Přidání popisu vlákna a/nebo přidání "záložky" do vlákna

Roginel

Komentátor
Současný stav: funkce neexistuje, buď se musí rolovat, nebo se popisy vláken musí dávat do samostatných vláken mimo uvedené vlákno
Nápad:
1) vlákno má název, ale v některých případech, je vhodné přidat popis, k tomuto vláknu ..
2) ke každému příspěvku (i cizímu), aby bylo možno přidat záložku a tím pádem rychlejší přístup k tomuto příspěvku, než hledání a rolování. Dále na horní lištu vlákna přidat šipky pro přeskakování mezi záložkami v uvedeném vlákně a zároveň , aby ten příspěvek označený záložkou byl nesmazatelný a ani nebyla umožněna jakákoliv změna pisatelem, i když překročí limit 500 příspěvku, nebo časový limit (nejsem si jist, zda existuje).


Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO

Tyto 2 funkce jsou spojené nádoby a vzájemně se jak doplňuji, tak je možné použít jen jednu. Možná stačily ty záložky, které v tom můžou zastoupit, popis vlákna.

Doplnění:
Doplnění úpravy 2- bodu "Záložky" pro obchod a přidání VB Budovy do vláken:
2a) obchod: při přidání obchodu, by vždy bylo přidáváno se záložkou automaticky, po uskutečnění by se záložka mazala také, stejně jako při vypršení obchodu po 1 týdnu
2b) Velkolepé budovy: při přidání VB budovy do vlákna, by VB vstupovala se záložkou, při ukončení nahození lvlvu, se záložka smaže.
 
Naposledy upraveno:

Lord Org

Psavec
Já v téhle chvíli proti, protože by to byla jen další věc, co zvýší datovou náročnost hry bez hmatatelného pozitivní efektu pro všechny (nebo alespoň velkou většinu) hráčů. Teď se roluje ve zprávách, pak by se rolovalo v záložkách, nebo jak by fakticky měly být uspořádané? A k čemu popisovat vlákno, nestačí název?
Nicméně bych asi ocenil nějaký konkrétní příklad využití, není vyloučené, že jsem ten záměr jen nepochopil ...
 

Roginel

Komentátor
Já v téhle chvíli proti, protože by to byla jen další věc, co zvýší datovou náročnost hry bez hmatatelného pozitivní efektu pro všechny (nebo alespoň velkou většinu) hráčů. Teď se roluje ve zprávách, pak by se rolovalo v záložkách, nebo jak by fakticky měly být uspořádané? A k čemu popisovat vlákno, nestačí název?
Nicméně bych asi ocenil nějaký konkrétní příklad využití, není vyloučené, že jsem ten záměr jen nepochopil ...

popis:
příklad prošel jsem několik cechů a když máte nějaké hlasování, nebo soutěž v rámci cechu, tak popis vyroluje nahoru a to už si nikdo ty podmínky soutěže .. náhozu nepřečte/nebo čehokoliv jiného .. případně se dokola ptá v jiných vláknech, v 1,9 vláknech by byly třeba jejich pokyny, ne v jiných vláknech, .. prostě by se snížil počet vláken, které musíte udržovat aktuální a pravidla k vláknům by byly u nich, ne někde zastrčené na 5-6 stránce,

záložky:
jako příklady: někdo něco napíše a když je to důležité, tak si ten hráč dá záložku, aby buď na to upozornil, ať si to přečtou ostatní, pokud to považuje za důležité.

třeba u toho obchodu .. z 100 nabídek nebude 5 za den vykrytých .. a komu se to chce všechno rolovat, přičemž to někdo zaspamoval svými nabídkami, které už v ten moment jsou vykryté a někdo další vzal, které viděl a výše se nepodíval/ nebo na to neměl suroviny a další se nepodívali .. taky by se skákalo k nejbližším nevykrytým obchodním nabídkám ..

u vb .. každý cech má trošku jiné pravila nahazovaní a pokud by VB mela příznak záložky, a nebyla vykrytá, znamenalo by to asi nějaký problém v nahazování .. třeba při kontrole po 1 dni

a 1 bitovy příznak(TRUE/FALSE) u každého příspěvku datovou náročnost moc neovlivní ( zvláště, když se to maže po 500 příspěvcích na vlakno)
 
Naposledy upraveno:

Lord Org

Psavec
Tak jsem se snažil o tom poctivě popřemýšlet a nenašel jsem tam nic, co by mě posunulo ve změně názoru.

- hlasování, soutěže, pravidla vláken - můžou být celkem úspěšně na cechovním fóru. Daleko přínosnější než záložky (popisky) by bylo to, aby vlákno při každém novém příspěvku neskákalo dolů, a ani tohle zatím inno nedokázalo uvést do života ... :(

- obchod - to by ale hráči museli ten obchod vzít a vykliknout, že ho vzali, aby mohlo fungovat nějaké skákání k nejbližší nevykryté nabídce. To by sice bylo asi fajn, nicméně si to moc nedovedu v praxi představit.
I když jak o tom uvažuju, nemyslel jsi něco jako automatickou záložku? Že by to jako hra hlídala sama? To by rovnou mohly ty nabídky po zrealizování samy úplně zmizet, to by bylo efektivnější, namísto zprávy "nabídka už neexistuje"
Nicméně, vlákno obchodu je jen nadstavba trhu, vlákno nemůže ten trh suplovat. Dejte si raději podmínku několikrát za den projet trh a máš to vyřízené. Do vlákna dávejte jen urgentní nabídky, nebude tak přecpané ;)

- u VB - změňte pravidla nahazování, resp. pravidla zapisování, a nebude možné někoho vynechat. Zas by bylo třeba vykliknout po náhozu i záložku, z toho by stejně byl jen další potenciální problém. Tam by žádný automat, kterým by to hra mohla hlídat, myslím nefungoval, muselo by to být manuální.

Navíc je tohle všechno steně zbytečná diskuze, když zatím nedošlo ani ke změně toho posunu okna automaticky na poslední zprávu, i když čteš někde v historii :rolleyes:
 

ttopi

Turista
PROTI.

Souhlasím s kolegou výše. Hra má teď problémy se zátěží a tohle opravdu není věc, která by pro hru byla důležitá. Nicméně špatný nápad to není.
 
Nahoru