Přehled bonusů - FB produkce

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Svatej

Legenda
Současný stav: V základní nabídce radnice, v přehledu bonusů máme jen % na zlato, mince, útok a obranu.
Myslím si ale že jde o dobrou funkcionalitu a mohla by plnit i více funkcí upřesňující hráči přehled o svém městě.
Nápad:
V základní nabídce radnice, v přehledu bonusů (kde je aktuálně % bonus na zlato/zásoby a % útoku/obrany) by se zobrazovala i denní optimalizovaná produkce FB bodů. Byla by počítána na základě všech budov s produkcí FB, stejně jako ostatní bonusy v této sekci.
Budovy, které dávají FB až za motivaci (svatyně) by zde byly uvedeny všechny, i když aktuálně zrovna motivované nemusejí být - proto optimalizovaná.
Budovy, které produkují FB jako jednu z volitelných možností (bazar) by zde byly uvedeny jen v případě, že v nich produkce FB aktuálně probíhá.

Jde o to, že pokud si hráč chce spočítat svou produkci, musí aktuálně propočítat město. Vzhledem k tomu že máme už spoustu budov na produkci FB, bývá to občas zmatečné.

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO několik základních slov.
 

Svatej

Legenda
sabinabetty: Ano, ale tyto budovy dávají FB právě jen někdy a není možné s nimi počítat na jistotu. ;) proto jsem je neuvedl a myslím že by nebylo správné dávat hráči falešnou naději, "že určitě dostane 2,4...FB, protože to píšou v radnici" když to tak nemusí být. ;)
 

peepee77

Veterán
Určitě pro.

A malý rejpnutí do lorda: když použiješ hromadnou motivační sadu, počkáš si až budou k výběru VŠECHNY budovy a vybereš za dia tak stačí odečíst body který už jsi v listě měl a máš denní produkci :D :p
 

Svatej

Legenda
peepee77: Při 38 studánkách to už tak jednoduché není. ;)
Já třeba vím, že mi město produkuje mezi 220 a 250 body, ale kolik z toho je "zaručená" produkce... to už vážně nedávám. Leda bych na dobrou noc místo oveček přepočítával budovy. :D
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Pro
Napadlo mě něco podobného jako Peepee77, akorát si to zatím nemusím pojistit hromadnou motivační sadou, ale hlavně není ani potřeba sklízet výrobu za dia (možná je to v případě tolika studánek a haluzi na FP i lepší postup).
Mám sjednocenou výrobu tak, že sklízím výrobu z celého města vlastně naráz (skoro všechno je 24h výroba, většinou se k tomu přifaří i pár 8h výrob: 1 FP a Křišťálové vily). Samozřejmě se pak ale všechny FP nedají vybrat, protože v zásobníku může být maximálně 100 FP (resp. 99 + produkce z posledně vybrané budovy, takže klidně dvojnásobek, když jako poslední vybereš tu správnou, třeba Mys na lvlu 101 :p, kéž bych takový měl :D), ale to ničemu nevadí, protože jakmile to rychle utratíš, vybereš dalších cca 100 FP nebo zbytek, dokud už nebude ve městě žádná dokončená výroba. No a mezitím si můžeš udělat jednoduchý součet pouze dvou a více čísel na kalkulačce v počítači (jen ten, kdo nevyrábí víc než 100 FP denně, tento průběžný součet dělat nemusí). Zkrátka celé město postupně sklízet a průběžně sčítat, toť vše.
To je to, v čem se tento postup zjištění denní produkce FP vyrovná s výběrem za diamanty, pokud chceš dia ušetřit, ale trvá to trochu déle. V čem je ale tento postup zjišťování lepší než výběr za dia, je to, že zjistíš, se kterými FP nemůžeš na sto procent počítat, když započítáš v hlavě (nebo si uděláš čárku na papíře, pokud bys měl potřebu) pokaždé, že studánka dala FP na místo čehokoli jiného, a pak všechny FP získané ze studánek na závěr ještě odečteš. Ale pokud máš tolik studánek a nějak chceš je zohlednit do celkového počtu FP, stačilo by zjistit, kolik FP bys měl průměrně každý den ze studánek získat pomocí pravděpodobnosti tohoto jevu u jedné studánky násobené počtem studánek a násobené dvěma. :cool:
A na tomhle dlouze a složitě popisovaném příkladě postupu můžete vidět, jak je absurdní FP počítat :D, když můžeme mít v radnici počítadlo i pro tento bonus. :rolleyes: On je výše popsaný postup v zásadě prostý, možná nejjednodušší možný, jen se nedá jednodušeji popsat. Každopádně jsem PRO.
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
ne-i když mám kolísavou produkci lehce si spočítám tu jistotu-ale krom denní výměny naprosto zbytečná informace...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru