Přehled zásob

DeletedUser2639

Host
Zdravím, zrovna se zaobírám výpočtem zásob zboží. Zajímalo mě, jak zohlednit požadavky na výzkum nebo při dobývání území.
Stávalo se mi, že jsem se zasekla na nějakém výzkumu a chybělo mi konkrétní zboží, abych se mohla posunout dál.
Tak jsem se pustila do vytváření tabulky v excelu. Zrovna jsem v období vrcholného středověku, tady je malá ukázka:
http://s19.postimage.org/yfsjdilcz/foe1.jpg
V podstatě stačí naťukat aktuální stav zásob na začátku období a šechno ostatní už si excel hlídá sám. Např. jaké množství zásob budete potřebovat pro výzkum nebo pro dobýváná území. Taky hned víte, kolik vám zbývá zásob pro obchodování.
Nabízím spolupráci tomu, kdo by chtěl na základě těchto informací napsat nějaký ten script, jelikož vzorečky v excelu nejsou tolik přehledné, jako právě script :)Zdraví Griffina
 

DeletedUser2385

Host
Ahoj,

mám otázku...a to ako si to predstavuješ. Ten obrázok je dosť neprehľadý a aj po stiahnuti je to dosť nanič takže neviem čo máš kde napísané a aké údaje tam vlastne máš vypísané.

Máš namysli niečo čo by odložilo zásoby ?, alebo niečo čo Ti vypočíta koľko zásob budeš potrebovať do budúcnosti ? Ja sa v scriptoch nevyznám, ale pýýtam sa ako si to predstavuješ :)
 

DeletedUser3139

Host
Tak jsem koukal na ten obrázek a nepochopil jsem to. Včetně toho co k tomu píšeš. Sice taky nejsem odborník na Excel, ale mám přehlednější tabulku. Jenže to má háček. Nebo spíš několik.
1. Jak tabulku napojíš do hry? Asi nijak, takže budeš muset jí na začátku nakrmit a při každém zaplacení, nákupu provést změnu. Odzkoušel jsem, šílené.
2. Jak zjistíš suroviny v provinciích? Pokud je nemáš prozkoumané, tak nezjistíš! Takže zase jen postupně doplňovat po průzkumu a upozorňuji tě, že to občas bývají překvápka! Cos před chvílí udala jinde, tak ti najednou chybí!
Takže jsem od tabulky upustil a neaktualizoval jí už dost dlouho.
A ještě jedna připomínka. Když uděláš téma, je dobré ho sledovat a hlavě odpovědět. Reagoval jsem spíše proto, aby ostatní věděli, že sledování surovin není fakt jednoduché a je hlavně dost časově náročné pokud nebude součástí hry a to asi nebude nikdy.
 

DeletedUser

Host
Já už to mám celý stačí vypsat stav skladu, odklikat hotový výzkumy a uvažované stavby VB. Zbytek zvládne excel sám.
ScreenShot044.jpg
Videonávod zkrácený:http://youtu.be/xx6VW0QvAm0

Zájemci pište zde.
 

Přílohy

  • ScreenShot018.jpg
    ScreenShot018.jpg
    23,1 KB · Zobrazení: 64
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru