNĚ tak easy, brát ten příspěvek jen od “jedné” suroviny, pokud by to tak šlo udělat .. Myslím to tak, že když ARC dá 10 surovin od každé do pokladny cechu, tzn. 50 kusů tak ale aby do případného úkolu to započítalo jen těch 10 ..

Například ..
 

DeletedUser14816

Host
Já jsem naopak PRO.

Dokonce už se i toto řeší na beta fóru, co jsem viděl. Sice naprosto souhlasím s tím, co zde bylo napsáno, například skrz ARCu na vysokém lvl, ALE .. vystavět ten ARC na nějaký slušný lvl ( popřípadě 80. lvl ) taky nebylo bez námahy, taky v tom jsou utopené tisíce bodů - a neberu výmluvy, že 1. a 2. místo je necelých 50. lvl výdělečných .. Stejně si ten zbytek chybějících bodů musí člověk nějak zařídit nebo dát i značnou část sám.

Takže jsem PRO - a aby to nebylo ÚPLNĚ tak easy, brát ten příspěvek jen od “jedné” suroviny, pokud by to tak šlo udělat .. Myslím to tak, že když ARC dá 10 surovin od každé do pokladny cechu, tzn. 50 kusů tak ale aby do případného úkolu to započítalo jen těch 10 ..

Například ..

Stejně proti... Několikrát tu padlo, že události, historická okénka, atp slouží k tomu, aby hráče dostaly z jeho komfortní zóny - i proto neustálé otravné úkoly. Navíc daruj zboží je jen alternativa k jinému úkolu a toto by z mého pohledu bylo až moc zjednodušení. A ještě jedna věc - i pokud by to mělo brát jen od jednoho druhu zboží, vzniká velké nevyvazeni staří hráči (vesměs nahrabano a vysoký lvl arcu či observatoře) vs noví a novější hráči - ve výsledku by noví byli znevyhodneni tím, že nehrají už několik let. Myslím si, že už možnost alternativy byl ze strany inno dost velký ustupek...
 

DeletedUser14298

Host
Já to chápu a neříkám, že nemáš také svou pravdu, každopádně já to stejně už řešit nemusím, když jsem na konci ..

Jen jsem sdělil svůj pohled na věc :))
 

DeletedUser12887

Host
mně je to fuk jestli někdo má někdo lepší názor může ho interpretovat
 

DeletedUser3139

Host
Proti a ještě jednou proti. Pokud to projde, tak já zase chci, aby do hry byl zapracován automat, který bude hrát za mně, já se jen občas zaskočím podívat, jak si vede. To je nápad na stejné úrovni. (Pro nechápavé, můj nápad s automatem je pochopitelně vtip). Ale neustálé návrhy, které by hru zjednodušovaly, ty tu padají pořád, bohužel.
Ale možná, že by to dost lidí vyléčilo, kdyby se udělala ,,retro" aktualizace, někam na začátek hry, aby i noví hráči viděli, jaká byla hra na začátku a jak se u ní muselo fakt přemýšlet, jak dál. :)
 

DeletedUser3139

Host
Na apríla, jako even, to je skvělý nápad! zmizely by velkolepky, expedice, cvc a další. No, prostě to máznout o tak tři až čtyři roky zpět. Jó, to by byl masakr! ;)
Že bych to hodil supportíkům, aby to prosadili v Hamburku??? :p
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru